HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

avax10, 11.12.2021. u 15:05

Izgleda da su prodavači ovdje presušili i da bi konačno mogao doći jedan malo ozbiljniji rast do kraja mjeseca na 700-750 kn?

Svašta je moguće….

avax10, 11.12.2021. u 15:05

Izgleda da su prodavači ovdje presušili i da bi konačno mogao doći jedan malo ozbiljniji rast do kraja mjeseca na 700-750 kn?

moguće i malo više, negdje do 800 kn

Samo ako to dizanje nije samo radi iskrcaja kupljenog ispod 600.

Malo strpljiviji će vidjeti iljadarku.

HPB je zanemarena dionica koja se trži uz duboki diskont u odnosu na konkurenciju.

Ministarstvo ( CERP ) obavjestava javnost da je Drzava presla 75 % vlasnistva u HPB…i to se desilo 23.06.21 !!!?? Bas su azurni 🙂

Netko je ocito potegao to pitanje i tko zna sta se sve iza brda valja !?

To moze povuc obavezu HPB-a ( u koliko dodje na listu a sad bi mogla ) da isplacuje dividendu u visini 60% dobiti sto bi moglo znacit nekih 60-70 kn !!

Prognozirat cijenu !?.. Uz dnevne/tjedne/mjesecne oscilacije …jako nezahvalno kad je drzava u pitanju ali po financijskim i pokazateljima i nekakvoj realnoj buducnosti moguce da cemo za godinu dana bit na 200 eura ( uskoro nam je to i ovako obracunska jedinica )

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/HPB/ZPI-HPB-8c58460532f4862be3db6ad75ca843dd.pdf

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Opet toliko naloga na asku ispod 700…

Mnogi ne vjeruju u potencijal ove dionice i zadovoljni su sa 3-5%, ili vjeruju ali nemaju strpljenja. Tako je bilo s mnogima na 500kn. Ova dionica je podcijenjena to se zna, samo treba biti strpljiv jer  veliki igrači kupuju pametno.

forumas., 13.12.2021. u 11:26

Opet toliko naloga na asku ispod 700…

to je ništa prema onome što je bilo na 570-620 kn…tu je prošlo bar 10.000 dionica

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Tu smo sad gdje smo bili prije cca 2 godine .Tehnicki savrsen otpor !

Pozdrav

svi smo mi Crobex

@Lucijan Vjerovatnost dividende od 60% dobit tj. 60-70kn je manje vise nemoguce.

Pogledajte zadnji izvijestaj; 9M 2021 Informacije za investitore PDF Slide 29: Usklađenje s MREL zahtjevom. Ja sam vec taj slide komentirao prije 2.11.

 

Nekakva minimalna dividenda je moguca, ali radje bi da se dividenda ne isplati jos 3 godine.

Ako bude dividena, cijena ce krenuti rasti jos i vise, a radje bi da mogu kupovati po cijeni sada.

 

Ocito je da potraznja za dionicom je tu i zato ide cijena gore. Valjda vide iz mirovinskih fondova pa su povecali udio u HPBu. Nisam siguran koji dio drzave je ustvari kupio vise pa su sada na 75% ali prepostavljam da su iz mirovinskih fondova.

 

Jos jedna recenica. Pregledao sam sve manje banke na ZSE, Niti jedna nije u poziciji u kakvoj je HPB, a sve su redom slicnim PE rangu kao sto je HPB, rang 5-6 PE . Iskace mi IKBA koja ima visi PE 7.48 naprotiv HPB koja ima 5.93. IKBA to zasluzuje, a vidljivo je da je HPB I dalje debelo podcijenjen.

Spomenuo sam tih 60% kao mogucnost posto je drzava presla 75 % vlasnistva.

Postoji Odluka vlade u kojoj je popis drustava koja su duzna isplatit 60% dobiti . Tu HPB do sad nije bio naveden . S obzirom na prelaz od 75 % moguce da iduce godine bude.

Primjer vam je ACI koji ce i ove godine 60 % dobiti uplati dionicarima koliko god mala dobit bila mora isplatit dividendu.

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ACI/GS-ACI-da4cd259780c8ac34ac19773117da113.pdf.

Kolika ce bit dobit HPB z a2021..hoce li ih Vlada stavit na spisak obaveznih isplata …o tom potom.

Ali da je skoro 6 mjeseci prošlo od kad su se desile promjene u glasackim pravim a to tek sad objavljeno to bas nije “normalno”..Netko je tu nesto zakasnio ili je netko poceo propitivat koliko je vlasnistvo Drzave.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Nema direktne veze sa HPB ali zanimljivo ako druge banke budu “izdasne”

 

Strani vlasnici povući će velike iznose dividendi


 

Dvije godine bila je zabranjena isplata dividendi vlasnicima banaka u Hrvatskoj (od 2019. naovamo), a sada im je to opet dopušteno, s tim da se dobit kroz svo to vrijeme akumulirala. U svjetlu te činjenice, a potaknuti najavama iz nekih bankarskih grupacija, banaka-majki ovdašnjih banaka, o tome da u 2022. planiraju značajnije povući dividendu, guvernera smo pitali, očekuje li da će upravo 2022. biti godina velikog odljeva kapitala iz bankarskog sustava u inozemstvo, preko ovih vlasničkih kanala, u vidu dividendi.

 

Vujčić je potvrdio da se u 2022. uistinu očekuje značajan odljev kapitala iz domaćih banaka u vidu dividendi, što će, dodao je, zapravo vršiti suprotan pritisak na tečaj, odnosno ublažiti aprecijacijske pritiske po osnovi priljeva EU-sredstava.

 

No, guverner nije želio spekulirati s brojkama, odnosno s iznosom milijuna ili milijardi o kojima bi se moglo raditi, a koje će po toj osnovi otići izvan Hrvatske. Isto je (da se očekuje značajan odljev) potvrdila i Renata Samodol, izvršna direktorica Sektora bonitetne supervizije, koja je dodala i da banke trenutno budžetiraju dobit, o čemu će HNB početkom godine dobiti detaljne informacije.

 

Vujčić objavio da je bio premalo optimističan: U ovoj godini BDP će rasti čak 11 posto!

svi smo mi Crobex

@Lucijan

Kolega, očekujete li najave dividendi banaka već brzo nakon Nove godine ili tek na proljeće?

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/HPB/COI-HPB-d18c594eb7f9636cdb0024f0516297f5.pdf

 

Ignore: KressoM, delux

Što se događa? Zašto je došlo do ovakvog rasta danas i prometa? Tko kupuje?

New Report

Close