INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ajmo da čujemo, ko je danas po skoro 3200 kupovo!? [smiley]

Svi!
Da bi mogli polemizirati o cijeni INA-e moramo malo izvršiti edukacije! Prije svega prolistati i pogledati druge naftne kompanije u svijetu i regiji. Zatim pogledati cijene dionica kod preuzimanja i sagledati PONAŠANJE TRŽIŠTA.
Vrlo bitni: BV, P/E, uvjetne rezerve nafte!
A NAJBITNIJE nećemo ništa ODREĐENO ZNATI dok se ne napravi dubinsko snimanje firme i ne VALORIZIRAJU sve VRIJEDNOSTI!
Prije svega ocjena uvjetnih rezervi nafte ( nafta, plin, kondezat )!
Zatim OPIPLJIVA ulaganja u rafinerije!

Nakon toga neka svatko sam sebi odredi cijenu ulaza – izlaza!

U sljedećih pet godina INA će imati sveukupnu netto dobit min 10 milijardi kunića!!
[/quote]

Bravo! Potpisujem sve, vrijeme je da se vratimo analizama i izračunima.

P.S. Ja sam izračunao min 12 milijarda, ali ajde, milijarda vamo – tamo… [lol]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Diskontirano na danasnji datum oko 6.3 milijarde kuna.

A koliku si stopu koristio, ako nije tajna?

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

U Londonu se prije pola sata kupovalo po 665$ ili oko 3050 kuna po srednjem tečaju. Ili su oni prehrabiri ili smo mi prestrašljivi.
Ali to me ne čudi s obzirom koliko je ljudi izgubilo velike novce u zadnjih 9 mjeseci, normalno je da kod nas vlada strah.
Još kad su nam jučer s dnevnika počeli dobronamjerno poručivati da imamo 100% zarade od IPO-a, bilo mi je jasno da će danas tisuće penzionera i šljakera pohitati kod svog brokera i daj što daš.

Meni je jedino žao što se nisam iskrcao jutros i sada opet sve kupio, a s razlikom otišao na more.

INA
zadnja 2980,00
minus 0,3%

NAJVAŽNIJE je pitanje dali ce ponuda OMVa postati dostupna javnosti i kada?

Gospodo ostavite se sada izracuna, rezervi nafte i plina i mogucih naftnih polja te p+rinosa u buducnosti. Ono sto ce formirati cijenu i ono sto nas zanima je koliko je ponudio OMV, kako ce MOL uzvratiti i dali ce se i Rusi ukljuciti u trku.

Vlada ocito stoji na strani svog partnera u INI i pokusava koliko moze ignorirati OMV, te ne dati konacnu potvrdu da se oni mogu ukljuciti u igru, zato je i sve prebacila hanfi.

Dok Sanader ili Rumenige ne daju javno svoj blagoslov OMVu mi smo na cekanju. Nadam se da ce ih hanfa na to prisiliti vec iduci tjedan.

Ne laje pas zbog sela.

EC je u svom tajnom dokumentu stopirala OMV u pokušaju preuzimanja MOL-a jer bi u nekim segmentima nastala prevelika koncentracija! I to je razlog zašto se OMV okrenuo INI. I ako me predosjećaj ne vara neće žaliti love da se domognu tih 26%. To im je jedina šansa.
Profitirati će naravno INA.

10.5%.
2 milje godisnje..
Odoka.
Samo sto imate u 1 kvartalu 600 milja financisjkih prihoda a u 2007 186 milja.
Tako da bas i nije tak sve jednostavno..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

O kakvom špekulantskom balonu mi pričamo…INA prije 3 dana…2.700 kn….a sada nakon najave preuzimanja od OMV ….3.000 kn ….dakle 10%….i to neki balon….ma hajde….


O kakvom špekulantskom balonu mi pričamo…INA prije 3 dana…2.700 kn….a sada nakon najave preuzimanja od OMV ….3.000 kn ….dakle 10%….i to neki balon….ma hajde….
Ovako velike igre se ne odigravaju za 3 dana i cijena ne ide samo uzbrdo .

http://www.londonstockexchange.com/en-gb/pricesnews/prices/system/detailedprices.htm?sym=US45325E2019USUSDIOB%20B1HJKC8HINA

660 usd = 3045 kn

Narode – ne budite ovce naivne.

10.7.stanje top 10:
1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./HVB BANK HUNGARY ZRT, HUNGARY ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 700.000 7,00 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 255.942 2,56 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 114.300 1,14 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 68.476 0,68 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 50.189 0,50 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 32.035 0,32 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 28.029 0,28 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 26.807 0,27 Skrb. račun
Ukupno: 82,59

Priložio sam top 10 da bi danas mogao uvidjeti promjene i pogotovo da usporedim za danas i jučer ponašanja u top 10—to ćemo vidjeti u utorak i srijedu(promjene)..

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

2966,01 -2,40.

2966,01 -2,40.

2966,01 -2,40.


ajmo da čujemo, ko je danas po skoro 3200 kupovo!? [smiley]

po koliko ste vi kolega ono kupovali kodt-ra [wink]

New Report

Close