INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Laganini kupnja jača, možda ipak ima svjetlosti na kraju tunela?!

Koji drukeraj ovdje vlada, ovo je još nevidjeno .. Škvadra poskidala one Galetove pakete od po 200 i 250 kn, te ono sto je po 260 curilo, par stotina komada i sad ovdje na sve moguce nacine pokusavaju zavaljati ekipu da ubada po 500 kn !!

Čovječe više ne postoji tema praktički ovdje koja ne služi organiziranom marketingu vlastitih dionica za bolju prodaju naivčinama !

Taj hotel nema nikakvih 370 soba i XX apartmana, nego manje, autor članka je trebao nazvati hotel lijepo pa ispitati to prije. A sve i da ima, imovina Industrogradnje je u posljednjih 6 godina jako shrinkala zbog nagomilanih dugova, uostalom ode i zgrada u Savskoj na ime istih .. I sada očekivati kako će Nizozemci dati 300 000 000 kn koliko treba ako svi pristanu na cijenu iz javne ponude – da bi prešli u 100%-tno vlasništvo dva hotela i nesto zemlje i ureda, i jedne zgradice još negdje u Lomnici je suludo – pa to sve skupa ne vrijedi 300 miliona .. A ionako vec sada imaju upravljačka prava na više manje svoj imovini

E da, uzimte si u obzir i to da je kompletna imovina još uvijek pod hipotekama dok se ne riješi pitanje 120 miliona kuna dugovanja na ime poreza, doprinosa, plaća …

Sumnjam da će Nizozemci dati 300 milja kuna da uzmu ono što već imaju , ovo je klasičan slučaj gdje je nagomilani dug pojeo dio kapitala, imovine, a poslovanje u medjuvremenu palo na nulu ..

Stečaj ili Kompletan REinvetion poslovanja , nema treće .. A dionica će možda, jednoga dana, vrijediti nešto više nego ovih umjetno napucanih 465 kn

Prijatelju moj da je ovo pravna država, kao što to "Tigar" priželjkuje, mi bi lagano sad utužili nizozemce i uzeli svojih 1.119 kn + zatezne kamate 14% godišnje od trenutka utuženja. Isto tako na TNSA, BLJE i svi ostali koji ne poštuju zakone…

Onda ne bi pričali o cijenama ispod 1000 kn.


Laganini kupnja jača, možda ipak ima svjetlosti na kraju tunela?!

Ma to sve na kupnji ti je Coupe. Već tjednima druka ne bi li nešto dokupio ali mu nikako ne uspijeva. Moj savjet mu je da piše malo duže postove. [lol]

dragi dioničari Industrogradnje,
vidimo se ove godine na Skupštini u Dugoj Uvali…Galinec nam je to davno obećao, uvjeren sam da se sjeća svoga obećanja i da će ga ove godine ispuniti [wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Oglasili se bravari – nađeni ključevi

http://www.poslovni.hr/vijesti/teeger-sad-se-mozemo-javiti-na-vladine-natjecaje-200490.aspx

Možete li mi reći gdje se rade novi ključevi? [wink]

Ima netko cijeli članak da zalijepi?

28. ožujak 2012.| Darko Bičak
Teeger: Sad se možemo javiti na Vladine natječaje

Adam Teeger, predsjednik Uprave Industrogradnje, pojašnjava zašto smatra da je ustupanje nebodera poreznicima bio potez od egzistencijalne važnosti

Zagrebačka Industrogradnja, nekad najveća građevinska tvrtka na prostoru bivše Jugoslavije, danas preživljava vjerojatno svoje najteže dane. O stanju u tvrtki, odnosu s državom te o perspektivama, razgovarali smo s Adamom Teegerom, predsjednikom uprave Industrogradnje.

Građevinska kriza je pokosila većinu hrvatskih građevinara, među ostalim i Industrogradnju. Gdje je vaša tvrtka danas i što očekujete u budućnosti?
Proteklih nekoliko godina su bili vrlo izazovni za tvrtku, no mislim da smo prebrodili najgore te se okrećemo budućnosti. Sada smo u poziciji da okrenemo daljnjem razvoju, ne samo u Hrvatskoj, nego i na nizu ostalih tržišta, prije svega u zemljama ex-SSSR-a te na Bliskom istoku. Industrogradnja je u prošlosti imala niz projekata, između ostalog, i za Gazprom. To je danas tvrtka koja ima investicije koje se mjere u milijardama dolara, a postoji pozitivna tradicija zajedničke suradnje koju moramo iskoristiti.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

U kojim tržišnim nišama vidite perspektivu za Industrogradnju?
Mi raspolažemo s većim brojem kvalitetnih nekretnina i zemljišta u čitavoj Hrvatskoj, posebice na Jadranu. Stoga imamo dvije velike prilike za daljniji razvoj – građevinarstvo i turizam. Ovog trenutka ne mogu reći što će nam biti u većem fokusu, ali siguran sam da će oboje biti važni za budućnost kompanije.

Pretpostavljam da će vašim turističkim planovima i pripomoći i rješavanje situacije u hotelu Croatia u Dugoj uvali u Istri?
Mogu potvrditi da smo ovih dana napokon riješili spor koji još od 2006. godine uvelike otežava poslovanje naše tvrtke. Podsjetimo, splitska tvrtka Fio&D bila je u zakupu hotela Croatia, no kako nisu plaćali zakupninu, tijekom 2008. godine je Industrogradnja raskinula ugovor s njima zbog neplaćanja. I zanimljivo je da taj raskid ugovora nitko ne osporava. No, iako je pravna situacija bila savršeno jasno, mi do danas nismo uspjeli ući u posjed svoje nekretnine. Radi se o turističkom objektu s 350 soba i 70 apartmana koji ima veliki potencijal.

