“Hrvati kao budale stavljaju novac u banke jer njih 23 posto drži novac na štednji”

Naslovnica Forum Komentari članaka “Hrvati kao budale stavljaju novac u banke jer njih 23 posto drži novac na štednji”

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.



Koja banksterska spika pulena stranih financijskih institucija!

nebitno je jesu li strane ili domaće, sve to funkcionira na istom principu: prebaci štafetu zadnjem u nizu i ko ga je.be…ali, sve nas je pohlepa koštala, pa će tako i ove nove naivne koji sada kupuju. kad tad čovjek se toliko osili od uspjeha na burzi da misli da tome nema kraja. na žalost, ima. osjetili smo mi koji smo na burzi jako dugo. a neki od nas su počinili samoubojstva zbog toga što su ostali bez doslovce svega (jer su kupovali na kredit), neki su sa faksom postali taksisti, drugi polupropali ugostitelji..ima svega, a za to nitko neće odgovarati. zato nemojte navlačiti ljude da kupuju vaše precijenjene dionice. pa nisu ludi.
[/quote].

To što su neki burzu doživljavali kao kockarnicu , pa su rijetki imali sreće pa zaradili a većina propala je njihov problem! Za to im nije burza kriva


Ne štedite , ne ulažite u mrak već ulažite u investicijsko zlato ?

Cjena zlata na svjetskom je tržištu od početka siječnja 2016. porasla je od za + 25 % .

Bez obzira na to što ste moj dobronamjerni savjet loše komentirali , cjena zlata raste i da ste me pravovremeno poslušali ostvarili bi veću vrijednost .

.

Od siječnja 2016 je još više porasla cijena mnogim dionicama i šta sad!? Zlato je sada +25% a za par mjeseci može biti -25% !




Koja banksterska spika pulena stranih financijskih institucija!

nebitno je jesu li strane ili domaće, sve to funkcionira na istom principu: prebaci štafetu zadnjem u nizu i ko ga je.be…ali, sve nas je pohlepa koštala, pa će tako i ove nove naivne koji sada kupuju. kad tad čovjek se toliko osili od uspjeha na burzi da misli da tome nema kraja. na žalost, ima. osjetili smo mi koji smo na burzi jako dugo. a neki od nas su počinili samoubojstva zbog toga što su ostali bez doslovce svega (jer su kupovali na kredit), neki su sa faksom postali taksisti, drugi polupropali ugostitelji..ima svega, a za to nitko neće odgovarati. zato nemojte navlačiti ljude da kupuju vaše precijenjene dionice. pa nisu ludi.
[/quote].

To što su neki burzu doživljavali kao kockarnicu , pa su rijetki imali sreće pa zaradili a većina propala je njihov problem! Za to im nije burza kriva
[/quote]

dobro, jesi li lud ili slijep ili blesav? tko o tome govori? ja govorim o tome da ovaj tekst vabi ljude da svoje teško stečene novce daju u ruke lopužama. da je ovo prava burza, a ne mjesto gdje svaka firma objavljuje što hoće, gdje uprave prodaju dionice po najvišim cijenama, a onda cijene padaju, gdje brokeri i fond manageri dilaju informacije koje su tajne, onda je to druga stvar. ali to nije tako i to svi dobro znaju. osim tebe. sretno ti onda bilo.

...povijest se ponavlja...





Koja banksterska spika pulena stranih financijskih institucija!

nebitno je jesu li strane ili domaće, sve to funkcionira na istom principu: prebaci štafetu zadnjem u nizu i ko ga je.be…ali, sve nas je pohlepa koštala, pa će tako i ove nove naivne koji sada kupuju. kad tad čovjek se toliko osili od uspjeha na burzi da misli da tome nema kraja. na žalost, ima. osjetili smo mi koji smo na burzi jako dugo. a neki od nas su počinili samoubojstva zbog toga što su ostali bez doslovce svega (jer su kupovali na kredit), neki su sa faksom postali taksisti, drugi polupropali ugostitelji..ima svega, a za to nitko neće odgovarati. zato nemojte navlačiti ljude da kupuju vaše precijenjene dionice. pa nisu ludi.
[/quote].

