IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nešto me kopka,pa da podijelim s kolegama…Ako se ne varam,za projekte u CG ,nakon što je dobiven tender od strane konzorcija u kojem je bio i IGH, moralo je postojati idejno rješenje, projekcije,ideje..sve je to izradio IGH..dakle, ne smatrate li da bi sad Kinezima bilo glupo stvarati si ogromne troškove i odugovlačiti sa početkom radova,kada najeftinije idejno rješenje s obzirom na složenost terena i projekti postoje i imaju ga praktički pod nosom!?? [proud]

Slažem se kolega da bi to bilo idealno, ali mi je to i vrlo malo vjerojatno,jer Kinezi imaju više inženjera građevine nego Slavonski Brod stanovnika. Eventualno ako nešto Kosorica ovdje uspije napraviti ili Josipović,ali mi je to nekako -nakon svega, malo nevjerovatno. Mislim da se i današnji prodavač slaže samnom, jer ako gledate gledalicu, stalno iskaču novi nalozi na ASK-u. Ja sam danas još uzeo 10 kom jer sam se jučer napokon riješio nekih pozicija,uzeo sam na 1644 i istog trena se pojavi novi sa 8-9 komada i neprestano tako. Kažem,prvenstveno se nadam u Obrovac sa Austrijancima za ovu godinu. Mislim da je to vrlo izgledno jer ako ubrzo nakon Nove godine ne krene se sa investicijama – žali Bože ovu državu i nas koji u njoj živimo. A najlošije od svega je što ni SDP trenutno ne radi ama baš ništa,samo mlate praznu slamu umjesto da imaju spremnu vladu u sjeni koja će biti spremna uskočiti i odmah raditi. Ja da sam Milanović, čim Josipović negdje ide van ja bih si sam platio avion i smještaj da me malo upozna da budem spreman za raditi. A on češka neku stvar,tako će i na vlasti češkati i opet prođe 20 godina uzalud….

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.



Nešto me kopka,pa da podijelim s kolegama…Ako se ne varam,za projekte u CG ,nakon što je dobiven tender od strane konzorcija u kojem je bio i IGH, moralo je postojati idejno rješenje, projekcije,ideje..sve je to izradio IGH.. dakle, ne smatrate li da bi sad Kinezima bilo glupo stvarati si ogromne troškove i odugovlačiti sa početkom radova,kada najeftinije idejno rješenje s obzirom na složenost terena i projekti postoje i imaju ga praktički pod nosom!?? [proud]

koliko se sjećam, j.radić je izjavio da bez obzira tko će graditi, IGH će uvijek dobiti svoj dio kolača oko projekata i nadzora kod gradnje u CG…. u onoj prvoj varijanti IGH je uz to trebao biti i izvođač skupa sa konzorcijem Konstruktorom i THNK
osim toga, gdje bi Kinezi i CG došli da sad iznova idu projektirati trasu i tražiti iznova sve dozvole za gradnju?! pa ne bi počeli do 2015. godine?!
[/quote]

svakako, svakako i šampanjac je bio otvorio i već ga davno popio na TV-u [lol]

evo vam razloga zašto je netko danas digao cijenu da se može bolje iskrcati po asku ;

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/LBufHuWIldP01AQTEy4Iuw==.pdf

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

i sta je pjesnik htio rec i nas dobri andeo cuvar

uote=lorisi ]sta je pjesnik htio rec i nas dobri andeo cuvar[q



Nešto me kopka,pa da podijelim s kolegama…Ako se ne varam,za projekte u CG ,nakon što je dobiven tender od strane konzorcija u kojem je bio i IGH, moralo je postojati idejno rješenje, projekcije,ideje..sve je to izradio IGH.. dakle, ne smatrate li da bi sad Kinezima bilo glupo stvarati si ogromne troškove i odugovlačiti sa početkom radova,kada najeftinije idejno rješenje s obzirom na složenost terena i projekti postoje i imaju ga praktički pod nosom!?? [proud]

koliko se sjećam, j.radić je izjavio da bez obzira tko će graditi, IGH će uvijek dobiti svoj dio kolača oko projekata i nadzora kod gradnje u CG…. u onoj prvoj varijanti IGH je uz to trebao biti i izvođač skupa sa konzorcijem Konstruktorom i THNK
osim toga, gdje bi Kinezi i CG došli da sad iznova idu projektirati trasu i tražiti iznova sve dozvole za gradnju?! pa ne bi počeli do 2015. godine?!
[/quote]

svakako, svakako i šampanjac je bio otvorio i već ga davno popio na TV-u [lol]

evo vam razloga zašto je netko danas digao cijenu da se može bolje iskrcati po asku ;

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/LBufHuWIldP01AQTEy4Iuw==.pdf
[/quote]
i ]sta je pjesnik htio rec i nas dobri andeo cuvar

Crobex na 2100 bodova zanji put je bio 10.05 ove god cjena tad IGH 2680kn pa sad vidite koje su igrre po srijedi i kako se pumpa crobex

Meni se cini da je kolega dk.. imao nesta drugo na pameti… I bilo bi logicno to sta kazete. Sad kolko je verovatno ne znam… Videcemo.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

@ loris

Moj dragi prijatelju loris, nekako ste uvijek kontra trenda,
prije par mjeseci kad je IGH – r-a padala sa 2400kn na 1400 kn stalno ste prizivali teoriju zavjere, obvamne, hanfu i sl, a sad kad dionica raste sa 1100 kn na 1650kn opet prizivate isto.

to što radite je potpuno razumljivo, ali nikako da počente pisati u skladu sa trendom ili bar konzistentno bez obzira na rast ili pad, jer ovako ste potpuno izgubili kreditilitet.

