INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mymoney,
Mislim da si nažalost u pravu i da će cijena INE uskoro ponovo biti 3000 kn max. Na žalost svih dioničara koji su bili PREpohlepni i nisu je prodali na razini od 4000 kn!!!

haha baš se pravi javio……..
neka govnara od zemljišta vrijedi stotine miliona a ina ne vrijedi 4000, dajte najte
bolje odi saditi salatu kristalku na hidroponskoj podlozi [tongue] to je super biznis
nafta je neiplativ biznis u odnosu na kristalku

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........

Iznijeti ću samo činjenice koje se do sada znaju-

-hanfa radi u suradnji sa vladom
-mirovinci rade u suradnji sa vladom
-ulaskom u EU vlada mora prodati cca 20% dionica Ine
-u slučaju da vlada sa mirovincima nebude imala 50% plus jednu dionicu a to uspije ostvariti Mol njenih 44% dionica Ine koje sada ima ne vrijede pišljiva boba
-ako vlada uspije skupiti sa mirovincima 50% plus jednu dionicu njenih 44 posto vrijede ko suho zlato kod buduće prodaje (razlika ako ima 50%+1 dionicu i ako nema kod prodaje 44 % dionicakoje vlada posjeduje po mojoj procijeni je 2 milijarde eura)
-ugovor između vlade i Mola potpisan je na ograničen rok
-vlada se do sada nije pridržavala ugovorenih obaveza tako da ga Mol može u svakom trenutku raskinuti
-trenutno Molu se ne isplati prekidati taj ugovor jer nema 50% plus jednu dionicu a ugovor mu garantira upravljačka prava ko da ima 50% plus jednu dionicu
-u trenutku ako mol skupi 50% plus jednu dionicu a pošto ima pravnu podlogu za prekinuti ugovor sa vladom sigurno će ići u prekidanje tog ugovora
-vladina odluka ovakova kakva je najavljena ne sprječava kupnju dionica od strane mirovinaca i skrbničkih računa jer je skoro nemoguće dokazati(skrbničkim računima) da su u suradnji sa Molom
-svakako treba pričekati i odluku vlade
-veliko je pitanje koliko će ta odluka imati težinu
-i za kraj ovo je možda i najveća bitka našeg Dinkeca jer ako mu MOl skupi 50%+ jednu dionicu bacio je pare u vjetar(nakon toga će najvjerojatnije dobiti nogu u guzicu) a ako on skupi zajedno sa vladom 50% +jednu dionicu postaje i službeno kralj ove naše žabokrečine
Manje više pokušao sam samo iznjeti činjenice.Pametni će znati što raditi u sljedećim danima.

Pozdrav od poglavice

SAM PROTIV SVIH

@GERONIMO
Sve što si napisao – stoji.
Međutim, sa ovakvom odlukom vlade, nitko živ neće biti zainteresiran ni za kakav udio u INA-i. Nikad više. Tako dugo daok je na snazi ta odluka (ako se uopće donese).
Kome će vlada prodati svojih 20-24% ako ta odluka bude na snazi i ako MOL ne raskine ugovor?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Poglavica vam je sve lijepo prezentirao….Šteta što iskusni forumaši malo pišu…


