“Hrvati kao budale stavljaju novac u banke jer njih 23 posto drži novac na štednji”

Naslovnica Forum Komentari članaka “Hrvati kao budale stavljaju novac u banke jer njih 23 posto drži novac na štednji”

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.


Ma jasno, g_lupi Hrvati drže novac po bankama umjesto da kupuju dionice od ovakvih kao ovaj Galić, koji će ih najprije nakititi, a onda, kad ti papiri opet izgube na "vrijednosti" 50, 60, 80 i više %, im se smijati kako su g_lupi… Već viđeno…

Kad ovakvi bankari i slični olosh počnu pozivati ljude da vade novac iz banaka i "investiraju", to znači da treba raditi upravo suprotno.

.

Taj g. lupi druk o kićenju vam više ne prolazi , a šta ne bi bilo sjajno da dio štednj dođe na ZSE !?

Legitimno, no promijeniti retoriku. Prvi korak je rasterećenje plaća, a ukoliko štednju žele preliti na tržište, nužno je žurno primijeniti konkretne mjere; inace – pereptuum mobile.


srednji sloj pokušao je investirati na burzi, ali ste ih (nas) sve opljačkali 2008. i danas to uspješno radite manipulacijama putem medija. naša burza je carstvo netransparentnosti, muljanja i insiderskih informacija. putem burze se pošten čovjek može obogatiti samo pukom slučajnošću, a u to će se uvjeriti oni koji i dalje ne shvaćaju da na ovako plitkom tržištu ostaješ bez glavnice u roku par dana bez ikakvog problema. cijene dionica pale su i do 90%, neke se nisu još oporavile, a neke za nekih 30-50%, a na prste jedne ruke mogu se nabrojati one koje su na ATH. usporedimo li to sa stranim burzama, vidimo da ovdje ulažu samo najhrabriji. no, hoće li takvi biti nagrađeni? iskreno sumnjam. kako ste zaštitili male dioničare od varanja putem izvješća, od dilanja informacijama od strane brokera, od PRODAJE VLASTITIH DIONICA FONDOVIMA U KOJIMA RADITE NA ATH, a onda su cijene krenule padati…Sve je to vama normalno i onda očekujete da vam ljudi serviraju svoje teško stečene novce, a vi da im uvalite usrane bezvrijedne elektronske zapise????? Ma dajte uozbiljite se. Neće se ovamo u idućih 10 godina vratiti niti jedan ozbiljan mali investitor jer tko se na vruće mlijeko opeče, taj i na jogurt puše.. Radije neka ljudi kupuju zlatnike i srebrnjake, radije doma držite novce, sve samo ne dajte gamadi da vas opet navuče. Cilj im je da opet uzmu lovu jer ECB i FED najavljuju kraj QE-a i dizanje kamatnih stopa, EU već od sredine 2017, a FED vjerojatno od početka 2017…tada će cijene dionice u svijetu padati jer će kapital biti skup. E, tada će vaši novci vrijediti više, a ovi papirići neće vrijediti skoro pa ništa. Držite se vi nekretnina i zlata i srebra, jedino to se naslijedili od vaših predaka i jedino to možete ostaviti potomcima. Ostavite li im papiriće nekakvih firmica sa ZSE, vaša unučad neće imati ništa jer pola će ih biti delistirano, a pola nelikvidno.

ajde još jednom pročitajte šta se nadrobili ovdje ! Pazi , da kupujemo zlatnike i srebrnjake , kao da smo u srednjem vijeku ! a ozbiljni mali i veliki ulagači se vraćaju za razliku od vas koji pišete ovakve g.luposti i obmanjujete!


Bakicu, ne mozete drzati novac u Njemackoj jer ne zivite u Njemackoj. Isto tako me cudi zasto bi jedan znalac u investiranju drzao novac u njemackoj banci kad je Njemacka puna najkvalitetnijih tvrtki na svijetu. No tamo ne moze manipulirati i prodavati maglu kao na zagrebackoj burzi.

Vi očito niste shvatili što je g. Bakić htio reći ili shvaćate pa namjerno izvrćete ! Samo je dao usporedbu da ako ljudi žele baš držati novac na banci da je to bolje u Njemačkoj tj. Njemačkim bankama jer je rizik puno manji gledajući rejting države , barem za sada .


Pogledaj se na šta ličiš, krmak jedan.

A ako počne kupovati dinice Peveca , hoće li onda biti krmak ?


bakicu je panika..zaglibio do guse a nema kome prodati

Pa pogledaj kolika je likvidnost na Valamaru . Može naći kupca u roku odmah!

