INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nije dobro, nije….
Dobit sestrinske tvrtke ingre potonula 60%……………
Shodno tome se pitam kakvo će biti izvješće ingre….
Još uvijek se dionica dobro drži…
Sretno…

A gdje si to našao? Sve dok nema gubitka, dobro je…. kaj je igh u boljoj situaciji? čisto sumnjam. ina je u ogromnim gubicima, podravka također, hgspot da ne pričam…. atlantska… Ima li tko da nije u gubicima osim ht-a?
Ne brini o dionicama koje nemaš. Ipak hvala na brizi.

Ima ko kakve prognoze za ponedjeljak?


Ima ko kakve prognoze za ponedjeljak?

A što prognozirat? + -1%.

Jel ikakva šansa postoji da ova firma dobije neki posao?

Ima ko kakav info dali oni igdje nešto rade?

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Zvonko Kotarac: Kvadrat stana pojeftinit će na 1000 eura!

http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/kotarac-kvadrat-stana-pojeftinit-ce-na-1000-eura!,68398.html

Da znaš o kakvom je građevinskom poduzetniku riječ nebi ga nikad citirao. Stanovi koje on gradi bi trebali koštati 500 € jer ti treba još 1000 € za popravljati nedostatke , a po kući se u posudama skuplja kišnica nakon par mjeseci od useljenja. Lapad i splitske Pujanke su dvije različite galaksije i nije bitno samo koliko košta , nego lokacija i kvaliteta. Kotarčev stan besplatno = ne hvala !


Ajde ljudi pri ovoj cijeni nema razloga za brigu, u cijenu od 39 kn su uračunati bankrot, stanovi od 500 eura i jako loše izvješće. Pošto se ništa od toga neće dogoditi ima da INGR raste. Samo bolje da većina vas apstinira od kupnje, trebat će kupaca na 100 kn.

Već sam se zaprepastio da će stanovi ići po 1000 eura, ali evo stigla je premijerka u pomoć sa posudbom od 200 eura po krvadratu.
Znači da će se stanovi ipak moći kupiti po 800 eura/kvadrat!
Naravno da ingra gradi samo na ekskluzivnim lokacijama pa će si sigurno dozvoliti i dvostruko veće cijene od uobičajenih (1600) [thumbsup]

http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/kosor-vlada-bi-posudila-200-eura-po-kvadratu-prvog-stana,68402.html

http://www.seebiz.eu/hr/n…tu-prvog-stana,68402.html
…ovo je doista dobra vijest za graževinare ovog profila…I INGRA je među njima-a ima i već gotovih stanova…SUPER…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

-Posudba u vrijednosti 31mil. kn
-tj. Oko 4,3mil eura
-znaći ako je posudba 200eura po kvadratu
4,3mil.eura : 200eura=

-znaći radi se o posudbi na 21500 kvadrata

-ako je prosječan stan velik 60kvadrata
21500:60= mizerija od 358stanova.
Ako sam fulao u računici,unaprijed se ispričavam.
I ponavljam radi se o posudbi. Dakle novce moraš vratiti. A stambeni krediti i tako se uzimaju na 20-30 godina.

Pa šta je u tom tako dobro?

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Ovdje se radi o medvjedjoj uslugi kupcima stanova jer bi cijene najvjerojatnije pale za tih 200 eur u slijedecih 6 mjeseci do godinu dana. Ovako ce se pad cijena usporiti ili odgoditi pa ce kupci morati platiti stan skuplje i ionako vratiti te pare drzavi za 20 godina uz jos neutvrdjene kamate. Ovime se pogoduje bankama i gradjevinarima i to novcem poreznih obveznika sto je u najmanju ruku nekorektno. S druge strane, za dionicu bi ovo mogla biti dobra vijest osobito ako bi predvidjeni iznos poticaja rastao.

