INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


oce, oce ali nagodinu [thumbsup]

Dobro, nagodinu, ali tada ovih 1119 može staviti samo ako je đ….

ajmo pozitivno razmisljajmo ,pa na ovu cijenu zarada je skoro 100 posto pa koja to banka daje na orocenje na 2 god
budite malo dugorocni ulagaci ,i ja sam u istim govnima ko vi ali kad se pare pokupe svecemo zaboraviti [thumbsup]

vise volim narodnjake nego kruva jesti


ajmo pozitivno razmisljajmo ,pa na ovu cijenu zarada je skoro 100 posto pa koja to banka daje na orocenje na 2 god
budite malo dugorocni ulagaci ,i ja sam u istim govnima ko vi ali kad se pare pokupe svecemo zaboraviti [thumbsup]

ajmo pozitivno razmisljajmo ,pa na ovu cijenu zarada je skoro 100 posto pa koja to banka daje na orocenje na 2 god
budite malo dugorocni ulagaci ,i ja sam u istim govnima ko vi ali kad se pare pokupe svecemo zaboraviti [thumbsup]

Je na ovu cijenu, a šta ćemo mi koji smo plaćali 1xxx po dionici?

podavat ti se neisplati zato budi strpljiv jebiga sta je tu je

vise volim narodnjake nego kruva jesti

Meni je prosjek 770 kuna i zadovoljan sam s ponudom od 1119 kuna.

Para nemam za dokup.

Kada bih znao da će biti ponuda ove godine ulupao bih sav HT u INDG.

S obzirom na zakonsku regulativu, Gale može otezati sa ponudom koliko god želi. Sve stvari mu idu trenutno u prilog da još čeka:
– ima kontrolu nad firmom uz pomoć Filipovića i drugih pajdaša koji niti ne misle prodavati na ponudi
– cijene ostalih dionica rastu i ako ima druge dionice u portfoliu, svakim danom mu tih 1119 znači prodaju manje dionica

Ono što bi moglo ubrzait ponudu je opsanost da netko preuzme upravljanje INDG ili da cijena na burzi pređe 1119 pa da na ponudi mora ići sa višom cijenom.

Za sada ništa na vidiku od toga.

Znači, ostaje nam tužba.

Tu opet ima dva scenarija:

1. tužiti i onda uzeti 1119 + zatezna kamata od 14% godišnje + troškovi (ovo može dosta dugo trajati)
2. tužiti pa ako izađe ponuda prodati – ovo znači 1119 – uloženo u sudski proces

Evo u vezi jedne druge ponude:

Preuzimanje Lole Ribara od početka nije teklo glatko. Krajem lipnja prošle godine Boris Vidić od Karlovače banke kupio je 39,3 posto dionica i vlasnički udio povećao na 41,7 posto čime mu je nastupila obveza za preuzimanje. Gotovo istodobno, svoje je vlasništvo u Loli uvećao i predsjednik Uprave Karlovačke banke Sandi Šola i to na 14,04 posto pa je regulator ta dva poteza protumačio kao zajedničko djelovanje. Osim simultane kupnje, argument Hanfe bila je činjenica da je u Nadzornom odboru Lole Ribara Šola predsjednik, a Vidić njegov zamjenik koji je u to tijelo imenovan na njegov prijedlog. Budući da su Vidić i Šola nijekali zajedničko djelovanje, a Hanfa nije popuštala, regulator je u listopadu prošle godine odbio dati zeleno svjetlo Vidiću za preuzimanje i obojici blokirao pravo glasa dionicama. U novoj (zajedničkoj) ponudi cijena nije mogla biti niža od 200,03 kune koliko je u jednoj transakciji platio dionice Lole Sandi Šola.

E pa ako je za ovo gore Hanfa mogla tumačiti kao zajedničko djelovanje kako onda u industrogradnji ne može napraviti istu stvar, odnosno sve te velike dioničare staviti u isti koš i da se obveza odnosi na sve njih.


E pa ako je za ovo gore Hanfa mogla tumačiti kao zajedničko djelovanje kako onda u industrogradnji ne može napraviti istu stvar, odnosno sve te velike dioničare staviti u isti koš i da se obveza odnosi na sve njih.

Ja bih rekao da može, ali neće. BTW kakva je situacija s tužbama kontra Galeta koje su navodno neki dioničari poduzeli? Jel sazvano kakvo ročište, ima li tu kruha? Jer od sastanka izgleda 0 bodova!

Ovako malo opet proučavam INDG, primjećujem pomake ka nekakvom modernijem upravljanju (i kodeks su objavili, a to nemaju monoge razvikanije firme).
Primjećujem da su u travnju najavljivali nekakav sastanak na temu mogućih isplata dividendi, ali na burzi nema nikakvih daljnjih obavijesti o tome. Pa niti nikakvih vijesti oko sage s Dugom Uvalom.
A sudeći po slinim obavijestima o stjecanju dionica, glavnina ovog mizernog prometa odrađena je povremenim lupanjem trezora po prodaji.

Možda bi trebalo Ricku dati opet ispis svih nekretnina pa da malo privučemo nove ulagače [thumbsup]

Čekam…


Ovako malo opet proučavam INDG, primjećujem pomake ka nekakvom modernijem upravljanju (i kodeks su objavili, a to nemaju monoge razvikanije firme).
Primjećujem da su u travnju najavljivali nekakav sastanak na temu mogućih isplata dividendi, ali na burzi nema nikakvih daljnjih obavijesti o tome. Pa niti nikakvih vijesti oko sage s Dugom Uvalom.
A sudeći po slinim obavijestima o stjecanju dionica, glavnina ovog mizernog prometa odrađena je povremenim lupanjem trezora po prodaji.

U kratko si dobro sažeo ono šta se događalo zadnjih mjesec dva s INDG, a ono što je javno objavljeno nije mnogo. Sjećam se da je Gale pričao o nekakvim poslovima koji će biti javno obznanjeni na burzi pa ništa. Izgleda da se gospodarstvo trgnulo u svijetu pa će Gale sad lakše do love i za TOZ i druge projekte. Možda za nas dolaze bolji dani?!


Čekam…

Najvrijednije su:
Ičići – nadajmo se da uskoro počinje gradnja
Zgrada u savskoj – 15 katova, sve osim podruma i prizemlja koji su u vlasništvu Zagrebačke banke
Radnička cesta – 15000 kvadrata
Hotel I
Duga uvala
Brinje
TOZ(još se treba obaviti ponuda)
Lomnica
i još dosta toga


Meni je prosjek 770 kuna i zadovoljan sam s ponudom od 1119 kuna.

Ja sam sa svime preko cca 675kn već u plusu, dobro sam izveo shortanje na hrvatski način [cool]

Danas nam trezor slabo čisti prodaju. Možda krenu pred kraj!

New Report

Close