INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čuj i ja sam dugo mislio da je veliki promet dobar znak no iskustvo me je naučilo da je uvijek bolje kupovati na malom prometu. Iza današnjeg prometa u opće se ne može zaključiti da li to netko skuplja ili se jedna te ista dionica proda više puta i u toj gužvi uvijek zadnji strada.
Istinabog i ja se nadam da je toj praksi lagano došao kraj no to ćemo vidjeti u narednim danima.

who dares, wins

rassim jel može i ovako:
neka kaže tko šta hoće al po meni je loše da je danas ovolik promet (cca 110.000 dionica, 4,6 milj. kuna) bez jačeg pomaka cijene jer to znači da onaj tko sada prodaje misli da će cijena pasti više od 2-3 kune pa će se onda ukrcati

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Najgore od svega mi je to što sve popratne okolnosti u državi u opće ne ukazuju na pad ali na ZSE je to siguran znak da će biti baš obratno. Glavni igrači namjerno sve poštelaju tako da te pokušaju dovesti u zabludu jer svi mi pratimo neke znakove sa strane i pokušavamo nešto iz toga saznati i kad si siguran 100% da je bijelo ono ko za qurac ispadne crno. Tu se mora totalno kontra igrati. Možda sad i ja griješim jer su oni namjerno promijenili taktiku da zavedu one koji na taj način razmišljaju i sad otpale Crobi iz čista mira na 2300. Ako sam šta naučio ovdje onda je to da ne valja trčati za vlakom jer nikada nećeš zakasniti ni na onaj za gore ni za dole. Jedino što ima smisla je kupuj po bidu i prodaj po asku pa ćeš se manje nervirati. Bolje je biti 1% u plusu nego 1% u minusu a to što je netko zaradio 5% svaka mu čast.

who dares, wins


neka kaže tko šta hoće al po meni je dobro da je danas ovolik promet (cca 110.000 dionica, 4,6 milj. kuna) bez jačeg pomaka cijene jer to znači da onaj tko sada kupuje ne misli dizati cijenu radi 2-3 kune zarade pa se onda iskrcati, nego da računa na puno veču zaradu. kad pogledamo kolko su drugi građevinari narasli od početka godine (+15% ili više), jasno je da INGRI rast tek sljeduje jer se na njoj još vrši akumulacija sada dok je na dnu cjene.


rassim jel može i ovako:
neka kaže tko šta hoće al po meni je loše da je danas ovolik promet (cca 110.000 dionica, 4,6 milj. kuna) bez jačeg pomaka cijene jer to znači da onaj tko sada prodaje misli da će cijena pasti više od 2-3 kune pa će se onda ukrcati

…..a može li ovako….onaj tko je prodao prodao je vjetojatno sa dobitkom , ali ovaj što je kupio taj dobitak tek očekuje…..trenutni kupac odnosno kupci ipak preuzimaju rizik , ali ipak riskirat sa tolikim novcima malo mi je čudno prije bi reka da igraju na sigurno….

*verdi, treba samo poštivati trend a INGR ga je upravo okrenula, što se prometa tiće, prošli put, kada smo došli preko 60kn, je na 42 kn protrženo oko 250 000 dionica dok se nisu slomili otpori te smo odradili 20% u tri dana.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Kako to da više nitko ne spominje nove poslove zbog kojih je koliko sam skužio i krenula ova euforija?
[yawn]

Prvi preduvijet za razumijevanje burze je shvatiti da je u svakoj transakciji netko kupio a netko prodao. Izgleda da se neki još muče s tim konceptom….. Ja sam jučer kupio, danas dokupio… breakout iz sideways u up trend vrlo izgledan

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


*verdi, treba samo poštivati trend a INGR ga je upravo okrenula, što se prometa tiće, prošli put, kada smo došli preko 60kn, je na 42 kn protrženo oko 250 000 dionica dok se nisu slomili otpori te smo odradili 20% u tri dana.

Meni ta priča oko otpora ne drži baš puno vodu jer evo pogledaj si današnje trgovanje (i zadnjih par dana) na Belišću. Gdje je tu otpor? Zašto bi se itko opirao ko mutav rastu ili padu cijene i stajao na jednom mjestu? Ne mora sve iskrcati na tom nivou. Pomakne se stepenicu više pa se malo tamo iskrca.

who dares, wins



*verdi, treba samo poštivati trend a INGR ga je upravo okrenula, što se prometa tiće, prošli put, kada smo došli preko 60kn, je na 42 kn protrženo oko 250 000 dionica dok se nisu slomili otpori te smo odradili 20% u tri dana.

Meni ta priča oko otpora ne drži baš puno vodu jer evo pogledaj si današnje trgovanje (i zadnjih par dana) na Belišću. Gdje je tu otpor? Zašto bi se itko opirao ko mutav rastu ili padu cijene i stajao na jednom mjestu? Ne mora sve iskrcati na tom nivou. Pomakne se stepenicu više pa se malo tamo iskrca.
Više mi ima smisla da recimo ako se npr
[/quote]
usporedjivati belisce i ingr nema smisla verdi

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Zašto bi se itko opirao ko mutav rastu ili padu cijene i stajao na jednom mjestu? Ne mora sve iskrcati na tom nivou. Pomakne se stepenicu više pa se malo tamo iskrca.

A kako bi naši slavni fond manageri zaradili tolike kuće i aute da se ne nakrcavaju dogovorno na dnu, pa onda prodaju svojim fondovima po 3x višoj cijeni? [wink]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

Naravno da nema jer je količina novca puno veća no palo mi je to na pamet jer je jedan kolega tamo tražio da stavim punu dubinu prodaje. Ko da to nešto znači. Prodaja i kupnja se stvore u sekundi i isto tako nestanu. Meni je Belišće prebrzo prošlo taj put sa 400 na 500 i premalo dionica je prodano da bi mi imalo smisla. Ali opet kažem na našoj burzi je jedino pravilo da nema pravila. Kad pratiš cijeli dan dionicu koja te zanima onda se polako saživiš sa njom pa otprilike znaš kako diše što u mom slučaju sa Ingrom nije primjer jer ju ne pratim pretjerano ali današnji rast mi je jako zanimljiv i sa zanimanjem čekam šta će dalje da se desiti.

who dares, wins

pogledajte kako je OBV indikator na INGRI podivljao. ako sutra Ingra ne poleti jače gore, ostavljam se TA [lol]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

New Report

Close