HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lucijan, 02.03.2022. u 08:02

Nije Sber u problemu zbog poslovanja nego zbog blokade swifta i navale klijenata na racune . Tako da je to nadam se zdrava banka koju smo kupili moguce za 1 kunu !.


Plenković: ‘Sberbank Hrvatska je danas dio HPB-a‘; Vujčić: ‘Prodana je za 71 milijun kuna‘


https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/plenkovic-sberbank-hrvatska-je-danas-dio-hpb-a-vujcic-prodana-je-za-71-milijun-kuna-15164708

 

Ignore: KressoM, delux

i kad se otvore ormari i poispadaju agrokorovi kosturi očekujte  dokapitalizaciju po nominali   🙂

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Da je to Uprava htjela kupiti i napravila detaljnu analizu u redu, ovako su im je uvalili bez da išta znaju o stanju.

Svašta može biti tu.

tako sam i ja  2015 kupio jedno povoljno gradilište na trnju, riješio dozvole i krenuo u temelj i na 2m pogodio podzemne vode…jedva se izvuko sa simboličnom zaradom, od sada više ne kupujem bez nalaza geotehničkih ispitivanja

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Kad vec “boldate” boldajte i ovo

“2. Hrvatska narodna banka primjenom instrumenta prodaje iz članka 71. stavka 1. točke 2. Zakona o
sanaciji kreditnih institucija i investicijskih društava (“Narodne novine”, br. 146/20., 21/22.) prenosi
615.623 (šestopetnaest tisuća šesto dvadesetitri) dionice, oznake vrijednosnih papira: VLBA-R-A, ISIN
oznake: HRVLBARA0000, pojedinačnog nominalnog iznosa od 1.000,00 (tisuću) kuna i ukupnog
nominalnog iznosa od 615.623.000,00 (šestopetnaest milijuna šesto dvadesetitri tisuće) kuna,
Hrvatskoj poštanskoj banci, dioničkom društvu, sa sjedištem u Zagrebu, Jurišićeva 4, OIB
87939104217.

 

https://www.hnb.hr/documents/20182/4127850/h-odluka_O-br-445-2601-090-03-22-BV.pdf/f65c6b1b-360f-28d8-fe8d-f9af24d7c945?t=1646172708191

 

Mislim da je to dobar posao..Povecava se 615 mil kuna na nas racun tj cca 300 kuna po dionici

Radje ta kupnja nego isplata divke od cca 35 kn

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ma ne povećava se ništa, pitanje je koliko će sve to vrijediti, jer je reputacija najbitnija u bankarskom sektoru, lako još može naštetiti i samom HPB-u ako ljudi procjene da tu ima rizika pa počnu ići u druge banke.

Savjetujem uvijek oprez jer smo vidjeli na brodarima gdje je godišnja dobit po dionici bila jednaka cijeni dionice, ali cijena neće gore.

Kad se ispuca par kupaca, cijena opet klizi natrag dolje, zato treba paziti.

dobro nakitilo ovoga po 820, kako se to ono školovano zove, da li distribucija… a i osim dokapitalizacije po nominali, neloše je razmisliti i o gubitku razdoblja, ako ne već u prvome kvartalu, onda   na polugodištu

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

a zasto mislis da ce biti gubitak u poslovanju

sa poslovanjem su preuzete i obaveze i depoziti i krediti i regulatorni kapital i npl i sve to tako, što misliš, da propala banka ima aktivu za sve to,  da će to sevisiranje platiti hnb 😀…to jedino rješava  dokapitalizacija

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Mislim da je opcenito ovo hitno preuzimanje Sberbank dd pozitivan dogadjaj za HPB i dionicare.

Dobili su banku koja je 2019 imala 10M Eura dobiti, za 71M kuna. (sberbank ag 2020 report)

 

Kapitaliziranost HPBa ukljucujuci Sberbank ce pasti ispod 20% jer Sberbanki je nedostajala likvidnost i zato je bila na rubu propasti. Tako da sljedece dvije godine, ce profit ici prema povecanjem kapitliziranosti HPBa te nece biti isplate dividende.

Vjerujem da je problem Sberbanke d.d (i ostle u EU) bio samo likvidnost, usljed EU sankcija na glavnu Sberbanku u Rusiji.

 

Dodatni rizik jest tu, viditi cemo naknadno.

Novo ime Sberbank Hrvatska je Nova hrvatska banka. Novi brand pod kojim će poslovati banka u okviru HPB grupe ,,,

HPB objavio novo ime Sberbank Hrvatska

ja mislim da če pola klijenata u roku od mjesec dana zbrisat van iz te nove banke,,,u zabu ili pbz,,,pa bi ova politička kupnja bivše sberbanke,,,mogla da bude pravi fjasko,,,

Nakon velikih gužvi Puljana ispred Sberbanke, RED SE “PREBACIO” ISPRED HPB BANKE


Nakon što smo proteklih dana, kao posljedica sankcija Rusiji zbog rata u Ukrajini, svjedočili ogromnim redovima ispred ruske Sberbanke, red se od jutros “prebacio” ispred Hrvatske poštanske banke.


HPB je podsjetimo, kupio posrnulu Sberbanku i obećao isplatu građanima, no, s obzirom na još “svježe rane” sa situacijom oko Sberbanke


https://www.glasistre.hr/pula/nakon-velikih-guzvi-puljana-ispred-sberbanke-red-se-prebacio-ispred-hpb-banke-780903

Ignore: KressoM, delux

Zatvaraju racune u drugim bankama i sele u HPB ?

Ocekuje se priopcenje !!!…e moji novinari !

 

Oglasila se još jedna banka: Novac i imovina klijenata u Hrvatskoj sigurni. Gotovina je dostupna u iznosima koje klijenti zatraže

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

RH je rekordno tu brzo reagirala a sve kod nas traje li ga traje. Meni je to osobno alarm. Kako uopce ta banka posluje, ima li obaveza, bla bla, hoce li te obaveze ako postoje smanjiti P/B, hoce li pasti dobit po dionici, ima li neki minus ta banka… Ja sam izasao a jesam li napravio dobro ili lose, vidjet cemo. Ulaz je bio 530, ali target izlaza ne sadasnji, no kaj je tu je….

New Report

Close