HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Samo neka pada, ja dokupljujem koliko god mogu jer mi je ovo dugoročna investicija.

Jaskanac, 08.12.2020. u 07:29

Samo neka pada, ja dokupljujem koliko god mogu jer mi je ovo dugoročna investicija.

Nemam ništa protiv ostati ovde dugoročno, barem dok se ne proda.

Ali bi bilo lijepo od njih da barem pola dobiti pretvore u dividendu, bilo bi to oko 50 kn….onda bi ovo bio fin kolačić…

 










HPB D.D. (87939104217)/FOND ZA FINANCIRANJE RAZGRADNJE NEK
, 47.8782,36Skrb. račun

Smanjili su portfelj za 10 195 dionica..prodali van burze..prebacili na nakeg drugog..bez info ?!

 

Pozdrav

 

svi smo mi Crobex

Dividende odlukom HNB-a ove godine nema jeli tako? Možda nešto izdašnije nagodinu….. Strpljen, spašen…..

Nije je nikad ni bilo i tesko da ce je i biti .

Ne prica se vise toliko o izlasku drzave iz vlasnistva ali kako se pomalo “ciste” razne Petrokemije,Djakovici..brodogradilista..svi kojima je ova banka bila bankomat …lako moguce da napokon i ona ode “na bubanj”..kako kaze komentar citataelja na kraju članka..prodaja Croatia banke “otvara vrata prema HPB-u”

 

Pandemija i potres usporili su proces prikupljanja ponuda: U igri za preuzimanje Croatia banke ostala dva kupca

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Osim državnog vlasništva, sve ostalo je na strani velike podcijenjenosti HPB dionica.

Za ovu dionicu imam najmanje brige u svom portfelju. Samo nisam siguran da li će na 600,00kn u 3 mjesecu ili mjesec-dva kasnije.

umjesto da se ovako agresivno prosipa po kupnji, zamolio bi za drugi puta kada netko ima potrebu hitnije riješiti poziciju da mi se javi na pp da  dogovorimo kombinaciju, evo za ovo danas, ja bi sigurno uzeo bar 100 po 455, ovako sam stigao pokupiti tek ona 2 kom na 440…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Barbosa, 11.02.2021. u 11:48

umjesto da se ovako agresivno prosipa po kupnji, zamolio bi za drugi puta kada netko ima potrebu hitnije riješiti poziciju da mi se javi na pp da  dogovorimo kombinaciju, evo za ovo danas, ja bi sigurno uzeo bar 100 po 455, ovako sam stigao pokupiti tek ona 2 kom na 440…

Netko se zurio mozda uloziti u dlkv, taman kad je na vrhu bio, pa poslije pad…

I ja sam se vec ponadao dokupu ali ovo nije bio pad cijene, već individualno izlaženje, možda za boljom prilikom

183 mil kuna dobit u 2021 ..Nikad toliko..BV preko 1200 kn…

 

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/HPB/FI-HPB-c90dbde2f34197c64e1fecbe3570f5fe.pdf

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Da. Izvještaj jako dobar. Siguran je osjećaj biti u ovoj dionici. Za lijepši osjećaj, a ne samo siguran, bila bi potrebna odluka o isplati dividende. A najljepši osjećaj bi bila privatizacija. Ovo prvo bi se uskoro i moglo dogoditi, a ovo drugo sumnjam.

 

starigrac, 25.02.2021. u 20:28

Da. Izvještaj jako dobar. Siguran je osjećaj biti u ovoj dionici. Za lijepši osjećaj, a ne samo siguran, bila bi potrebna odluka o isplati dividende. A najljepši osjećaj bi bila privatizacija. Ovo prvo bi se uskoro i moglo dogoditi, a ovo drugo sumnjam.

 

Kaj nije odluka HNB-a o neisplati dividende ove godine?

Je ali se tijekom godine ta odluka mora preispitat.

ECB preporuča ne isplatu dividende do 31.09.21

 

https://www.cnbc.com/2021/01/28/ecb-bank-supervisor-dividends-repeal-to-last-until-september-2021.html

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/banke-u-eurozoni-mogu-poceti-isplacivati-dividende-tek-pred-kraj-2021-20201217

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

samo dokupljujem

Stopa ukupnog kapitala hrvatskih banaka na kraju prošle godine iznosila je 24,9 posto, čime se one i dalje nalaze među najbolje kapitaliziranim bankama na svijetu, što omogućuje rast kredita, depozita i niske kamatne stope, istaknuo je.

 

Korona prepolovila dobit banaka u prošloj godini: Zaradile su “samo” 2,7 milijardi kuna

svi smo mi Crobex

New Report

Close