Iznijeti ću samo činjenice koje se do sada znaju-

-hanfa radi u suradnji sa vladom
-mirovinci rade u suradnji sa vladom
-ulaskom u EU vlada mora prodati cca 20% dionica Ine
-u slučaju da vlada sa mirovincima nebude imala 50% plus jednu dionicu a to uspije ostvariti Mol njenih 44% dionica Ine koje sada ima ne vrijede pišljiva boba
-ako vlada uspije skupiti sa mirovincima 50% plus jednu dionicu njenih 44 posto vrijede ko suho zlato kod buduće prodaje (razlika ako ima 50%+1 dionicu i ako nema kod prodaje 44 % dionicakoje vlada posjeduje po mojoj procijeni je 2 milijarde eura)
-ugovor između vlade i Mola potpisan je na ograničen rok
-vlada se do sada nije pridržavala ugovorenih obaveza tako da ga Mol može u svakom trenutku raskinuti
-trenutno Molu se ne isplati prekidati taj ugovor jer nema 50% plus jednu dionicu a ugovor mu garantira upravljačka prava ko da ima 50% plus jednu dionicu
-u trenutku ako mol skupi 50% plus jednu dionicu a pošto ima pravnu podlogu za prekinuti ugovor sa vladom sigurno će ići u prekidanje tog ugovora
-vladina odluka ovakova kakva je najavljena ne sprječava kupnju dionica od strane mirovinaca i skrbničkih računa jer je skoro nemoguće dokazati(skrbničkim računima) da su u suradnji sa Molom
-svakako treba pričekati i odluku vlade
-veliko je pitanje koliko će ta odluka imati težinu
-i za kraj ovo je možda i najveća bitka našeg Dinkeca jer ako mu MOl skupi 50%+ jednu dionicu bacio je pare u vjetar(nakon toga će najvjerojatnije dobiti nogu u guzicu) a ako on skupi zajedno sa vladom 50% +jednu dionicu postaje i službeno kralj ove naše žabokrečine
Manje više pokušao sam samo iznjeti činjenice.Pametni će znati što raditi u sljedećim danima.

Pozdrav od poglavice


znači bitka se nastavlja dalje.


Imho

Vlada je napokon shvatila da bi Molovim stjecanjem 51% ( 50% +1kom ) njihove dionice značajno izgubile na cijeni pa to svakako žele spriječiti…..

nema tu nikakvih drugih interesa osim tih sebičnih….
baš kao što je legitimni cilj svakog malog dioničara ( koji još nije prodao ) prodati Molu što skuplje…

a Mol želi i svakako će uspjeti skupiti željenu većinu samo je pitanje koliko će to platiti i da li će biti prisiljeni kupiti još 1,1% ili 24%……

end of story

Bravo.Odličan komentar.
A gle ovog tipa.Pojma nema o životu.Da je MOL uspio skupiti 51posto tek onda bi miovinci bili u gabuli.Ovako se država i mirovinci mogu dogovoriti za swap deal.Udjel u INI za PODR+CROS

http://www.vecernji.hr/vijesti/vladina-je-odluka-zapravo-ukinula-zlatnu-dionicu-ine-clanak-271114

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!



Mymoney,
Mislim da si nažalost u pravu i da će cijena INE uskoro ponovo biti 3000 kn max. Na žalost svih dioničara koji su bili PREpohlepni i nisu je prodali na razini od 4000 kn!!!

haha baš se pravi javio……..
neka govnara od zemljišta vrijedi stotine miliona a ina ne vrijedi 4000, dajte najte
bolje odi saditi salatu kristalku na hidroponskoj podlozi [tongue] to je super biznis
nafta je neiplativ biznis u odnosu na kristalku
[/quote]
Ne vidim da sam uspoređivao te dvije tvrtke?

