INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Je, i ja mislim da je to ingrino zemljište, baš kao što je i zemljište od arene bilo ingrino.
Ingra će to raditi vrlo vjerojatno a možda i uloži svoj kapital, te preuzme 25 do 50 posto vlasništva tog arena centra.
Šteta što je burza prestala raditi jer bi počeo sumanuto lupati po asku… [undecid]





…pa zar niste zadovoljni sa današnjim danom???…ja jesam…di0oničarstvo je dugoročno ulaganje, nije kockarnica…
.

i ja sam isto zadovoljan današnjim danom, eto sve se pokreće na našem tržištu!

…naravno, treba malo i počekati a ne odmah u 3-4 mjeseca bi da zarade 20-50%…pa ljudi moji mi smo u krizi, takvo što će doći za 2-3 godine kada će se jahati na valovima i skinuti sigurnih 10-20% pa i više u nekoliko mjeseci…do tada treba raditi pamet i strpljenje…mjere koje se poduzimaju imati će učinka, samo polako, sada je vrijeme akumulacije…pogledajte graf u zadnje 4 godine…da li biste voljeli da za 4 godine opet ide takav graf???…e pa sada se vrše pripreme…da ne bude posle, ehh što nisam kad je ono bilo po…pa tko voli nek izvoli…pozzz…
[/quote]
Filija…?
Kakve 2-3 god..

Sa 100 000 kn za 3 god, oročeno exponencijalno imaš 119 101,60 Kn (19%)ako dogovoriš 6% šta možeš
Ako uzmeš Ht možeš očekivati 133 100kn (33%)..bez povečanja vrijednosti , koja če biti 99%
A…tko danas ima 100 000 kn..da može čekati 2-3 god…uz ovakvu nelikvidnost..i uz ovakav hazard ko što je ova dionica.

Znači 50 % u 6 mjeseci je REALNOST ILI SE IZ Nje izlazi..

Znači za oročenje je rizik minimalan , za ht dividendu blag do umjeren, a za INGR.u visoko rizičan, i ti kažeš 2-3 god???
Pa pretpostavi da si je kupio prije 2-3 god bio bi u kockarnici ko što ti kažeš…

Znači za visoko rizične dionice ko što je ova SVATKO OČEKUUJE BAR 50%

[/quote]

…niste me razumili kolega…pisao sam da se u današnjem vremenu krize ne može očekivati u par mjeseci veliki prinos cca 50 i v iše % u par mjeseci ali za 2-3 godine kada se sve stabilizira i tržište postane kao nekad tada će se moći ovo o čemu vi kažete i do 50% u cca 6 mjeseci sa dobrim ulaganjem, a moći će se i sa INGROM naravno… [thumbsup]…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Je, i ja mislim da je to ingrino zemljište, baš kao što je i zemljište od arene bilo ingrino.
Ingra će to raditi vrlo vjerojatno a možda i uloži svoj kapital, te preuzme 25 do 50 posto vlasništva tog arena centra.
Šteta što je burza prestala raditi jer bi počeo sumanuto lupati po asku… [undecid]

…ali to su znali oni koji su skidali tisućice…no ima i sutra dana…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Skoliko je dignuta cijena preko 40kn. s 5 ili 6 komada??

Evo dok čekate finan. izviješće…sjetite se riječi čelnika….pa če te vidijeti o kakvim je ljudima riječ
Stari članak al se odnosi na 2009 god.
Proučite i grafikon na kraju..projekcija na koju nije mogla utjecati recesija jer se bar donekle baratalo s činjenicama..Pazi ni manje ni više negoo…

Vaš linkhttp://www.poslovni.hr/49421.aspx

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....


Skoliko je dignuta cijena preko 40kn. s 5 ili 6 komada??