A ako želite biti druker zlatno je pravilo da je najbolji druker onaj koji druka u skaldu sa trendom.

Inače smatram Vas izuzetno vrijednim ali ne baš posebno kompententim forumašem .

Vama i Vašoj obitelji želim Sretnu i uspješnu novu godinu.

p.s.
također sve pet i sretno ljeto 2011 želim i vašim virtalnim nikovima ma gdje pisali.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Crobex na 2100 bodova zanji put je bio 10.05 ove god cjena tad IGH 2680kn pa sad vidite koje su igrre po srijedi i kako se pumpa crobex

Bila je i Hidrica na 250kn pa što????

Top rast u 2011.g. - TEP, ZVCV, HRDH, HDEL, VDKT, IPKK, ....



Nešto me kopka,pa da podijelim s kolegama…Ako se ne varam,za projekte u CG ,nakon što je dobiven tender od strane konzorcija u kojem je bio i IGH, moralo je postojati idejno rješenje, projekcije,ideje..sve je to izradio IGH.. dakle, ne smatrate li da bi sad Kinezima bilo glupo stvarati si ogromne troškove i odugovlačiti sa početkom radova,kada najeftinije idejno rješenje s obzirom na složenost terena i projekti postoje i imaju ga praktički pod nosom!?? [proud]

koliko se sjećam, j.radić je izjavio da bez obzira tko će graditi, IGH će uvijek dobiti svoj dio kolača oko projekata i nadzora kod gradnje u CG…. u onoj prvoj varijanti IGH je uz to trebao biti i izvođač skupa sa konzorcijem Konstruktorom i THNK
osim toga, gdje bi Kinezi i CG došli da sad iznova idu projektirati trasu i tražiti iznova sve dozvole za gradnju?! pa ne bi počeli do 2015. godine?!
[/quote]

točno! IGH će dobro proći u CG, svejedno tko bude izvođač- jer će imati preko sebe projektantski nadzor

moji postovi nisu investicijski sasvjeti niti prijedlog za kupnju ili prodaju dionica




strašna je tvoja razina neznanja (ili zlonamjernosti) kolega okO….
zato neću ništa tumačiti, svatko prosječan inteligentan sve će shvatiti samim uvidom u poziciju broj 10. na tvojoj slici i na zadnjem stanju
……

daj prevedi za nas ispodprosiječne

[lol] [lol] [lol]
[/quote]

hm, pisao sam okO-u, odgovara mi loris….
ali ajde, na tvoje (vaše) pitanje odgovorit ću za početak ovako:

1. temeljem čega tvrdiš da se iza bivšeg br.10 "Odvjetnički ured Hanžeković, Radaković i partneri" nalazi upravo bivša ministrica M.M.Dropulić? Imaš li njenu izjavu? Ili možda izjavu dotičnog odvjetničkog ureda?
2. temeljem kojeg dokaza si zaključio da ispadanje bivšeg br.10 iz top10 znači da je rasprodao sve dionice IGH?
[/quote]

1) MMD je svojevremeno imala 1497 dionica na svoje ime. Mislim da ih je prebacila na odvjetnicki ured kada je postala ministrica.
2) To i mene zanima. MMD nije ispala iz TOP 10 jer je prodala dionice nego jer ju netko pretekao po broju dionica.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan





strašna je tvoja razina neznanja (ili zlonamjernosti) kolega okO….
zato neću ništa tumačiti, svatko prosječan inteligentan sve će shvatiti samim uvidom u poziciju broj 10. na tvojoj slici i na zadnjem stanju
……

daj prevedi za nas ispodprosiječne

[lol] [lol] [lol]
[/quote]

hm, pisao sam okO-u, odgovara mi loris….
ali ajde, na tvoje (vaše) pitanje odgovorit ću za početak ovako:

1. temeljem čega tvrdiš da se iza bivšeg br.10 "Odvjetnički ured Hanžeković, Radaković i partneri" nalazi upravo bivša ministrica M.M.Dropulić? Imaš li njenu izjavu? Ili možda izjavu dotičnog odvjetničkog ureda?
2. temeljem kojeg dokaza si zaključio da ispadanje bivšeg br.10 iz top10 znači da je rasprodao sve dionice IGH?
[/quote]

1) MMD je svojevremeno imala 1497 dionica na svoje ime. Mislim da ih je prebacila na odvjetnicki ured kada je postala ministrica.
2) To i mene zanima. MMD nije ispala iz TOP 10 jer je prodala dionice nego jer ju netko pretekao po broju dionica.
[/quote]
Ne..taj račun je out..(imaš na mojedionice podatak)
Ali se je otprilike u isto vrijeme pojavio PBZ/jadran kapital sa nešto većom količinom
Nisam pratio baš svakodnevno ali po prometu bi rekao da je išao u komadu i to prijenos a ne blok
Nisam 100% siguran…moja kalkulacija

sijem žito raste grahorica


Ne..taj račun je out..(imaš na mojedionice podatak)

krivo zaključujete."moje dionice" ne daju podatak za kompletan popis svih dioničara neke firme,nego samo za prvih 10, tako da oni NE MOGU znat da li je netko prodao sve ili nije, a to što vi vidite samo je način njihovog prikaza da je netko ispao iz top10,a ne da je sve to prodao jer "moje dionice" to ne znaju

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

New Report

Close