INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najnovije neslužbene informacije o radničkim dionicama su sljedeće: navodno za drugi krug će biti oko 18 dionica, Ina planira od svojih zaposlenika otkupiti dionice po tržisnoj vrijednosti krajem godine tako da se ukida lok-up period ( to su sve neslužbene informacije, a meni baš i ne izgledaju istinite, budemo vidjeli )


Najnovije neslužbene informacije o radničkim dionicama su sljedeće: navodno za drugi krug će biti oko 18 dionica, Ina planira od svojih zaposlenika otkupiti dionice po tržisnoj vrijednosti krajem godine tako da se ukida lok-up period ( to su sve neslužbene informacije, a meni baš i ne izgledaju istinite, budemo vidjeli )

Trezor ne može otkupiti više od 5% temeljnog kapitala, a i za to postoje ograničenja, v. ZTD, tako da je priča najvjerojatnije neka patka. Mogu otkupiti par posto, ali se onda postavlja pitanje kako bi to napravili a da pojedini radnici ne budu stavljeni u bolji položaj od drugih. Neizvedivo.

nije bas jednostavno ali u osnovi ini sadasnja i unazad 6 mjeseci visoke cijene nafte ne idu u prilog jer zbog kontrolirane cijene najprodavanijeg goriva ima kontra efekt na zaradu( veca cijena nabave a ista prodajna smanjuje im marzu) a dobro se vidi iz zadnja dva fi.

ja sam pak čuo da u drugi krug idu dionice kao redovne bez lock-upa po tržišnoj cijeni 1690, jer se premali broj zaposlenika javio.

[color=blue]Proizvodiš manje, zarađuješ više[/color]

http://www.seebiz.eu/hr/burze/proizvodis-manje%2c-zaradujes-vise,1381.html

Čak 81 % novih dioničara Ine pred ‘zaradom’ bonus dionica

Premda se prije godinu dana procjenjivalo kako će velika većina novih malih dioničara Ine po sistemu ‘uzmi novac i bježi’ odmah i preprodati u javnoj ponudi kupljene dionice – to se , ipak , nije dogodilo. Naprotiv, doznajemo kako je velika većina, odnosno njih čak 81 posto gotovo punih godinu dana kupljeni paket dionica i sačuvalo u svom vlasništvu, čime uskoro stječe pravo i na bonus dionice

Analitičari su, naime, precizno izračunali kako se oko 36.050 novih malih dioničara Ine nije čak ni registriralo s brokerom kod Središnje depozitne agencije (SDA), što označava i početak prodaje, te će ako tako ostane i do 1. prosinca ove godine od države dobiti dvije besplatne dionice za svoju jednogodišnju vjernost. Prema podacima koje smo dobili od SDA, velika većina tih građana kupovala je cijeli paket od 22 dionice, po cijeni od 1.690 kuna, koji je tada koštao 37.180 kuna, pa će ako ostanu ‘vjerni’ još nešto više od mjesec dana – dobiti po dvije bonus dionice.

To znači da će za strpljenje, prema današnjoj cijeni Inine dionice na Zagrebačkoj burzi, svatko od njih biti nagrađen sa 5.300 kuna. Ako svakom malom dioničaru Ine koji nije poželio prodati svoje dionice prije isteka jednogodišnjeg roka bude morala dati dvije bonus dionice, država će 1. prosinca podijeliti još oko 72.100 dionice, koje trenutno vrijede 191 milijun kuna. Kad bi se i početkom prosinca ove godine cijena Ininih dionica kretala otprilike kao sada, ti bi građani u svojim rukama , nakon što dobiju i nagradne dionice imali paket vrijedan gotovo 66.000 kuna. Uz to, ove su godine dobili i 287 kuna dividende na svoje dionice, pa bi njihova zarada na punom paketu mogla biti oko 29.000 kuna, odnosno blizu 80 posto po dionici.

Drugim riječima, ‘strpljivi novi mali dioničari Ine’ na taj će način, ne računajući mali broj onih kojima se dogodilo ‘čudo od rasta cijene dionica’ ( jer su u proteklih 11 mjeseci trgovanja jednom ili dva puta imali priliku ostvariti zaradu i od 102 posto) – ne bude li naglih promjena na burzi, ostvariti i najveću ( tj. 80-postotnu) zaradu. Ako bi se, pak, netko od njih već danas odlučio prodati Inine dionice ostvario bi zaradu od 56 posto.I još jedan, ne manje vrijedan i aktualan, podatak vezan za nove male dioničare Ine. Naime, analitičari su ovih dana izračunali i kako će hrvatski građani u trenutku kad dobiju i dvije dodatne besplatne dionice ukupno imati oko 850.000 dionica Ine.

