INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dragi moji prijatelji,
najbliži oltaru su mirovinski fonodvi i njihovi predstavnici.
Kad oni kažu da je malo – malo je. Previše je novca u igri da bi se sve stavljalo na kocku.

Kako sam i jučer pisao igra tek počinje.
Mirovinci su danima stavljali naloge na 2900kn a zašto ne bi i sutra pa nek se zna
TKO VOLI NEK IZVOLI.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Štern je počeo sa drukanjem.J…. mu ja sve uzduž i poprijeko

I po dijagonali…

Ako ćete lagati na forumu, poslat ću svog pasa da vas sve pojede...

Ako ovo bude konacna cijena svi skupa cemo tuziti Vladu RH koja je nastupila u interesu privatne kompanije (MOL-a) a protiv interesa malih dionicara, branitelja (BF) i gradjana (OMF i OIF). Udruga malih dionicara treba obaviti dio posla i okupiti sve dionicare INE te u dogovoru sa institucionalnim ulagacima angazirati odgovarajuceg pravnog zastupnika.
Sada nakon ovog poteza fondova Vlada je na potezu jer je jasno da MOL nece biti vecinski vlasnik.

Kako gledate na izjavu Polančeca u središnjem Dnevniku, da li je potvrdio da će OMV-u ( npr. ) prodati državne dionice ako ponudi bolju cijenu ? Ili je opet zamutio vodu da se ništa ne zna ?!?

OMV zainteresiran za Inu primi li poziv

Austrijski OMV i dalje je zainteresiran za Inu, ukoliko primi poziv za sudjelovanjem u privatizaciji, izjava je glasnogovornika OMV-a Thomasa Huemera koju je Hini, na upit o interesu OMV-a za hrvatsku naftnu kompaniju, prenijela agencija za odnose s javnošću koja radi za OMV u Hrvatskoj.

Huemer je odbio komentirati ponudu mađarskog MOL-a.

Izjavu glasnogovornika OMV-a prenosi i austrijska novinska agencija APA, a na njen je upit on kazao da je OMV zainteresiran za hrvatsku Inu samo u slučaju "transparentnog procesa privatizacije".

Austrijska kompanija nije zainteresirana za dionice u vlasništvu malih dioničara, prenosi APA u izjavi.

APA također navodi i da su hrvatski mali dioničari, nezadovoljni visinom MOL-ove ponude od 2.800 kuna za dionicu, pozvali OMV da podastre svoju ponudu za Inu.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

uvod dnevnika je bio odličan [thumbsup] [thumbsup]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Pa rumenige je rekao da svi mogu sudjelovati. Ako OMV da bolju ponudu Vlada na kraju jednostavno nece imati izbora a to u OMV-u jako dobro znaju. OMV je igrac koji je pun para i nece lako propustiti ovu priliku. Svima je poznato da su riskirali i kupovali dionice MOL-a i prikupili 20%. Zasto ne pokusati i sa INO-m? Ovdje su im izgledi ipak dosta veci a Vlada nemoze odbiti bolju ponudu i to sve strane jako dobro znaju. Ono sto je bitno je da Polancec nije rekao da postoji neki dogovor o zamjeni dionica sa MOL-om vec da samo postoji ta mogucnost i to je pametnom dosta. Kasnije ukoliko dodje do zamjene a OMV kupi 30% dionica moze tuziti Vladu zbog mana volje tj. svjesnog nesklada izmedju volje i ocitovanja dake u ovom slucaju dovodjenja u zabludu.


Kako gledate na izjavu Polančeca u središnjem Dnevniku, da li je potvrdio da će OMV-u ( npr. ) prodati državne dionice ako ponudi bolju cijenu ? Ili je opet zamutio vodu da se ništa ne zna ?!?

Ali OMV će dati ponudu samo u slučaju ako Vlada to od OMV-a i zatraži, a u protivnom ne. Znači na potezu je Vlada.

"Finci optužuju: Janša primio milijunski mito!"
Vaš link

Tko bi reko? Ina mi je odmah prva aoscijacija na takav naslov iz susjedne nam države.

"Javna blamaža" kažu na HTV-dnevniku, a Polančec u tom istom dnevniku danas bezrezervno podupire samo jednu privatnu kompaniju…MOL? Teško za povjerovati, a da ga nitko ne pita za razloge tolikog navijanja za jednu stranu, čovjeka čija pozicija treba biti primjer nepristranosti. Kao da se radi o 10-tak kuna, a ne o milijardama desetljećima mukotrpnog skupljanja vrijednosti cijele Hrvatske, svih njezinih stanovnika. Ovdje čovjek nauči svašta probaviti, ali ovo mi nikako neide…

A i tko bi ga pitao, zbunjena mlada novinarka, koja je od treme jedva uspjela pročitati pitanje… ili isto takova novinarka koja je nedavno vodila sučeljavanje Polančeca, Jurčića i dr. na HTV, a kojoj je sama tematika nepoznata. Pa na HTV nema jednog novinara koji bi se ozbiljno bavio tržištem kapitala i o tome imao svoje mišljenje. Profesionalizam je nepoznata kategorija HTV novinara, ako niste poslušni i bezrezervno ne podržavate Hloverku i HDZ možete se pakirati. Jednoumlje još uvijek stanuje ovdje.

