INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Hahahaha, po čemu je MAGMA ispala pušiona, pa više se u postocima zaradilo nego na INI u tako kratkom roku. Pušiona za vas jer niste htjeli kupiti, za mene nikako. Preko 50% u kratkom razdoblju, bez pumpanja, bez histerije, bez vrijeđanja drugih. Na ovakvu prepotenciju nikad ne naletih prije. Samo ti znaš što je dobro, samo ti imaš najveće znanje. Strašno da ne kažem katastrofično.

Naravno da je ispala pušiona 30 ili 40 % na 10 000 kn je 3 ili 4 t kuna. Onaj koji ulaže na tržištu kapitala sa takvim svotama novaca je to vjerojatno super. Neki su kupovali po 100-ine t. kuna u nekim drugim dionicama , npr. INGR JNAF ZABA ili sl. pa im je 10 , 20 ili 30 % na te iznose donijelo puno veći dobitak u vrijeme mini korekcije zbog Magme.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

http://www.zse.hr/newsindetail.php?sessionId=2a1102f2fc2793d6ac905af3019b82c2&newsId=2756

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

E pa što nisu kupovali na bake i djedove, pa da vidiš kako tih 4000 * 5 (na primjer) daju lijepu brojku. Investitor to prepoznaje, a kvazi investitor ništa ne zna, već samo ulaže.
Odjednom je 4000 kuna bezveze brojka, u svakom slučaju ja bih uvijek uzeo, jer tko visoko leti, zanemaruje nešto naibitnije, a to je skromnost. Navike su navike, a kasnije ih je teško mijenjati. Samo što to neki još uvijek ne shvaćaju.

Kolegeg falili ste temu.
Raspravu nastavite negdeje drugdje.

Hvala

Zanimljivost

[color=blue]Završena dokapitalizacija Ingre[/color]

Ingra je u petak, 17. kolovoza, zatvorila knjigu upisa za 10.000 novih redovnih dionica po cijeni od 35.000 kuna, priopćeno je iz Ingre. Time je uspješno završen drugi krug dokapitalizacije putem izdanja novih dionica kojom će Ingra prikupiti 350 milijuna kuna.
Prikupljena sredstva koristiti će se u svrhu realizacije investicijskih projekata u zemlji i inozemstvu.

Upis dionica vršio se u dva kruga. U prvom krugu u kojem su pravo prvenstva imali postojeći dioničari, upisano je 7.526 dionica, dok je drugom krugu upisano preostalih 2.474 dionice, a potražnja je bila 11,5 puta veća od ponuđenog broja dionica u drugom krugu.

Ponuđene 2.474 dionice alocirane su obveznim mirovinskim fondovima čime će sva četiri obvezna mirovinska fonda ući u vlasničku strukturu Ingre i to ravnomjerno prema njihovim tržišnim udjelima. Očekuje se da će uvrštenje dionica društva u prvu kotaciju (Službeno tržište) Zagrebačke burze uslijediti po odobrenju Hanfe što se očekuje sredinom rujna.
Agenti izdanja dionica su brokerska kuća ICF d.o.o. i Raiffeisenbank Austria d.d.
Ingra u priopćenju napominje kako će i u budućnosti aktivno sudjelovati na tržištu kapitala.

izvor: business.hr


E pa što nisu kupovali na bake i djedove, pa da vidiš kako tih 4000 * 5 (na primjer) daju lijepu brojku. Investitor to prepoznaje, a kvazi investitor ništa ne zna, već samo ulaže. Odjednom je 4000 kuna bezveze brojka, u svakom slučaju ja bih uvijek uzeo, jer tko visoko leti, zanemaruje nešto naibitnije, a to je skromnost. Navike su navike, a kasnije ih je teško mijenjati. Samo što to neki još uvijek ne shvaćaju.

Ništa ti ne shvačaš , ili se samo praviš.
DA su i uzeli na bake i dede , opet se ne isplati jer 10 000 + 4 npr = 40 000 kn.
Što je ta brojka za investitore sa imalo većim kapitalom? A lova bila blokirana nekoliko dana na računu za sav uplačen višak. U međuvremenu su neki fino šopingirali na nekim dionicama.Kako god okrenuli ne valja.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Zanimljivo, ni 40.000 kuna dotičnom nije lova, svaka čast. Zato ti treba forum da na sav glas vičeš koliko ima na kupnji, a koliko na prodaji. Vidim tako se postaje milijunaš. Kreneš od nule, pa ti skoro 40000 kuna nije lova. ispričavam se ponizno što sam osokolio se reći nešto.
Meni je 4000 kuna velika lova, a 40000 godišnja plaća. Čisto da se zna.

Ne znam što ste se međusobno napalili. INGRA i MAGMA su usporedive i jedna i druga samo po tome što u svojim prognozama nude visoku stopu rasta. Za MAGMU je bilo što teško govoriti jer se tek izlistala na burzi i treba sačekati barem nekoliko kvartzalnih izvještaja da vidimo kako će se kretati cijena dionice. Činjenica da se po paketu moglo zaraditi cca 4.000 kuna ipak govori da se radilo o prilici za nas manje ulagače (što jest jest). A što se tiče velikih ulagača, siguran sam da cijene svaki postotak dobiti samo što njima MAGMA nije nudila mogućnost većeg ulaganja. MAGMU treba sada pratiti kako se ponašana burzi, a kao referncu za ulaz uzeti cca 320 kuna i onda sve romjene gledati u odnosu na taj iznos. Zaboravite 238 kuna.


