HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Opaaa

Sukladno članku 133. Pravila Zagrebačke burze d.d., Hrvatska poštanska banka, dioničko društvo, Zagreb, Jurišićeva 4 (dalje: Banka) objavljuje da će se dana 18. siječnja 2022. godine održati sjednica Uprave Banke na kojoj će se odlučivati o usvajanju Programa otkupa vlastitih dionica, sukladno odluci Glavne skupštine od 10. svibnja 2021. godine o davanju ovlaštenja Upravi Banke za stjecanje i raspolaganje vlastitim dionicama

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/HPB/COI-HPB-9f587d535e7bc1fdcadd6ac3affc5bf4.pdf

Ignore: KressoM, delux

Zanimljivo. Zna li netko koju količinu bi kupovali? Ovo je boljenego da daju dividendu jer će dovesti do rasta cijene dionice

Otkupom vlastitih dionica vjerojatno će se nagrađivati ​​menađment a dividenda može isto biti. 

Može se. Ima se.

I sve ok

eto-mene, 13.01.2022. u 17:33

Zanimljivo. Zna li netko koju količinu bi kupovali? Ovo je boljenego da daju dividendu jer će dovesti do rasta cijene dionice

Ja mislim da ova odluka vrijedi znatno više od dividende…

do 1 posto dionica

Ako budu kupovali dionice na burzi, cijena bi mogla dosta gore, od čega bi koristi imali svi dioničari.

Ignore: KressoM, delux

S obzirom kako su drugi otkupljivali svoje dionice, moglo bi se dogoditi da cijena ide dole. Zar mislite da će kupovati po ovim cijenema ?

 

avax10, 14.01.2022. u 09:36

Ako budu kupovali dionice na burzi, cijena bi mogla dosta gore, od čega bi koristi imali svi dioničari.

naravno,štoviše ulagači bi mogli izlaziti iz drugih precijenjenih dionica tipa ERNT i kupovati HPB da uhvate dio rasta

ne znam po kojoj će cijeni otkupljivati, ali pretpostavljam po kojoj će cijeni prodavati ovi koji ih dobiju “besplatno”

 

Po čemu je ERNT precijenjen? Po tome jer je 1890kn? P/E komotno ispod 20, a P/FCF komotno ispod 10. Najveći Return On Capital Employed na ZSE. Sigurna dividenda, plivaju u cashu..imaju ga gotovo toliko da otplate sve svoje obveze odjednom!

HPB je podcijenjena i ima odlične pokazatelje, ali to ne znači da je ERNT za prodat na ovoj cijeni. Puno toga drugog se može prodat da se kupuje HPB. Ako si neki ne mogu priuštiti ERNT ili mogu, ali ne koliko bi htjeli jer je cijena otišla previše gore u usporedbi s njihovim željama i zamislima, to ne znači da je dionica precijenjena.

HPB je i dalje jako povoljan i kome predstavlja neku dužu igru, nije mu ni bitno po koliko će nagrađivani prodavati. I hoće li ih uopće prodavati. Neki hoće, neki i neće.

 

O čemu se tu priča, pa tko će prodavati po 800 kad je realna vrijednost trenutno preko 1.300 kn, i svake godine raste 150 kn??

Dividenda samo što nije, i biti će negdje cca 50 kn.

Kad (veliki) kupac opet počne lupati po kupnji, biti će opet svega, treba odraditi još 50% realnog rasta.

eto-mene, 14.01.2022. u 10:16

 





avax10, 14.01.2022. u 09:36



 

Ako budu kupovali dionice na burzi, cijena bi mogla dosta gore, od čega bi koristi imali svi dioničari.

 



 

naravno,štoviše ulagači bi mogli izlaziti iz drugih precijenjenih dionica tipa ERNT i kupovati HPB da uhvate dio rasta

ERNT je svoje dionice kupovao pri vrhu. Ovdje ćemo vidjeti za koji tjedan po koliko će otkupljivati. Nisam protiv da otkupljuju i po 1000 ali sam oprezan s obzirom na iskustvo

Koliko se tu praćka napinje nije normalno, morat će doći do eksplozije, i to svakim danom samo veće.

Vidimo Zabu, u tjedan-dva otišla s 62 na 68 kn.

Neki valjda očekuju da je otkup dionica loša stvar, ali zna se jako dobro što to znači uvijek za dionicu.

A kad još onaj veliki kupac krene opet s kupovinom, 4 znamenke će biti dostignute u par poteza.

A tek onda će se krenuti prema book-u koji je preko 1.300 kn, ja očekujem da će ove godine biti dostignut, jer potencijal dionice je napokon otkriven, a kad to shvati veći broj ulagača, biti će jako vatreno.

Uostalom, sve je ovo viđeno prošle godine na SAPN, ove to upravo  gledamo ovdje …

Book ove godine??? Pa realno, može mjesečno s otporima rasti po sto kuna…. A otpor rade drhtave ručice, na svoju štetu. Ne treba se time opterećivat uopće.

sad se cijede zadnje količine na 800-830 kn no uskoro bi i to moglo presušiti i onda pravac prema 900 kn,no pravi target je 1000 kn jer kad se to probije onda kreće pravi bal

New Report

Close