“Hrvati kao budale stavljaju novac u banke jer njih 23 posto drži novac na štednji”

Naslovnica Forum Komentari članaka “Hrvati kao budale stavljaju novac u banke jer njih 23 posto drži novac na štednji”

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.



Je ako ideš sa stavom da je burza kockarnica , a čini mi se da vi imate takav stav i da ste već jednom popušili !

Mislim da tebe čeka žestoko otriježnjenje kod sljedećeg crasha
[/quote]

A ja mislim da se vi niste otrijeznili ni od prošlog .


Kome smetaju DEPOZITI u bankama ?

Ako građani i pravne osobe žele ostaviti novac u banci- to se ne TIČE nikakvog stručnjaka, a najmanje
drugih komentatora..

Šta sve neče raditi- kako bi prisilili ljude, da kupuju NAPUHANE dionice ?!

Šta je miami , panika , nitko vam ne želi prodat te ” napuhane” dionice , a vrijeme curi !?






Bakicu, ne mozete drzati novac u Njemackoj jer ne zivite u Njemackoj. Isto tako me cudi zasto bi jedan znalac u investiranju drzao novac u njemackoj banci kad je Njemacka puna najkvalitetnijih tvrtki na svijetu. No tamo ne moze manipulirati i prodavati maglu kao na zagrebackoj burzi.

Vi očito niste shvatili što je g. Bakić htio reći ili shvaćate pa namjerno izvrćete ! Samo je dao usporedbu da ako ljudi žele baš držati novac na banci da je to bolje u Njemačkoj tj. Njemačkim bankama jer je rizik puno manji gledajući rejting države , barem za sada .
[/quote]

g. Bakic je muljator koji bi u normalnoj zemlji zavrsio u zatvoru ili barem toliko platio kazni da mu ne bi palo na pamet da tako zaradjuje. E sad, zelite li vi to shvatiti ili ne je vas problem.

[/quote].

Kako može biti muljator netko tko ulaže i to sve javno i transparentno a i u većini slučajeva je vjerodostojan ?
[/quote]

I Milanovic je javan i transparentan ali ne prica u letovima ljubavnici iako se zna da je to istina. Muljator je zbog vise razloga ali navest cu jedan: hvali dionice koji osobno ima a sto nema iznosi dezinformacije. Nikad nisam cuo da je u neku dionicu u koju je ulozio proglasio promasajem ili da se preporuca u nesto sto osobno nema. Bas zbog toga bih preoporucio: izbjegavajte tvrtke koje reklamira. U HRV je mentalitet brzog bogacenja izrazit a veliki broj ljudi s puno novaca do njih je stigao na nezakonit nacin. Uz zakonsku neregulativu je sve to vrlo plodno tlo za muljatore.

[/quote]

Kako ni jednu nije proglasio promašajem , a Petrokemija !?


Od siječnja 2016 je još više porasla cijena mnogim dionicama i šta sad!? Zlato je sada +25% a za par mjeseci može biti -25% !

Neznam baš da je koja dionica kao zlato porasla u ovoj godini +25 % ?
Jedino znam da je mnogo dionica u par godina opalo za -99 % , što investicijsko zlato neće nikada.
Dionica je moguće natiskati bez pokrića koliko god hoćeš a zlato ne.
Zna se koliko zlata ima na Zemlji i zna se da ga je nemoguće iz ničega stvoriti.
[/quote]

Kad me baš povlačiš za jezik , reci mi šta je investicijsko zlato , stvarno ili samo opcija ? Zato ne lupetaj bez veze!

Kad me baš povlačiš za jezik , reci mi šta je investicijsko zlato , stvarno ili samo opcija ? Zato ne lupetaj bez veze!

Nedaj Bože da te povlačim za jezik.

Ja govorim o onom zlatu , onim zlatnim pločicama koje sam kupio početkom godine i stavio ih u čarapu , a danas im je vrijednost + 25 %.

A što se tiće dionica , moj disperzinirani portfelj od 25 raznih tvrtki uglavnom je za posrati.

.

Molim poslovni da makne članak sa portala jer vrijeđa štediše, kada mi ovakvo nešto napišemo ne želite objaviti.

Za cijene dionica ne moramo se sekirati. Sad će uskoro financijski izvještaji o poslovanju
za prvih 9 mjeseci- pa će sve biti jasno, da osim turističkih dionica, i nekih zbog velikog zaduženja većine tvrtki, nemamo se čemu lijepom veseliti……još neko vrijeme.

Druga stvar koja slijedi, je obračun POREZA na kapitalnu dobit, ako se tu radi samo o
porezu dividende, super, a ako će se , kako bi trebalo -po nekim odlukama vlade, oporezivati razlika PRINOSA, po dionicama,
koje su prodane a ostvaren je prihod , i za pravne osobe i za građane, mislim da će uskoro
i to biti razjašnjeno…..i da u tom slučaju neće biti previše motivirajuće ……..?
Dizanje donica u nebesa, neće riješiti / nadonaditi / taj porez, a štoviše, dovest će u zabludu mlade
investitore o fer vrijednosti dionica………….i kupnji , papira u koje je uračunato SVE buduće , za 3 godine
unaprijed….. No, imaju li brokeri izbora …???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

znači, da rezimiramo: većina nas ipak smatra da je ovaj tekst čista navlakuša, a to opet govori da se ekipa koja je financirala publiciranje ovog članka želi riješiti određenih ili većine dionica uslijed skorašnjeg podizanja kamatnih stopa u SAD a potom i u EU, što će srušiti svjetske burze, a onda će se to vjerojatno preliti na našu močvaru, jer ovo se ne može nazvati burzom.

...povijest se ponavlja...

