INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tko je pratio i zna sta znace ove brojke???

Da li je to po planu ili podbacaj???

po trgovanju i minusu cini mi se da je lose

PREKINUT PAD
Ina u 2007. povećala neto dobit 4 posto
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Dionice domaće naftne kompanije ove su se godine spustile 20,5 posto, a posljednja cijena kojom se jučer trgovalo na burzi iznosila je 2215,02 kune

Na temelju nerevidiranih financijskih informacija za isto razdoblje, konsolidirana dobit financijske godine INA Grupe za godinu završenu na dan 31. prosinca 2007. godine iznosi 866 milijuna HRK (oko 161 milijun USD), kaže se u priopćenju objavljenom na Zagrebačkoj burzi. Obzirom da je godinu dana ranije dobit iznosila 831 milijun kuna, znači da je čista zarada porasla četiri posto. Obje su brojke, međutim, još uvijek manje od 885 milijuna kuna neto dobiti koliko je zarada iznosila 2005. godine te daleko ispod 1,13 milijardi kuna iz 2004.

Dionice Ine ove su se godine spustile 20,5 posto, a posljednja cijena kojom se jučer trgovalo na burzi iznosila je 2215,02 kune i tek je neznatno iznad najniže zaključne cijene ove godine ostvarene 11. veljače (2207,03 kn).

Revidirane konsolidirane financijske informacije bit će sadržane u revidiranom godišnjem izvješću INA Grupe, najavljeno je iz kompanije.[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Ako INU ne dižu ni rezultati poslovanja u čemu je kvaka ?[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]Konsolidirana dobit Ine za prošlu godinu iznosi 866 milijuna kuna

Na temelju nerevidiranih financijskih informacija za prošlu godinu, konsolidirana dobit financijske godine INA Grupe za godinu završenu na dan 31. prosinca 2007. godine iznosi 866 milijuna kuna (oko 161 milijun USD), stoji u obavijesti Zagrebačkoj burzi

Revidirane konsolidirane financijske informacije za lanjsku godinu bit će sadržane u revidiranom godišnjem izvješću INA Grupe, priopćeno je iz te kompanije.
[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


tko je pratio i zna sta znace ove brojke??? Da li je to po planu ili podbacaj??? po trgovanju i minusu cini mi se da je lose

evo ti iz fragment iz bilješki za 3Q 2007. nemam cijeli izvještaj za 2006. al bi po ovome rezuzultat za 2007.
bio značajno bolji od onoga iz 2006.

“Dobit iz osnovne djelatnosti segmenta u razdoblju I-IX.2007. godine iznosila je 1.389 milijuna kuna, što je 168 milijuna kuna više u usporedbi s istim razdobljem 2006. godine. Dobit trećeg tromjesečja veća je za 270 millijuna kuna od dobiti u istom tromjesečju 2006. godine. Povećanje je prvenstveno rezultat pozitivnog utjecaja veće proizvodnje i viših prodajnih cijena ugljikovodika, te nižih troškova, uglavnom nižih jednokratnih troškova usklađenja dugotrajne nematerijalne imovine i efekta primjene MRS-a 36.”
http://www.zse.hr

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Jučer na Dnevniku o nekih 44% udjela RH u INI,pa da tu nešto nije kako treba,nisam razumija o čem se radi.Šta Sanader želi reč?[sealed]

Želi reć da da ima “rupicu” u proračunu, pa bi to moglo pomoći. Ionako im utjecaj slabi…

Ako ćete lagati na forumu, poslat ću svog pasa da vas sve pojede...

INA Grupa: konsolidirana dobit za 2007. u iznosu 866 milijuna kuna – nerevidirani podatak

ZAGREB, 15. veljače 2008. (Hina) – INA Grupa je prošlu godinu, prema nerevidiranim financijskim informacijama, završila s konsolidiranom dobiti od 866 milijuna kuna, ili oko 161 milijun američkih dolara, izvijestila je INA putem Zagrebačke burze.

Iz Ine napominju da revidirana konsolidirana financijska izvješća za godinu završenu na dan 31. prosinca 2007. još nisu dostupna, te da će te informacije biti sadržane u revidiranom godišnjem izvješću INA Grupe.

