INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Napravljeno odlično restrukturiranje obveza iz kratkoročnih u dugoročne, smanjenje broja radnika za 25 post, treba sada unovčiti Lapad, i dobiti par većih poslova i eto jakog uzleta dionice…….

Kako uprava govori u ovome dijelu godine očekuju pozitivni oporavak, a što će se dešavati s dionicom vidjeti ćemo……

Lapad, ako mislite na rezidencije, onda će to potrajati, jer moram priznati lokacija je loša ( blizu autobusnog kolodvora),a gradanja za paprenu cijenu koju traže – nekvalitetna.

Govorim to iz perspektive potencijalnog kupca stana -bio na licu mjesta

http://www.ingra-nekretnine.com/index.php?page=project&project_id=1129

Srdačan pozdrav
[/quote]
kakve veze ima lapad sa autobusnim kolodvorim [undecid]
[/quote]

Lokacija stanova – pogledaj kartu, vidjet ćeš gdje je autobusni kolodvor. Infrastruktura je loša u tom dijelu grada ikao ima svega…općenito je urbnizam nesređen i buka, pa razmislio da li to vrijedi 4000 ojra ?

Osobno da je Ploče ili nešto slično, dobro bi razmislio, ovako rađe kupiš u Mokošici za 2.5 puta manje i voziš se na kupanje, ako ti je do toga ili što već.

Srdačan pozdrav
[/quote]

Kolega, ako je netko odlučio kupiti u Dubrovniku onda će kupiti u Dubrovniku, pa da je i duplo veća cijena, a da može svatko išli bi i nas dvojica

Ne kupuje tamo bilo tko nego onaj koji ima lovu i stil te imiđ, a imiđ je jednom rječju Dubrovnik, a što se tiče autob. kolodvora , pa nije to kolodvor u Doboju ili Derventi nego u prestižnom Dubrovniku i da mi je love kupio bi prvom prilikom bilo gdje u Dubrovniku

Do sutra [bye]


e da mi je videti pozitivnu blokadu…ooooo kak bi sretan bio!
[pray]

Nečete puno čekati na to ,gledam i brojim 15000 komada do 24.50 kune.
Obečavam ako ubrzo dođe cash a ovo ostane ovako, 15000 komada skinem s aska!

bit će bolje................


Iskreno rečeno, očekivao sam puno veći gubitak. S obzirom na situaciju ovo i nije loše, čak što više-dobro. Ide se na BID pa što bude.

Nije poklopilo? Sutra po ASK!

neće uvijek biti ovako.

Pored ovakvog izvješća, treba samo udarat po asku što veći gubitak to više udarit po asku.

[bye]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Evo tek sad gledam izvješće, puno bolje nego sam očekivao, sutra uzimam 500 kom.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Pored ovakvog izvješća, treba samo udarat po asku što veći gubitak to više udarit po asku.

[bye]

Kaže se better than expected.
Nije valjda da ste očekivali, plus i rast prihoda. [shocked]
Tad bi INGR-R-A bila na 100, zar ne.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Meni ovo ne izgleda better than expected. [lol]

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Rezultati-poslovanja/Gubitak-Ingre-u-prvom-polugodistu-24-7-milijuna-kuna?homesrclink=carousel


Meni ovo ne izgleda better than expected. [lol]

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Rezultati-poslovanja/Gubitak-Ingre-u-prvom-polugodistu-24-7-milijuna-kuna?homesrclink=carousel


Sto ce, a vidi i on kamo firma ide.Bilo bi dobro da se makne i prepusti poziciju nekom drugom.Gubitak je manji iz razloga sto je smanjio broj zaposlenih za 25%.Vidim da se opet spominje Alzir i 230 milja eura, a mislim da sam to cuo vec 230 milja puta.Volio bi da nesto od toga i stvarno dobiju, jer bi pozitivno utjecalo i na ostale gradjevinare u crobexu.Dobro je to sto nema govora o stecaju, a i to je za sada nesto.

WWW.THEVENUSPROJECT.COM


Evo tek sad gledam izvješće, puno bolje nego sam očekivao, sutra uzimam 500 kom.