To što su neki burzu doživljavali kao kockarnicu , pa su rijetki imali sreće pa zaradili a većina propala je njihov problem! Za to im nije burza kriva
[/quote]

dobro, jesi li lud ili slijep ili blesav? tko o tome govori? ja govorim o tome da ovaj tekst vabi ljude da svoje teško stečene novce daju u ruke lopužama. da je ovo prava burza, a ne mjesto gdje svaka firma objavljuje što hoće, gdje uprave prodaju dionice po najvišim cijenama, a onda cijene padaju, gdje brokeri i fond manageri dilaju informacije koje su tajne, onda je to druga stvar. ali to nije tako i to svi dobro znaju. osim tebe. sretno ti onda bilo.
[/quote].

Ne vabi ovaj tekst nikoga , već proba ljudima pojasniti neke stvari a to je da pametnim investiranjem dijela ušteđevine mogu imati višestruke prinose nego sve držati na banci i dobivati bijednu kamatu , dok te iste banke taj novac koriste za kupovinu primjerice hr obveznica , kreditiranje građana uz visoku kamatu i tu lijepo zarađuju njihovim novcem ! Pa valjda bi burza trebala biti krvotok ekonomije svake države?

To što su neki burzu doživljavali kao kockarnicu , pa su rijetki imali sreće pa zaradili a većina propala je njihov problem! Za to im nije burza kriva

đizs koje mudre misli… uvijek na burzi većina popuši, a manjina pobere lovu. Drugim riječima, da se lova sa štednje prebaci na burzu, opet bi većina popušila, a manjina omastila brk. Ti se nadaš da bi bio u toj manjini pa to zazivaš, ali sve ti je to jako upitno. Svi se tome nadaju, ali malo ih uspije.



Bakicu, ne mozete drzati novac u Njemackoj jer ne zivite u Njemackoj. Isto tako me cudi zasto bi jedan znalac u investiranju drzao novac u njemackoj banci kad je Njemacka puna najkvalitetnijih tvrtki na svijetu. No tamo ne moze manipulirati i prodavati maglu kao na zagrebackoj burzi.

Vi očito niste shvatili što je g. Bakić htio reći ili shvaćate pa namjerno izvrćete ! Samo je dao usporedbu da ako ljudi žele baš držati novac na banci da je to bolje u Njemačkoj tj. Njemačkim bankama jer je rizik puno manji gledajući rejting države , barem za sada .
[/quote]

g. Bakic je muljator koji bi u normalnoj zemlji zavrsio u zatvoru ili barem toliko platio kazni da mu ne bi palo na pamet da tako zaradjuje. E sad, zelite li vi to shvatiti ili ne je vas problem.


To što su neki burzu doživljavali kao kockarnicu , pa su rijetki imali sreće pa zaradili a većina propala je njihov problem! Za to im nije burza kriva

đizs koje mudre misli… uvijek na burzi većina popuši, a manjina pobere lovu. Drugim riječima, da se lova sa štednje prebaci na burzu, opet bi većina popušila, a manjina omastila brk. Ti se nadaš da bi bio u toj manjini pa to zazivaš, ali sve ti je to jako upitno. Svi se tome nadaju, ali malo ih uspije.
[/quote].

Je ako ideš sa stavom da je burza kockarnica , a čini mi se da vi imate takav stav i da ste već jednom popušili !




Bakicu, ne mozete drzati novac u Njemackoj jer ne zivite u Njemackoj. Isto tako me cudi zasto bi jedan znalac u investiranju drzao novac u njemackoj banci kad je Njemacka puna najkvalitetnijih tvrtki na svijetu. No tamo ne moze manipulirati i prodavati maglu kao na zagrebackoj burzi.