Kako se doznaje, revidirane konsolidirane financijske informacije za 2007. INA će objaviti sredinom ožujka.

Inače, prema podatcima iz revidiranog financijskog izvješća za 2006. godinu, INA Grupa je 2006. godinu bila završila s neto dobiti u iznosu od 883 milijuna kuna.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


Ako INU ne dižu ni rezultati poslovanja u čemu je kvaka ?

Balonćić kolega, balonćić se ispuhuje [bye]
Dobro je da se korigira u skladu s fundamentima – ko bi kupovao precjenjene dionice ??

ja laički mislim da ako je dobit porasla za 4 posto, pa valjda onda i vrijednost dionice raste 4%??!Ili to kod nas nema veze jedno s drugim?!Hebiga…[bye]


Šef: ” Ako INU ne dižu ni rezultati poslovanja u čemu je kvaka ? ” Balonćić kolega, balonćić se ispuhuje [bye] Dobro je da se korigira u skladu s fundamentima – ko bi kupovao precjenjene dionice ??

ajde ne pričaj gluposti. INA je kao balončić a Todine dionice su ispod fer cijene..i još da ti vjerujem

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


ja laički mislim da ako je dobit porasla za 4 posto, pa valjda onda i vrijednost dionice raste 4%??!Ili to kod nas nema veze jedno s drugim?!Hebiga…[bye]

nema to veze jedno sa drugim bar ne tako banalne

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Grangers: ” Šef: ” Ako INU ne dižu ni rezultati poslovanja u čemu je kvaka ? ” Balonćić kolega, balonćić se ispuhuje [bye] Dobro je da se korigira u skladu s fundamentima – ko bi kupovao precjenjene dionice ?? ” ajde ne pričaj gluposti. INA je kao balončić a Todine dionice su ispod fer cijene..i još da ti vjerujem

TAKO JE FEBO, lovac priča gluposti[angry] [tongue]

Moderatora treba zabranit!!!

Nad INA-om postoji prijetnja rasprodaje od strane radnika, koji su upisivali dionice, a prije toga u travnju INA-u bi mogao prodavati i Braniteljski fond. Sumnjam da će branitelji pričekati bolje dane ili godine za prodaju svog udjela. Većina ih je u minusu, a prema poklonjenim dionicama sigurno nemaju nikakve emocije, ili saznanja o njihovom potencijalu. Naravno generaliziram, nisu svi branitelji isti. Ja npr. neću prodati. Ali 7 posto dionica INA-e koji se možda pojave na tržištu u travnju je ogromna prijetnja i zato ne vidim razlog zbog čega bi se INA-i sada dizala cijena. Bit će toga, nažalost, i jeftinije. Tako ja razmišljam.

Widra
korisnik od: 20.04.2006.
lokacija:
broj poruka: 244

Nad INA-om postoji prijetnja rasprodaje od strane radnika, koji su upisivali dionice, a prije toga u travnju INA-u bi mogao prodavati i Braniteljski fond. Sumnjam da će branitelji pričekati bolje dane ili godine za prodaju svog udjela. Većina ih je u minusu, a prema poklonjenim dionicama sigurno nemaju nikakve emocije, ili saznanja o njihovom potencijalu. Naravno generaliziram, nisu svi branitelji isti. Ja npr. neću prodati. Ali 7 posto dionica INA-e koji se možda pojave na tržištu u travnju je ogromna prijetnja i zato ne vidim razlog zbog čega bi se INA-i sada dizala cijena. Bit će toga, nažalost, i jeftinije. Tako ja razmišljam.

Krivo razmišljaš i usput vrijeđaš branitelje pričom o poklonjenim dionicama.[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][rolleyes][rolleyes][rolleyes][thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

A i to s Braniteljskim fondom je pljačka. Zašto moramo plaćati “stručnjake” za vođenje fonda, odbore, kad imaju dvije dionice u portfelju???????? Bilo bi najpravednije da podijele te dionice i onda neka svatko s njima radi što hoće. Lopovi.

bilo bi najbolje da fond branitelja pretvore u ZIF kako za branitelje osobno tako i za sve druge aktere na tržištu kapitala. al jebiga, oni koji o tome odlučuju su izgleda najpamentiji.
[sealed]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close