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire


Iznijeti ću samo činjenice koje se do sada znaju-

-hanfa radi u suradnji sa vladom
-mirovinci rade u suradnji sa vladom
-ulaskom u EU vlada mora prodati cca 20% dionica Ine
-u slučaju da vlada sa mirovincima nebude imala 50% plus jednu dionicu a to uspije ostvariti Mol njenih 44% dionica Ine koje sada ima ne vrijede pišljiva boba
-ako vlada uspije skupiti sa mirovincima 50% plus jednu dionicu njenih 44 posto vrijede ko suho zlato kod buduće prodaje (razlika ako ima 50%+1 dionicu i ako nema kod prodaje 44 % dionicakoje vlada posjeduje po mojoj procijeni je 2 milijarde eura)
-ugovor između vlade i Mola potpisan je na ograničen rok
-vlada se do sada nije pridržavala ugovorenih obaveza tako da ga Mol može u svakom trenutku raskinuti
-trenutno Molu se ne isplati prekidati taj ugovor jer nema 50% plus jednu dionicu a ugovor mu garantira upravljačka prava ko da ima 50% plus jednu dionicu
-u trenutku ako mol skupi 50% plus jednu dionicu a pošto ima pravnu podlogu za prekinuti ugovor sa vladom sigurno će ići u prekidanje tog ugovora
-vladina odluka ovakova kakva je najavljena ne sprječava kupnju dionica od strane mirovinaca i skrbničkih računa jer je skoro nemoguće dokazati(skrbničkim računima) da su u suradnji sa Molom
-svakako treba pričekati i odluku vlade
-veliko je pitanje koliko će ta odluka imati težinu
-i za kraj ovo je možda i najveća bitka našeg Dinkeca jer ako mu MOl skupi 50%+ jednu dionicu bacio je pare u vjetar(nakon toga će najvjerojatnije dobiti nogu u guzicu) a ako on skupi zajedno sa vladom 50% +jednu dionicu postaje i službeno kralj ove naše žabokrečine
Manje više pokušao sam samo iznjeti činjenice.Pametni će znati što raditi u sljedećim danima.

Pozdrav od poglavice

daj sada reci nama glupima da znamo šta raditi
evo ja se prvi javljam za savjet što kako i zbog čega

Postanite Eu-robovi


Dragi kolege ,

vidim da pokušavate na se načine opravdati pogrešnu odluku što ste vaše dionice INE jeftino prodali .
Ja sam dio prodao po 4.000 i sad mi je žao .
Dio još držim i ne mislim za sada prodati .
Po meni u INU se i sada isplati uči .
Rast će barem još 20 godina .
Današnja realna cijena je najmanje 4.000 kn .
Besmisleno je misliti da Vlada kupuje INU da bi imala 50+1% jer postoji Zakon o prodaji 20 % INE prije ulaska u EU .
Šta bi to značilo , da skupi 50% i od toga mora prodati 20 % ?
Druge su tu neke igre i kombinacije .
Jesu li tu osim Rusa još i neki treći igraći ?

Dragi kolege ,
nemojte klonuti duhom , nisu sve lađe potonule .
Još se nezna kakve će Zakone ponuditi Vlada pa se neznaju i posljedice istih .
I u slučaju promjene vlasti nezna se šta bi bilo , pa oni su prodali INU i donijeli štetočinski Zakon o prodaji 22 % dionica INE prije ulaska u EU .
A moguće je da ista Vlada ostane i nakon izbora .
I ako dionica INE trenutno izgubi na vrjednosti nemojte paničariti .
To će biti idealna prilika za jeftin dokup .
Osobno ću biti presretan da jeftino do kupim INU .
Već se zna , bit će dividende !
Jednostavno INA sada po fundamentima vrijedi 4.500 kn i rast će cijena i dalje .
Nemojte biti katastrofičari , nije sve tako crno .
Igre oko INE vode veliki igrači i sumnjam da vi možete dokučiti sljedeće poteze .

Pozdrav
[/quote]

Čudom se čudim da se oni koji nemaju INU toliko trude pisati o nečem o čemu nemaju pojma .
Novim Zakonom sprječit će se MOL da skupi 50 % dionica INE !
A Hrvatska zajedno s Mirovincima legalno može skupiti i više od 50 % !
Kod ulaska u EU po SDP ovom štetočinskom Zakonu iz 2003. Hrvatska mora prodati 22 % dionica .
Ako tome pribrojimo 8 % slobodnih dionica šta se onda događa ?(22+8 )
A koliko Rusi imaju posto u MOLU ?
A šta znači izjava Popijača da će donjeti Zakon da bi zaštitili interese Hrvatske i Mola od trečih ?
Od kojih trećih ?
A nisu li u pitanju četvrti !
Jeste li ikad čuli za Naftni lobi ?
A za Nuklearni lobi ?
Jeste li primjetili da je nakon potresa i nakon što je kihnula Japanska nuklearka dionica INE porasla sa 3650 na 4000kn ?
Puno je tu kombinacija o kojima nitko ništa nezna .
Ja samo sigurno znam da je INA zlatna koka , makar u ponedeljak strašljivci prodavali po 3000kn .
Idealna prilika za dokup !
I sad kad kupite nemojte odmah prodavati čim zaradite za Burek !

