HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“odlično,nije ni čudo da dionica raste. hoće li sutra cijena prekočiti 1000 kn?”

 

Tesko . Sve je to manje vise ugradjeno u trenutnu  cijenu .

Profil investitora na zse voli nove vijesti a novih za sada nema .

Ukupna zadrzana dobit HPB je sad skoro 500 mil kuna i sigurno ima mogucnosti isplate dividende .

To sto je donesena odluka o zadrzavanju dobiti iz 2021  ne znaci da se za skupstinu nece predlozit isplata iz prethodnih godina.

Onda bi mogli i ocekivat daljnji rast…

Pozdrav

 

svi smo mi Crobex

eto-mene, 31.03.2022. u 08:35

 





amadeo, 30.03.2022. u 20:46



 

 







Najbolji rezultat u povijesti banke: HPB ostvarila rekordnu neto dobit u 2021. godini




https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/najbolji-rezultat-u-povijesti-banke-hpb-ostvarila-rekordnu-neto-dobit-u-2021-godini-15177471

 

 



 

 

Operativna dobit viša je za 8% u odnosu na prethodnu godinu i iznosi 312 milijuna kuna kao posljedica porasta svih relevantnih kategorija prihoda, ali i smanjenja operativnih troškova zahvaljujući odgovornom upravljanju i optimizaciji poslovnih procesa.

 

Imovina banke tijekom 2021. porasla je za 2,4 milijarde kuna na 27,9 milijardi kuna, dodatno je ojačana i kapitaliziranost te je dosegnuta stopa adekvatnosti kapitala od 25,7% po čemu je HPB u vrhu bankarskih institucija u Hrvatskoj.


 

odlično,nije ni čudo da dionica raste. hoće li sutra cijena prekočiti 1000 kn?

 

 



 

svaka čast,operativna dobit za 2021. im je 312 milijuna kuna, najbolji rezultat u povijesti banke! Preuzimanjem Sberbank Hrvatska ovog mjeseca taj rezultat za 2022.bit će još bolji, pogotovo što za tu akviziciju nisu platili puno, nekih 75 mil.kuna ako sam dobro zapamtio.

obzirom na sve to, a i book od oko 1300 kn, sve ispod 1100 kn je dobar ulaz

Do 1100 kn imate 1600 kom a na bidu ukupno, ispod 1000 kom. Da su dali dividendu od cca 45-50kn tada bi išli preko 1000kn a u euforiji i malo više. Ovako je pitanje hoće li zadržati i ovaj nivo. Nisam zadovoljan politikom dividendi.

Sigurno je “destimulativno” ovo zadrzavanje dobiti ali nije tih 500 mil kuna nigdje nestalo.

Sve je jos moguce. Najvaznije je stabilno poslovanje i zarada bez nekih knjigovodstvenih manifetluka…

A i ovo Godisnje izvjesce na 260 stranica !!??..Toliko detaljno ispisano poslovanje..sama Banka…toliko detalja…koga zanima ne treba nista drugo trazit 🙂

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

amadeo, 30.03.2022. u 20:46

 





avax10, 30.03.2022. u 18:22




Najbolji rezultat u povijesti banke: HPB ostvarila rekordnu neto dobit u 2021. godini


https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/najbolji-rezultat-u-povijesti-banke-hpb-ostvarila-rekordnu-neto-dobit-u-2021-godini-15177471

 



 

 

Operativna dobit viša je za 8% u odnosu na prethodnu godinu i iznosi 312 milijuna kuna kao posljedica porasta svih relevantnih kategorija prihoda, ali i smanjenja operativnih troškova zahvaljujući odgovornom upravljanju i optimizaciji poslovnih procesa.

 

Imovina banke tijekom 2021. porasla je za 2,4 milijarde kuna na 27,9 milijardi kuna, dodatno je ojačana i kapitaliziranost te je dosegnuta stopa adekvatnosti kapitala od 25,7% po čemu je HPB u vrhu bankarskih institucija u Hrvatskoj.

odlično,nije ni čudo da dionica raste. hoće li sutra cijena prekočiti 1000 kn?

 

Nije još trenutak za to zbog neizvjesnosti na svjetskim burzama. Treba sačekati smirivanje situacije u Ukrajini jer onda će doći do eksplozije rasta na burzama.

Ignore: KressoM, delux

Cini mi se da ovdije na forum ima vas sa amnezijom.

