INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ina ionako nije trenutno u državnim rukama,da bi se vratila u naše ruke,morao bi se novi zakon o ini pisati i uvesti restrikcije sadašnjim i budućim investitorima.tu nije dovoljno imati 51 posto,jer je shareholders ugovor postavio stvari malo drugačije.

mol je išao u ponudu iz dva razloga,da otkupi dionice koje su u 11 otpuštene sa zaloga -kredita a bilo ih je puno,i da napravi pritisak oko plinskog biznisa ito sad kad mađaroni preuzimaju presjedanje eu.

njih ne zanima sam po sebi postotak,kad sad imaju takva upravljačka prava a i prošli put su u javnoj ponudi mogli preći 51 posto ,pa nije ovolika graja dizana.

sad je po meni malim dioničarima najbitnije : do koje je cijene mol spreman ići ,jer ovih 2830 imaju svrhu kao actavis kod plive,dizanje ponude i da li će se pojaviti omv i platiti recimo 4000 državi za 44 posto i onda nastane borba za ovih par posto.

a ne zaboravite da je ina pronašla naftu u siriji i da će u idućim godinama prihodi biti veći par milijardi kn ili eura.

Da, ali akcionarskim ugovorom Molu verovatno nisu data prava do večnosti nego s ograničenim terminom trajanja. Ne verujem da će neko da ponudi 4000 hiljade, pogotovu kad Mol drži takav vlasnički udeo. No, svakako ima rezona da pokuša da postane većinski, jer zna da je 50 odsto + 1 akcija dovoljno da u celosti i nakon proteka ugovora ovlada kompanijom. Tim više jer tada i državni paket gubi na značaju prema ugovoru o upravljačkim pravima. Videćemo…

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

zanimljivi su ovi sto cijeli dan prodaju na 2831 kunu, valjda im treba ta kuna za telefonsku govornicu ?

"još kad bi akcionarski ugovor izašao na svetlost dana",možda bi znali o čemu se ovdje radi.

fotije ,dal da niis-a dokupljujem?

a i teorija sa surgutneftom je i dalje u igri,vidjeli ste kako mađaroni ne daju rusima upisati dionice u registar.to se skoro kao ono kad je dr.ivo oduzeo u sda dionice ostoji.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Dionica Ine je i po cijeni ponude podcijenjena jer samo jedna kuna više za cijenu plina donosi Ini 2,5 milijardi kuna prihoda više, a i ulaganja u Siriju upravo će se početi vraćati", smatra Čačić.

evo šta generalski sin kaže o ini.šta mislite je li on prodao svoj paket.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

A zamislite sad da Mol odustane od svoje ponude?

Uostalom dokle uopće traje ugovor između vlade i Mola ako uopće ima vremenski okvir?


A zamislite sad da Mol odustane od svoje ponude?

Pa zar ova obrana i ne služi tome? 😀

Ja imam još dva paketa. Da čekam još malo ili da se rješim odmah. Zadnji put nisam bio u zemlji, pa mi pobjeglo, a ispalo eto dobro ipak.

koliko sam ja informiran,mol je skupio gotovine na računima da otkupi cijelu inu,oko 2 milijarde eura.

mislim da im je to plan,uložli su do sad veliku lovu a tek sad očekuju povrat pogotovo sa sirijom.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Tresla se brda a protrgovano samo 0,6% INA, uz 1% rasta od službene ponude MOL-a


Tresla se brda a protrgovano samo 0,6% INA, uz 1% rasta od službene ponude MOL-a

još im treba 300000kom i to je to mogli bi proć prag već ovaj tijedan,i sad je jasno da Mol neće povećavat cijenu izašlo na stranicama ZSE

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''

banke bi mogle u blok promet s adrs npr.

New Report

Close