Pozdrav

.

svaki ugovor se moze raskinuti. nego ajmo prvo malo rascistiti kriminal.

Preambula: Trenutno ne posjedujem ni jednu dionicu INE, niti drugih dioničkih društava. Događanja na ZSE i oko INE pratim iz čiste intelektualne znatiželje.
1. Nisam ekonomist, ali si utvaram, što bi rekao Čiro, da sam prilično jak u domeni koja se zove zdrav razum.
2.Stalno se priča o nekakvoj realni cijeni, te vrijedi najmanje 4K, ne, ne, 5K je minimum, sa Sirijskim naftnim i plinskim poljima vrijedi 10K, u slijedecih deset godina vredit ce bar 20K itd, itd. Realna vrijednost nema puno veze (pogotovo na ZSE) sa cijenom dionice. Cijena dionice je onolika koliko je netko spreman platit za nju. Sto se realna vrijednost IGH-a u zadnje tri godine smanjila deset puta??
Realna cijena upaljača je 4-6kn, ali ak se po zimi izgubiš na Velebitu, dat ces i 1000 eura da zapalis vatru, u isto vrijeme nepušač ga neće kupiti ni za pet lipa; zašto? Je l mu ne treba upaljač!
Ajmo za potrebe diskusije da ce INA za deset god vrijediti 20 milijardi eura, i sad ja idem preračunavati koliko vrijedi mojih npr. 500 dionica i dodjem do ”realne vrijednosti” 35.000kn. Ali ako netko ima 99% INE, neće mi to platiti; zašto? Je l mu ne trebaju mojih 500 dionica!! Maksimalno što će mi ponuditi za njih je onaj upaljač s početka priče………………so logom INE naravno!

@TomicaK
Vrlo slikovito i duhovito. Evo 100-tke. Potpisujem

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Zanimljivo napisano,ali i pušaču i nepušaču treba vatra da bi se ugrijali,a onda pušač lako zapali cigaretu na žeravicu.Zakrenuli ste previše u zavoj, i sve više izlazite sa ceste.Nitko od nas nije ni sanjao da bi se u opće ovakav scenarij mogao dogoditi.A znamo da je Hrvatska puna firmi koje su podcijenjene kao i INA.Kad su ugari ponudili 2800,uletili fondovi na 2830,a onda tarapana.To svi znamo.Ali ne znamo šta će se dogoditi u ponedjeljak-ništa stresla se brda rodio se miš.Ulaskom u EU ode sve proć,a ovaj nevidljivi će i dalje kupovati za Ugare ko i do sada.Da li ga neko u tome može spriječiti,da li radi nešta nelegalno-ne.Šta je ponuđeno to se kupuje.A biti heben i pošten …….Na ovaj način cijena može otići samo gore,jer ti koji su čekali do sada,čekat će i dalje,ili uopće neće prodavati.Ja sam rafinerac 20 godina,i iz prve ruke Vam velim da obadvije naše rafinerije stoje rame uz rame svim modernim rafinerijama.E a zašto su naše lopine taj dragulj Hrvatske prodale to je već neka druga priča.Sretno poštovani kolege.

peyo


Realna cijena upaljača je 4-6kn, ali ak se po zimi izgubiš na Velebitu, dat ces i 1000 eura da zapalis vatru, u isto vrijeme nepušač ga neće kupiti ni za pet lipa; zašto? Je l mu ne treba upaljač!

Hahah, vrhunski! Samo što si sad pokrenuo lavinu, pa će se svi pozivati na pušače i nepušače!

Zanimljivo napisano,ali i pušaču i nepušaču treba vatra da bi se ugrijali,a onda pušač lako zapali cigaretu na žeravicu.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Danas je vidljivo zadnje trgovanje dionica.
Iz njega proizlazi da naši imaju točno 49%, ali ostaje nejasno koliko ima MOL ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close