INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne brini, zse je neselektivno tržište, kad pada sve pada i INA, ali ubrzo, možda već sutra, idemo gore [thumbsup]

Ovdje upišite svoj komentar…

jel se zna kada će biti isplaćena dividenda?

Hrvatsku naftnu industriju Inu bi trebalo privatizovati na berzi ili bi nadmetanjem trebalo pronaći strateškog partnera, smatra direktor Lukoila za Hrvatsku Nikolaj Ivčikov. Ivčikov je u intervjuu za današnji "Poslovni dnevnik" kazao da bi taj strateški partner trebalo da bude …

… snažna kompanija sa velikim vlastitim izvorima nafte i da ruski Lukoil odgovara takvom profilu ali da se ta kompanija neće gurati kako bi bila Inin strateški ulagač.

Prijedlog zamene akcija Ine akcijama mađarskog Mola, kako je kazao, otvara mnogo pitanja i sumnji.

Time se ne bi dobio veliki novac, a nema ni naročite mogućnosti da se utiče na cenu goriva, s obzirom na to da ni Ina ni Mol nemaju svojih značajnih izvora nafte, pa zavise od kretanja cijena nafte na svetskom tržištu, kaže Ivčikov.

On smatra da Mol ne bi bio zainteresovan za bržu modernizaciju Ininih rafinerija.

"Nas nazivaju morskim psom koji je opasan za Inu, ali prave ajkule su oni koji utiču na Vladu da proda Inu bez novca i povećanja vrijednosti", ocenio je Ivčikov. On je dodao da bi pravo vrijeme za prodaju Ine bilo posle ulaska Hrvatske u Evropsku uniju, jer će vrijednost cijelog hrvatskog tržišta tada porasti.

Evo merilovo istraživanje naftnog sektora, preporučuju prodaju ine.

nigdar ni bilo da ni nekak bilo


jel se zna kada će biti isplaćena dividenda?

Isplata dividende počine u petak 13. 06. za sve koji su evidentirani u SDA na dan održavanja Skupšine dioničara INE 14.05.2008.


Evo merilovo istraživanje naftnog sektora, preporučuju prodaju ine.

Isti su preporučali prodaju plive na 300kn po dionici!!!
Čini mi se da je ML jedva preživio ovaj udar po investicijskom bankarstvu. Još su na infuziji i pitanje je hoće li preživjeti. Ne bih njih za savjetnike ni u najgorem snu.

Stanje na dan 06.06.2008
PBZ CO MF………………47 532 KOM 0,48
CITIBANK………………..121 458 KOM 1,21

Stanje na dan 11.06.2008
PBZ CO MF………………51 488 KOM 0,51
CITIBANK………………..123 032 KOM 1,23

Nakom što su se nakrcali AZ-ovci i Štimac se dodatno nakrcava ( 3956 kom po cca prosječnoj cjeni 2530 to je 10 008 680 mil kuna)
Citibank se pojačao za 1574 komada


INA će sutra povećati cijene gnojiva, iako je do povećanje došlo u petak, to će još više utjecati na extra profit firme……………………..

hihihi, đubretara jedna pokvarena………..sram je bilo [tongue]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


INA će sutra povećati cijene goriva, iako je do povećanje došlo u petak, to će još više utjecati na extra profit firme……………………..

goriva ne gnojiva, napravio sam u pisanju pogrešku……

A cijena goriva je porasla kako sam i napisao…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

ma sve pet …………nije mi bila namjera tebe zekati, nego mi bilo smiješno…………….fakat su đubretara

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Evo merilovo istraživanje naftnog sektora, preporučuju prodaju ine.

A, da to je ona firma koja je izgubila oko 30 milijardi dolara u roku godine dana.
U prvom kvartalu ove godine prihodi su im pali 70%.
Da ,to su pravi stručnjaci za analize i preporuke što se može vidjeti iz priloženog

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close