HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da, ali sve je to za “švicarce” već pokriveno enormnim rezervacijama… ZABA je već uračunala kao da je izgubila.

https://lider.media/znanja/nikakav-novac-za-lose-kredite-ne-stavlja-se-na-stranu-51357

Ako izgube, ništa se značajno neće dogoditi… Na kraju krajeva, sad ‘Udruga’ vrti priču o “ništetnosti”, a puno sam o tome ovdje na forumu pisao… po meni nema ništetnosti čitavih ugovora, osim djelomične, što je vidljivo iz sudske prakse, a i zdravog razuma i fundamentalnog poznavanja obveznog prava.

Ako se ipak proglasi ništetnost, tko jamči da će banke zbog toga izgubiti? Ja nikako u poziciji korisnika kredita ne bih isticao ništetnost cjelokupnog ugovora, upravo zbog pravnih posljedica ništetnosti.

Ako bude kako treba biti..po zakonu i općim načelima prava.. doći će do oslobađanja tih rezervacija i to će uglavnom završiti kao dobit ZABE.

A da je HPB debelo podcijenjena i da je potencijalna 80-100% prinosna igra(s divkama ili bez njih), definitivno jest.

Ja sam sa  sebi obećao 535 xd nakon ovoga iz 2015, jer mi je top!

ajmo….

Zanimljivo je da od onih iskrcavanja na 600 kn kad je izlazio onaj veći dioničar, praktički više nema prodaje po bidu sve do ovih 800 kn, samo se skidalo s aska. Obzirom da je BV oko 1300 kn, ne bi čudilo da se skidanje s aska nastavi sve do 1000 kn.

Ignore: KressoM, delux

ocekujem BVPS do kraja godine na 1350 kn i vjerujem da nakon potpisivanja ugovora sa HP banka bude imala najvecu mrezu poslovnica u RH tj u svakom selu kao takva vrlo je interesantna za prodaju ili privatizaciju u naredne 3 godine.tj do 2025 ce biti privatiziana a svake godine moze zaraditi jos 120 kn po dionici minimalno tj 360 u 3 godine to znaci da bi BvPS bio oko 1700kn do 2025godine

avax10, 11.01.2022. u 13:58

Zanimljivo je da od onih iskrcavanja na 600 kn kad je izlazio onaj veći dioničar, praktički više nema prodaje po bidu sve do ovih 800 kn, samo se skidalo s aska. Obzirom da je BV oko 1300 kn, ne bi čudilo da se skidanje s aska nastavi sve do 1000 kn.

1000 kn bi po meni trebalo pasti relativno brzo jer prodaje ispod toga ima jako malo a vjerujem da velika većina dioničara ne razmišlja o prodaji prije 4 znamenke

snupy, 11.01.2022. u 14:07

ocekujem BVPS do kraja godine na 1350 kn i vjerujem da nakon potpisivanja ugovora sa HP banka bude imala najvecu mrezu poslovnica u RH tj u svakom selu kao takva vrlo je interesantna za prodaju ili privatizaciju u naredne 3 godine.tj do 2025 ce biti privatiziana a svake godine moze zaraditi jos 120 kn po dionici minimalno tj 360 u 3 godine to znaci da bi BvPS bio oko 1700kn do 2025godine

Bi li otvaranje poslovnica banke gdje god su uredi HP u skladu sa zakonom?

HPB je pravi dragulj svakog value investora, kako na ZSE, tako i šire gledano.

@yieldchaser  Da nadodam na komentar o analizi i procijeni banaka. HPB ima nesto veci NPL %tak nego neki prosijek dobrih banaka u EU, nisam racunao ZABI jer je nemam osobno, a mislim da ni nisu vidljivo objavili u zadnjim izvijestajima. U losim vremnima vrlo je bitno gdje i kome banka plasira kredite i koliko su pokriveni. Tako je u zbog Covida NPL HPBu nije se krenuo smanjivati te je i mozda malo porastao. Naravno banka radi na tome da smanji cijelokupni NPL dugorocno.

NPL Non performing load, kredit kod koga banka nema zarade, preuzme npr. nekretninu na sebe te nakon godinu dvije je proda i izuce novce koje je imala u tome. HPB oko 300M godisnje NPLa. Nesto sam bio izracunavao, da nije bilo ovog covida ocekivao sam oko 200-250M kn NPL.

ako im je dozvoljeno onda valda je pa ovo je RH a drzava ima samo 77.5 posto vlasnistva koje treba dobro utopiti

yieldchaser, 11.01.2022. u 15:06

HPB je pravi dragulj svakog value investora, kako na ZSE, tako i šire gledano.

HPB je bomba, a na 450 ga nitko nije ni štapom htio 🙂

yieldchaser, 11.01.2022. u 15:05

 





snupy, 11.01.2022. u 14:07



 

ocekujem BVPS do kraja godine na 1350 kn i vjerujem da nakon potpisivanja ugovora sa HP banka bude imala najvecu mrezu poslovnica u RH tj u svakom selu kao takva vrlo je interesantna za prodaju ili privatizaciju u naredne 3 godine.tj do 2025 ce biti privatiziana a svake godine moze zaraditi jos 120 kn po dionici minimalno tj 360 u 3 godine to znaci da bi BvPS bio oko 1700kn do 2025godine

 



 

Bi li otvaranje poslovnica banke gdje god su uredi HP u skladu sa zakonom?

 

Kako sami navode , to je strogo regulirano i sve je napravljeno s tim u skladu !

 

HPB i HP potpisali Ugovor o strateškom partnerstvu i suradnji na projektu “Banka u Pošti”

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

@Monorux

Hvala kolega na korisnim informacijama. Zanimljiva perspektiva. Treba obraćati pozornost na sve. Upravo zato je teško analizirati financijske dionice.


@Lucijan

Hvala i Vama, kolega.

Pitao sam zato jer me zanima dolazi li time do zloupotrebe vladajućeg položaja Hrvatske pošte. Nisu jedini u Hrvatskoj koji se bave tim uslugama, ali su najjači. Jer nije sve u profitabilnosti kad je HP u pitanju. Nije baš profitabilno imati poštanski ured u Dvoru na Uni… HPB kao manja banka, naravno, nema vladajući položaj, ali ga Hrvatska pošta ima, na svom mjerodavnom tržištu.

tovarish, 11.01.2022. u 14:12

 





avax10, 11.01.2022. u 13:58



 

Zanimljivo je da od onih iskrcavanja na 600 kn kad je izlazio onaj veći dioničar, praktički više nema prodaje po bidu sve do ovih 800 kn, samo se skidalo s aska. Obzirom da je BV oko 1300 kn, ne bi čudilo da se skidanje s aska nastavi sve do 1000 kn.

 



 

1000 kn bi po meni trebalo pasti relativno brzo jer prodaje ispod toga ima jako malo a vjerujem da velika većina dioničara ne razmišlja o prodaji prije 4 znamenke

ja sam planiro izači oko 900-950 KN,,,ali sam digo target na 1100,,,jer neko veliki kupuje stotine komada pa šteta da onda poklonim jeftino

Invest, 11.01.2022. u 16:00

 





yieldchaser, 11.01.2022. u 15:06



 

HPB je pravi dragulj svakog value investora, kako na ZSE, tako i šire gledano.

 



 

HPB je bomba, a na 450 ga nitko nije ni štapom htio 🙂

Uzimao sam ja sve do 595 koliko sam imao para za ulozit. Prosjek 530 cca

New Report

Close