INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja mislim da dionice tipa INA i HT s obzirom da su u rukama puno ljudi imaju više šansi za gubitak na cijeni u vrijeme panike, što se i dešavalo zadnjih mjesec dana….masa čini svoje, ali to nije loše za one koji dugoročno gledaju jer se time smanjuje broj neiskusnih, podložnih panici a povećava broj institucionalnih investitora koji osiguravaju cijenu i stabilnost…strpljen, spašen….[bye]

OMV i službeno objavio namjeru da preuzme MOL

Davor Štern, bivši hrvatski ministar, ruski naftaš, a danas konzultant u naftnom biznisu, smatra da bi spajanje OMV-a i MOL-a bio logičan i očekivan potez, posebno promatra li ga se u svjetlu snažnog ulaska Gazproma u regiju. – Osim što bi taj angažman po njegovu mišljenju donio dobro tim kompanijama, pozitivno bi utjecao i na Inu. Nakon sedam godina letargije s MOL-om određene promjene su dobrodošle – kaže Štern

http://www.jutarnji.hr/novac/bizzbuzz/clanak/art-2008,2,2,omv_mol,107185.jl

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

…na istu temu iz Novog lista…

AUSTRIJSKA NAFTNA KOMPANIJA POVUKLA PRVI POTEZ ZA SPAJANJE S MAĐARSKOM KOMPANIJOM, A INA POSTAJE PROVINCIJSKI IGRAČ

…Na pitanje znači li to da će MOL prodati svoj udio u Ini, Štern odgovara da je to gotovo sigurna posljedica spajanja MOL-a i OMV-a, kao i mogućnost da novi vlasnici Ine budu Rusi. Štern dodaje i da bi danas pozicija Ine bila znatno drukčija da se 1999. ili 2000. godine država odlučila na povezivanje Ine i MOL-a.

http://www.novilist.hr/Default.asp?WCI=Rubrike&WCU=285A2863285A2863285A285828582860286328962897289E28632863285B285A285A285C2859285C28632863286328592863M

da ih bar oće ovaj OMV razbucat, ne sviđa mi se kako vode INU

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


…na istu temu iz Novog lista… AUSTRIJSKA NAFTNA KOMPANIJA POVUKLA PRVI POTEZ ZA SPAJANJE S MAĐARSKOM KOMPANIJOM, A INA POSTAJE PROVINCIJSKI IGRAČ …Na pitanje znači li to da će MOL prodati svoj udio u Ini, Štern odgovara da je to gotovo sigurna posljedica spajanja MOL-a i OMV-a, kao i mogućnost da novi vlasnici Ine budu Rusi. Štern dodaje i da bi danas pozicija Ine bila znatno drukčija da se 1999. ili 2000. godine država odlučila na povezivanje Ine i MOL-a. http://www.novilist.hr/Default.asp?WCI=Rubrike&WCU=285A2863285A2863285A285828582860286328962897289E28632863285B285A285A285C2859285C28632863286328592863M

kolega,
najljepše molim da nam sa copy/paste stavite cijeli tekst jer isti nemogu otvoriti.
Unaprijed hvala.

[thumbsup]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


kolega, najljepše molim da nam sa copy/paste stavite cijeli tekst jer isti nemogu otvoriti. Unaprijed hvala. [thumbsup]

uspio sam otvoriti, sve je ok!

http://www.glasistre.hr/?…3200,,16876,22256,211613,

Prodaja udjela u Ini
Ako je to blef OMV-a, čini mi se da je to neozbiljno za takvu kompaniju. Vjerojatnije mi je da je to spajanje već dogovoreno, ali se o tome šuti. MOL se ne želi baš tako lako povući. Ali to spajanje je logičan odgovor na sve jaču prisutnost Rusa u regiji, pojašnjava Štern. No, izglednim mu se čini da nakon konsolidacije i ta nova grupacija na kraju završi pod ruskim okriljem.
Da bi do spajanja moglo doći, ističe on, ukazivalo je i MOL-ovo preuzimanje Tifona, što je bio odgovor na činjenicu da OMV ima u Hrvatskoj lanac s više od 50 benzinskih crpki u stopostotnom vlasništvu.
– Na taj način MOL je u slučaju spajanja htio pokazati da je ravnopravan te da i on na istom tržištu u svom stopostotnom vlasništvu ima lanac jednake snage, kaže Štern. Na pitanje znači li to da će MOL prodati svoj udio u Ini, Štern odgovara da je to gotovo sigurna posljedica spajanja MOL-a i OMV-a, kao i mogućnost da novi vlasnici Ine budu Rusi. Štern dodaje i da bi danas pozicija Ine bila znatno drukčija da se 1999. ili 2000. godine država odlučila na povezivanje Ine i MOL-a.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Samo se treba riješiti ovoga MOLA to je jad da viši ne može biti oni ne mogu ni sebe obraniti a kamoli da nešto ulažu u INU.
Najgori mogući izbor je bio MOL i baš se on nama dogodio.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Najgore u svemu je to što je management INE politički postavljen i nema potrebitog znanja da ovakvu kompaniju izvede na pravi put, sjećate se kako je INA nekad moćna bila dok su stručnjaci tipa Davora Šterna bili na čelu INE (ruske Bijele noći), mislim da se pod hitno treba pritisak napraviti da se na čelo jedne takve kompanije postavi stručna osoba koja će od INE napraviti opet jaku regionalnu energetsku kompaniju. To je jedina šansa za spas naše naftne kompanije, ako se to ne napravi badava ulaganje novca u obnavljanje rafinerija, jer će samo stvariti ogromne gubitke koji će prije dovesti do propasti INE, i zato dok još nije kasno, a još uvijek nije kasno, pod hitno politiku izbaciti iz INE. Znam da je nemoguće sasvim izbaciti, ali na čelu INE obavezno moraju biti stručne i dokazane osobe koje imaju rezultate iza sebe.

