INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da li netko može postati originalni report. Ovo što se vidi na business.hr ili portfolio.hu je ipak samo "dio" priče.

Merrill Lynch je u Listopadu 07. objavio gubitak od šest do osam milijardi dolara u lošim drugorazrednim stambenim kreditima kao najveći gubitka u 93-godišnjoj povijesti kompanije,
(Merrill Lynch is one of the world’s leading financial management and advisory companies)
pa još malo update-a, za world’s leading financial management koji nam prodaje skupu pamet
i pokušava ruštit cijenu, da bi igrači u deal-u mogli jeftino kupiti ili su možda i oni sami
zainteresirani za kupnju dionica Ine?

Travanj 08. Treći uzastopni kvartalni gubitak Merrill Lynch-a
U prvom kvartalu banka je zabilježila neto gubitak od 1,96 milijardi dolara
Investicijska banka Merrill Lynch & Co. zabilježila je treći uzastopni kvartalni gubitak nakon najmanje 6,5 milijardi dolara otpisa dugovanja i 40-postotnog pada naknada za investicijsko bankarstvo.
U prvom kvartalu banka je zabilježila neto gubitak od 1,96 milijardi dolara odnosno 2,19 dolara po dionici dok je u istom lanjskom razdoblju ostvarena dobit od 2,16 milijardi dolara.
Vrijednost dionice Merrill Lyncha u proteklih je 12 mjeseci pala za 50 posto. Analitičari su predviđali kako će ova banka ostvariti gubitak od 1,72 milijarde dolara.
Ukupni su prihodi ove investicijske banke pali 69 posto na 2,9 milijardi dolara.



Merrill Lynch snizio rejting i ciljanu cijenu Ine na 2400 kuna
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=eed54110-9626-47ba-a117-d903d119c9fa&ref=lastadd

Kao što sam i ranije rekao, počelo je kuhanje sa svih strana. Bit će tu još raznih igrokaza, a možda padne i kakva Verona.
[/quote]

Već je pala proljetos, i zvala se Budimpešta.
Nacionalni interes , što ćeš…..

Merrill Lynch!??Pa tko su ti likovi da ocjenjuju INU?Pa može li naprimjer neka naša brokerska kuća ocjenjivati Mc Donalds ili Coca colu?Ne,jer niti mi živimo u britaniji ili Americi,a niti Merrill Lynch ima pojma kako se ekononmski tokovi kreću na brdovitom Balkanu.Ovje mnoge firme bilježe odlične poslovne rezultate,a dionice padaju li padaju… [angry]

Malo dionica je u igri a potražnja raste?
A najinteresantniuje je to da svi žele kupiti ( još ) JEFTINO?
Svaki investitir koliko toliko može sam procijeniti vrijednost ( ako se malo potrudi i ako ga zanima )
Svako iz svog interesa "barata" sa svojom cijenom.
Nekome je puno, nekome malo?
Prema tome svi su u prilici ili da prodaju ili da dokupe!!!!!
To je TRŽIŠTE!!!! [thumbsup]

Po načinu trgovanja jasno je da je neko jako odlučan da spusti cijenu, tko bi to mogao bit? Da nisu MOL il OMV već uspjeli uvalit "trojanskog konja". Al bogami neko im lijepo čisti naloge na 2600

Očito je da je početna euforija oko "sukoba" MOL-a i OMV-a oko INE prošla.
Da je trenutno dovoljno veliki interes za dionicu onda bi ona rasla neovisno o otme da li je netko baš toliko odlučan da spusti cijenu.
Šta možemo nego čekati nove "vijesti" ili poluinformacije koje neko ubaci, pa da se opet sve pokrene prema gore


Merrill Lynch snizio rejting i ciljanu cijenu Ine na 2400 kuna
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=eed54110-9626-47ba-a117-d903d119c9fa&ref=lastadd

Isti Merrill Lynch procijenio MOL na 141,8$/dionica a na burzi 150,8$/dionici
Više me brine što je trenutna vrijednost /tržišna / … INA / MOL = 3,7 / 10,0
pa mi ono o zamjeni dionica postaje nejasno?

