INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nije mi jasna jedna stvar sad je cijena 2722kn(neka je po ask-u 2731kn),dodam brok.proviziju 0,6% to je 2747,38kn.3.10. su na sda (T+3) i das madjarima i za 10 komada zaradis cca 530-600kn u 2 tjedna
svasta

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


nije mi jasna jedna stvar sad je cijena 2722kn(neka je po ask-u 2731kn),dodam brok.proviziju 0,6% to je 2747,38kn.3.10. su na sda (T+3) i das madjarima i za 10 komada zaradis cca 530-600kn u 2 tjedna
svasta

pohlepa je gadna stvar , još ako te mašta zagolica [smiley]


nije mi jasna jedna stvar sad je cijena 2722kn(neka je po ask-u 2731kn),dodam brok.proviziju 0,6% to je 2747,38kn.3.10. su na sda (T+3) i das madjarima i za 10 komada zaradis cca 530-600kn u 2 tjedna
svasta

Ne plaćaju baš svi brokersku proviziju! U tom grmu leži zec.

who dares, wins



nije mi jasna jedna stvar sad je cijena 2722kn(neka je po ask-u 2731kn),dodam brok.proviziju 0,6% to je 2747,38kn.3.10. su na sda (T+3) i das madjarima i za 10 komada zaradis cca 530-600kn u 2 tjedna
svasta

Ne plaćaju baš svi brokersku proviziju! U tom grmu leži zec.
[/quote]

ma govorim za nas obicne smrtnike koji svi placaju proviziju i opet je fina zarada.Svasta sam dozivio da besplatno novce treba skupljat po podu i najgori investitor je danas mogao zaraditi.Ne mozes fulat [lol]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Jel danas zadnji dan za kupnju Ine kako bi ih prodao molu?

Quatro Mpn Ltd

evo jos uvijek ima besplatno love na ZSE-u i sad 24 kom. po 2744kn sto je zarada uz proviziju 0,6% nekih cca 800kn,ovdje lova lezi na podu i niko nece da pokupi [lol]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Nije ni to lose u ovakva vremena. Neka vrst dividende?

Quatro Mpn Ltd

konkurencija ne spava…

INVESTICIJE
Tifon kreće u izgradnju desetak novih benzinskih postaja
Autor/izvor: Srebrenka Zlopaša
ZAGREB – Nova marketinška strategija tvrtke Tifon kreće se u smjeru razvijanja veće mreže benzinskih postaja čime bi do prosinca iduće godine na teritoriju Hrvatske bilo između 43 i 46 benzinskih postaja. S obzirom da je u 2006. u Hrvatskoj bilo 32-33 benzinske postaje, ovim projektom pokrit će se cijelo hrvatsko tržište.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/tifon-krece-u-izgradnju-desetak-novih-benzinskih-postaja,26427.html

Business.hr
30.09.2008 13:54

Institucionalni ulagači s najvećim udjelom Ininih dionica u portfelju na zajedničkom sastanku dogovorili su da će, unatoč ponudi ispod fundamentalne vrijednosti, prihvatiti ponudu MOL-a.

U priopćenju AZ mirovinski fond, Auctor brokerska kuća, Erste invest te PBZ Invest i PBZ mirovinski fond navode da će zbog novonastale krize na tržištu te odluke američkog Kongresa prihvatiti 2800 kuna za dionice Ine.

Svaki od institucionalnih ulagača će odlučiti koji udio Ine prodaje, a koji zadržava u portfelju.

CITAT BRUNE BUŠIĆA

Za one koji možda ne znaju, publicist Bruno Bušić (1939.) početkom 70-tih odlazi iz tadašnje SFRJ na zapad i postaje ekstremni hrvatski politički emigrant. Jedan je od najpoznatijih i najradikalnijih za¬govornika stvaranja hr¬vat¬ske države nasilnim putem, odnosno oružanom borbom. Ubijen je 1978. u Parizu, od tajnih jugoslavenskih službi.
U jednom od svojih tekstova iz 1975. Bruno Bušić je napisao:
" … Da smo složni i čestiti davno bi imali državu. A bit će rođenje, rodit će se slobodna Hrvatska kad padne Berlinski zid i kad se budu rušila komunistička krvava carstva kao kule od karata. Nema ni jedne drzave da je nastala bez krvavih gaća. Vjerojatno ćemo se i mi morati pobiti za slobodu sa Srbima, a možda i sa Turcima. Teret rata morat ćemo podnijeti svi podjednako …
… No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidjet ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješivo pitanje – kako nas tada spasiti od nas samih?!"
Bruno Bušić

a šta kaže Braniteljski fond?


a šta kaže Braniteljski fond?

Erste Invest prijatelju

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Business.hr
30.09.2008 13:54

Institucionalni ulagači s najvećim udjelom Ininih dionica u portfelju na zajedničkom sastanku dogovorili su da će, unatoč ponudi ispod fundamentalne vrijednosti, prihvatiti ponudu MOL-a.

U priopćenju AZ mirovinski fond, Auctor brokerska kuća, Erste invest te PBZ Invest i PBZ mirovinski fond navode da će zbog novonastale krize na tržištu te odluke američkog Kongresa prihvatiti 2800 kuna za dionice Ine.

Svaki od institucionalnih ulagača će odlučiti koji udio Ine prodaje, a koji zadržava u portfelju.

Jel to onaj isti PBZ CO mirovinski koji je s mojim parama kupovao ljetos za 3199,99…

Valjda nije sigurno imaju dva…

Imaćemo jaku penziju
[thumbsup]

Ukoliko ce tu lovu pretociti u vise poticjenjenije dionice onda je ovo sasvim Ok odluka.
Ne shvacate koliko je ova MOL-ova ponuda trenutno dobro.
Iako vrijedi barem 30% vise puno veci je trosak likvidnosti.
Ja sam ocekivao da ce barem mirovinci odustati jer njima stalno dolazi cash ali i oni ce dio rijesiti.

Braniti ce se burza sa ovim parama (dijelom) i to je OK.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

upravo mi kolega javio da je pred SDA red 50-70 metara za prodaju dionica Ine,ceka se nekih cca 30-45 minuta.Sve je dobro organizirano,zenska priprema ljude koji stoje u redu i sve je u prizemlju nema na kat

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

New Report

Close