INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@lopina
– čini mi se da nisi vidio izmijenjeni plan financijskog restrukturiranja, u kojemu stoji da će se država odreći 60% potraživanja, a svi ostali 12,5%.

Ajmo pretpostaviti da je dug koji se rješava ps nagodbom 196 milja kuna (potraživanja od povezanih društava "nestaju").

država: 23 mil kn * 0,4 = 9,2 milja kuna, i to ide na keš u sljedećih x godina, dakle nebitno za broj dionica

196 (ukupna) – 23 = 173 milje kuna

Ostali diskontiraju potraživanja za 12,5 %

173 * 0,875 = 151 milja kuna / 1.000 kn nominala = 151.000 novih dionica

postojeće dionice = 452.400

novi broj dionica = 603.400

Dakako, moja računica ne mora biti ispravna, ali i to će se brzo razriješiti, jer se INDG nagodbom obvezala upisati nove dionice u roku od tri mjeseca nakon pravomoćnog završetka postupka ps nagodbe.

Ovo je još povoljnija varijanta jer svaki otpis povećava imovinu,tako da me sada još više mući da mogu za 100 kn kupovati 1000 i više.I uz to da iz gubitaša potencijalno može početi sa pozitivnim poslovanjem.
Ali tih 151 tis.novih dionica će biti gotovo 25%,a s obzirom da je ovdje glasačka prava izgubio Galinac i ekipa mjenjaju se i vlasnici.
Gdje je zaj.b,pitanje je sad.?
Ali nisu li neke dionice skoćile i po desetak puta.
JDPL je bio 5,paje u jednom trenu probio 800,ATPL po 20 pa došla na cca 3800.
Sve je moguće,ali mi izgleda nemoguće da ima ovoliko slijepaca na našoj burzi.

U INDG bni trebalo biti i meda i mlijeka kao u8 bajci!

Trebalo bi…..[emo_smijesak]

Samo je netko trebao biti prvi i imati muda da počisti ask već u petak sa pišljivih cca 130k kuna do 130kn.
Naravno, pošto je bid bio nikakav, postoji realan rizik da će nakon toga iskrsnuti nove dionice na toj razini na asku za novih 130k kuna. Ili mozda par puta više. Izgleda da nitko nije htio preuzeti taj rizik. Ili jednostavno nemate više para. [emo_smijeh]

Vidim, krenulo je od ranog jutra “argumentirano” drukanje.

Priznajem, da se i meni čini da je cijena trebala rasti.
Ali isto tako mi se činilo (kao i mnogima) da je DIOK trebao ostati zacementiran na 10kn ili nize dok se ne riješi njegova sudbina…..jer trenutno još uvijek ne vrijedi ni pišljiva boba….pa je ipak gomila odlučila da će biti drugačije. [emo_plazi]


Odakle taj podatak o dugu od 839 milijuna kuna? Mislim, vidio sam da se koristi ovdje kao i da ga koriste na HRT-u al' u Planu oper. i fin. restrukt. stoje sasvim druge brojke.

Piše u planu financijskog restrukturiranja da u obveze nisu uvrštene obveze prema povezanim društvima, koje će, citiram, nestati konsolidacijom (objedinjavanjem) tri društva za koje se traži predstečajna nagodba.

[/quote]
Pa nisu obveze prema povezanim društvima tolike da bi njihovim dodavanjem dobili 839 milijuna kuna. Bar prema planu koji sam ja vidio i matematici koju sam ja učio.



@lopina
– čini mi se da nisi vidio izmijenjeni plan financijskog restrukturiranja, u kojemu stoji da će se država odreći 60% potraživanja, a svi ostali 12,5%.

Ajmo pretpostaviti da je dug koji se rješava ps nagodbom 196 milja kuna (potraživanja od povezanih društava "nestaju").

država: 23 mil kn * 0,4 = 9,2 milja kuna, i to ide na keš u sljedećih x godina, dakle nebitno za broj dionica

196 (ukupna) – 23 = 173 milje kuna

Ostali diskontiraju potraživanja za 12,5 %

173 * 0,875 = 151 milja kuna / 1.000 kn nominala = 151.000 novih dionica

postojeće dionice = 452.400

novi broj dionica = 603.400

Dakako, moja računica ne mora biti ispravna, ali i to će se brzo razriješiti, jer se INDG nagodbom obvezala upisati nove dionice u roku od tri mjeseca nakon pravomoćnog završetka postupka ps nagodbe.