Ovolko jala , zavisti , mržnje , bijesa , laži , obmane nisam vidio kao u ovih vaših desetak komentara ! Jad i bijeda , dno dna !

za investiranje na burzi treba i neko znanje. luzeru probaj te se sjetiti gdje ste ga stjecali. srdačan pozdrav sa ath razina.

who dares, wins

ovi zadnji postovi logični su slijed uspjeha dotičnih na burzi. to će tako još trajati neko vrijeme. pomislit ćete da ste nedodirljivi. svi smo bili takvi. sve je išlo savršeno. a onda je došao prvi dan krize, s time da je u petak, prije tog crnog ponedjeljka izvjesni gospodin direktor jedne velike naše banke završio prodaju svih svojih dionica te banke. slučajno je na svjetskim burzama sve bilo crveno već tjednima, ali mi smo zaronili u crveno tek kad je gospodin prodao svoje dionice. kome? pa fondovima u koje su ljudi uložili svoj teško stečeni novac.
da, u pravu ste – on je imao potrebno znanje koje mi ostali nemamo. on je znao kad će njegovi fond manageri rušiti cijene svih dionica 90% i to bez obzira na dobro poslovanje. pa kako je do toga došlo kod svih dionica, bez imalo kritike? eto, on je imao znanje, a mi budale nismo ništa znali.
vi ste na burzi od 2008, a ja od 2001. i sad vi imate znanje, a ja ga nemam. ok, prihvaćam to. ali vam poručujem da ćete i vi također od nekih novih klinaca za 5-10 godina biti pozvani da nemate znanje jer oni ga imaju. nemaju niti ga vi imate. imate samo sreće. pametni ljudi izvlače novac sa burze sada, a ovi što dolaze, bog neka im pomogne jer novih pacijenata nema na vidiku. i neka je tako jer ni ZSE ni hanfa nisu prstom mrdnuli da zaštite male dioničare od prvoklasnih lopuža koji su kupovali u ime fondova na ATH od svojih sestara, cura i ljubavnica…i opet će vas nakititi. ne brinite. zato sam napisao, kupujte srebrnjake i zlatnike ,nekretnine, satove, oldtimere, sve samo ne nekakve bezvrijedne papire koji ne vrijede apsolutno ništa. vi nemate ništa, imate imaginarne elektronske zapise, udjele u nekakvim trećerazrednim firmama za koje 99,9% ljudi na svijetu nikad nije čulo, firmama gdje gazde sisaju lovu van svako malo, a vi vjerujete njihovim izvješćima…u nadi je spas. uživajte dok traje. a kad popušite, sjetite se da vam je jedan govorio da će se to destiti. a onda će vrata biti preuska da svi pobjegnete…uvijek se ponavlja. no, 10% od vas uspjet će prodati..90% neće. zašto mislite da ste tih 10%…ionako vas je na ZSE 20tak malo većih, sve ostalo su fondovi i mali kokošari i klošari.

...povijest se ponavlja...

Kroz povijest je najveći uspjeh ostvarivao koji je mogao suzbiti nagon za pohlepom!
Tako vam je i na burzi, na kojoj treba razumno i smireno donositi odluke, i shvatiti da vi niste taj koji će kupiti na ATL niti prodati na ATH.
Pametno prosuđivati pravo vrijeme za ulaz/izlaz, shvatiti da ste nekad pogriješili i da zbog toga nije potrebno paničariti i pokušavati vratiti izgubljeno, može vas dovesti do velikog uspjeha.
Ulagač sam od 2007., i na svaku uloženu 1 kn sam zaradio još 1,5 kn, a prebrodio sam najgore razdoble krize, koja će neminovno opet doći, prije ili kasnije.
Treba uvijek biti spreman kao da će sutra biti black friday..

Ne štedite , ne ulažite u mrak već ulažite u investicijsko zlato ?

Cjena zlata na svjetskom je tržištu od početka siječnja 2016. porasla je od za + 25 % .

Bez obzira na to što ste moj dobronamjerni savjet loše komentirali , cjena zlata raste i da ste me pravovremeno poslušali ostvarili bi veću vrijednost .

.


