INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sve je u crvenilu a Ingra oko nule. Crobex u minusu više od 1%. Ipak je to naznaka promjena na Ingri-a vidimo da neko rasprodaje ALI i netko se krca. Tko i zašto, bumo vidli nee?!

Pogledaj trend u zadnjih nekoliko godina???
Šanse za ostanak trenda bilo kojeg u odnosu na preokret su 9:1…pa sad navali

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

Trenutno jesmo u banani, ali…

Evo sta danas sjor Stipe kaze:

Na pitanje kakve su mu političke ambicije, Mesić odgovara: "Ja se ni za što neću kandidirati, a kao što sam već nekoliko puta rekao, bit ću uvijek na usluzi državnoj politici kada za to nađu potrebe. Moj interes je da izađemo iz krize, da naše tvrtke u svijetu dobiju poslove, da se vratimo na tržišta koja smo nekada imali i u tom ću smislu svim našim poduzećima, kojima mogu, pomoći da dobiju sigurno tržište.

Je da nije spomenija za koliku ce proviziju to napravit, al samo da donese novog posla…

Dubrovnik, golf tereni i objekti, oko 900 milijuna eura vrijedan projekt. Oce li INGR-a imat prste u tome. Navodno su gospar Andro i Igor dobri prijatelji…

Alzir, vojna bolnica… Jos nema objave izvodjaca (ovo traje predugo)… Ili INGRA ili talijani

Bosna, hidroelektrane… Ili Strabag-INGRA ili Konstruktor… Neki su mi slali PM poruke da od ovoga posla nece biti nista, no iz Technor Energy firme je receno da je projekt odgodjen (i objava izvodjaca radova) za do pred kraj godine. Ako netko ima neki novi info o ovome neka slobodno komentira.

Makedonija, tu bi trebalo bit jos nesto "sitno posla" objavljeno na jesen…

Ko zna oce li sta uletit… A do tad cemo se nacekat mozda i na nizim razinama od ove…

Stojte mi dobro!

Pokušao sam na bidu uči lagano u moje stare vode, Ingru, ali netko me stalno preskače ????
Mislim da je to najbolji način provijere svake dionice .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Pokušao sam na bidu uči lagano u moje stare vode, Ingru, ali netko me stalno preskače ????
Mislim da je to najbolji način provijere svake dionice .

izgleda da su te ipak malo prije okitili na bidu [wink]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!



Pokušao sam na bidu uči lagano u moje stare vode, Ingru, ali netko me stalno preskače ????
Mislim da je to najbolji način provijere svake dionice .

izgleda da su te ipak malo prije okitili na bidu [wink]
[/quote]

Ja zadovoljan !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Uvijek isti nalozi po kumulativu ( broj izloženih dionica ) kako na bidu tako i na asku do te mjere da više nisam siguran da li sam to ja u jučer ili prošlo tjednom trgovanju ili je već sutra ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Trenutna situacija ( zadnjih 15 dana )
Kako sam izašao iz Ingre, a s ciljem promatranja neovisnih očiju, bez strepnje da li će rasti ili padati Ingra, uspio sam primijetiti slijedeće ;
Na Ingri vam sjedi vrlo vješta osoba, osoba s novcem i dionicama.
Svaki dan igra na sitno ( 0,5 – 1 % ), danas je iskoristio noćašnju situaciju kod Amera za opravdanje većeg rušenja, ali uvijek s ciljem zarade u dionicama naravno kada je cijena u padu.
Zanimljivo je da ta osoba ima vjerske brojčane prepreke pa uvijek izlaže iste naloge na bidu i asku.
Posebno je izraženo na asku gdje formira s 1000 dionica gornju granicu, a napada po asku s 831 ili 861 ili 891 kao front sa 20 lipa nižom cijene od najniže na asku, a prva pozadinu mu je uvijek 500 dionica isto na asku.
Kada ni to ne pali uvijek zaprijeti s 1000 novih dionica između ove dvije ili iznad druge na asku, te kao konačnu potporu iznad 1000 dionica postavlja 619 dionica u prodaju ili asku.
Bid mu je još jasniji gdje uvijek barata s stotinama dionica okruglih brojeva.
Ova osoba izuzetno brzo mijenja naloge, a što govori o brokeru osobno .
Ova osoba ima izuzetno malu proviziju trgovanja ili cca 0,4 lipe u oba smjera odnosno 0,2 lipa po nalogu, a što opet govori u korist većeg investitora ili brokera.
Ovo je ista osoba koja je to radila i s 35 do 25, a što je gotovo 30%, te ukoliko je počeo ovo trejdanje s 100.000 dionica, sada ih ima cca 130.000.