Pa neće sva potraživanja pretvarat u dionice već samo ona koja nisu razlučno osigurana a to je mislim nekih 85 milijuna kuna.




@lopina
– čini mi se da nisi vidio izmijenjeni plan financijskog restrukturiranja, u kojemu stoji da će se država odreći 60% potraživanja, a svi ostali 12,5%.

Ajmo pretpostaviti da je dug koji se rješava ps nagodbom 196 milja kuna (potraživanja od povezanih društava "nestaju").

država: 23 mil kn * 0,4 = 9,2 milja kuna, i to ide na keš u sljedećih x godina, dakle nebitno za broj dionica

196 (ukupna) – 23 = 173 milje kuna

Ostali diskontiraju potraživanja za 12,5 %

173 * 0,875 = 151 milja kuna / 1.000 kn nominala = 151.000 novih dionica

postojeće dionice = 452.400

novi broj dionica = 603.400

Dakako, moja računica ne mora biti ispravna, ali i to će se brzo razriješiti, jer se INDG nagodbom obvezala upisati nove dionice u roku od tri mjeseca nakon pravomoćnog završetka postupka ps nagodbe.


Pa neće sva potraživanja pretvarat u dionice već samo ona koja nisu razlučno osigurana a to je mislim nekih 85 milijuna kuna.

[/quote]

U pravu ste, moja greška. Onda treba umanjiti broj novih dionica. [emo_palacg]

Dobro i što sad? Može li se ovdje primjeniti ona Kostolanyjeva “Najviše, čak jako puno, može se zaraditi na firmama koje su već otpisane a onda ipak nekim čudom prežive” ili će sve ostati na jutarnjoj pozitivnoj blokadi i onda sumanuto lupanje po bidu? Imam dionice INDG.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

pustite prazne priče, od toga se ne živi niti od toga dionica raste! gdje su novi poslovi INDG? što je zadnje veliko ugovorila? koliko je poslova u tijeku? ili mislite da zato što se sklopi predSTEČAJna nagodba dionica treba poletjeti u nebesa? smiješno….

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Na hrt-teletextu pisalo je:
“tvratka će u likvidaciju,a radnici će svoja potraživanja tražiti na sudu”.
O čemu se to točno radi,mislim na likvidaciju?




@lopina
– čini mi se da nisi vidio izmijenjeni plan financijskog restrukturiranja, u kojemu stoji da će se država odreći 60% potraživanja, a svi ostali 12,5%.

Ajmo pretpostaviti da je dug koji se rješava ps nagodbom 196 milja kuna (potraživanja od povezanih društava "nestaju").

država: 23 mil kn * 0,4 = 9,2 milja kuna, i to ide na keš u sljedećih x godina, dakle nebitno za broj dionica

196 (ukupna) – 23 = 173 milje kuna

Ostali diskontiraju potraživanja za 12,5 %

173 * 0,875 = 151 milja kuna / 1.000 kn nominala = 151.000 novih dionica

postojeće dionice = 452.400

novi broj dionica = 603.400

Dakako, moja računica ne mora biti ispravna, ali i to će se brzo razriješiti, jer se INDG nagodbom obvezala upisati nove dionice u roku od tri mjeseca nakon pravomoćnog završetka postupka ps nagodbe.


Pa neće sva potraživanja pretvarat u dionice već samo ona koja nisu razlučno osigurana a to je mislim nekih 85 milijuna kuna.

[/quote]
I zatezne kamate od 14% na potraživanja iz tih razlučnih tražbina.Tako da bi ukupan broj dionica nakon dokapitalizacije trebao biti između 530 i 550 tisuća
dionica sa stavkom kapital i rezerve od preko 1000 kn po dionici.
Naravno da će ove knjigovodstvene promjene trebale biti vidljive tek
sa 30.6.sa FI 1H 2013.ali sigurno sa 31.12.2013.
Dakle,FI izvješće 1Q vjerovatno te promjene neće sadržavati pa bi se moglo krcati jeftino možda još nekoliko mjeseci.
A jeftino je i 200 i 300.Međutim,cijena se drži nisko.Prodavač je Ind.nekretnine i to cca 35.000 kom do sada radi isplate 3 mil kn.s obzirom da su te dionice bile založene.Da li će i ostatak od 20.000 kom na prodaju.Logično bi bilo da prodaja presahne jer je za INDG nekretnine prihvačena predstečajna nagodba.
I normalno da ovajh prodavač koji svoje dionice po nominalnoj vrijednosti od
1000 kn,sa BV od preko 1000 kn,a nakon djelomičnog otpisa potraživanja vjerovnika zaj BV raste i preko 1.000 kn i nakon dokapitalizacije po 1000
koinačni rezultat će uvijek biti iznad 1000, sije paniku,strah i nevjericu i hladi potencijalne ulagače.A majstori kupuju,ali polako,neprimjetno i cijede
nevjene Tome.

