INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

james, 11.08.2007. u 13:38
U prvom krugu upisano 75% novih dionica Ingre
Drugi krug upisa počinje u utorak idućeg tjedna

http://www.bankamagazine.hr/dnevnevijesti/u-prvom-krugu-upisano-75-novih-dionica-ingre


Ništa od toga za nas male, uzalud ćeš potrošit vrijeme čakajuć u redu u RBA za doć do osobnog bankara. Volio bi da se varam ali kad su mi rekli da je metoda odabira sreća uz sve one točke navedene u prospektu za izdavanje dionica javnom ponudom gdje točka koja se odnosi na fizičke osobe zauzima zadnje mjesto, sve je jasno. NEMA ŠANSE!!

Vidim ima toga dosta za odgovorit, ali ne stignem sada, žena me tjera u shoping, pa kasnije .. samo kolegi Apoksiju odgovor : Pa znaš ti mene da nikada nisam pod imenom i prezimenom već uvijek pod skrbničkim , gdje bi ja to prodavao po ovim cijenama , pa ja dokupljujem . Kako stvari stoje nije nemoguće da prebacim i preostalih 30 % sredstava u ingr tko zna. 48 200 prosječna cijena u petak, preko 5 milja prometa![smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Lijepo sam ja rekao svom Znancu Nightrideru da Plavi nikad ne bi prodao Ingru.[smiley1] Al mi ne vjeruje, u tome je problem. Kuiš?[smiley7]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

čini mi se da ću ja morat žrtvovat 2-3 ingre iz portfelja, ali s intencijom da ih uskoro kupim puno više! [smiley11]


Lijepo sam ja rekao svom Znancu Nightrideru da Plavi nikad ne bi prodao Ingru.[smiley1] Al mi ne vjeruje, u tome je problem. Kuiš?[smiley7]

…Ne znam tko bi normalan sad prodavao kad će za koji (tje)dan biti 20tak% gore…[smiley2]
…Hoće li netko od forumaša ipak pokušati stati u red za 2 krug u ponedjeljak???[smiley2]
..Po sistemu APP..


čini mi se da ću ja morat žrtvovat 2-3 ingre iz portfelja, ali s intencijom da ih uskoro kupim puno više! [smiley11]

Nemoj ti ……..pusti mene da ja prodam svoja dva komada pa ti onda dokupljuj……………

BLOG UČITELJA: HTTP://KAROJE.BLOGER.HR


ksafaric: ” Alamo: ” dečki, nemam što reći, čestitam vam svima koji imate INGRu, ja je nemam, čekam sa IGH[smiley2] ” …INGRE imam, a IGH sam se riješio na 6000 i mislio sam kak sam super tržio..hi..hi..hi…Ne možeš uvijek pogoditi, ali to mi je jedan od većih z…….ba na burzi.. Igh je isto super firma s velikim potencijalom…[smiley2] ” i ja sam dramatično se zaj sa igh, no ako je igh na 13400 dobra kupnja i firma s velikim potencijalom onda je i ingra na 100k u redu! [smiley2]

znate šta, navukli ste me, i ja sam sebe, neki dan sam kupio INGRU, 2kom, a mislio sam kupit po znatno jeftinije, al što je tu je. Sad zajedno prema 60kkn, a onda ćemo vidjeti dalje. Ne pratim 3 dana i ode u nebesa
[smiley2][smiley2]

Pessimism Is Your Friend

Ja mislim da i dalje treba udarati po Asku. To je njegovih 40 komada. Je li tako Bidko?[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


1. do 100% ukupno ponuñenih novih dionica bit će alocirano dobrovoljnim i/ili obveznim
mirovinskim fondovima, ali najviše do 25% ukupno ponuñenih novih dionica jednom fondu
2. sve moguće preostale dionice bit će alocirane investicijskim fondovima, ali najviše do 10% ukupno

….ovdje je sve jasno ko dan………RAST, RAST i samo RAST….!!!!!!

Poštovani kolega Luki, vidim da smo samo još nas dva opstali kao ljubitelji FA. Zbog vas a i zbog svekolikog forumskog pučanstva ( koje me an gro opsjeda sa molbama da izračunam fer vrijednost dionice kao što je Ingra ) odlučio sam podijeliti sa vama rezultate svoje analize.
Evo do koje sam vrijednosti došao.
Ingra u ovom času vrijedi točno 7,44 x book. Mislim da vama kao expertu book ne moram računati, to zna svaki početnik a kamoli ne Vi.

Bilježim se sa štovanjem

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g


Jel može jedan brzi odgovor? Postoji li prospekt izdanja novih Ingrinih dionica u elektronskom izdanju i gdje se može do njega doći. Najljepše zahvaljujem! [smiley11]

Evo za kolegu Magmatičara.[smiley2]
Samo mala napomena: projekcije su rađena samo na temelju ugovorenih poslova , tada kada su rađene ( mislim na projekcije ), dakle vrlo konzervativno.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Pas mater italicu….[smiley5][smiley5][smiley5] Ovo pod rednim brojem 1 – 5 vam sve govori o tome kako mi fizičke osobe nemamo nikakve šanse u nabavci ingrinih dionica. [smiley15]

Tome ti je tako, ostatak ostaje fondićima AZ fondu između ostalih, ali biti će nadmetanje očigledno.
Ono što mene veseli je činjenica da bi sugladno prospektu agent izdanja i Ingra mogli odlučiti o ponudi još dionica , obzirom da će interes biti veći od očekivanog. Imajući na umu ROE Ingre od preko 20 % mislim da bi vrlo brzo mogli na dobit preko 100 milja kuna, a o novom booko da i ne govorimo.

[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

PBZ Equity je dokupio još 23 komada, naravno da fond sa skoro 3 milijarde kuna imovine planira imati više od 96 milja kuna u ovakvoj dionici.

[color=blue]Inaće Ingrin glavni račun preko kojeg posluju je u PBZ-u, znaju dečki iz prve ruke u što ulažu, ipak su svi jedna grupacija , i to vrlo uspješna.[/color]

Podaci od 10.08.2007. za trgovanje na 07.08.2007.
Vlasnik računa Stanje [%] Promjena
1. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 4.969 12,42
2. OPPENHEIM IGOR 4.558 11,4
3. LUDVIGER JASNA 3.059 7,65
4. TEHNIKA D.D. 3.012 7,53
5. Skrb.: PBZ D.D. 2.141 5,35 + 23
6. ELEKTROPROJEKT D.D. 1.383 3,46
7. REŽEK DANIJEL 1.361 3,4
8. Skrb.: RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 1.200 3
9. Skrb.: ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.157 2,89
10. INGRA D.D. 1.049 2,62

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close