Uputa o pravnom lijeku;
Postoji više načina borbe s takvom osobom, ali sve su izuzetno teške .
1. U ovu ćete teško povjerovati, ali je najbolja, a ona govori da ga stalno lupate po asku na prvu front prijetnju ili 20 lipa nižu cijenu od svih iznad izloženih na asku . Prije ili poslije će popustiti, a onda je mogući samo rast
2. Inferiorno samo promatrati i ne učestvovati kako na bidu tako ni na asku. Osoba nemože sama sebi prodavati, a kao što je danas gotovo i napravila pri kraju trgovanja
3. Uputiti prijavu Hanfi za stvaranje dojma velike količine prodajnih naloga na asku pri samom zatvaranju burze, te izazivanje paničnih načela Ulagatelj. Danas imate priliku bolju nego svih prethodnih mjeseci, samo neka mora podnijeti prijavu na današnji dan, a Hanfa ima točno podatke tko je sve izlagao naloga bez obzira na njihovu realizaciju.
Ono što je bitno je da okolnosti u Ingri nisu promijene na gore da bi se moglo opravdati trejdanje na minus, ali svakome godi ulazak na što nižoj razini cijene .

Sutra ;
Sutra, jučer, danas sve je isto, ide na 22 ili čak 21,5.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Trenutna situacija ( zadnjih 15 dana )
Kako sam izašao iz Ingre, a s ciljem promatranja neovisnih očiju, bez strepnje da li će rasti ili padati Ingra, uspio sam primijetiti slijedeće ;
Na Ingri vam sjedi vrlo vješta osoba, osoba s novcem i dionicama.
Svaki dan igra na sitno ( 0,5 – 1 % ), danas je iskoristio noćašnju situaciju kod Amera za opravdanje većeg rušenja, ali uvijek s ciljem zarade u dionicama naravno kada je cijena u padu.
Zanimljivo je da ta osoba ima vjerske brojčane prepreke pa uvijek izlaže iste naloge na bidu i asku.
Posebno je izraženo na asku gdje formira s 1000 dionica gornju granicu, a napada po asku s 831 ili 861 ili 891 kao front sa 20 lipa nižom cijene od najniže na asku, a prva pozadinu mu je uvijek 500 dionica isto na asku.
Kada ni to ne pali uvijek zaprijeti s 1000 novih dionica između ove dvije ili iznad druge na asku, te kao konačnu potporu iznad 1000 dionica postavlja 619 dionica u prodaju ili asku.
Bid mu je još jasniji gdje uvijek barata s stotinama dionica okruglih brojeva.
Ova osoba izuzetno brzo mijenja naloge, a što govori o brokeru osobno .
Ova osoba ima izuzetno malu proviziju trgovanja ili cca 0,4 lipe u oba smjera odnosno 0,2 lipa po nalogu, a što opet govori u korist većeg investitora ili brokera.
Ovo je ista osoba koja je to radila i s 35 do 25, a što je gotovo 30%, te ukoliko je počeo ovo trejdanje s 100.000 dionica, sada ih ima cca 130.000.

Uputa o pravnom lijeku;
Postoji više načina borbe s takvom osobom, ali sve su izuzetno teške .
1. U ovu ćete teško povjerovati, ali je najbolja, a ona govori da ga stalno lupate po asku na prvu front prijetnju ili 20 lipa nižu cijenu od svih iznad izloženih na asku . Prije ili poslije će popustiti, a onda je mogući samo rast
2. Inferiorno samo promatrati i ne učestvovati kako na bidu tako ni na asku. Osoba nemože sama sebi prodavati, a kao što je danas gotovo i napravila pri kraju trgovanja
3. Uputiti prijavu Hanfi za stvaranje dojma velike količine prodajnih naloga na asku pri samom zatvaranju burze, te izazivanje paničnih načela Ulagatelj. Danas imate priliku bolju nego svih prethodnih mjeseci, samo neka mora podnijeti prijavu na današnji dan, a Hanfa ima točno podatke tko je sve izlagao naloga bez obzira na njihovu realizaciju.
Ono što je bitno je da okolnosti u Ingri nisu promijene na gore da bi se moglo opravdati trejdanje na minus, ali svakome godi ulazak na što nižoj razini cijene .

Sutra ;
Sutra, jučer, danas sve je isto, ide na 22 ili čak 21,5.

