INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


tako je..ovaj kredit može biti samo pozitivna stvar..refundiranje dugovanja nije ništa loše ..a cijena ionako ide gore zbog preuzimanja mola…do kraja godine do 5000 to je sigurna stvar..

Kao da mi građani ne dižemo kredite da bi vratili stare…[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Dobro za znati…

Vaš link


– ja nisam ekonomist, ali mi je potpuno jasno kako se jedan loš kredit ili više njih, može zamijeniti jednim novim koga su sad i digli.
– pa to je pozitivna vijest ipak netko misli na financije, a ovaj kredit je vjerojatno i s nižim kamatama.


tako je..ovaj kredit može biti samo pozitivna stvar..refundiranje dugovanja nije ništa loše ..a cijena ionako ide gore zbog preuzimanja mola…do kraja godine do 5000 to je sigurna stvar..

ovo bi bila pozitivna vijet da je ina ta sredstva ulagala u postrojenja ili u bilo što šta bi trebalo donositi ili kontribuirati u stvaranju nove vriejdnosti… ali ta su sredstva trošena za tekuće potrebe. sredstva koja namjeravaju sada podići troše se za reprogramiranje dugova za tekuće troškove I OVO JE VRLO BITNO ponovo za tekuće troškove. nemojmo zaboraviti da su inine rafinerije na grananici “eksplozije” što smo neki dan svjedočili u sisku.
kolika su samo sredstva koja ina mora podići za rekonstrukciju rafinerija, , tako zadužena kompanije nemože toliko vrijediti, svako zaduživanje kompanije je jako veliki rizik, a u tim slučajevima nema dividend, što je jedna od dviju najbitnijih stvari dioničara. Kapitalna dobit nemože rasti bez razvoja.

INA JEDNA VELIKA NEOZNANICA


– ja nisam ekonomist, ali mi je potpuno jasno kako se jedan loš kredit ili više njih, može zamijeniti jednim novim koga su sad i digli. – pa to je pozitivna vijest ipak netko misli na financije, a ovaj kredit je vjerojatno i s nižim kamatama.
t_soprano: ” tako je..ovaj kredit može biti samo pozitivna stvar..refundiranje dugovanja nije ništa loše ..a cijena ionako ide gore zbog preuzimanja mola…do kraja godine do 5000 to je sigurna stvar.. ” ovo bi bila pozitivna vijet da je ina ta sredstva ulagala u postrojenja ili u bilo što šta bi trebalo donositi ili kontribuirati u stvaranju nove vriejdnosti… ali ta su sredstva trošena za tekuće potrebe. sredstva koja namjeravaju sada podići troše se za reprogramiranje dugova za tekuće troškove I OVO JE VRLO BITNO ponovo za tekuće troškove. nemojmo zaboraviti da su inine rafinerije na grananici “eksplozije” što smo neki dan svjedočili u sisku. kolika su samo sredstva koja ina mora podići za rekonstrukciju rafinerija, , tako zadužena kompanije nemože toliko vrijediti, svako zaduživanje kompanije je jako veliki rizik, a u tim slučajevima nema dividend, što je jedna od dviju najbitnijih stvari dioničara. Kapitalna dobit nemože rasti bez razvoja. INA JEDNA VELIKA NEOZNANICA
[/quote]

IMHO, ako ih konzorcij banaka bude kreditirao, to znači da su procjenili da je INA ok i to može biti samo plus. To što INA traži bolji kredit to znači da počinju gledati troškove i da žele konsolidirati i smanjiti kamatne rashode a i to mi zvuči ok i ohrabrujuće.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

s obzirom na ovaj krah burzi, ina odlično stoji

Time/Date Price Volume Trade value Type
09:43:28 28-Feb-2007 519.00 100 51,900.00 Automatic Trade
09:43:28 28-Feb-2007 518.75 100 51,875.00 Automatic Trade
16:02:48 27-Feb-2007 520.00 500 260,000.00 Ordinary Trade
15:01:56 27-Feb-2007 520.00 250 130,000.00 Automatic Trade
15:01:56 27-Feb-2007 518.00 20 10,360.00 Automatic Trade

čak ni u londonu nije pala..haha..uzaulud su se neki veselili

Ma treba slušati doodd-a, on zna, dečko se registrirao nedavno i to samo zato da može pikati po INI.
Pametan, deklariran, zanimljiv, bez predrasuda. Takve trebamo na forumu. Dobrodošao!

