HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

svi maštate od 1000-1300 kn ali samo čekate da vam drugi dižu cijenu.

skinite svaki 15-20 komada s prodaje i u par dana ste na 1000kn

Mali tu nisu bitni, kad (čim) veliki igrači krenu u jaču kupnju, ask neće moći nadati dionica i krenuti će vatromet.

hrvalin, 17.01.2022. u 15:26

svi maštate od 1000-1300 kn ali samo čekate da vam drugi dižu cijenu.

skinite svaki 15-20 komada s prodaje i u par dana ste na 1000kn

300 komada je na mom računu,,,meni se nikud ne žuri,,,oće li prije 50 kn dividende il 1000 kn na burzi meni je egal,,,

hrvalin, 17.01.2022. u 15:26

svi maštate od 1000-1300 kn ali samo čekate da vam drugi dižu cijenu.

skinite svaki 15-20 komada s prodaje i u par dana ste na 1000kn

A nego tko ce dizat cijenu nego drugi?? Zato se to i zove ulaganje….

Ova izjava je ko da te netko nazove naspram prodaje auta u Njuskalu i nudi keš odmah… A kako drugacije nego tako???

Mastao sam o OPTE na 9 kn prije 5 godina, a ovo je sada cekanje cinjenicnog stanja da se realizira.

 

Ne znam samo zašto ask uopće nudi išta ispod 1.000 kn (trenutno), a kamoli kad se zna koliko vrijedi, plus da privatizacija mora ići, i da će ići po booku od preko 1.300 kn, + još svake godine 150 kn neto dobiti??

 

”Sukladno članku 133. Pravila Zagrebačke burze d.d., Hrvatska poštanska banka, dioničko društvo, Zagreb, Jurišićeva 4 (dalje: Banka) objavljuje da će se dana 18. siječnja 2022. godine održati sjednica Uprave Banke na kojoj će se odlučivati o usvajanju Programa otkupa vlastitih dionica, sukladno odluci Glavne skupštine od 10. svibnja 2021. godine o davanju ovlaštenja Upravi Banke za stjecanje i raspolaganje vlastitim dionicama”


https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/HPB/COI-HPB-9f587d535e7bc1fdcadd6ac3affc5bf4.pdf


Dakle, odluka se donosi danas 😎

Ignore: KressoM, delux

avax10, 18.01.2022. u 13:15

 

”Sukladno članku 133. Pravila Zagrebačke burze d.d., Hrvatska poštanska banka, dioničko društvo, Zagreb, Jurišićeva 4 (dalje: Banka) objavljuje da će se dana 18. siječnja 2022. godine održati sjednica Uprave Banke na kojoj će se odlučivati o usvajanju Programa otkupa vlastitih dionica, sukladno odluci Glavne skupštine od 10. svibnja 2021. godine o davanju ovlaštenja Upravi Banke za stjecanje i raspolaganje vlastitim dionicama”

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/HPB/COI-HPB-9f587d535e7bc1fdcadd6ac3affc5bf4.pdf


Dakle, odluka se donosi danas 😎

 

upravo je izašlo:

Sukladno članku 133. Pravila Zagrebačke burze d.d., Hrvatska poštanska banka, dioničko društvo, Zagreb, Jurišićeva 4 (dalje: Banka), objavljuje da je Uprava Banke na svojoj sjednici održanoj dana 18. siječnja 2022. godine usvojila Program otkupa vlastitih dionica, u skladu s odlukom Glavne skupštine od 10. svibnja 2021. godine o davanju ovlaštenja Upravi Banke za stjecanje i raspolaganje vlastitim dionicama.

 

350 000 kn za 341 dionicu ..Eto fer vrijednosti dionice !

 

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/HPB/COI-HPB-a22927ab217383ea34f6e43b678960a5.pdf

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Lucijan, 18.01.2022. u 13:38

350 000 kn za 341 dionicu ..Eto fer vrijednosti dionice !

 

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/HPB/COI-HPB-a22927ab217383ea34f6e43b678960a5.pdf

 

Pozdrav

1026 kn…nije loše

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Lucijan, 18.01.2022. u 13:38

350 000 kn za 341 dionicu ..Eto fer vrijednosti dionice !

 

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/HPB/COI-HPB-a22927ab217383ea34f6e43b678960a5.pdf

 

Pozdrav

to je preko 1000 kn! ako danas ulagači poberu ovo do 900, onda bi uprava stvarno mogla te dionice sutra kupovati po zacrtanih 1000 kn!

neš ti otkupa

riješe svih 341kom sutra a cijena ne smije biti veća od 5% od danas.

očekivao sam više

 

Ma ovaj otkup uopće nije toliko bitan, bitno je ovdje jedino to što je dionica trenutno još uvijek preko 50% podcijenjena.

Dakle, ispod 1.300 kn nema uopće što raditi, a u međuvremenu svake godine vrijednost raste dodatnih stotinjak kn.

I tako sve do prodaje koja će morati ići negdje po booku.

A do njega ima još puno, puno za odraditi, i nije uopće pitanje hoće li nego samo kad će biti odrađeno.

Sve će ovisiti o nestrpljivosti kupaca da i oni poberu dio šlaga na ovoj visokoj torti …

 

Kako stoji HPB sa onim sporom  ?

Nije to malo gubitka po dionici baš…

Bojim se, neće moći još dugo odolijevati pravomoćnoj ovršnoj presudi

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/puharic-se-u-pismu-hrvatskim-zastupnicima-u-ep-u-pozalio-na-hpb-20211112

starigrac, 18.01.2022. u 15:50

neš ti otkupa

riješe svih 341kom sutra a cijena ne smije biti veća od 5% od danas.

očekivao sam više

 

S obzirom da su dionice namjenjene redi isplate varijabilnih primitaka sasvim korektno s njihove strane da ne kupuju vise..Uostalom zasto bi trosili novce “nase” tvrtke za nagrade ?. Ok na “sitno” i neka ako ce opravdat to s poslovanjem i zadovoljstvom dionicara.

Otkup traje do sljedece skupstine..Moguce da ce nakon toga opet donest slicnu odluku ali i ne Sve u svemu manje bitno.  Ali pozitivno da sami cijene dionicu barem 1000 kn !

Bitno je poslovanje banke i cijena dionice.

Vidimo da je 6 dionicar, Erste Plavi  poceo dokupljivat a i PBZ je objavio ponudu otkupa svojih dionica od ostalih dionicara , 830 kn ,  cca 17 x veca od dobiti po dionici.

Po toj racunici HPB vrijedi najmanje 1500 kn i ova odluka o kupnji / kolicini sama po sebi nebi trebala imat bitan utjecaj na cijenu. Naravno dnevne spekulacije su uvjek prisutne i ne treba se na to puno obazirat..

 

Pozdrav

 

svi smo mi Crobex

kolega Lucijan, to je bio samo moj komentar na ovo raspisivanje oko otkupa dionice.

I nećemo se praviti “ludi”. Većina forumaša i pišu komentare radi dnevnih špekulacija i drukanja. U suprotnom, ne bi imalo smisla ovakvo često komentiranje (doduše, HPB i nema toliko puno komentara).

Naravno da je kod HPB je sve jasno. Vrijedi više i kad tad će doći do realnijih vrijednosti odnosno, konkretno, prilikom prodaje, ako se ikad desi.

 

 

New Report

Close