Nedavno ste državi prepustili neboder u zagrebačkoj Savskoj ulici u kojem je nekad bilo sjedište Industrogradnje zbog poreznog duga. Zašto ste se na to odlučili?
Iako je Vlada odobrila taj sporazum, on još nije proveden, jer je potrebno riješiti još nekoliko sitnica. Mislim da je taj potez bio od egzistencijalne važnosti za kompaniju. Naime, imamo niz nekretnina koje opterećuju naše poslovanje, jer ne možemo rasčištiti papire ili pak naplatiti dugovanja. To je prije svega zbog nesređenog pravnog sustava koji u poslovanje unosi puno nesigurnosti. Mi imamo niz sporova, a jedan od njih vuče se već 34 godine i vezan je još za projekt u Iraku. Pravna nesigurnost je i moja glavna kritika Hrvatske.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Ima li odluka o ustupanju nebodera državi i veze s očekivanjem Vladinih natječaja?
Zasigurno, jer Industrogradnja je kao veliki porezni dužnik bila isključena iz velikog broja javnih natječaja na kojima je imala šanse. Sada se najavljuju veliki projekti u građevinarstvu, pogotovu po pitanju energetske učinkovitosti u zgradarstvu i siguran sam da naša tvrtka tu ima što ponuditi.

Koliko vaš fond Ethemba Capital planira u idućem razdoblju uložiti u Hrvatskoj?
To ovisi o uvjetima koji će vladati na tržištu. No, mogu reći da smo spremni vrlo brzo investirati više desetaka milijuna eura. Kapitala na svjetskom tržištu ima, no on ide tamo gdje su najbolji uvjeti. Ako su uvjeti ulaganja bolji u Turskoj ili na Bliskom istoku, tada ljudi žele da njihov novac ide tamo.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Trakavica Duga uvala nije gotova

Dragan Boljat, vlasnik Fio&D
Dok se predsjednik Uprave Industrogradnje Adam Teeger hvali da je njegova tvrtka, nakon nekoliko godina sporenja s bivšim zakupcem Fio&D-om, konačno ovih dana ušla u posjed hotela Croatia u Dugoj uvali, suvlasnik Fio&D-a Dragan Boljat izričito tvrdi da nema predaje. Trakavica u vezi s Dugom uvalom, koja traje od 2006. godine, stoga nije ni blizu kraja pa se očekuju daljnja "sudska natezanja", kažu upućeni. Naime, Industrogradnja je s Boljatovom tvrtkom raskinula ugovor o zakupu hotela Croatia 2008. navodno jer tvrtka od 2006. nije ispunjavala financijske obveze ugovora. Boljat pak kaže da mu Industrogradnja duguje 32 milijuna kuna te se poziva na sudsko rješenje iz 2003. kojim se zabranjuje Industrogradnji smetati splitsku tvrtku u posjedu hotela i depadanse. Medijima se Buljat požalio da su mu u nedjelju navečer u hotel upali zaštitari koje je angažirala Industrogradnja. U utorak nam je u kratkoj izjavi kazao da je upad bio nezakonit i nasilan demantirajući da je došlo do bilo kakve primopredaje objekta Industrogradnji. Pritom je naglasio da je hotel i dalje pod upravljanjem tvrtke Fio&D. Komentirajući optužbe o milijunskom dugu, Teeger ističe da je riječ o manipulacijama bez ikakva utemeljenja u stvarnosti i činjenicama. "Znamo da je parnica pokrenuta, ali još nema presude. Industrogradnja je protiv te tvrtke pokrenula parnicu koja je bitno veća od iznosa kojim se Boljat nabacuje. Očekujemo da se primjeni slovo zakona i da se zaštiti interes vlasnika koji ne može koristiti svoju imovinu, dok s druge strane postoji netko tko je neovlašteno koristi i devastira te pokušava manipulacijama financijski profitirati", kaže Teeger. (M. Crnjak)
http://www.poslovni.hr/vijesti/teeger-sad-se-mozemo-javiti-na-vladine-natjecaje-200490.aspx

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Očito da je Tegger pisac djela Pulićevog – Ključić oko vrata

Ako niste, obavezno: http://vijesti.gorila.hr/gorilopedija/lifestyle/knjizevnost/kljucic_oko_vrata_lektira

[wink] [cool]

A da ga je pametni novinar Poslovnog upitao o javnoj ponudi koju su trebali objaviti, a nisu?

Nije ni čudno da nam je novinarstvo srozano do krajnjih granica!

Možda se ipak ovo o ulaganju Ethemba capitala odnosi i na Javnu ponudu?!

pravosuđe je kočnica br1 gospodarstva u HR, to svi znaju ali eto .. nemože im niko ništa, jači su od …

Cookie Monster


pravosuđe je kočnica br1 gospodarstva u HR, to svi znaju ali eto .. nemože im niko ništa, jači su od …

Ja mislim da bi Saladina trebalo odmah u zatvor jer vrši pritisak i miješa se u neovisnost pravosuđa [proud]

New Report

Close