INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ingra gradi psihijatrijsku bolnicu Bardovci koja će biti popunjena ošišanim dioničarima Ingre , naročito ovima što nasjedaju na ove jeftine pokušaje rušenja na dobre vijesti. Cijena je srušena 10 kuna samo na špekulacijama oko skupštine vlasnika obveznica , kada je to prošlo uredno i još dobiven posao , najmanje toliko je trebalo ići gore , i to u trenu , ali nije ovo HG spot da raste 50% na vijest da se poslovanje stabilizira i da možda neće bankrotirat.




evo javno na berzi.
posao 4,1 mil eur
marza max 15% cca 600 tis eur.
Trosak kamate 10 mil eur.
jos 16 ovakvih poslova i imaju za kamate.
Bez placa naravno.

blueman, daj se skoncentriraj. Na kojoj si to "berzi" javno pronašao podatak o kamatama……? Pročitaj svoje postove prije nego ih pošalješ……
[/quote]
ako je dug 1 mlrd kuna, koliko moze biti kamata????
kunu, dve, tucet
[/quote]
U točki 24 revidiranog izvješća točno piše kolike su obveze prema financijskim institucijama (1.001.047.000 kn) i čak daju pregled pojedinih kredita sa kamatnim stopama pa, ako se nekom da, može računati kolika je stvarna kamata. Ima čak i po kolikim su prinosima izdavali komercijalne zapise.
Sve u svemu, čini mi se da prosječna kamata na dug prema financijskim institucijama ne može biti manja od 7,00% što bi na iznos cijelog duga bilo oko spominjanih 10 mil eura.

o od 2009 i danas kamate nisu rasle?
Komercijalni zapisi idu jos po 7%?
Prolongat obveznica ode po 6% iz 2009 dok se drzava zaduzuje po 7%?
Marze na Euribor nisu rasle?

Dajte se uozbiljite malo..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Gotovo 44k (u ovom trenutku) protrgovanih dionica po prosjecnoj cijeni od 26,55 kn. Neki su se ocito na burzi pojavili "prekjucer" pa misle da to moze samo padati. A da obratite paznju na kolicinu? Znate, toliki velik broj dionica stvara odredene potpore…ali dobro "bute navcili" na vlastitoj kozi… [lol]

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....



evo javno na berzi.
posao 4,1 mil eur
marza max 15% cca 600 tis eur.
Trosak kamate 10 mil eur.
jos 16 ovakvih poslova i imaju za kamate.
Bez placa naravno.

Samo 4 milje EUR? Pa kako onda neki pišu o poslu od 30 milja EUR? Netko ovdje gadno laže! Halo HANFA??
[/quote]
SKOPJE (Macedonia), July 19 (SeeNews) – Macedonia has signed deals with two local and three foreign companies for the upgrade of 20 healthcare institutions estimated at a combined 30 million euro ($38.9 million), local media reported on Monday.

The government said earlier it has borrowed 23 million euro from the Council of Europe Development Bank to co-finance the first stage of the reconstruction of state-run hospitals in Macedonia.

The deals, covering the first phase of the upgrade, were signed by Macedonian Health Minister Bujar Osmani with Bulgarian construction company GBS, Croatia’s Ingra and Konstruktor-Inzenjering, as well as with local firms Vardargradba and Delta Prom, state-run news agency MIA (www.mia.com.mk) said.

Kolega treba čitati puni tekst i uvijek je najbolje original.
Ovo je prvi dio posla i u njemu su dobili 4.1 milaj eura. Ostaje još dvije faze. Ukupno ingri ide 60-70 milja. lp i uživaj na bid-u

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!




evo javno na berzi.
posao 4,1 mil eur
marza max 15% cca 600 tis eur.
Trosak kamate 10 mil eur.
jos 16 ovakvih poslova i imaju za kamate.
Bez placa naravno.

Samo 4 milje EUR? Pa kako onda neki pišu o poslu od 30 milja EUR? Netko ovdje gadno laže! Halo HANFA??
[/quote]
SKOPJE (Macedonia), July 19 (SeeNews) – Macedonia has signed deals with two local and three foreign companies for the upgrade of 20 healthcare institutions estimated at a combined 30 million euro ($38.9 million), local media reported on Monday.

The government said earlier it has borrowed 23 million euro from the Council of Europe Development Bank to co-finance the first stage of the reconstruction of state-run hospitals in Macedonia.

The deals, covering the first phase of the upgrade, were signed by Macedonian Health Minister Bujar Osmani with Bulgarian construction company GBS, Croatia’s Ingra and Konstruktor-Inzenjering, as well as with local firms Vardargradba and Delta Prom, state-run news agency MIA (www.mia.com.mk) said.