Vi očito niste shvatili što je g. Bakić htio reći ili shvaćate pa namjerno izvrćete ! Samo je dao usporedbu da ako ljudi žele baš držati novac na banci da je to bolje u Njemačkoj tj. Njemačkim bankama jer je rizik puno manji gledajući rejting države , barem za sada .
[/quote]

g. Bakic je muljator koji bi u normalnoj zemlji zavrsio u zatvoru ili barem toliko platio kazni da mu ne bi palo na pamet da tako zaradjuje. E sad, zelite li vi to shvatiti ili ne je vas problem.

[/quote].

Kako može biti muljator netko tko ulaže i to sve javno i transparentno a i u većini slučajeva je vjerodostojan ?





Bakicu, ne mozete drzati novac u Njemackoj jer ne zivite u Njemackoj. Isto tako me cudi zasto bi jedan znalac u investiranju drzao novac u njemackoj banci kad je Njemacka puna najkvalitetnijih tvrtki na svijetu. No tamo ne moze manipulirati i prodavati maglu kao na zagrebackoj burzi.

Vi očito niste shvatili što je g. Bakić htio reći ili shvaćate pa namjerno izvrćete ! Samo je dao usporedbu da ako ljudi žele baš držati novac na banci da je to bolje u Njemačkoj tj. Njemačkim bankama jer je rizik puno manji gledajući rejting države , barem za sada .
[/quote]

g. Bakic je muljator koji bi u normalnoj zemlji zavrsio u zatvoru ili barem toliko platio kazni da mu ne bi palo na pamet da tako zaradjuje. E sad, zelite li vi to shvatiti ili ne je vas problem.

[/quote].

Kako može biti muljator netko tko ulaže i to sve javno i transparentno a i u većini slučajeva je vjerodostojan ?
[/quote]

😀 😀 😀


Je ako ideš sa stavom da je burza kockarnica , a čini mi se da vi imate takav stav i da ste već jednom popušili !

Mislim da tebe čeka žestoko otriježnjenje kod sljedećeg crasha

Kome smetaju DEPOZITI u bankama ?

Ako građani i pravne osobe žele ostaviti novac u banci- to se ne TIČE nikakvog stručnjaka, a najmanje
drugih komentatora..

Šta sve neče raditi- kako bi prisilili ljude, da kupuju NAPUHANE dionice ?!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!





Bakicu, ne mozete drzati novac u Njemackoj jer ne zivite u Njemackoj. Isto tako me cudi zasto bi jedan znalac u investiranju drzao novac u njemackoj banci kad je Njemacka puna najkvalitetnijih tvrtki na svijetu. No tamo ne moze manipulirati i prodavati maglu kao na zagrebackoj burzi.

Vi očito niste shvatili što je g. Bakić htio reći ili shvaćate pa namjerno izvrćete ! Samo je dao usporedbu da ako ljudi žele baš držati novac na banci da je to bolje u Njemačkoj tj. Njemačkim bankama jer je rizik puno manji gledajući rejting države , barem za sada .
[/quote]

g. Bakic je muljator koji bi u normalnoj zemlji zavrsio u zatvoru ili barem toliko platio kazni da mu ne bi palo na pamet da tako zaradjuje. E sad, zelite li vi to shvatiti ili ne je vas problem.

[/quote].

Kako može biti muljator netko tko ulaže i to sve javno i transparentno a i u većini slučajeva je vjerodostojan ?
[/quote]

I Milanovic je javan i transparentan ali ne prica u letovima ljubavnici iako se zna da je to istina. Muljator je zbog vise razloga ali navest cu jedan: hvali dionice koji osobno ima a sto nema iznosi dezinformacije. Nikad nisam cuo da je u neku dionicu u koju je ulozio proglasio promasajem ili da se preporuca u nesto sto osobno nema. Bas zbog toga bih preoporucio: izbjegavajte tvrtke koje reklamira. U HRV je mentalitet brzog bogacenja izrazit a veliki broj ljudi s puno novaca do njih je stigao na nezakonit nacin. Uz zakonsku neregulativu je sve to vrlo plodno tlo za muljatore.

ti si govorio o nekakvim gold-fondovima,

Nemoj izmišljati.
Nikad nisam govorio o gold-fondovima.
Isključivo sam govorio o investicijskom zlatu , o zlatnim polugama.