Omišalj najizgledniji za investiciju vrijednu više od milijardu eura

Business.hr
04.06.2008 12:10
Pročitaj komentare(1)
Diskutirajte o ovoj temi na forumu ({PostCount})
Ocijenite članak(0)
[1] [2] [3] [4] [5]
Već ste ocijenili ovaj članak!
Hvala na ocjeni. Rezultati se ažuriraju svake 3 minute.

Adria LNG preferira Omišalj na Krku za izgradnju plinskog LNG terminala, a vrijednost investicije iznosit će 800 milijuna eura, odnosno više od milijardu uzme li se u obzir i izgradnja plinovoda, rekao je Michael Mertl, generalni direktor Adria LNG-a, u intervjuu Globusu.
Mertl projekt smatra jedinstvenom prilikom za Hrvatsku zbog razvoja gospodarstva te kaže da je riječ o jednom od najvećih greenfield ulaganja u Hrvatskoj u povijesti.

Prema njegovim procjenama, početkom rada terminala u Kvarnerski zaljev bi dolazilo osam do 10 LNG tankera mjesečno, što uključuje najveće Qmax tankere. Tvrdi kako neće biti kompromisa po pitanju sigurnosti, pogotovo jer se terminal gradi za sljedećih 30 godina. Kaže i kako LNG terminali nisu imali dramatične incidente već desetljećima.

Nastavi čitatiOglas:

Hrvatske tvrtke pozvane su da se u konzorcij uključe što je prije moguće. Trenutačno su u njegovu sastavu EON Ruhrgas, OMV, Total, RWE i Geoplin od inozemnih, a očekuje se ulazak hrvatskih Ine, HEP-a i Plinacra.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



ja se nadam još jednom smirenju oko 2650, jedno tjedan dana pa ponovno skočimo na 3000, tu nse zadržimo mjesec dana i negdje pred kraj ljeta će se donijeti odluke Vlada a to znači skok INE do 4T i više. Dok god mirovinci sve više ulaze u ovu dionicu ja sam u nju siguran do kraja.

Mirovinci su stvarno garancija. Podsjećam da su u INGR-u ulazili na 50-60k.

[/quote]

A je li? A kako znaš da nisu poslije izašli, pa i po nižim cijenama? Pretpostavljam da referiraš na sredinu prosinca 2007. kada je bio zadnji val euforije i crobex iznad 5000? Euforije koju su ti isti mirovinci isprovocirali da bi se iskrcali po većim cijenama (oni i ostali fondovi od banaka).

Najbolje ti je zaboraviti što su mirovinci i po kojim cijenama tada kupovali, moglo bi te navesti na krivi put. Dobronamjeran savjet.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Pa INA bi također trebala imati velike koristi od ovog posla. Suvlasništvo terminala je velika stvar. posebice ako imaš plinska nalazišta u Siriji, Egiptu, posao u Iranu…..a cca 2 milijarde m3 može se liepo i prodati na tržištu npr u Austriji, Mađarskoj, Slovačkoj, Češkoj…INA ima i tvrtku Proplin koja će se, vjerojatno, uskoro i za LNG i prirodni plin dobro prirediti. Sve to plus geostrateški položaj HR daje velike mogućnosti INI. Dakako i ciena bi trebala biti primjerenija od sadašnje!

Pa zar nije Ina več unutra sa 10% ?????

Miču se nalozi s prodaje, mogli bi malo i prema gore


Pa zar nije Ina več unutra sa 10% ?????

Miču se nalozi s prodaje, mogli bi malo i prema gore

Čeka je ne 10% nego 15%, čini mi se. Ali za INU je najvažnije tržište plina srednje Europe. Zamisli kada INA počne prodavati plin svim tim državama, pa i na OMV tržištu Austriji. Zato je INA vrlo bitna svakome tko želi ako ne dominirati, onda ravnopravno sudjelovati na tržištu srednje EU.

Cijena u Londonu pada, a na ZSE se preskaču na bidu s mikro nalozima.

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

Prije 2 tjedna predao sam darovni ugovor u SDA za radničke dionice, ali još nisu na računu. Ima netko da su mu sjele? Koliko obično traje procedura? Tnx!

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

New Report

Close