Evo dok čekate finan. izviješće…sjetite se riječi čelnika….pa če te vidijeti o kakvim je ljudima riječ
Stari članak al se odnosi na 2009 god.
Proučite i grafikon na kraju..projekcija na koju nije mogla utjecati recesija jer se bar donekle baratalo s činjenicama..Pazi ni manje ni više negoo…

Vaš linkhttp://www.poslovni.hr/49421.aspx

još malo pa će se počet objavljat članci iz devedesetih… bilo bi vrijeme da se napokon izađe s nekom novijom viješću!! [pray]

idući tjedan će bit bolje...


Skoliko je dignuta cijena preko 40kn. s 5 ili 6 komada??

Evo dok čekate finan. izviješće…sjetite se riječi čelnika….pa če te vidijeti o kakvim je ljudima riječ
Stari članak al se odnosi na 2009 god.
Proučite i grafikon na kraju..projekcija na koju nije mogla utjecati recesija jer se bar donekle baratalo s činjenicama..Pazi ni manje ni više negoo…

Vaš linkhttp://www.poslovni.hr/49421.aspx


Oppenheim: Ingra će 2009. imati prihod iznad milijarde kuna

Tu projekciju on je dao 2007g i već je ostvario 2008g( 1,2mlrd), u čemu je sad problem?

U Telekomu što daje dividendu. Vidimo se poslje dividende.. [thumbsup]

Dobar, Loš, Zao

http://www.poslovni.hr/140304.aspx
Ima li ovo kakve veze s poslovanjem ingre?


http://www.poslovni.hr/140304.aspx
Ima li ovo kakve veze s poslovanjem ingre?

Da,još u novinama piše(Vjesnik i Poslovni),da bi za 6 g. trebali inkasirati oko 100 milja kuna.Riječ je o konzorciju Intel, Ingra itd. [thumbsup]

Molim drage kolege kojima je u Ingri prošla mladost sva da mi odgovore na pitanje:
1. Imal li Ingra ikakvih vlasničkih prava glede izgradnje Arena shopping centra???
2. Ako nema jel ikada imala i ako je imala što se s tim desilo, jer se sjećam kroz maglu da je tu bilo natezanja, kao ulaze, izlaze, kupi, prodaj, drž, nedaj????

…što je ovo da nema koment. već 2 sata??? zar su svi ušli u Ingru?… [yawn]…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Molim drage kolege kojima je u Ingri prošla mladost sva da mi odgovore na pitanje:
1. Imal li Ingra ikakvih vlasničkih prava glede izgradnje Arena shopping centra???
2. Ako nema jel ikada imala i ako je imala što se s tim desilo, jer se sjećam kroz maglu da je tu bilo natezanja, kao ulaze, izlaze, kupi, prodaj, drž, nedaj????

ko labuđe jezero,samo što je zaleđeno [lol]


ko labuđe jezero,samo što je zaleđeno [lol]

Kolega, morat ćete biti malo precizniji. Moja greška, nisam shvatio vaš britki humor.

Kakvu korist će imati Ingra od toga shopping centra konkretno?

Ingra gradi ARENU u javno-privatnom partnerstvu, te grad i država imaju platiti cca 7,5 mil eura na rok od 28 godina, i pravo otkupa, nakon 8 bod za cca 80, 40 mil eura!
Vidi se da je ARENA loša investicija, te da je precjenjena te se nemože lako namiriti obveze prema INGR!
Da paradoks gluposti bude veči, sad HOLDING istu stvar možda vrati (Intel, Ingra, Dialogos i Orfej)
bez naknade, naravno ako uspije u svom naumu…… [lol]

Ja tu vidim samo BALKAN NA KVADRAT!
Ponekad da čovjek ne povjeruje gdje živi!

Mislim da je jedino ona tvornica bio dizela bilo nešto O.K. i pametno, za sve , (državu, Ingru, inu, prirodu, inaravno profit…

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

Ovo mi je najbezbrižnija dionica … 2010. biti će sasvim druga priča [bye]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

New Report

Close