INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Žao mi je da sam bio i za to u pravu…stvarno je GAME OVER, još jednom su namagarčeni svi…good job MOL

ZSE CLOSING BELL
Zagrebačka burza: INA 75 kuna ispod MOL-ove ponude
1.10.2008 16:36:35

ZAGREB – Unatoč rastu Crobexa narodne dionice nisu "zablistale", INA je pala na 2.725 kuna, a rast HT-a iznosio je tek 0,2 posto.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Prodaja Ine
Braniteljski fond odlučio prodati sedam posto Ine

Nakon kratke sjednice Upravnog odbora braniteljskog fonda odlučeno je da će se prodati svih sedam posto Ininih dionica mađarskom naftašu. Odluka je donijeta na temelju preporuke predsjednika Uprave Erste Investa Josipa Glavaša.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Kako je neprihvatljiva Molova ponuda ipak na kraju prihvaćena?

Nakon što je i vlasnik najvećeg paketa dionica Ine Fond hrvatskih branitelja pokleknuo pred Molovom ponudom, te nakon što je jasno da je Mol najvjerojatniji većinski vlasnik Ine bez obzira na to hoće li to postati već sada nakon javne ponude ili tek nakon zamjene dionica s hrvatskom Vladom, vrijeme je da se prisjetimo bombastičnih izjava kojima su neki "stručnjaci" odbijali svaku ponudu ispod 3500 do 4000 kuna.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


Žao mi je da sam bio i za to u pravu…stvarno je GAME OVER, još jednom su namagarčeni svi…good job MOL

Nitko nije namagarčen osim onih koji su slijepo vjerovali u nebulozne cijene od 3400 i slično. Osobno bih skakao do plafona od sreće da sam nakrcan Inom i da mi sad netko želi to otkupiti po 2800+. Ali eto nisam. [sad] Ali sam zato nakrcan nekim drugim dionicama,kojima će u budućnosti porasti cijena [thumbsup]

I'LL BE BACK

Ima li tko kakav podatak do kad radi sutra i u petak sda??????

Nitko nije namagarčen osim onih koji su slijepo vjerovali u nebulozne cijene od 3400 i slično. Osobno bih skakao do plafona od sreće da sam nakrcan Inom i da mi sad netko želi to otkupiti po 2800+. Ali eto nisam. [sad] Ali sam zato nakrcan nekim drugim dionicama,kojima će u budućnosti porasti cijena [thumbsup]

Nažalost svi smo mi namagarčeni, ne nužno samo po pitanju cijene…ode nam dobar dio energetske nezavisnosti, tko se nije skrio magarac je bio…

Kapitalizam kakvog furamo i mi je ovom financijskom krizom doživio svoj debakl, neke stvari nemaju cijenu, pa tako ni premiju ni diskont i nisu na prodaju.


Kako je neprihvatljiva Molova ponuda ipak na kraju prihvaćena?

Nakon što je i vlasnik najvećeg paketa dionica Ine Fond hrvatskih branitelja pokleknuo pred Molovom ponudom, te nakon što je jasno da je Mol najvjerojatniji većinski vlasnik Ine bez obzira na to hoće li to postati već sada nakon javne ponude ili tek nakon zamjene dionica s hrvatskom Vladom, vrijeme je da se prisjetimo bombastičnih izjava kojima su neki "stručnjaci" odbijali svaku ponudu ispod 3500 do 4000 kuna.

Jel misliš na stručnjaka Đuru Dečaka. Heben je on stručnjak kad se prodao za šaku forinti. Ali MOL-u skidam kapu. Kako su samo tempirali trenutak ponude obzirom na trenutna stanja na svj. burzama. Mogli bi organizirati kakvu radionicu za ove naše "nazovi" managere. [lol] [bye]

Pa eto,svi prodajemo po 2800,pa će cijena pasti na 2500 (kako se predviđa),pa kupujemo nazad i odbiješ proviziju,pa opet zaradiš 200 kuna po dionici…Nije ni to loše,a..?Jel to realan scenarij?? [huh]


Pa eto,svi prodajemo po 2800,pa će cijena pasti na 2500 (kako se predviđa),pa kupujemo nazad i odbiješ proviziju,pa opet zaradiš 200 kuna po dionici…Nije ni to loše,a..?Jel to realan scenarij?? [huh]

Samo razmisli … ako kupuješ po 2500, kome ćeš prodati nazad po 2800?
Ako ipak nađeš takve, ljubazno molim obavijest nas! [wink]



Nažalost svi smo mi namagarčeni, ne nužno samo po pitanju cijene…ode nam dobar dio energetske nezavisnosti, tko se nije skrio magarac je bio…

Sa INA-om ili bez, mi nismo energetski neovisni. INA naftu proizvodi simbolicno, ajde plina nesto znacajnije.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Najgore od svega je, što nam je jedino ostalo da vjerujemo da će nas spasit čovjek kojem nije za vjerovat… Pjesnik, romanopisac, ili šta već… Ali bitno da se on razumije u ekonomiju i TK kao ja u astronomiju…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Nitko nije namagarčen osim onih koji su slijepo vjerovali u nebulozne cijene od 3400 i slično. Osobno bih skakao do plafona od sreće da sam nakrcan Inom i da mi sad netko želi to otkupiti po 2800+. Ali eto nisam. [sad] Ali sam zato nakrcan nekim drugim dionicama,kojima će u budućnosti porasti cijena [thumbsup]

Nažalost svi smo mi namagarčeni, ne nužno samo po pitanju cijene…ode nam dobar dio energetske nezavisnosti, tko se nije skrio magarac je bio…

Kapitalizam kakvog furamo i mi je ovom financijskom krizom doživio svoj debakl, neke stvari nemaju cijenu, pa tako ni premiju ni diskont i nisu na prodaju.

[/quote]

Jest. Istina. Al ja sam po prirodi pre ograničen da bih gledao neku generalnu dobrobit ili štetu. Za sebe ću se snać, prodavo mi energente Sanader ili neki Zoltan. Nego Ribice, kapa dolje…dogodilo se po tvom scenariju sa samog početka. No ipak su najbolje prošli svi koji su držali Inu do samog kraja.

I'LL BE BACK

Panika prodala Inu

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2008,10,1,,135456.jl

[cool]




Nažalost svi smo mi namagarčeni, ne nužno samo po pitanju cijene…ode nam dobar dio energetske nezavisnosti, tko se nije skrio magarac je bio…

Sa INA-om ili bez, mi nismo energetski neovisni. INA naftu proizvodi simbolicno, ajde plina nesto znacajnije.

[/quote]
Pa nije to baš tako.
Nije isto gdje odlazi novac od trgovine naftom, plinom, prerađevinama, vidimo uskoro i pitkom vodom. Ostaje li u RH ili ide u Mađarsku.
Nije svejedno tko određuje što i u kojem obujmu će se proizvoditi i hoće li se uopće išta proizvoditi i prerađivati ili ćemo većinu kao i hranu početi uvoziti.
I na kraju kao i na početku nije svejedno tko će od svega, kako god to izgledalo, zarđivati i puniti đepove.

Pogledaj malo kako su mađari uredili MOL i kako su reagirali kad im je OMV pokucao na vrata.
http://www.mol.hu/en/about_mol/investor_relations/shareholder_info/ownership_structure/

bogat čovjek nema briga, samo zadovoljstva

New Report

Close