To znači da će u rukama imati dionice koje prema današnjim cijenama na Burzi vrijede oko 2,25 milijardi kuna, a čine 8,5 posto svih Ininih dionica. Uz to po 7 posto dionica Ine imali bi branitelji kroz braniteljski fond te bivši i sadašnji radnici Ine. Tako bi početkom prosinca ove godine u vlasništvu malih dioničara, odnosno hrvatskih građana trebalo biti gotovo 23 posto dionica Ine čija je ukupna vrijednost prema sadašnjim cijenama na Burzi oko 6,1 milijardu kuna. Udio države past će na oko 46 posto, dok bi se MOL zadržao negdje na razini od oko 25 posto dionica hrvatske naftne kompanije (Nikola Prskalo)

IZVOR: http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=29457

Al će biti rušenja cijene nakon 1. prosinca!

U novinama je pisalo da će u 2. krugu biti na raspolaganu 6-8 dionica. Ovaj tjedan bi trebao biti javni poziv za 2. krug.


purger007: ” Evo velikih prognozera :beholder : korisnik od: 24.03.2006. lokacija: broj poruka: 2507 1. sve je dobro dok se INA ne spusti ispod 2.400 jer je to realno cijena kompanije u ovakvom stanju…rast do 3.400 uvjetovan je bio jakim očekivanjima u uspiješnu priću o rastu… 2. prema 1Q i 1H vidljivo je ne samo da je rast izostao nego je došlo do negativnog trenda…i cijena je krenula prema dolje…da je cijena pala ispod 2.400 znaćilo bi da puno više njih ne vjeruje o priću da će do rasta doći nego onih koji u to još vjeruju 3. e sad ono što mene mući je da je INA ušla u jako skupi investicijski ciklus, a nikakve vijesti ne dolaze o realizaciji projekata (ja bi volio vidjeti kako sanader obilazi obnovljene pogone na TVu i sl.) iz toga izvlaćim zaključak da se upravi živo fućka na koji način upravlja NAŠOM imovinom!! što se tiče izlaska velikih iz INE, to se neće desiti…doći će do smanjivanja izloženosti pojedinih fondova, ali do masivnog izlaska neće doći jer je velikima skroz svejedno oni igraju na duži horizont od nas pa računaju, ako će poslovanje biti bolje, njima super…ako će biti lošije, njima opet dobro jer će doći do preuzimanja pa će opet imati PLIVU… Online Sramite se .
beholder, 29.10.2007. u 13:17
[smiley1][smiley1][smiley1][smiley1] ući od boljih od sebe.
Moje prognoze koje niko nije slušao . purger007 korisnik od: 17.05.2007. lokacija: broj poruka: 699 Studeni nije sutra mene zanima što će biti u 9 i 10 mjesecu pred izbore i siguran sam da će INA rasti baš kao i cijelo tržište. Birače treba nečim podmititi , a oporavak dionica je idealan za to.Ako se cijene dignu HDZ može reći vidite da nam je dobro glasajte za HDZ, i ako cijene rast dobiće glasove dioničara i njihovih porodica rodbine.Mislim da to ipak nije za zanemarit. ”

ma di si mi ti sada moj pametni purgeru?? bilo je malo RiB dok si drugima punio uši lijepom budućnošću

Najbitnije je da INA posluje dobro ( vrlo brzo bi dobit mogla porasti 200-300% ) za naše prilike, te da su nalazišta u Siriji i Egiptu vrlo izdašna!
Da li netko raspolaže što boljom informacijom za drugi krug djelatnika INE? Koloko dionica bi moglo ići svakom zaposleniku?
Osobno samo akumulirati ( kao svi pametni i promoćurni! )[smiley2]

london danas poteže junački,nažalost samo količinom (8 550 kom )![smiley10]

Evo malo dobrih vijesti za nas dioničare, a loših za potrošače
http://www.poslovni.hr/58768.aspx

INA ČE IČI DOSTA GORE SAMO KAD SE PREUZME 51 % – A KAD ČE TO BITI ZNA SAMO SANADER

New Report

Close