INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Onda sljedeći ponedjeljak počinje život INA dionice na ZSE i LSE.
Kakva su predviđanja – koja bi mogla biti cijena po završetku prvog dana?

Zadovoljan ! [smiley11]
Hoće li se INA-om trgovati od petka ili od ponedjeljka?

Da čujem prognoze za prvi dan trgovanja!
Moj tip je na 1930 a onda polakše.

Zna li se tko je (odnosno tko bi to mogao biti) uplatio 8 mil. kn za INA-u ?

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Jedan paketic je tu i prilicno sam zadovoljan,ali ako itko zna,(a kako imam dva zaposlenika INA-e u kuci to me prilicno interesira),kada ce se poceti prodavati onih 7% zaposlenicima,(bivsim zaposlenicima),INA-e,te stoji li jos uvjek da bi cijena trebala biti jos 20%,(+1% za godinu staza), povoljnija?

Ina će dobiti najmodernije rafinerije

ZAGREB – »Kada za nekoliko godina završi modernizacija Ininih rafinerija u Rijeci i Sisku bit će među najmodernijima na svijetu«, najavio je u ponedjeljak savjetnik predsjednika Uprave Ine Mladen Proštenik na promociji knjige Emira Cerića »Nafta, procesi i proizvodi«.
Za razliku od prije pet godina kada je u svijetu bilo viška rafinerijskih kapaciteta pa su neki tvrdili da ne treba modernizirati Inine rafinerije, štoviše da jednu treba zatvoriti, sada ih nedostaje. Istodobno se polovica rafinerija modernizira kako bi mogle zadovoljiti još stroži standard kvalitete goriva Euro V koji će se primjenjivati od 2009., kazao je Proštenik.
Da sirovine za rafinerije neće uskoro nestati pokazuje i u Cerićevoj knjizi objavljen podatak da će nafte, uz sadašnje dokazane rezerve i postojeću potrošnju, biti za još najmanje 48 godina. Vjerojatno i više jer veliki porast svjetskih cijena »crnog zlata« omogućava njegovo istraživanje i crpljenje i tamo gdje je to dosad bilo neisplativo.
Cerić je u knjizi, čiji su izdavači Ina i zagrebačka tvrtka Kigen, ukratko obradio istraživanje, crpljenje, transport i potrošnju nafte te njene rezerve u svijetu kao i zaštitu okoliša. Najveći dio knjige odnosi se na rafinerijske procese kojima se od nafte dobivaju benzini, dizeli, ulja za loženje, ukapljeni naftni plin, bitumen te motorna i industrijska ulja. [Ž. Bukša]

Vaš link


Zadovoljan ! [smiley11] Hoće li se INA-om trgovati od petka ili od ponedjeljka? Da čujem prognoze za prvi dan trgovanja! Moj tip je na 1930 a onda polakše. Zna li se tko je (odnosno tko bi to mogao biti) uplatio 8 mil. kn za INA-u ?

Ja sam čuo da je pojedinac uplatio 18 milja…možda Floričić,mada ima njih puno koji to mogu kod nas,samo se ne zna tko su..

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


tsunami: ” evo ja se kajem što nisam upisao još koji paket.na kredu bar.mislio sam da će biti 1800 ali ovo je poklon. ” Pa 6,5% ti baš i nije trebalo biti odlučujuće u takvoj odluci. Prije bih rekao da je lako biti general poslije bitke

6,5% bez mnogo znoja i straha je mnogo.mislim da će se ovakova retorika na našim burzama skoro promijeniti.ljudi su stvarno postali pohlepni.ja bar priznam da mi je žao, a ne pišem kako sam upisao dionice na pol kvarta.napisao sam svoja očekivanja i prije objave cijene.a sada ću zapovijedati sa svojim paketićem i boli me “ono što visi, a često i ne”. imam velika očekivanja znaš [smiley11] s ovom ću i ja biti pohlepan.

...pig slayer...