Ušteđevina građana zasigurno nije ništa u što se gospodarstvo i politika trebaju uplitati. Nipošto. Ili će im se dogoditi novi val onog, što je se dogodilo kad je Milanović uveo nove poreze i kasnije uveo porez na kamate, a to je to da su ljudi ili iselili iz zemlje ili su premjestili sav novac van države, makar dobili manje kamate i imali manje pogodnosti, ali novac onda više nije u RH – a to je velika šteta za RH. Politika neka smanji poreze pravnim i fizičkim osobama, a poduzetnici neka smanje cijene na svoje proizvode i usluge pa će sve biti bolje. A država tu ima još važnih zadataka. Ne dijeliti novac šakom i kapom okolo svima i obećavati novac i Bog znna što nizašto zauzvrat (bacanje novca u vjetar), većinom novac koji sama nema, prestati subvencionirati lopove i gubitaše, iskorijeniti gospodarski kriminal i korpuciju, osposobiti pravosuđe, silno poboljšati domaće obrazovanje (besplatni udžbenici i prijevoz uz lošte obrazovanje), civilizirati društvo koje je nepismenije i zaostalije nego prije 30 godina i štošta više. Ako budete gnjavili i opterećivali ljude, sve ćete manje ljudi imati u zemlji, što ćete moći pratiti po popisu stanovništva svakih 10 godina. Vidi samo razliku od 2001. do 2011. – skoro pola milijuna manje građana u zemlji, a trend se ubrzano nastavlja. A vi samo dalje pričajte prazne i ne radite ništa korisno.

Od siječnja 2016 je još više porasla cijena mnogim dionicama i šta sad!? Zlato je sada +25% a za par mjeseci može biti -25% !

Cijena zlata je od 01.01.2016. do danas porasla za + 25 % bezporezno !

Bezporezno , ne plaća se porez ni na kupnju a niti na ostvarenu dobit!

.


Ušteđevina građana zasigurno nije ništa u što se gospodarstvo i politika trebaju uplitati. Nipošto. Ili će im se dogoditi novi val onog, što je se dogodilo kad je Milanović uveo nove poreze i kasnije uveo porez na kamate, a to je to da su ljudi ili iselili iz zemlje ili su premjestili sav novac van države, makar dobili manje kamate i imali manje pogodnosti, ali novac onda više nije u RH – a to je velika šteta za RH. Politika neka smanji poreze pravnim i fizičkim osobama, a poduzetnici neka smanje cijene na svoje proizvode i usluge pa će sve biti bolje. A država tu ima još važnih zadataka. Ne dijeliti novac šakom i kapom okolo svima i obećavati novac i Bog znna što nizašto zauzvrat (bacanje novca u vjetar), većinom novac koji sama nema, prestati subvencionirati lopove i gubitaše, iskorijeniti gospodarski kriminal i korpuciju, osposobiti pravosuđe, silno poboljšati domaće obrazovanje (besplatni udžbenici i prijevoz uz lošte obrazovanje), civilizirati društvo koje je nepismenije i zaostalije nego prije 30 godina i štošta više. Ako budete gnjavili i opterećivali ljude, sve ćete manje ljudi imati u zemlji, što ćete moći pratiti po popisu stanovništva svakih 10 godina. Vidi samo razliku od 2001. do 2011. – skoro pola milijuna manje građana u zemlji, a trend se ubrzano nastavlja. A vi samo dalje pričajte prazne i ne radite ništa korisno.

čim netko krene o školstvu i pravosuđu, ja znam da taj mlati praznu slamu i ne zna o čemu govori. pa tako i ti. kod nas je sve ok, osim razmaženog naroda kojeg je socijalizam navikao na nerad. sve ostalo je savim u redu, ma što god plaćeni novinari pisali.

...povijest se ponavlja...


Kad me baš povlačiš za jezik , reci mi šta je investicijsko zlato , stvarno ili samo opcija ? Zato ne lupetaj bez veze!

Nedaj Bože da te povlačim za jezik.

Ja govorim o onom zlatu , onim zlatnim pločicama koje sam kupio početkom godine i stavio ih u čarapu , a danas im je vrijednost + 25 %.

A što se tiće dionica , moj disperzinirani portfelj od 25 raznih tvrtki uglavnom je za posrati.
[/quote].

Znači , kupio si zlatne pločice i stavio ih u čarapu 😀😅 , ovo me podsjeća na priče za malu djecu. A taj dierzificirani portfelj od 25 dionica , koji je kako kažeš , za p..rat , pa koje si to dionice.kupovao !?!


znači, da rezimiramo: većina nas ipak smatra da je ovaj tekst čista navlakuša, a to opet govori da se ekipa koja je financirala publiciranje ovog članka želi riješiti određenih ili većine dionica uslijed skorašnjeg podizanja kamatnih stopa u SAD a potom i u EU, što će srušiti svjetske burze, a onda će se to vjerojatno preliti na našu močvaru, jer ovo se ne može nazvati burzom.
.

Kao prvo , većina uopće ne smatra da je članak navlakuša , a kao drugo , kamatne stpoe u USA su već jednom nedavno podignute pa se ništa nije desilo, naprotiv tržište je procijenilo kako gospodarstvo jača i da je podizanje kamatnih stopa samo potvrda toga!


Molim poslovni da makne članak sa portala jer vrijeđa štediše, kada mi ovakvo nešto napišemo ne želite objaviti.
.

Vidim da vam je članak prouzročio veliku dduševnu bol .


Neznam baš da je koja dionica kao zlato porasla u ovoj godini +25 % ?

Daj se Pero uozbilji: HIMR, HUPZ, ILRA,…sve ih imam….da ne spominjem Peveca
Ili si prestao pratiti dionice?

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close