Ništa ti ne shvačaš , ili se samo praviš. DA su i uzeli na bake i dede , opet se ne isplati jer 10 000 + 4 npr = 40 000 kn. Što je ta brojka za investitore sa imalo većim kapitalom? A lova bila blokirana nekoliko dana na računu za sav uplačen višak. U međuvremenu su neki fino šopingirali na nekim dionicama.Kako god okrenuli ne valja.

Pises bezveze. Ja sam uzeo tri paketa. Uplatio sam po 25k. Znaci ulozio sam cca 30k kn i zamrznuo si dodatnih 45k. 12k je 16% prinosa na ulozenih 75k sto je jako lijepi prinos za tako kratki vremenski rok. Isto tako ne smatram 12k kn malim novcima iako mi je mjesecna placa veca od toga. Znam par ljudi koji imaju jako puno novaca i niti jedan od njih nece reci da je 40k kn nikakva lova. Primijetio sam da to rade ljudi koji su na brzinu zgrnuli novce na lagani nacin. Takvi obicno i brzo ostanu bez njih..

IPO Ingre je bio povoljnjij za male ulageće nego Magmin. Sudjelovao sam u oba pa mislim da mogu to reć. Znao sam koliko kupujem i za koje novce a kod Magme mi je 100k stajalo nedokućivih. Da li su obje firme dobre jesu. Da li se može dobro zaradit na obje, može. Kad će tko svoje prodat , e to je ono što nekima donosi veću zaradu nego drugima.
Ako nekome 40.000 kuna nikakva lova nek mi je uplati na račun. Neću se bunit[smiley2]

Obečaj, ništa te ne košta. stara hercegovačka

s obzirom na aktualnu cijenu Ingre na tržištu, sigurno će biti onih koji će zaključiti da im je kapitalni dobitak od 10k dobra cijena za prodaju dionica koje su kupili ovom dokapitalizacijom Ingre. mislite li da se to neće odraziti na cijenu, barem u kraćem roku?

[b]Ima se![/b]

Čini se da tržište ne reagira u skladu s IZVRSNIM FI (kons.) i završenom dokapital. Što se dešava? Nije mi jasno tko vrši rasprodaju “zlatnika”?


s obzirom na aktualnu cijenu Ingre na tržištu, sigurno će biti onih koji će zaključiti da im je kapitalni dobitak od 10k dobra cijena za prodaju dionica koje su kupili ovom dokapitalizacijom Ingre. mislite li da se to neće odraziti na cijenu, barem u kraćem roku?

Svi ti koji imaju “kapitalni dobitak od 10k” mogli su ga već i unovčiti jer posjeduju 4x više dionica INGRE od ovih novih koje su kupili u dokapitalizaciji. Moguće je da će prodavati pojedinci koji su slučajno zalutali u tu dionicu. Inteligentni investitori sigurno neće.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


IPO Ingre je bio povoljnjij za male ulageće nego Magmin. Sudjelovao sam u oba pa mislim da mogu to reć. Znao sam koliko kupujem i za koje novce a kod Magme mi je 100k stajalo nedokućivih. Da li su obje firme dobre jesu. Da li se može dobro zaradit na obje, može. Kad će tko svoje prodat , e to je ono što nekima donosi veću zaradu nego drugima. Ako nekome 40.000 kuna nikakva lova nek mi je uplati na račun. Neću se bunit[smiley2]

Ne bi se izrazio da je povoljniji, već isplativiji iz više razloga.
Ingra se sprcijalizirala za poslove u građevini na domaćem,ali i stranom tržištu, dok Magma svaštari na sve strane.Nisam upoznat s menađmentom Magme, dok Ingrin ima kvalitetnu ‘ diplomaciju’ te je koliko ja znam politički neutralan.Ingra ima poslove veće vrijednosti, a time i naravno veće prihode, rashod i dobit.
Što sew tiče inozemnog tržišta Ingra ima prednost jer su joj otvorne vrata u Rusiji i Kazahstanu, Alžiru i Maroku, dok Magma tek osjeća 1. dodire s inozemnim manjim tržištima ( BIH, Slovenija, Srbija; u budućnost tržišta Mađarske i Rumunjeske).
Dakle ja bi zaključio da nije dobro uspoređivati ove dvije kompanije jer su iz različitih područja, raličita im je vlasnička struktura, ali i na kraju različita budućnost .
Nadam se da će obje kompanije ostvariti dobre rezultate na veselje nnjihovih sadašnjih, ali i budućih dioničara.

@per0

Ne pišem ja bezveze , govorim iz vlastitog iskustva.Nisam rekao da 40 t kuna nije nikakva lova, ali zarada od 30 % na taj iznos ( dakle 12 t kuna ) je manja od zarade koju se dalo ostvariti u međuvremenu na nekim dionicama za vrijeme IPO-a Magme. Jasno za one koji trguju sa imalo većim iznosom kapitala.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close