INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I da izgubi obje arbitraže Hrvatska nije ništa izgubila – stoga STOP šizofreniji u javnosti.
Tko kupi dionice od MOL-a kupuje i obveze koje idu s njima.

Slično je bilo i s famoznim upravljačkim pravima – sve da ima skoro pa sve članove Nadzornog i Uprave MOL ne može izmjeniti –
– Ugovor o međusobnim odnosima dioničara od 17. srpnja 2003.-
– Ugovor o suradnji između INA d.d. i MOL Plc od 17. srpnja 2003.
– Prva izmjena i dopuna ugovorima o međusobnim odnosima dioničara koji se odnosi na INA Industrija nafte d.d. od 30. siječnja 2009.

A tamo liepo piše – 9.2.15. da će pod uvjetima iz Članaka 7.2 i 7.3 Ugovora o kupoprodaji dionica osigurati da članovi Nadzornog odbora i Uprave koje je on predložio koriste svoja glasačka prava da bi osigurali da INA zadrži i razvija rafineriju u Sisku i rafineriju u Rijeci u skladu s Poslovnim planom;

Ulaganja samo po ovoj točci su teška 2-3 milijarde dolara pa neka MOL izvrši svoje OBVEZE!
To je u interesu i hrvatskih dioničara i hrvatske države.
No jasno je da MOL to ne može jer su se od 2003. promjenili tržišni uvjeti, ali tko im je to kriv.
Svatko snosi odgovornost za vlastito ulaganje pa zašto bi oni bili izuzetak od toga.


Ako je istina sto Čačić kaze da je shema da se novcima od Hayan polja u Siriji kupi INA onda je MOL dobio sto je htio. INU je i kupio zbog tih Hayan polja.
Treba oduzeti ili kupiti 25 % dionica koje su prodane za 500 miliona jer nisu ispostovani odredbe ugovora, a ostalo neka si MOL slobodno zadrzi.

ma tko više dozvoli da se Čačić pojavljuje i daje izjave…. on je lustriran – odstranjen iz političkog života…. opet se javljaju oni isti koji su ispali iz Yu torbe direktno vezani za Udbu, Inu, … kako je rekao čuveni zoka tjerali ste lisicu, … istjerat ćete king konga….

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Ja se ponadao trejdanju i milionskim prometopm …kad ono ćorak…

A BALVANA!!! :) :) :)

Medo je ovo tvoj nalog od 8000 komada na kupnji?

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.


Ja se ponadao trejdanju i milionskim prometopm …kad ono ćorak…

Objava je bila u subotu a oni koji su kupovali prije jer su znali što će biti sada nek uživaju u “dobiti”. Nit će naši kupit MOL-ov udio nit će MOL njima išta prodati jer znaju sa kojim kretenima imaju posla i da sa njima mogu kako hoće. I da, na portalima piše da je INA skočila 10% samo ne piše na kolikom prometu.Svi se prave blesavi i mutavi pa se ponekad zapitam i promislim da je to uistinu tako.

Da. Očito je ovo medin nalog za kpnju 8. tisuća komada INE.
Ali čini se ipak tek sa dijelom investicijskog potencijala.
Kao da nije siguran, obećao je trejd.


Medo je ovo tvoj nalog od 8000 komada na kupnji?

Jok neman ti ja niti 80 kn…popušio sam sve na brodarima zadnja dva mjeseca…a i ovih parsto iljada šta mi je ostalo …i to ču spržit ove godine …sve na brodare…a šta ćeš…neman takvu moć rasuđivanja i pamet kao ti…

A BALVANA!!! :) :) :)

Ja se nadao da će se moć zatrejdat kad…ćorak…ostadoše i dalje na burzi filozofi sa portfeljom od 10 deka tirolske i dva jaja…

A BALVANA!!! :) :) :)

aidiota brate mili to je nevjerovatno

tako mala država i rasadnik političkih idiota to je nevjerovatno

http://www.tportal.hr/biznis/politika-i-ekonomija/457975/Strateska-vaznost-Ine-je-mit-otkup-dionica-je-neisplativ.html

ako je to tako kao što vele ekonomisti onda ova politička odluka može ići samo po vezanju uz/iz amerike
(oklopnjaci,avioni,helikopteri,lng,energija,popravak američkih brodova kod nas.)Što više američkog kapitala,
interesa kod nas to veća američka podrška.

Kako bi volio da je Mađaroni napucaju na 7.500 kn, teško, ali bilo bi mi drago….

Pa da vidim naše vrle pregovarače kako bi se mučili oko kupnje MOLovog paketa…. Da ponude za cijenu dionice 1.400 kn kolika i je maksimalna vrijednost INE u ovom trenutku….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Jel ovo ka počelo lagano pumpares 🙂

A BALVANA!!! :) :) :)

ma ispregovarat će oni moj…..k……
Sve je to hrpetina nesposobnjakovića…i to već punih 26 godina..
Jedino smo državu dobili…ostalo je sve za pognojit…

A BALVANA!!! :) :) :)

Odoše Ina…
Da mi je samo vidit face ovih šta promatraju sastrane i češkaju se po glavi…:)

A BALVANA!!! :) :) :)

Mislim da će te se vi češkati na kraju, jer ovo je prvenstveno političko pitanje… znači Vaša uloga je beznačajna…

Ovdje su odnosi između MOL-a i RH, a tko ima posla sa RH, uvijek završi nagužen, ali eto, možemo se nadati da se to vama neće dogoditi…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close