Nasa INA i dobro stoji kad procitam ovakve crne vijesti

Vaš link


– ja nisam ekonomist, ali mi je potpuno jasno kako se jedan loš kredit ili više njih, može zamijeniti jednim novim koga su sad i digli. – pa to je pozitivna vijest ipak netko misli na financije, a ovaj kredit je vjerojatno i s nižim kamatama.
t_soprano: ” tako je..ovaj kredit može biti samo pozitivna stvar..refundiranje dugovanja nije ništa loše ..a cijena ionako ide gore zbog preuzimanja mola…do kraja godine do 5000 to je sigurna stvar.. ” ovo bi bila pozitivna vijet da je ina ta sredstva ulagala u postrojenja ili u bilo što šta bi trebalo donositi ili kontribuirati u stvaranju nove vriejdnosti… ali ta su sredstva trošena za tekuće potrebe. sredstva koja namjeravaju sada podići troše se za reprogramiranje dugova za tekuće troškove I OVO JE VRLO BITNO ponovo za tekuće troškove. nemojmo zaboraviti da su inine rafinerije na grananici “eksplozije” što smo neki dan svjedočili u sisku. kolika su samo sredstva koja ina mora podići za rekonstrukciju rafinerija, , tako zadužena kompanije nemože toliko vrijediti, svako zaduživanje kompanije je jako veliki rizik, a u tim slučajevima nema dividend, što je jedna od dviju najbitnijih stvari dioničara. Kapitalna dobit nemože rasti bez razvoja. INA JEDNA VELIKA NEOZNANICA
[/quote]
Kako si ti bistar, to je čudo jedno!
Dividenda ,mislim da malo koga interesuje na ovom forumu.

INA JEDNA VELIKA NEOZNANICA

Ajde, pismenosti radi, barem ispravi potpis u – INA, JEDNA VELIKA NEPOZNANICA [smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


…Dividenda ,mislim da malo koga interesuje na ovom forumu.

Ipak ima i onih koje interesira, i to još kako.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Zašto je INA dobra kao dugoročna investicija.
– uprava, loša ili manje loša, ali možda u Hrvatskoj nemamo niti bolje.
– krediti, rijetke su firme koje ne koriste te poluge, e sad je pitanje koliko pametno to rade.
– informiranje dioničara, pa mogli su napisati, zašto kredit, i što s tim dobivaju, ali isto tako su mogli napisati i kolike su im šanase dobiti koncesije u Iranu.

– pa ja nisam kupila INU zbog odlične uprave, koja radi u jako lijepoj zgradi ili zbog rafinerija u lošem stanju.

– INU sam kupila zbog nafte u zemlji koja se tek treba izvaditi, a to će trajati godinama.
– zar Ameri ne pokreću svako malo ratove za naftu.
– zar se svakim danom ne troši više nafte.
– ne pronalaze se više velika naftna polja, što je tu je i količina ovisi samo o intenzitetu crpljenja.

– e sad odgovor na naslov, INA nije bog zna kakva firma, ali je ipak kod nas najveća,
– a imaju ono čemu cijena može samo rasti.
– a kad raste cijena glavnom proizvodu bez koga se ne može, sami probajte zamisliti cijenu dionice INE za tri, pet ili više godina.
Pozdrav !


edo: ” …Dividenda ,mislim da malo koga interesuje na ovom forumu. ” Ipak ima i onih koje interesira, i to još kako.

Dobro ali na ovoj se dionici u dogledno vrijeme nećemo nagledati dividende, tko hoće dividendu neka kupi ZAPI, isplaćuju je 2x godišnje!!!


Dobro ali na ovoj se dionici u dogledno vrijeme nećemo nagledati dividende, tko hoće dividendu neka kupi ZAPI, isplaćuju je 2x godišnje!!!

kolega kada budete kupovali da ulažete onda će vas interesirati , dok se budete igrali i punili đepove brokerima , neće. još nešto malo bolje pročitajte moj post iz kojeg ste to izvukli pa ćete vidjeti da je dividenda samo jedna od
navedenih čimbenika, a ne jedina. dividenda isplata ili ne ispalta jako puno govori o tvrtki , o njenim većinskim vlasnicima i mnogo čemu još ….

zato žalim


INA kroz 2 – 3 mjeseca cijena +40% -60% od današnje[smiley2]

To je rekao i Reich, u biti rekao je u kroz 6 mjeseci od IPO-a ide *2 ,a u slučaju preuzimanja još 40% ili ti ga ..1690*2=3380+40%= 4732..nije loše niti za kroz godinu dana,a kamoli do preuzimanja…i još je to rekao naš najjači medvjed…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

New Report

Close