INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ma kolege, ne budite naivni, to je zbog dokupa. [smiley2]


ma kolege, ne budite naivni, to je zbog dokupa. [smiley2]

Našeg ili njihovog…?!?[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Iskreno zbunjen sam, ako je dug toliki što ostaje uopće , ( dug je na 3bv ako se ne varam ili sanjam).

Pitaj se na koliko puta bv su nekretnine koje INDG posjeduje. Pogledaj koji je P/S pa se upitaj koji su potencijali ove firme. Ovo što Ethemba radi je pritisak jer oni žele preuzeti firmu glumeći spasitelje. Dokapitalizacija u iznosu od 15 do 20 milijuna eura znači preuzimanje. Pa čak kad bi dokapitalizacija išla po tržišnoj cijeni pa sa tih 15 do 20 milijuna eura bi oni definitivno postali većinski vlasnici. I to je njihov cilj. Galinec ima odlican plan i on je već puno napravio u zadnjih godinu dana a ti rezultati će se uskoro i vidjeti i ja sam uz njega kao i vecina dionicara s kojima sam razgovarao na sastanku dionicara.

Au, evo nam blokade sutra u 10:01, zatim u 13:01.

Pa kako dug od 350 miljuna kuna, a Galinec najveći vjerovnik. Nema tu pomoći.

Tko je jamio, jamio. LJ.Ć.R.

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"


Iskreno zbunjen sam, ako je dug toliki što ostaje uopće , ( dug je na 3bv ako se ne varam ili sanjam).

Ostaju kapital i rezerve kolega, 136 mil. kn… S tim da su mi ove zalihe sumnjive, 187 mil. Dakle, da likvidiraju firmu pitanje je sto bi ostalo, ako bi ista i ostalo. Sad tu naravno uskacu spekulacije tipa: “Imaju nerevaloriziranu imovinu vrijednu 1.5 mlrd kn” i slicno.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ovo što Ethemba radi je pritisak jer oni žele preuzeti firmu glumeći spasitelje. Dokapitalizacija u iznosu od 15 do 20 milijuna eura znači preuzimanje. I to je njihov cilj. Galinec ima odlican plan i on je već puno napravio u zadnjih godinu dana.

Galinec je svoje izvukao. On je vlasnik svih nekretnina, a INDG vlasnik 350 miliona kuna duga.

Ako Ethemba izvuče 10% uloženog bit će sretni kao procvali tulipani.

Sutra u 10:01 počinje stampedo.

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"


Au, evo nam blokade sutra u 10:01, zatim u 13:01.

Niste se izjasnili +10% ili -10%?
[smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


lucky_b: ” Ovo što Ethemba radi je pritisak jer oni žele preuzeti firmu glumeći spasitelje. Dokapitalizacija u iznosu od 15 do 20 milijuna eura znači preuzimanje. I to je njihov cilj. Galinec ima odlican plan i on je već puno napravio u zadnjih godinu dana. ” Galinec je svoje izvukao. On je vlasnik svih nekretnina, a INDG vlasnik 350 miliona kuna duga. Ako Ethemba izvuče 10% uloženog bit će sretni kao procvali tulipani. Sutra u 10:01 počinje stampedo.

A stvarno ne znam što mi treba da ovo pišem. Ali Galinec nije izvukao ni jednu nekretninu. Čak naprotiv on je u statut uveo da se nekretnine veće vrijednosti ne mogu prodavati ni prenositi na druge firme bez odobrenja danog na skupštini.

Teško je naći dionicu po kojoj se više pljuvalo od Industrogradnje (osim možda Petrokemije kada je bila 30kn, a vidite gdje je sada). Pročitajte na forumima o Industrogradnji sve od prve stranice i vidjet ćete gomilu katastrofičara koji su pisali najcrnje moguće scenarije. Dionica je ipak ostvarila lijep rast.
Rade li oni to slučajno ili se možda brinu da će nevini i neupućeni investitori izgubiti novac?
Jesu li to djelatnici Caritasa ili Crvenog križa?
Ma boli njih ***** za ostale investitore, cilj je širiti paniku i spuštati cijenu kako bi sami što povoljnije kupiti.
Inače, sasvim normalna pojava i vani. Nismo mi tu ništa novoga izumili.

apoksiomen:

Au, evo nam blokade sutra u 10:01, zatim u 13:01.


Niste se izjasnili +10% ili -10%?
[smiley1]

Pa, sukladno ovih 350 miliona kuna duga.

Večernji list 01.06.2007.

Tek na sastanku dioničara 23. svibnja ove godine doznali su neke dodatne elemente poslovanja, što ih je uvjerilo da Industrogradnja ide u pogrešnom smjeru te da se, umjesto da se rješava, stanje dodatno pogoršava.

To se prije svega odnosi na podatak da se značajan dio poslovanja grupe vodi preko dvaju društava kćeri u kojima 51 posto udjela drži Negotiator d.o.o., društvo koje navodno kontrolira predsjednik uprave Industrogradnje Galinec.

Ta je tvrtka postala trenutačno drugi najveći vjerovnik Industrogradnje, što je posebice zabrinjavajuće, tvrde predstavnici Ethembe.

Zbog svega toga poslali su pisma Nadzornom odboru Industrogradnje i Hanfi, te od njih zahtijevaju utvrđivanje stanja kao i hitno imenovanje posebnog revizora društva radi ispitivanja poslovanja, načina upravljanja i transakcija.

Tu je i blokiran račun s oko 350 milijuna kuna nepodmirenih obveza.

Zna se ![smiley16]

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"

Ima i u Jutarnjem sličan članak kao u Večernjaku, s time da još piše kako Negotiator, kao drugi najveći vjerovnik , predlaže da se dugovi INDG pretvore u vlasnički udio Negotiatora, a da iza Negotiatora stoji Galinec osobno. Koje su ovo mutne igre [smiley9]

Ignore: KressoM, delux

Pa kako je INDG postala drugi najveći vjerovnik Negotiatora ????

Znači Galinec je najviše dužan Galincu. Pa kako je to moguće ???[smiley8]

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"

New Report

Close