Zamislite mene kao gradonačelnika koji gradsku plinaru, izgrađenu Vašim novcem prodajem u tajnim pregovorima, po tajnovitim uvjetima i još tajnovitijoj cijeni samo jednoj od tri firme koju sam izaberem, a ostale dvije nemaju pravo pristupa. Firma je živo zainteresirana, nitko neće ništa znati, a ja mogu tražiti što želim.
A građani šute i ne bune se, pa pravo im budi…

[angry]

Moram ponoviti ono što sam rekao prije nekoliko dana.

MOL uopće ne interesiraju dionice malih dioničara. On želi dionice Vlade RH. Ova ponuda je više reda radi da bi se izbjegle zakonske obveze nakon zamjene dionica. Uz te dionice, i nešto sitno što će se prikupiti na ponudi, MOL-u je dovoljno za upravljanje Inom.

To što fondovi ne žele prodati svoje dionice po ovoj cijeni, MOL neće niti malo ražalostiti. Mislim da bi mu više naštetili da se ipak odluče na prodaju jer bi MOL onda morao keširati više nego što je planirao.

Očekivati da će MOL podignuti cijenu zbog žalopoljki malih dioničara pusta je iluzija. Jedina nada za male je da sa Vlada odluči na "transparentnu privatizaciju". Međutim, uz Vladu i MOL treći strateški partner bio bi zaista previše.

Bojim se da je ovo ispričana priča. [bye]

Nemojte se sekirati, preveliki je pritisak, cijena ide gore još poprilično, velika blamaža ukoliko ne bude min. 3200.


Moram ponoviti ono što sam rekao prije nekoliko dana.

MOL uopće ne interesiraju dionice malih dioničara. On želi dionice Vlade RH. Ova ponuda je više reda radi da bi se izbjegle zakonske obveze nakon zamjene dionica. Uz te dionice, i nešto sitno što će se prikupiti na ponudi, MOL-u je dovoljno za upravljanje Inom.

To što fondovi ne žele prodati svoje dionice po ovoj cijeni, MOL neće niti malo ražalostiti. Mislim da bi mu više naštetili da se ipak odluče na prodaju jer bi MOL onda morao keširati više nego što je planirao.

Očekivati da će MOL podignuti cijenu zbog žalopoljki malih dioničara pusta je iluzija. Jedina nada za male je da sa Vlada odluči na "transparentnu privatizaciju". Međutim, uz Vladu i MOL treći strateški partner bio bi zaista previše.

Bojim se da je ovo ispričana priča. [bye]

Bravo vorda,..to je to, ukratko….nažalost….. [cool]
Eventualno još 200 kn za novu godinu,…..ako….i dobro bi došlo drivi da može reći,…nakon duge i teške borbe,mi smo uspjeli,…..prestrašno,…..

Sve je stvar psihe.....


Nemojte se sekirati, preveliki je pritisak, cijena ide gore još poprilično, velika blamaža ukoliko ne bude min. 3200.

Slažem se!

I još jedna stvar.

Postotak dionica koji MOL ima u INI dovoljan je samo za kontrolu, nikako za upravljanje. Stvar je u ugovoru (dogovoru) kojim je MOL dobio upravljačka prava gotovo (ili potpuno) ista kao i Vlada RH koja je imala 75%.

Upravljačka prava ne definira količina dionica u vlasništvu već dogovor izneđu većinskog vlasnika i vlasnika manjinskog paketa. Vlada i sa 5% može imati utjecaj na MOL ako se oni i mađari tako dogovore.

Nije drivo vesla sisao. Mislim da bi se svi mogli iznenaditi s dogovorom koji će postići, odnosno da bi vlada mogla zadržati utjecaj u INI i dobiti novi u MOL-u. Naravno, sve ovo ako dođe do zamjene dionica.

ukoliko se ne uključi netko treći iluzorno je očekivati da će mol dići cijenu. da li je 2800 fer cijena ili ne, prosudite prema fundamentima, a nemojte slušati one koji bi htjeli da je više. dovoljno je da jedan od fondova pristane na 2800 (pri čemu će zaraditi) i mol sretan, a mali dioničari u banani, jer su vjerovali drugima, a ne sebi. želim vam svu sreću i 3500 po dionici ali budite oprezni i vjerujte sebi. nemam dionice ine i ne namjeravam ih imati, jer što vlada ima narodu neće donijeti sreću. moje mišljenje je da vlada treba inu prodati na burzi.
samo par podataka:
mol: p/e 5,53 eps 12,95 € (2007), zadnja cijena 71,58 €, omv: p/e 10,48 eps 5,65 €, zadnja cijena 42,20 €, ina: p/e 35,2 eps 11,12 €, zadnja cijena 391,45 €.

New Report

Close