Ima još jedna opcija.
Povucite se svi sa bida ili "jeftine kupnje" jer dokle god ste na bidu kupnja će biti sve jeftinija. Asj uopće nije problem, problem je bid, a ako nema kupnje nema ni trejdanja, pa na kraju zar vam nije interesantnije uči u Ingru najjeftinije, a ne jefino.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Loris..čovječe…pa ti si to genijalno sročio- zapazio i prezentirao….SVAKA ČAST – MAJSTORE !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Opet sam dirnuo gdje netreba ? E paj moj,trejderu, prijatelju danas si napravio previše školski greški u kršenju zakona na Ingri, a Hanfi olaškao posao .
U privitku donosim najnoviju TA analizu Ingre, ali pored ovog mog prijatelja koji ne razumije da ako ima 100.000 dionica po 33 ili 130.000 dionica ( koliko je trejdanjem zaradio do sada) po 23 ima manji portfelj u novcu, a veći u virtualnim dionicama,te nisam siguran u cijenu dionice narednih dana i pored TA.
On misli, ali kada se dionica bude oporavljala meni će se oporavljati 130.000 komada, a ne 100.000 komada. Istina, samo ako i kada se bude oporavljala, jer je toliko povjerenje narušeno u ovoj dionici da si je sam medveđu uslugu napravio.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Loris…u ovoj igrici su dvojica ili dvoje , reko si da sam sebi ne možeš prodavati dionice?
Onda moraju biti dvoje….i inače valjda tako rade, kad podižu cijenu….rušiti je lakše.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Loris…u ovoj igrici su dvojica ili dvoje , reko si da sam sebi ne možeš prodavati dionice?
Onda moraju biti dvoje….i inače valjda tako rade, kad podižu cijenu….rušiti je lakše.

Ne.
Jedan broker sam to radi cijelo vrijeme ! Dovoljno dugo sam samo pratio bid i ask, ali nekima je i odgovaralo to trejdanje na minus pa te buni, prije, dok nije pretjerao, pa su ga pratili i ovdje pisali mnogo gore o Ingri nego što je, a radi dokupa. Onda su ostali umjereni trejderi odustali jer su vidjeli da ovo nema smisla . Jučer je sam sebe otvorio na pladnju.
Ima toga i na drugim dionicama, ali ne toliko izraženo i nasilno. Uostalom vrijeme će pokazati da sam bio u pravu . U pitanju je tipična brokerska škola, zarada na rastu i padu dionica, ali izgleda da je falio sa nastave tečaja kada su govorili o psihološkom minimumu, a pogotovo o zakonskim mogućnostima ili prekršajima.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Kolege,
osobno još nemam interesa sada ovdje, ali maknite sve naloge na bidu ili će vam sva ova jeftina kupnja uskoro postati jako skupa.
Svi nalozi od 22,4 i više na bidu su njegovi da vas navuče na preskakanje po bidu.
Vidim da netko s 22.5 pokušava kontrirati, ali izgubiti će bitku pa sutra će i on trejdati na dolje.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



Loris…u ovoj igrici su dvojica ili dvoje , reko si da sam sebi ne možeš prodavati dionice?
Onda moraju biti dvoje….i inače valjda tako rade, kad podižu cijenu….rušiti je lakše.

Ne.
Jedan broker sam to radi cijelo vrijeme ! Dovoljno dugo sam samo pratio bid i ask, ali nekima je i odgovaralo to trejdanje na minus pa te buni, prije, dok nije pretjerao, pa su ga pratili i ovdje pisali mnogo gore o Ingri nego što je, a radi dokupa. Onda su ostali umjereni trejderi odustali jer su vidjeli da ovo nema smisla . Jučer je sam sebe otvorio na pladnju.
Ima toga i na drugim dionicama, ali ne toliko izraženo i nasilno. Uostalom vrijeme će pokazati da sam bio u pravu . U pitanju je tipična brokerska škola, zarada na rastu i padu dionica, ali izgleda da je falio sa nastave tečaja kada su govorili o psihološkom minimumu, a pogotovo o zakonskim mogućnostima ili prekršajima.

[/quote]

Bome slažem se, lik se krca dobrano !
Ali ne zamjeram mu, to bi i ja radio sa tom količinom.

Zanimljive su ove silne jedinice na moje poruke, a sve u okviru istine.
Kako je moja uloga malo specifična, te malim dioničarima na pomoć sročena je prijava koju treba samo odraditi na mail Hanfe ; ( dostatna je jedna prijava )
12.08.2010. , smatram da je učinjena povreda Zakona o tržišnom kapitalu u trgovanju dionica oznake INGRA-R-A, a posebno u zadnjim minutama trgovanja u poziciji kupca i prodavatelja odnosno iste osobe. Navodi i dijela na samoj burzi upućuju na aktivnost brokera osobno ( čl. 85 ), a čime je povrijedio spomenuti zakon prema Čl. 24, 26, 568, 27, 43 i 53 kao i njihovim pridruženim stavcima odnosno točkama, a čime je ostale sudionike doveo u neravnopravni položaj kao i zabludu .

Ova prijava vas ništa ne košta, a može i hoće riješiti problem trejdanja Ingre u negativnu poziciju svih malih dioničara, a kojih ujedno sada poslije HT-a ima najviše.

Više od toga vam ne mogu pomoći.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close