INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Štovana gospodo branitelji i “branitelji”mogu u travnju prodavati svoje udjele u Erste Fondu,što znači da će taj Fond morati prodavati dionice INe kako bi mogao isplaćivati novce istima.S obzirom da naša braniteljska a još i više “braniteljska” grupacija nema pojma o dioničarstvu,burzi,udjelima u Fondu,procjena je da će velika većina njih odmah prodati te svoje udjele,jer njima treba cash,odnosno samo se u to razumiju.E,sad hoće li to utjecati na cijenu INE na burzi…što mislite??![sealed][cry]

nadam se da ćemo uskoro INU opet moći gledati oko 3k di joj je i mijesto
[smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Štovana gospodo branitelji i “branitelji”mogu u travnju prodavati svoje udjele u Erste Fondu,što znači da će taj Fond morati prodavati dionice INe kako bi mogao isplaćivati novce istima.S obzirom da naša braniteljska a još i više “braniteljska” grupacija nema pojma o dioničarstvu,burzi,udjelima u Fondu,procjena je da će velika većina njih odmah prodati te svoje udjele,jer njima treba cash,odnosno samo se u to razumiju.E,sad hoće li to utjecati na cijenu INE na burzi…što mislite??![sealed][cry]

nitko ne spominje dividendu tj. gotov novac koji braniteljski fond dobiva 3 godine.Zar se od njega ne može isplatit braniteljima koji žele izič?(bar velikom djelu)

@klas optim

Ne možeš znati hoće li fond branitelja “morati” prodavati dionice INE da bi isplatio branitelje koji će prodavati udjele. Pogotovo ne možeš znati hoće li to raditi na otvorenom tržištu.

Ne treba podcjenjivati domišljatost države u ovoj situaciji.

febo
korisnik od: 08.10.2007.
lokacija: South of No North
broj poruka: 2574

nadam se da ćemo uskoro INU opet moći gledati oko 3k di joj je i mijesto
[smiley]
Zagrebačka burza
Ina porasla više od šest posto

Na zagrebačkom tržištu kapitala dan je, zbog nepoznatih razloga, bio obilježen snažnim pozitivnim sentimentima investitora. Seriju povećanja cijena dionica počela je Uljanik plovidba koja je zbog najave o dokapitalizaciji porasla više od granice od 3.800 kuna, a optimizam se prenio i na druge ulagače i na čitavu burzu. Crobex je završio na 4.126 bodova, 2,26 posto više nego jučer[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Ja bih radije da se vrati na onih 3440 koliko je i bila prije korekcije.[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Ovoje friško….

According to KBC Securities, the speculated price for the 14% package implies HRK 22,142 m (USD 4,473 m) for 100% stake. Per share price is HRK 2,214, which is 21.7% below the average share price for 2007 and 5% below the current price.

“Pricing implies a 2008F P/E of 17.5x and 2008F EV/EBITDA of 7.9x, which is 50+% above the CEE oils sector averages,” KBC’s analyst, Olena Kyrylenko said in a morning note on Thursday.

She said the price tag the government clipped to the 14% package is “rather ambitious”, but it is “still below the average market value”.

“Though it is generally positive if the company being further privatized it does not explain the today’s 5+% surge in INA’s share price,” Kyrylenko added.


Goran8: ” Nedavno sam na internetu gledao razgovor s Dragičevićem gdje je govorio odnos Mola i države s obzirom na količinu dionica gdje je naglasio da je skoro isto imati 25% + 1 dionicu i 44% U tom razgovoru je naglasio da je veliki pritisak na braniteljski fond da prodaju svojih 7% dionica Mislim da će se najveća borba voditi oko tih 7% jer onda je sve ostalo puno lakše ” Kako fond može prodati inine dionice, mislim da krivo govoriš, šta ako 50% branitelja ne planira prodavati UDJELE U FONDU BRANITELJA a ne dionice jer ih nemaju već imaju udjele, fond ne može prodavati dionice a branitelji mogu prodavati udjele i kupci mogu od branitelj kupovati udjele a ne dionice. Ja sam to tako razumio, znači 7% ininih dionica koje su u fondu neće izaći iz fonda nikada, ako griješim molim da me se ispravi a ne da se špekulira sa 7 % dionica branitelja. Ja osobno neću prodavati UDJELE a moju vrijednost udjela ne može nitko prodati kao šta se navodi po postovima , jer to bi značilo da ja imam dionice HT-a i INE a nemam već imam udjele u tim dionicama Pozdrav

Prijatelju ja sam ti samo prenio ono što sam gledao
Mislim da se razgovor s Dragičevićem vrlo lako može naći na internetu
Ako ga uspijem popodne pronaći stavit ću link

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Ovoje friško…. According to KBC Securities, the speculated price for the 14% package implies HRK 22,142 m (USD 4,473 m) for 100% stake. Per share price is HRK 2,214, which is 21.7% below the average share price for 2007 and 5% below the current price. “Pricing implies a 2008F P/E of 17.5x and 2008F EV/EBITDA of 7.9x, which is 50+% above the CEE oils sector averages,” KBC’s analyst, Olena Kyrylenko said in a morning note on Thursday. She said the price tag the government clipped to the 14% package is “rather ambitious”, but it is “still below the average market value”. “Though it is generally positive if the company being further privatized it does not explain the today’s 5+% surge in INA’s share price,” Kyrylenko added.

