INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/101339/Zasto-mirovinci-igraju-po-nalogu-Vlade.html

Oni se iživljavaju s našim novcem. Do same mirovine budući penzići (mi) nećemo biti sigurni da ćemo išta od 2. stupa vidjeti. Mogu ga ukinuti bilo kad, mogu ga pretočiti u 1. stup, mogu sve spiskati, mogu imati prinos teoretski -50%,… A o 1. stupu ne treba ni trošiti riječi.
[/quote]

Po meni ima smisla sto sto mirovinski fondovi i adris kupuju dionice INA-e.

Ako se mirovinski fondovi postave kao prevaga u INA-i izmedu Vlade i MOL-a onda ce Vlada vise ovisiti o njima i bit ce im lakse da izguraju drzavu iz dionica kao sto su PTKM, PODR, KOEI… Dakle iz dionica gdje bi oni mogli profitirati izlaskom drzave iz vlasnistva. Na kraju krajeva mogu zamjeniti INA-ine dionice za neke druge iz drzavnog portfelja, a u slucaju PODR mogu se mjenjati i sa MOL-om.

S druge strane za duhanske kompanije je izuzetno vazno da odrzavaju dobar odnos sa vladom. Drzava ima veliki deficit s jedne strane i pritisak od EU da uvodi restriktivne mjere po pitanju pusenja. Sa udijelom u INA-i Adris je u puno boljoj poziciji da stopira uvodenje novih trosarina na duhanske proizvode i restriktivnih mjera. Ukoliko oni ovim sprijece uvodenje novih trosarina na dulji period ustede bi bile ogromne i ove dionice bi ih kostale jako malo.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

a da možda ne kupuje omv da predje preko 51 posto sa državom i onda otkupi 44 posto od njih?

ima omv neraščišćenih računa sa mađaronimaod prije koju godinu.

je li jacin ručak jučer bio besplatan?

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity



meni se neda trazit, ali ukupna imovina mirovinskih fondova je sljedeca

ukupna imovina im je 34 milijarde
U "eqvitiju" smiju imat 30 % sto je 10 milijardi
Mislim da itekako mogu sami sve kupiti
ne znam koliko imaju keša od te imovine, ali mislim da je bar 10 % keš


Hvala, starino.
Znači, opet pajdo?
[/quote]
ko ce ga znat, al vrlo vjerojatno.
Nema na cemu druže [thumbsup]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

nema baš neku poveznicu,to je bila obaveza rusa prema ugovoru o kupoprodaji i znalo se unaprijed o tome.je da su slomili tečaj dinara kako im je pasalo,jer je cijena u ponudi u eurima.meni je niis strong buy


Gazpromnjeft otkupljuje dionice od malih dioničara NIS-a?

Ruski naftni div Gazpromnjeft, vlasnik srbijanske Naftne industrije Srbije, do kraja ovog mjeseca mogao bi objaviti ponudu za otkup dionica od malih dioničara po cijeni od 4,8 eura.

Ova neslužbena informacija toliko je odjeknula među ozbiljnim trgovcima na burzi da su dnevni promet dionicama NIS-a podizali i do tri puta, prenosi portal B92. Objavom ponude naftne kompanije, vlasnici dionica bili bi više nego sigurni da će svoje dionice najdalje do veljače moći prodavati po cijeni od 4,8 eura. Jučer je ova dionica vrijedila 484 dinara ili 4,5 eura, pa jednostavna računica govori da bi se do kraja veljače na svakoj dionici moglo zaraditi po 0,3 eura.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


a da možda ne kupuje omv da predje preko 51 posto sa državom i onda otkupi 44 posto od njih?

ima omv neraščišćenih računa sa mađaronimaod prije koju godinu.

je li jacin ručak jučer bio besplatan?

A šta si onda opet dobio?

Nije šija nego vrat… ja još nekako verujem da je ovo pokušaj da Ina ostane u rukama države. No, moguće je da postoji verzija u kojoj bi se pojavio beli vitez…

Mislim da ova situacija more da privuće dosta spekulativnog kapitala… sve dok traje poslednja ponuda, riziko je minimalan. I naravno, još jednom pominjem, ne bi me iznenadilo da već sad rade Molovi sateliti… ako ništa drugo, oni znaju kako odigrati igranku do kraja, imaju iskustva u tome dovolno.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

vjeroatno imaju neki dogovor sa jadrankom da će povecat drugi stup na 10% ili više da obrane INU nadam se

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''


S druge strane za duhanske kompanije je izuzetno vazno da odrzavaju dobar odnos sa vladom. Drzava ima veliki deficit s jedne strane i pritisak od EU da uvodi restriktivne mjere po pitanju pusenja. Sa udijelom u INA-i Adris je u puno boljoj poziciji da stopira uvodenje novih trosarina na duhanske proizvode i restriktivnih mjera. Ukoliko oni ovim sprijece uvodenje novih trosarina na dulji period ustede bi bile ogromne i ove dionice bi ih kostale jako malo.