Čitao sam ovu sagu o INA-i na oba foruma i zaključio slijedeće. Ljudi na forumu preko puta, koji su slovili kao najveći autoriteti i znalci fundametalne i tehničke analize su ocjenili da kupnja dionica nije isplativa i od iste odustali. Mislim da je to bilo po onoj ma šta masa zna, pa valjda se ja ipak u to bolje razumijem…Moram priznati da sam i sam nakad slušao savjete od istih vjerujući da se oni možda u neke stvari bolje razumiju….ali….
Ovo nisam dosad pisao, ali mislim da je INA bila zicer. Dobro još se ne zna kako će kotirati na burzi, ali vidjet ćemo…Ako sam u krivu posut ću se pepelom….
U knjizi od Buffeta u svom prvom poglavlju isti ističe Jednostavnost, kao glavni kriterij pri kupnji dionica. Ovo je po meni bio takav primjer. Oni koji su si utvarali da nešto znaju, tražili su u svojim računicama greške i razloge da ne kupe….Pa ipak to njima leži…Znaju oni bolje prilike…Neka, svaka čast…
Ovo pišem isključivo iz razloga, što će neki budući investitor danas sutra možda čitati postve na oba foruma i na osnovu terminologije, analize dionice, i postva raznih “znalaca” biti naveden na krivi put….Dovoljno je samo pogledati što je koji mislio o INA-i.

P.S.
Svaka čast izuzecima (p.s. čitaj: vodoinst)

To što ti misliš da nisu kupovali grdno se varaš, pa zar nije očito da se radilo o namjerno plasiranim nazovi informacijama kako bi se što manje ljudi prijavilo na kupnju. Zato je bitno da investitori sami znaju odrediti što je dobro a što nije za njih tako da nitko ne može na njih utjecati u donošenju odluke. Recimo od početka sam znao da ću uzeti INU, neovisno što većina na ovom ili nekom drugom forumu pisala, što Šošić je govorio na otvorenom, što je Polančec izjavljivao itd. Imao sam svoju računicu i to je to. Ne treba previše vjerovati ljudima s foruma i općenito medijima.


To što ti misliš da nisu kupovali grdno se varaš, pa zar nije očito da se radilo o namjerno plasiranim nazovi informacijama kako bi se što manje ljudi prijavilo na kupnju. Zato je bitno da investitori sami znaju odrediti što je dobro a što nije za njih tako da nitko ne može na njih utjecati u donošenju odluke. Recimo od početka sam znao da ću uzeti INU, neovisno što većina na ovom ili nekom drugom forumu pisala, što Šošić je govorio na otvorenom, što je Polančec izjavljivao itd. Imao sam svoju računicu i to je to. Ne treba previše vjerovati ljudima s foruma i općenito medijima.

Ako je tako kako ti bljedoliki govoriš, to je još gore po autoritet tih ulagača. Jer od neznanja, gora je samo pokvarenost. I čemu uopće čitati takve postove i korisnike?

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

da ne čačakam po cijelom forumu, da li netko zna točno kada će se ponuditi dionice na otkup ininim sadašnjihm i bivšim radnicima. Je li popust za njih na ovu cijenu od 1690 kn i da li postoje količinska ograničenja kupnje i koja su.


Ako je tako kako ti bljedoliki govoriš, to je još gore po autoritet tih ulagača. Jer od neznanja, gora je samo pokvarenost. I čemu uopće čitati takve postove i korisnike?

Ne mislim da je itko pokvaren, samo kada sam pitao te ljude zašto toliko puta ponavljaju na forumu da neće kupiti INU nijedan mi se nije javio niti odgovorio, pa sam zaključio da će ipak na kraju kupiti.


” Ako je tako kako ti bljedoliki govoriš, to je još gore po autoritet tih ulagača. Jer od neznanja, gora je samo pokvarenost. I čemu uopće čitati takve postove i korisnike?

Howgh ,pa neki su na forumu i znaju što rade,odradit će i analizu i sve ostalo,ali krajnji cilj im je zarada kao i svima nama,ali oni zarađuju na tuđem neznanju,a ne svom znanju.
To su jadni otpadnici…..iznimke su,ali ih ima…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

New Report

Close