Kroz povijest je najveći uspjeh ostvarivao koji je mogao suzbiti nagon za pohlepom!
Tako vam je i na burzi, na kojoj treba razumno i smireno donositi odluke, i shvatiti da vi niste taj koji će kupiti na ATL niti prodati na ATH.
Pametno prosuđivati pravo vrijeme za ulaz/izlaz, shvatiti da ste nekad pogriješili i da zbog toga nije potrebno paničariti i pokušavati vratiti izgubljeno, može vas dovesti do velikog uspjeha.
Ulagač sam od 2007., i na svaku uloženu 1 kn sam zaradio još 1,5 kn, a prebrodio sam najgore razdoble krize, koja će neminovno opet doći, prije ili kasnije.
Treba uvijek biti spreman kao da će sutra biti black friday..

lako je to govoriti, ali praksa demantira svaku tvoju riječ. da je čovjek razumno biće, ne bi se ratovalo. dakle, ti si ušao kad su cijene bile na dnu. imao si sreće što nisi ulazio prije. da jesi, držao bi dionice jer fundamenti su bili gotovo kao i danas, ako ne i 5 puta bolji. firme su poslovale odlično, a cijene su pale 90%. najveći je problem što se nije moglo prodati jer kupaca na mnogim srednje likvidnim dionicama nije bilo, a da ne pričam o niskolikvidnim ili nelikvidnim. to je ogroman problem kojeg danas zanemaruju. niska likvidnost, znatno niža nego 2007, a opet se kunu da će držati dionice za svoje unuke. hoće, jer kupaca biti neće. ne stigne se uvijek pravovremeno reagirati. iz srpskih dionica sam na vrijeme izašao, ali iz nekih naših nisam uspio i eto, popušio jedan lijepi auto visoke klase. isto tako sam smatrao da sam razuman, jer jesam, čvrsto stojim na tlu, nisam bu.dala, nisam k.reten, a opet popušio solidne novce koji bi mi danas dobro došli. o tome govorim. a oni meni na to pričaju o fundamentima..je.b.ali vas fundamenti kad krene reži i bježi…prvo stradaju blue chipovi, oni brutalno padaju jer stranci prvi rasprodaju sve što mogu, onda stradaju srednje likvidne, a nelikvidne više ne možeš prodati. eto, to predviđam da će se opet dogoditi, samo puno brutalnije jer ZSE je totalno nelikvidna burza. i to je to. a naravno da se može zaraditi, ali na ZSE mahom nepoštenim inside informacijama , navlačenjima putem medija i slično. odbijam u tome sudjelovati. sigurniji su mi drugi oblici ulaganja, barem imam nešto s čime mogu nešto započeti, a sa bezvrijednim elektronskim zapisima ne mogu ništa. ali zato direktori firmi u koje ulažete mogu sve – oni sigurno neće popu.šiti mnogi jer su sve lijepo odavno istunelarili.

...povijest se ponavlja...


Ne štedite , ne ulažite u mrak već ulažite u investicijsko zlato ?

Cjena zlata na svjetskom je tržištu od početka siječnja 2016. porasla je od za + 25 % .

Bez obzira na to što ste moj dobronamjerni savjet loše komentirali , cjena zlata raste i da ste me pravovremeno poslušali ostvarili bi veću vrijednost .

ti si govorio o nekakvim gold-fondovima, sve će se to raspasti ionako. treba kupovati fizičko zlato i srebrno i to u kovanicama, ne u velikim polugama. i to držati u sefu, a ne vjerovati da nešto imaš jer nema toliko zlata u svijetu koliko je ulagača u zlatne fondove. isto vrijedi za srebro kojeg ima još manje od zlata.

...povijest se ponavlja...

Kojih najstarijih dioničkih fondova? Ako mislite na naše nije ni čudo što su ostvarili tako slab prinos ako znamo u što su i kako ulagali a o sposobnosti njihovih f. managera bolje je ne trošiti riječi!

sposobni su oni sposobni, ali za sebe, budi bez brige.


Kojih najstarijih dioničkih fondova? Ako mislite na naše nije ni čudo što su ostvarili tako slab prinos ako znamo u što su i kako ulagali a o sposobnosti njihovih f. managera bolje je ne trošiti riječi!

sposobni su oni sposobni, ali za sebe, budi bez brige.
[/quote]

na tu temu, pročitajte mojih nekoliko zadnjih postova na ovoj temi. ali, za sve smo sami krivi. i baš slučajno reagiramo negativno na ovakve tekstove. pitam se zašto…pa zato što vidimo da žele navući ljude i oteti im teško stečene novce. neka barem oni spase svoje ušteđevine…nek je 1% kamata, bolje i to nego 50% gubitka glavnice, ili čak više, obzirom na očajnu likvidnost.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close