Trošarine nemaju ovdje puno veze. Adris da se time bavi bavio bi se radi direktnih interesa vezano kakva bi se trgovina tu mogla napraviti (zamjenom dionica i sl.) a indirektni interesi su ovdje manje važni.

Naime, što se tiče trošarina, tu je već pređena svaka mjera, već se prešlo EU smjernice, već se harmonizirali porezi 3 godien prije ulaska a EU je sama nudila prijelazno razdoblje od 5-7 godina tj. tu je već sve odrađeno na štetu domaćeg gospodarstva bez obzira što je EU shvalaća važnnost situacije i sama bila spreman izaći u susret no naši na svoje interese nikada ne misle – takva ti je "hrvatska politka", jedino što bi korisno mogli napraviti da nazad smanje trošrine i povuku odluku da se odriču prijelaznog razdoblja koje im je nuđeno… a smanjivanje trošraina je ovdje nepopularan potez tako da ništa od toga. Ne bih ja takve indirektne interese ovdje niti spominjao.

Ako se nije moglo dogovoriti za razuman direktni aranžman s njima i mirovincima zajedno, gdje su svi mogli biti u win-win-win sitaciji… onda ništa. Očtio je to rezultat naše tipične hrvatske nesloge, nesposobnosti za pregovore, kompromise, za naći zajednički interes….koji se ovdje mogao naći… tako da sad tko zna što je ovdje točno po srijedi, očito ništa pametno jer nikakvog pametnog dogovora NEMA jer su svi skupa bili nesposobni ga postići iako im je bio pred nosom!


vjeroatno imaju neki dogovor sa jadrankom da će povecat drugi stup na 10% ili više da obrane INU nadam se

Jadranka to nemoze priustiti. Jednostavno nema para. Ona jedno moze napraviti deal da umjesto nje kupuju dionice INA-e, pa da ih kasnije povoljno zamjene za drzavne dionice u nekoj drugoj firmi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Na 30.11. ove godine 4 OMFa zajedno imaju ukupno 313 mil kn keša, 660 mil kn u depozitima (skoro sve AZ), 103 mil kn u potraživanjima i 358 mil kn u kratkoročnim v.p.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Na 30.11. ove godine 4 OMFa zajedno imaju ukupno 313 mil kn keša, 660 mil kn u depozitima (skoro sve AZ), 103 mil kn u potraživanjima i 358 mil kn u kratkoročnim v.p.

Zato se sigurno išlo u dogovor s adrisom………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

ina ionako nije trenutno u državnim rukama,da bi se vratila u naše ruke,morao bi se novi zakon o ini pisati i uvesti restrikcije sadašnjim i budućim investitorima.tu nije dovoljno imati 51 posto,jer je shareholders ugovor postavio stvari malo drugačije.

mol je išao u ponudu iz dva razloga,da otkupi dionice koje su u 11 otpuštene sa zaloga -kredita a bilo ih je puno,i da napravi pritisak oko plinskog biznisa ito sad kad mađaroni preuzimaju presjedanje eu.

njih ne zanima sam po sebi postotak,kad sad imaju takva upravljačka prava a i prošli put su u javnoj ponudi mogli preći 51 posto ,pa nije ovolika graja dizana.

sad je po meni malim dioničarima najbitnije : do koje je cijene mol spreman ići ,jer ovih 2830 imaju svrhu kao actavis kod plive,dizanje ponude i da li će se pojaviti omv i platiti recimo 4000 državi za 44 posto i onda nastane borba za ovih par posto.

a ne zaboravite da je ina pronašla naftu u siriji i da će u idućim godinama prihodi biti veći par milijardi kn ili eura.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


ina ionako nije trenutno u državnim rukama,da bi se vratila u naše ruke,morao bi se novi zakon o ini pisati i uvesti restrikcije sadašnjim i budućim investitorima.tu nije dovoljno imati 51 posto,jer je shareholders ugovor postavio stvari malo drugačije.

mol je išao u ponudu iz dva razloga,da otkupi dionice koje su u 11 otpuštene sa zaloga -kredita a bilo ih je puno,i da napravi pritisak oko plinskog biznisa ito sad kad mađaroni preuzimaju presjedanje eu.

njih ne zanima sam po sebi postotak,kad sad imaju takva upravljačka prava a i prošli put su u javnoj ponudi mogli preći 51 posto ,pa nije ovolika graja dizana.

sad je po meni malim dioničarima najbitnije : do koje je cijene mol spreman ići ,jer ovih 2830 imaju svrhu kao actavis kod plive,dizanje ponude i da li će se pojaviti omv i platiti recimo 4000 državi za 44 posto i onda nastane borba za ovih par posto.

a ne zaboravite da je ina pronašla naftu u siriji i da će u idućim godinama prihodi biti veći par milijardi kn ili eura.

kolega , 51% omogucuje da ponistis sve ugovore i napravis novi po volji

ujedno mislim da ako Vlada to uspije napraviti, a INA kao nepresusan izvor zarade, mirovine su dugorocno osigurane

New Report

Close