HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Netko prebacivao na 650, zato su sigurno i podigli cijenu sa 620.

Ali obično nakon prebacivanja dođe do vraćanja cijene, tako da bi moglo opet nazad prema 600.

Vidjeli smo kod PODR preskok 700 kn s velikim prometom i onda u par dana otišla na 610 kn, sada na 628.

700 probijeno

Jaskanac, 28.12.2021. u 15:05

700 probijeno

 

Onih 488 po 700kn nije valjda 5 minuta stajalo. Netko je odmah sve pokupio…

Malo je interesantno tu, na bidu baš i nema nešto naloga, a cijena ide gore.

avax10, 11.12.2021. u 15:05

Izgleda da su prodavači ovdje presušili i da bi konačno mogao doći jedan malo ozbiljniji rast do kraja mjeseca na 700-750 kn?

sad sam se sjetio ovog posta od prije neka 3 tjedna. prilično točna prognoza

Bar je sa ovom dionicom jednostavna strategija izlaska kad drzava u roku 3 godine bude prodavala banku prodat cu i ja svoje papire.

Na 700kn cijena je malo veca od pola booka kako se banke u EU trze na oko booka a HPB u sljedece 3 godine ocekujem da na ovaj sadasnji book koji je 1320kn zaradi konzervativno 100kn per share po godini u trenutku prodaje ocekujem da ce book biti oko 1650kn 2025 godine do kada vjerujem da ce i banka biti privatizirana.

interesanata je mnogo u ovom trenu banka drzi oko 6 posto trzista sto je sasvim dovoljni mamac ili NLB-u ili ADRS-u ili Kosticu ili nekom drugoj opciji

Nadalje TOP 15 koji drzi 96 posto dionica neprodaje iste jer ima ista ocekivanja kao moja malenkost ovo vrijedi bar puta 2 i vjerujem da ce biti interesanata i na 1400kn

Mozda je malo offtopic ali moje misljenje je Vlada uvodi Euro a dug drzave debelo od Mastrichtcih kriterija,pa treba sanirati dugove u zdravstvu,pa smo kupili Rafaele, pa bi Vlada otkupila dionice Ine od Mola pa malo malo izadje neka firma tipa DDJH koje drzava sanira, da nepisem o razno raznim pravima branitelja socijale sve to kosta a neko to treba platiti tako da sam poprilicno siguran da ce jos pokoja firma osim HPB-a u naredne 3 godine biti privatizirana

Što se mene tiče, privatizacija ni ne treba, samo neka cijena dođe do svoje book vrijednosti i da krenu 2022 sa isplatom dividende, ja zadovoljan….

Jaskanac, 30.12.2021. u 05:11

Što se mene tiče, privatizacija ni ne treba, samo neka cijena dođe do svoje book vrijednosti i da krenu 2022 sa isplatom dividende, ja zadovoljan….

 

Meni je prosjek malo iznad 560kn. Otvoreno, bio bih zadovoljan prodajom i na 950kn+.

snupy, 28.12.2021. u 22:47

Mozda je malo offtopic ali moje misljenje je Vlada uvodi Euro a dug drzave debelo od Mastrichtcih kriterija,pa treba sanirati dugove u zdravstvu,pa smo kupili Rafaele, pa bi Vlada otkupila dionice Ine od Mola pa malo malo izadje neka firma tipa DDJH koje drzava sanira, da nepisem o razno raznim pravima branitelja socijale sve to kosta a neko to treba platiti tako da sam poprilicno siguran da ce jos pokoja firma osim HPB-a u naredne 3 godine biti privatizirana

meni dosta 850-900 kn,,vi kako oćete

Svako ima svoje vidjene izlaska iz investicije ali moja malenkost je navela moje osobno misjenje.Sretno

Predmet: HRVATSKA POŠTANSKA BANKA, dioničko društvo – Povlaštena informacija – Obavijest o odobrenju Hrvatske narodne banke Hrvatska poštanska banka, dioničko društvo (dalje: Banka) objavljuje da je dana 30. prosinca 2021. zaprimila Dopis Hrvatske narodne banke kojim se Banci odobrava da u izvješća sa stanjem na dan 31. prosinca 2021. godine u izračun redovnog osnovnog kapitala uključi dobit ostvarenu u razdoblju od 01. siječnja 2021. do 30. lipnja 2021. umanjenu za sve predvidive troškove i dividende u nekonsolidiranim revidiranim izvještajima Banke, najviše do iznosa od 146.676.546,76 kuna. Na ovaj način nastavlja se jačati kapitaliziranost Banke, kao poluga za njen daljnji rast i razvoj, odnosno nastavljaju se aktivnosti s ciljem usklađenja s budućim zakonskim zahtjevom za minimalni regulatorni kapital i prihvatljive obveze (MREL).

 

Da li se ovdje neka dividenda smiješi ?

u to uopce nesumnjam drzavi pare trebaju kao i kod drugih banaka ocekujem pozamasnu dividendu u 2022 g

bocvana, 31.12.2021. u 10:44

Predmet: HRVATSKA POŠTANSKA BANKA, dioničko društvo – Povlaštena informacija – Obavijest o odobrenju Hrvatske narodne banke Hrvatska poštanska banka, dioničko društvo (dalje: Banka) objavljuje da je dana 30. prosinca 2021. zaprimila Dopis Hrvatske narodne banke kojim se Banci odobrava da u izvješća sa stanjem na dan 31. prosinca 2021. godine u izračun redovnog osnovnog kapitala uključi dobit ostvarenu u razdoblju od 01. siječnja 2021. do 30. lipnja 2021. umanjenu za sve predvidive troškove i dividende u nekonsolidiranim revidiranim izvještajima Banke, najviše do iznosa od 146.676.546,76 kuna. Na ovaj način nastavlja se jačati kapitaliziranost Banke, kao poluga za njen daljnji rast i razvoj, odnosno nastavljaju se aktivnosti s ciljem usklađenja s budućim zakonskim zahtjevom za minimalni regulatorni kapital i prihvatljive obveze (MREL).

 

Da li se ovdje neka dividenda smiješi ?

 

Da. Pisao sam prije, pa da ne budem dosadan. Na prezentaciji Q3 i Q2, ima slide MREL zahtjevi, uz te zahtjeve ispunjene ostajati ce svake sljedeci 3 godine visak kapitala koji se moze isplatiti kroz dividendu.

New Report

Close