Kolega treba čitati puni tekst i uvijek je najbolje original.
Ovo je prvi dio posla i u njemu su dobili 4.1 milaj eura. Ostaje još dvije faze. Ukupno ingri ide 60-70 milja. lp i uživaj na bid-u
[/quote]

Aha, znači da su ugovori potpisani samo za prvu fazu što znači da druge faze niti ne mora biti ili je može biti za deset godina

A kad i bude druga faza Ingra uopće ne mora dobiti taj posao jer će sigurno opet ići novi natječaj

Svaka dionica je precijenjena dok je ja ne kupim

…a ima li ovaj pad sada neakve veze s danasnjim zaronom na euro-burzama…
http://us.rd.yahoo.com/finance/chart/range/5d/*http://finance.yahoo.com/q/bc?s=%5EGDAXI&t=5d&l=on&z=m&q=l&c= …jer ovi vec eto cetvrti dan ostvaruju lower-low…

…a kako euforija i ovdje lagano jenjava, cini se da bi opet uskoro moglo biti testiranja proslog dna na 22,xx…a probojem istog novi target se postavlja na 17,xx…bumo uskoro vidli jel bude tako…a sve ce ovisiti i kako bu ovi vani potegli…nazalost, izostanak nekog veceg ulagaca nam bas ne ide u prilog…stoga je opet sve otvoreno bez obzira na ove zadnje vijesti…jer vec slijedeci tjedan slijedi otreznjenje s podacima od 1.polugodista i 2Q…a 1Q znamo kakav je bio…no ovdje se sada kupuje buducnost, ali ako moze jos i nize zasto ne…(lp)

Optimist - loše informirani pesimist

bas razmisljam da li ce ovi poslovi biti dovoljni da ingra isplati komercijalne zapise

Ovo je pisalo 06.07.2010

Prošlog tjedna najavljena Skupština vlasnika obveznica koja će se održati 16. srpnja važan je dio ovog restruktrurinja jer će se na njoj predložiti donošenje odluke o produljenju dospijeća obveznica za pet godina čime se vraćanje obveznica prilagođava planiranim prihodima.

Ovo gore je ispunjeno sada ide ovaj dio priče

Vjerujemo da će aktivnosti koje smo poduzeli prošle godine na jačanju naše prisutnosti na inozemnim tržištima dati pozitivne rezultate. U prilog tome govore povratne informacije s naših tradicionalnih tržišta, prvenstveno sjeverne Afrike i Srednjeg Istoka. Očekujemo da će se naše poslovanje stabilizirati već u drugoj polovici 2010. godine.

http://www.poslovni.hr/vijesti/prezivjet-ce-samo-najpripremljeniji-151918.aspx

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

neće slavenijus!!
ali kako sam pričao o ovom poslu prije 3 mjeseca pričao sam i o drugim…kada se to objavi onda će već biti bolje..a ingra će narasti 20-25% (sudeći po današnjem uzletu)

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


neće slavenijus!!
ali kako sam pričao o ovom poslu prije 3 mjeseca pričao sam i o drugim…kada se to objavi onda će već biti bolje..a ingra će narasti 20-25% (sudeći po današnjem uzletu)

I na 50 kuna Ingra je povoljna u odnosu na druge građevinare koju drugu kvalitetnu dionicu ulagač može dobiti za samo 50 kuna nijednu osim Ingre. Kolega 100 za optimizam .


Gotovo 44k (u ovom trenutku) protrgovanih dionica po prosjecnoj cijeni od 26,55 kn. Neki su se ocito na burzi pojavili "prekjucer" pa misle da to moze samo padati. A da obratite paznju na kolicinu? Znate, toliki velik broj dionica stvara odredene potpore…ali dobro "bute navcili" na vlastitoj kozi… [lol]

danas sam malo pdebljao ingr.da nema tigrusa koji mi je pomracio um sad bi bio u plusu 15%. [angry]

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.


I na 50 kuna Ingra je povoljna u odnosu na druge građevinare koju drugu kvalitetnu dionicu ulagač može dobiti za samo 50 kuna nijednu osim Ingre. Kolega 100 za optimizam .

Kolega, kao prvo, vidim da ste se jučer registrirali pa bi vam želio čestitati.
Kao drugo, ovaj vaš gore post pokazuje kako ne znate neke osnove pa vam sugeriram da ih naučite. A ako ipak mislite da ih znate, onda vam sugeriram da kupite dionice Pounja. Naime za 50 kn trenutno možete kupiti 2 dionice Ingre (skoro, malo se strpite i čekajte dan sa padom i vjerujem da ćete uspjeti). Za istih tih 50 kn možete kupiti čak 70 dionica Pounja d.d.
Pa ako vam je broj dionica koje se mogu kupiti za određeni iznos jedini kriterij, ipak ćete bolje proči sa PUNT-R-A.

Inače, 100% za entuzijazam.

Po svemu sudeći INGRA ć ebit najpovoljnija na 35!

Nemojte se previše zavaravat, kladionica po kvartovima ima u izobilju

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



Gotovo 44k (u ovom trenutku) protrgovanih dionica po prosjecnoj cijeni od 26,55 kn. Neki su se ocito na burzi pojavili "prekjucer" pa misle da to moze samo padati. A da obratite paznju na kolicinu? Znate, toliki velik broj dionica stvara odredene potpore…ali dobro "bute navcili" na vlastitoj kozi… [lol]

danas sam malo pdebljao ingr.da nema tigrusa koji mi je pomracio um sad bi bio u plusu 15%. [angry]
[/quote]
Još uvijek vam ti isti "mrače umove". Stvarno mi nije jasno da netko tko se duže vremena bavi ulaganjem u dionice uopće drži toliko do tuđeg drukanja. Jel imate Vi uopće svoju strategiju ulaganja i razmišljate li svojom glavom ili tuđom. Ukoliko netko drugi razmišlja za Vas, to čini samo zato da bi on izvukao neku osobnu korist.
[rolleyes]

New Report

Close