HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pretpostavljam da je situacija u državnoj blagajni zrela za prodaju udjela ne samo u hpb, već i u masu drugih dionica. to bi svakako bio korak od sedam milja pogotovo za banku.

Danas bi mogli objavit FI za 3 kvartal

https://www.hpb.hr/wp-content/uploads/2020/10/20201026_HPB-d.d._najava-odrzavanja-sjednice-Uprave-i-Nadzornog-odbora.pdf

 

Maric je najavio prodaju samo je pitanje kad ce

 

Pozdrav

 

svi smo mi Crobex

sasvim pristojkno izvješće

 

jest da je kriza, ali banke izgleda pristojno rade. novac mora teći

 

niže rezervacije, a admin troškovi skočili 30 milja. jel ima netko ideju što bi tu moglo biti posrijedi – nisuvalja toliko ispucaliu na maske i dezifinficijense

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

bez isplate dividende nema ovdje pomaka

http://www.glas-slavonije.hr/447005/7/HPB-krenula-s-instant-placanjima-novac-stize-u-sekundi-24-sata-dnevno

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

No, svijetla je točka na domaćem tržištu Hrvatska poštanska banka (HPB) koja je izvijestila o neznatno slabijoj dobiti nego lani.

 

Smanjena dobit Zabe i PBZ-a, no HPB slabiji tek 3 posto


 

Smanjena dobit Zabe i PBZ-a, no HPB slabiji tek 3 posto


Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

vjerojatno će biti nagrađena dodatnim padom vrijednosti

truckjimy, 03.11.2020. u 13:34

vjerojatno će biti nagrađena dodatnim padom vrijednosti

Nikome se ne isplati prodavati ispod 400kn, premali je freefloat, a min vrijednost je 3x veca, i to pogotovo sad kad imaju ovaj trzisni udio. To je kao da ZABA prodajes na 15kn, s tim da je ovdje skrivena vrijednost upravo to sto je u drzavnom vlasnistvu. U trenutku kad krenu full online, kao sve normalne banke danas u svijetu jer se za kredit vise nema potrebe odlaziti u poslovnicu (to ima samo na Balkanu), stvari krecu potpuno drugim tokom i u istoj su poziciji kao i vece banke u HR. To se dogadja svim bankama u EU. U nordjskim zemljama kompanije cak sad same otvaraju svoje banke i plasiraju novac direktno potrosacima sto za kupnju njihovih proizvoda sto za nekretnine, jer su shvatile da na taj nacin bolje plasiraju vlastiti novac.

 

Meni je HPB d.d. osim navedenog jako zanimljiv i jer je jedina banka u RH koja ne mora strahovati od tužbi podignutih zbog “švicaraca”.

Pozdrav,

Čini mi se da je HPB dionica, naizgled otrovna. Niko ne želi biti prvi da je kupi, a kada je u odrečenom vremenu poskoči 15 % onda se stori nekakva potražnja pa čak i uzlazna sila.

Činjenica, HPB dionica je znatno pala u korni krizi, isto tako dobit nije nešto lošija.

Činjenica je da je pred neko vijeme bilo naizgled očita dokapitalizacija zbog potrebnog  povećavanja adekvatnosti kaptala. Danas, to mi nije očito te pretpostavljam do mogu iz dovoljno iz dobiti povećati adekvatno kapitala.

Želi napraviti predikciju (i kupio prošli tjedan dionicu), nastavak rada bez nekakvog povećanja dobiti, sljedeća godina isplata dividende 40M kn, zatim ’22 isplata 60M kn dividende te vrijednost dionice ide preko 800kn. Ovo je moja predikcija sa minimalno znanja, želim da me netko razuvijeri!

Ja vjerujem u rast do 600kn opet. Preko toga malo teze.

i ja isto već preko godine dana pa ništa nažalost

Kako je krenulo prije ce 300kn nego 600kn.

Totalno čudno.

Peta po visini bruto dobiti je najveća banka u većinskom državnom vlasništvu, Hrvatska poštanska banka, koja s devetomjesečnom dobiti od gotovo 199 milijuna kuna bilježi i najmanji pad, za 2,1 milijun kuna ili za oko 1,1 posto.

ovo će sigurno burek burza zvana ZSE sigurno dobro nagraditi padom od 20-30%

Šuška li se išta kad bi ova banka mogla u prodaju?

Državi je potrebno svježeg novca, a ova banka ima preko 2000 kn/ dionici novca, s cijena i dalje tapka na 450 kn….

Mogli bi barem podijeliti dividendu od 50 kn….

New Report

Close