Po politici Ine se očituje i naš hrvatski idiotizam.Mi očekujemo pomoć od zapada koji nam nikad nije pomogao,a uvjek traži nešto od nas.Srbi prodaju NIS 7x ispod BV Rusima koji su im stvarni saveznici i strateški partneri,a mi se damo pod kontrolu jednom Molu koji ni sam se ne može etablirati kao kompanija.E Liniću tebe treba po kratkom postupku,na stadion i ciao pepi.

KOLIKO ZNAŠ i koliko si sposoban toliko imaš i mogućnosti i poziciju, da se postaviš, da nešto DOBRO DOBRO NAPRAVIŠ ZA SVOJU KOMPANIJU! Sa svojim saznanjima to se moglo očekivati pošto su bahato i naprasno izbacili Šterna iz INE, a kojem nisu do GLEŽNJA ( po znanju i vezama ) Sada će im se obiti o GLAVI, a osobno to bi bila NAJGORA VARIJANTA da nas KUPE RUSI!
U INI je čisto UHLJEBLJENJE svoje rodbine i prijatelja, BEZ ikakve VIZIJE i sistem NE TALASAJ, jer svima paše!!!!
MOGLO SE DALEKO BOLJE NAPRAVITI, DALEKO BOLJE!


… pošto su bahato i naprasno izbacili Šterna iz INE, a kojem nisu do GLEŽNJA ( po znanju i vezama ) Sada će im se obiti o GLAVI, a osobno to bi bila NAJGORA VARIJANTA da nas KUPE RUSI! …

Što se tiče Šterna taj stvarno ima veze … ali veze za ”najgoru varijantu” kako pišeš … još se sjećam dana kada mu je kćer obilazila jadranske otoke sa Rusima (gliseri su se vozili tjednima od otoka do otoka) i kada je ekipa birala što želi kupiti … Nemojte drukati za najgore od najgorih …

Imam ruku k'o Alija Sirotanović; sitna lova mi samo klizi kroz prste, a do velike ne mogu ...

Točno, Ruska veza!
Nebi mu RUSI, kada su ga izbacili iz INE dali godišnju plačicu od 600000 $!!! da čovjek ne vrijedi, normalno sve će on to ODRADITI!
Jedino on i Gregurić poznaju psihologiju RUSKOG poslovanja![thumbsup][bye]

BAČUŠKE DOLAZE!

Ovi naši menadžeri nisu još savladali ni hrvatsko-ENGLESKI, a već će morati učiti RUSKI ako HOĆE PREŽIVJETI!

Današnji menadžment INE ne bi zaradio za čašu hladne vode u RUSIJI!


Neki prodavac ga poklopio na bidu i prepolovio, tako da nismo nis profitirali:
TRANSAKCIJE – INA-R-ABroj Vrijeme Cijena Količina Ukupno
2433 15:59:56 2.400,00 816 1.958.400,00

Ovo samo dokazuje da jedan fond prodaje dogovrno drugom mirovinskom fondu i ništa više!
takvih transakcija je bilo zadnjih dva mjeseca na stotine!

[proud]


[smiley]

dan je pametniji od noći

tip top
korisnik od: 07.04.2006.
lokacija:
broj poruka: 615

Točno, Ruska veza!
Nebi mu RUSI, kada su ga izbacili iz INE dali godišnju plačicu od 600000 $!!! da čovjek ne vrijedi, normalno sve će on to ODRADITI!
Jedino on i Gregurić poznaju psihologiju RUSKOG poslovanja!thumbsupbye

BAČUŠKE DOLAZE!

Ovi naši menadžeri nisu još savladali ni hrvatsko-ENGLESKI, a već će morati učiti RUSKI ako HOĆE PREŽIVJETI!

Današnji menadžment INE ne bi zaradio za čašu hladne vode u RUSIJI!

Pa vidi se kamo su nam doveli cijenu dionice INE tu se vidi sposobnost.[lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Od prosinca 2007. do veljače 2008. -> glava s ramenima.

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close