HPB je dokapitalizirao novu hrvatsku banku (prije Sberbanka) sa oko 400-500M kn, plus 71M kn koje su platili za preuzimanje. Niste valjda mislili da kada su kupili banku da ce u glavnom sefu naci 2000Mkn casha.

Prosvjetlite nas sa “izvorom” tih informacija ?..Kad znate da u “sefu” nije bilo 200 mil kuna casha onda bi trebali znat koliko je bilo ?..Moze taj podatak ?

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Koliko bi trebalo biti casha nakon podizanja novaca zbog propasti sberbanka?

Kakva je procjena hoće li trebati dokap novoj banci i onda posljedično hoće li trebati dokap hpbu?

A možda je dignuti 500 m. Kn. kredita. Dali je info dobar može li netko provjeriti

Lucijan, 01.04.2022. u 08:58

Prosvjetlite nas sa “izvorom” tih informacija ?..Kad znate da u “sefu” nije bilo 200 mil kuna casha onda bi trebali znat koliko je bilo ?..Moze taj podatak ?

 

Pozdrav

Naravno da nemam nikakve druge informacije to i sami znate. Ali mogu doci do razumnih zakljucka iz postojecim informacija, sto mislim da ne mogu svi. Mozda sam u krivu, ako jesam nauciti cu. Nije mi jasno kako razmisljate o dividendi ako su pred mjesec dana preuzeli sberbanku, gjde su im novci za to? Ne trebate vi navesti proslogodisnji izvjestaj jer je taj vec “zastario” nakon preuzimanja sberbanke.

Po javno dostupnim podacima iz Sber banke bilo je podignuto oko 200 m eura znaci cca 1.5 mlrd kuna.

Po fi iz 2020 ( kad izadje za 2021 znat cemo tocno ) U “kasi” je zber imao 200 mil casha i oko 2 mlrd u HNB-u ..to sve prije nego li je HPB kupio i to sve jos iz 2020 sto je za ocekivat da je imao i vise !

Po cemu i po kojim razumnim zakljucima je HPB trebao “uplatit” 500 mil SBER-u ?

HPB je “potrosio” na kupnju SBER-a 71 mik kuna .

Zadrzana dobit HPB -a zajedno sa dobiti iz 2021 je cca 500 mil kuna !

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Kazete 200 mil casha plus 2 mlrd = 2200 => koliko dodje CET1 iz ovog? recimo na 8 mlrd obveza =27%

okay, onda 1.5 milrd otislo u nekoliko dana u Feb.

Mi mozete objasniti bilancu sber banke u stanju mortatorija tamo 28 feb 2022. nakon sto je otislo 1.5 milrd iz banke. te  cijela sber group ne moze pomoci sber banki u hrvatskoj.

 

Minimum CET1 je oko 8% ne vidim razlog za hitno prodaju sberbanke ako CET1 nije dosao na te razine. 2200 – 1500 =700 …> 700/8000= 8.7%

 

dan nakon sto je ugovor postignut HPB prebaci 400M – 500M casha sberu, nakon toga nova hrvatska banka je stabilna. (500M nije moguce jer je i 71M koj su platili za preuzimanje, ali i da smanjim svoju estimaciju da su prebacili 250M casha, bilanca Nove hrvatske banke bi bila stabilnija.)

ne mogu ispraviti tekst, 8 mild imovina gore, ne obveza

Lucijan, moze vas misljenje, 71M kuna dati za preuzimanje Sber banke, prem vam jeli to malo, ili puno? Valjda ovisi koliko suplatili banku, kakov je bilo stanje bilance sber banke prije preuzimanja.

 

Je li vjerujete u tu informaciju da je otislo 200M eura, je li moguce da je vise otislo van?

To su pitanja na koje ni HNB a ni sama uprava ne daje odgovore.

Morat cemo sacekat jos neko vrijeme dok ne izadji FI

 

https://www.poslovni.hr/hrvatska/zbog-rata-i-neizvjesnosti-tvrtke-u-mjesec-dana-povukle-600-milijuna-kuna-4331467

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Krivo sam gore racunao na brzinu s krivim ciframa. Kada izadje FI onda cemo moci vise reci.

Misljenja sam, da je HPB nakon preuzimanja sbera morali dokapitalizirati banku s podosta casha, da bi se osigurala stabilnost.

Isto tako, mislim da je CET1 Jadranske banke bio oko 8 % sto je miniumu ECB, HNB-a. Tako da mislim da je moguce da je sber banka imala 28 Feb cet1 oko 8% pa su je probali HPBu da bi se osigurala stabilnost.

New Report

Close