BV iznad 1000,kratkotrajne obveze manje od kratkotrajne imovine,koeficijent
likvidnosti znaćajni iznad jedan ,vlastita građevinska operativa i nastavak
investicija na vlastitim objektima.
I sve to bi već ove godine trebalo donijeti poozitivno poslovanje.
I kada to bude vidljivo i opipljivo kolika bi trebala biti cijena dionice.

Inače,poznata je činjenica da će ti svatko dati kredit ako ti nije neophodan
tako da bi investicioni ciklus krenuti i daleko brže.

Nikako ne razumijem kakjo je moguće da za 100 kupujem imovinu od 1.000.
Gdje je zaj.b????

O Gale,Gale što napravi Gale!!!


Dobro i što sad? Može li se ovdje primjeniti ona Kostolanyjeva "Najviše, čak jako puno, može se zaraditi na firmama koje su već otpisane a onda ipak nekim čudom prežive" ili će sve ostati na jutarnjoj pozitivnoj blokadi i onda sumanuto lupanje po bidu? Imam dionice INDG.

Industrogradnja ne preživljava čudom jer su i pored svih problema sačuvali BV iznad temeljnog kapitala od 1.000 kn po dionici.
Ali kriza u građevinskog sektora je pretvorila Industrogradnju u nekretninski
fond koji ima veliku imovinu,ali i velike kratkoročne obveze da ne mogu normalno
poslovati.Imaš tri stana,jedan u Splitu ili Zagrebu,ženinu obiteljsku ostavštinu na Hvaru ,oćevinu i obiteljsku kuću u Imotskome,a nemaš za struju
i vodu.I tako godinama,a svi tuku zatezne kamate.I to se dogodilo Industrogradnji i tako 1XXX puta za redom.

U INDG teće med i mlijeko!

Ima li tko info kolika su dugovanja prema povezanim licima?

pretpostavljam da se radi o nesposobnosti novinara da se informiraju jer znam da Industrogradnja kao grupa ima dosta d.o.o. društava gdje je uprava formalno prebacila dosta zaposlenika a ta društva će sigurno u likvidaciju/stečaj ili što već…..nisam siguran koliko ima takvih društava i kako se ova predstečajna nagodba odnosi na njnjih…to tek treba pročitati


Na hrt-teletextu pisalo je:
"tvratka će u likvidaciju,a radnici će svoja potraživanja tražiti na sudu".
O čemu se to točno radi,mislim na likvidaciju?


Pa nisu obveze prema povezanim društvima tolike da bi njihovim dodavanjem dobili 839 milijuna kuna. Bar prema planu koji sam ja vidio i matematici koju sam ja učio.

Korisniče kurdy, moj je veliki problem što mi novac u životu ne predstavlja mnogo. Meni, recimo, pomoći nekom nepoznatom korisniku da pronađe skriveni ćup zlata više vrijedi nego svi milijuni svijeta.

Dobar kakav jesam, dakle, pomoći ću Vam da pronađete ćup zlata. Skriven je ovdje:

http://predstecajnenagodbe.fina.hr/pn-public-web/predmet/164

A u nastavku vam je širfirani putokaz:

318 — 130 milja
313 — 15,1 milja
302 — 346 milja
301 — 52,8 milja
296 — 52,8 milja
273 — 11,8 milja
272 — 11,8 milja

Eto, uvjetno rečeno, s lijeve strane vam je oznaka puta, a s desne oznaka u miljama, koliko je još do ćupa sa zlatom.

Pretvorite ovo nedjeljno popodne u zanimljivu obiteljsku igru potrage za blagom.

Sto to znaci-nisam pratio ovu dionicu?Da li je to dug koji prestankom jamstva nestaje?

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


Pretvorite ovo nedjeljno popodne u zanimljivu obiteljsku igru potrage za blagom.

a gdje su novi poslovi koji jedini jamče oporavak firme i spas od nekog novog stečaja u budućnosti?

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

New Report

Close