Nek ona rađe analizira naftnu industriju Srbije…


sava: ” Ovoje friško…. According to KBC Securities, the speculated price for the 14% package implies HRK 22,142 m (USD 4,473 m) for 100% stake. Per share price is HRK 2,214, which is 21.7% below the average share price for 2007 and 5% below the current price. “Pricing implies a 2008F P/E of 17.5x and 2008F EV/EBITDA of 7.9x, which is 50+% above the CEE oils sector averages,” KBC’s analyst, Olena Kyrylenko said in a morning note on Thursday. She said the price tag the government clipped to the 14% package is “rather ambitious”, but it is “still below the average market value”. “Though it is generally positive if the company being further privatized it does not explain the today’s 5+% surge in INA’s share price,” Kyrylenko added. ” Nek ona rađe analizira naftnu industriju Srbije…

To nije odgovor!
Dobro bi bilo vidjeti o čem se tu radi.
Ako država kani prodati po toj cijeni, zašto se sada događa to na marketu, mislim taj rast, i spekulacije kao npr ide to na 3k.


SLAVE: ” sava: ” Ovoje friško…. According to KBC Securities, the speculated price for the 14% package implies HRK 22,142 m (USD 4,473 m) for 100% stake. Per share price is HRK 2,214, which is 21.7% below the average share price for 2007 and 5% below the current price. “Pricing implies a 2008F P/E of 17.5x and 2008F EV/EBITDA of 7.9x, which is 50+% above the CEE oils sector averages,” KBC’s analyst, Olena Kyrylenko said in a morning note on Thursday. She said the price tag the government clipped to the 14% package is “rather ambitious”, but it is “still below the average market value”. “Though it is generally positive if the company being further privatized it does not explain the today’s 5+% surge in INA’s share price,” Kyrylenko added. ” Nek ona rađe analizira naftnu industriju Srbije… ” To nije odgovor! Dobro bi bilo vidjeti o čem se tu radi. Ako država kani prodati po toj cijeni, zašto se sada događa to na marketu, mislim taj rast, i spekulacije kao npr ide to na 3k.

A možda Olena zastupa nekakve ruske interese u vezi ove dionice?

malo o naftnoj kompaniji iz drugih medija: http://www.seebiz.eu/hr/burze/uljanik-plovidba-bez-konkurencije,9070.html

SLAVE:

sava: ” Ovoje friško…. According to KBC Securities, the speculated price for the 14% package implies HRK 22,142 m (USD 4,473 m) for 100% stake. Per share price is HRK 2,214, which is 21.7% below the average share price for 2007 and 5% below the current price. “Pricing implies a 2008F P/E of 17.5x and 2008F EV/EBITDA of 7.9x, which is 50+% above the CEE oils sector averages,” KBC’s analyst, Olena Kyrylenko said in a morning note on Thursday. She said the price tag the government clipped to the 14% package is “rather ambitious”, but it is “still below the average market value”. “Though it is generally positive if the company being further privatized it does not explain the today’s 5+% surge in INA’s share price,” Kyrylenko added. ” Nek ona rađe analizira naftnu industriju Srbije…

To nije odgovor!
Dobro bi bilo vidjeti o čem se tu radi.
Ako država kani prodati po toj cijeni, zašto se sada događa to na marketu, mislim taj rast, i spekulacije kao npr ide to na 3k.


prvo bi po toj cijeni trebala držđava ponuditi to svojim građanima pa što ostane mađarima ako ne onda je to pljačka naroda

dan je pametniji od noći


sava: ” SLAVE: ” sava: ” Ovoje friško…. According to KBC Securities, the speculated price for the 14% package implies HRK 22,142 m (USD 4,473 m) for 100% stake. Per share price is HRK 2,214, which is 21.7% below the average share price for 2007 and 5% below the current price. “Pricing implies a 2008F P/E of 17.5x and 2008F EV/EBITDA of 7.9x, which is 50+% above the CEE oils sector averages,” KBC’s analyst, Olena Kyrylenko said in a morning note on Thursday. She said the price tag the government clipped to the 14% package is “rather ambitious”, but it is “still below the average market value”. “Though it is generally positive if the company being further privatized it does not explain the today’s 5+% surge in INA’s share price,” Kyrylenko added. ” Nek ona rađe analizira naftnu industriju Srbije… ” To nije odgovor! Dobro bi bilo vidjeti o čem se tu radi. Ako država kani prodati po toj cijeni, zašto se sada događa to na marketu, mislim taj rast, i spekulacije kao npr ide to na 3k. ” prvo bi po toj cijeni trebala držđava ponuditi to svojim građanima pa što ostane mađarima ako ne onda je to pljačka naroda

Slažem se, ali treba oponirati argumentirano!

Slažem se, ali treba oponirati argumentirano!

Ne razumijem Vas. Mol toliko nudi za Inu, tržište je diglo cijenu, pa zašto svi misle da će država prodati tih 14% ispod tržišne cijene. Pa nismo mi ti koji smo u podređenom položaju, nego je to Mol. Ima 25% + 1 dionicu, ako želi steći većinski paket kupit će na burzi i od države. Kakva ponuda ispod cijene. Treba im nabiti cijenu na 4 k, pa ako su baje nek kupuju, ako ne doći će kupac koji će toliko ponuditi, a oni onda neka se slikaju sa tih svojih 25% + 1 dionicom.


Slažem se, ali treba oponirati argumentirano! Ne razumijem Vas. Mol toliko nudi za Inu, tržište je diglo cijenu, pa zašto svi misle da će država prodati tih 14% ispod tržišne cijene. Pa nismo mi ti koji smo u podređenom položaju, nego je to Mol. Ima 25% + 1 dionicu, ako želi steći većinski paket kupit će na burzi i od države. Kakva ponuda ispod cijene. Treba im nabiti cijenu na 4 k, pa ako su baje nek kupuju, ako ne doći će kupac koji će toliko ponuditi, a oni onda neka se slikaju sa tih svojih 25% + 1 dionicom.

U potpunosti se slažem!
Dapače, predlažem da se nacionalizira MOL-ov udio te da im se onda ponovno proda 25%+1.

New Report

Close