Ova vijest nema previše veze s ingrom, to se za mlade obitelji koje jedva spajaju kraj s krajem i žele dići kredit od cca 100k eura.
Ingra se ipak bavi gradnjom stanova na ekskluzivnim lokacijama koje su namijenjene bogatima ili strancima. Osobama koje mogu izdvojiti 500k eura za stan. Ne vjerujem da će se netko odlučiti na kupnju stana ingre u Dubrovniku samo zbog "posudbe" od 40k eura iliti nekih 300 tisuća kunića.

Možda….je ipak moguće…..da se ingrini stanovi razgrabe čim ove mjere stupe na snagu…
Nikada nemojte gubiti nadu…………….


Ova vijest nema previše veze s ingrom, to se za mlade obitelji koje jedva spajaju kraj s krajem i žele dići kredit od cca 100k eura.


Vidim da si se već preplašio da bi mogla doći koja pozitivna vijest vezana uz Ingru.
Kako bi uopće podnio da Ingra dobije koji veći poslić recimo u inozemstvu? [smiley]

Ma nikako kolega, pa ja sam pun ingre i već danima, tjednima i mjesecima očekujem onu pravu vijest.
Ona nikako da dođe, a skoro će ožujak…od prosinca se pregovara o areni.
Teško je kao na pregovorima za EU.
Čvrsto vjerujem u pokretanja novih završnih faza pregovora u zemljama gdje ingra tradicionalno posluje. Alžir, Kazahstan, Tunguzija…
Zato mislim da treba rast! Ajd bok! [thumbsup]


-Posudba u vrijednosti 31mil. kn
-tj. Oko 4,3mil eura
-znaći ako je posudba 200eura po kvadratu
4,3mil.eura : 200eura=

-znaći radi se o posudbi na 21500 kvadrata

-ako je prosječan stan velik 60kvadrata
21500:60= mizerija od 358stanova.
Ako sam fulao u računici,unaprijed se ispričavam.
I ponavljam radi se o posudbi. Dakle novce moraš vratiti. A stambeni krediti i tako se uzimaju na 20-30 godina.

Pa šta je u tom tako dobro?

ako se ne varam ti moraš vratit taj novac nakon 20 godina ali BEZ kamata….u tom grmu leži zec….

koliko samo to pomaže jednom mojem prijatelju koji baš u zadnjih mjesec dana kupuje stan….jako puno

DOKUP!

…nakon ovakvih komentara bilo bi najbolje da javimo Jaci da pročita ove komentare pa da ukine ovu posudbu…ipak su naši stručnjaci koji nemaju Ingru najmjerodavniji…mogli bi vas i u ekonomsko vijeće uzeti…šteta da niste tamo…a kako će to utjecati na građevinu?-zar nikako??? e ljudi moji-ako ovo nije druk onda se stvarno trebaju neki zabrinuti za svoju percepciju budućnosti…a ako je druk opet se treba zamisliti koliko je čovjek spreman biti pokvaren za šaku kunelića…i onda nam ne treba biti čudno što je cijeli svijet spreman za uništenje, uništenje svake vrste zla, jer se toga zaista nakotilo na svakom koraku…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


…nakon ovakvih komentara bilo bi najbolje da javimo Jaci da pročita ove komentare pa da ukine ovu posudbu…ipak su naši stručnjaci koji nemaju Ingru najmjerodavniji…mogli bi vas i u ekonomsko vijeće uzeti…šteta da niste tamo…a kako će to utjecati na građevinu?-zar nikako??? e ljudi moji-ako ovo nije druk onda se stvarno trebaju neki zabrinuti za svoju percepciju budućnosti…a ako je druk opet se treba zamisliti koliko je čovjek spreman biti pokvaren za šaku kunelića…i onda nam ne treba biti čudno što je cijeli svijet spreman za uništenje, uništenje svake vrste zla, jer se toga zaista nakotilo na svakom koraku…

S kim se ti svađaš?

idući tjedan će bit bolje...

New Report

Close