čitavih 500? [thumbsup]
jel to na margini ili? [lol]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Kod Ingre je sve jednostavno, dionica je na 5% od ATH, pali su prihodi i točka, međutim mislim da su svi suglasni da INGRA NE ide u stečaj jer je previše interesa u njoj (mirovinci, banke, osiguranja itd.). To znači da sa svakim malo većim poslom, ne želim ni zamisliti dobiju li jači projekt negdje u Arabiji cijena ise ×2, pa ×3 itd. Samih 50tak milja za Arenu kao i Lapad nisu za zanemariti, tako da dragi dežurni katastrofičari nemate NIKAKVE argumente, a ja sutra kupujem svojih 500 kom i čekam.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Najave za sutra su velike, samo kupnja i kupnja .
Kako nema izbora neko čekati da malo pogledamo novu analizu TA analitičara uz novi izvještaj ;

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Evo tek sad gledam izvješće, puno bolje nego sam očekivao, sutra uzimam 500 kom.

Aha ,sutra ces uzet, tako si dobar trader da si to sa nama podjelio, svaka ti cast !
Ma da nisi ti vec danas uzeo 1000 pa ces sutra iskrcat 500 ? Ajde malo iskrenosti molim .

To vrijedi za sve "dobronamjerne" na topicu ingra …

Iskreno ne trejdam jer mi ne ide najbolje. Držim u prosjeku 3-6 mjeseci.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Najave za sutra su velike, samo kupnja i kupnja .
Kako nema izbora neko čekati da malo pogledamo novu analizu TA analitičara uz novi izvještaj ;

Aha, sad je red za drukiće prema dole …
Kad ono idu pozitivni postovi? Oko 22, ili tek sutra ujutro…
Daj Loris ne šaraj u stilu toplo-hladno! Evo ja imam ingru, u minusu sam i nikad nisi pročitao moj post koji govori da je ovo podcijenjeno, da treba bar na 35 i slično. Ali, kad prodam ne govorim ni obrnuto. Prodao sam dio na 23,7x prije par dana i ni u jednom trenu nisam pisao negativne postove. Doduše kraj svih na ovom topicu to ni ne treba.

Nisam vam želio dati kompletnu TA projekciju, ali kada me prozivate i za ono što profići rade, a ja prenosim crno na bijelo onda da dopunim uz vašu iskrenost ;
1. Ingra je dodatno dužna po novo izvještaju.
2. Ingra je na staklenim nogama pogotovo bez radne snage
3. Cijena dionice prihvatljivog rizika iz projekcije 12-16 Kuna
4. Ingra sama u izvještaju navodi teško stanje bez ( za sada ) vidnog rješenja izlaska iz krize

Ovo situacija, kao i dug, kao i vrijednost kompanije, je ista kao Đakovština, a tamo sam se debelo opekao.
Stoga s pravom se postavlja pitanje ; ne što će banke i / ili fondovi napraviti jer im stečaj ne odgovara, ali oni to nisu ni u Đakovštini napravili već radnici su pokrenuli stečaj, te postavlja se pitanje da li INgra rješava dobavljače i ostale "sitne" vjerovnike jer oni predstavljaju opasnost od mogućnosti prisilne naplate.
Zanimljivo je i da je cijena dionice isto tako i na Đakovštini dosta dugo stajala na 22-25 Kuna, pa veliko pražnjenje na 12, pa konačno ( moje pražnjenje ) na 6-7 Kuna.

Nadam se prije svega radi sebe da neću dvaput isto proći, te nadam se da će nas Ingra vrlo skoro najaviti više neki posao, neki pozitivan signal, ali ovo trejdanje na sitno za gore do velikog pražnjenja viđeno na DKVS. Sa 12 na 25 uz mali promet pa veliki promet i nazad na 12.

Stoga moj prijedlog je stagnacija dionice, ne prodavati i ne kupovati, a dok se ne riješi prvi posao Ingre, a onda svi idemo u stampedo. Cijena od 16 Kuna možda je tehnički ispravna, ali i sada je već dovoljno niska .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close