.

Od siječnja 2016 je još više porasla cijena mnogim dionicama i šta sad!? Zlato je sada +25% a za par mjeseci može biti -25% !

Neznam baš da je koja dionica kao zlato porasla u ovoj godini +25 % ?
Jedino znam da je mnogo dionica u par godina opalo za -99 % , što investicijsko zlato neće nikada.
Dionica je moguće natiskati bez pokrića koliko god hoćeš a zlato ne.
Zna se koliko zlata ima na Zemlji i zna se da ga je nemoguće iz ničega stvoriti.

.



Kroz povijest je najveći uspjeh ostvarivao koji je mogao suzbiti nagon za pohlepom!
Tako vam je i na burzi, na kojoj treba razumno i smireno donositi odluke, i shvatiti da vi niste taj koji će kupiti na ATL niti prodati na ATH.
Pametno prosuđivati pravo vrijeme za ulaz/izlaz, shvatiti da ste nekad pogriješili i da zbog toga nije potrebno paničariti i pokušavati vratiti izgubljeno, može vas dovesti do velikog uspjeha.
Ulagač sam od 2007., i na svaku uloženu 1 kn sam zaradio još 1,5 kn, a prebrodio sam najgore razdoble krize, koja će neminovno opet doći, prije ili kasnije.
Treba uvijek biti spreman kao da će sutra biti black friday..

lako je to govoriti, ali praksa demantira svaku tvoju riječ. da je čovjek razumno biće, ne bi se ratovalo. dakle, ti si ušao kad su cijene bile na dnu. imao si sreće što nisi ulazio prije. da jesi, držao bi dionice jer fundamenti su bili gotovo kao i danas, ako ne i 5 puta bolji. firme su poslovale odlično, a cijene su pale 90%. najveći je problem što se nije moglo prodati jer kupaca na mnogim srednje likvidnim dionicama nije bilo, a da ne pričam o niskolikvidnim ili nelikvidnim. to je ogroman problem kojeg danas zanemaruju. niska likvidnost, znatno niža nego 2007, a opet se kunu da će držati dionice za svoje unuke. hoće, jer kupaca biti neće. ne stigne se uvijek pravovremeno reagirati. iz srpskih dionica sam na vrijeme izašao, ali iz nekih naših nisam uspio i eto, popušio jedan lijepi auto visoke klase. isto tako sam smatrao da sam razuman, jer jesam, čvrsto stojim na tlu, nisam bu.dala, nisam k.reten, a opet popušio solidne novce koji bi mi danas dobro došli. o tome govorim. a oni meni na to pričaju o fundamentima..je.b.ali vas fundamenti kad krene reži i bježi…prvo stradaju blue chipovi, oni brutalno padaju jer stranci prvi rasprodaju sve što mogu, onda stradaju srednje likvidne, a nelikvidne više ne možeš prodati. eto, to predviđam da će se opet dogoditi, samo puno brutalnije jer ZSE je totalno nelikvidna burza. i to je to. a naravno da se može zaraditi, ali na ZSE mahom nepoštenim inside informacijama , navlačenjima putem medija i slično. odbijam u tome sudjelovati. sigurniji su mi drugi oblici ulaganja, barem imam nešto s čime mogu nešto započeti, a sa bezvrijednim elektronskim zapisima ne mogu ništa. ali zato direktori firmi u koje ulažete mogu sve – oni sigurno neće popu.šiti mnogi jer su sve lijepo odavno istunelarili.
[/quote]

delboy
Pa kad su vam draži drugi oblici ulaganja , zašto onda ovako mahnito pišete protiv ulaganja na burzi , što vas tjera na to ? Samo nemojte reći da pišete iz altruizma !

New Report

Close