HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moratorij je jedno a nenaplativi krediti su nešto drugo.

Do pred koronu je nenaplativost kredita bila na rekordno niskim razinama.

Na koju razinu će se ona sada povećati tek predstoji za vidjeti.

Ali ne procjenjujem velike štete za banke koje su ionako odradile velike rezervacije u prethodnim razdobljiuma a koja nisu realizirale.

Za banke nema straha a o konkretnim cijenama se može špekulirati.

Moguce da ce ovdje poceti izlaziti i neki veci dionicari vjerovatno zbog sanacije gubitaka iz vlastitog poslovanja uzrokovanog dogadjanjima u ovoj godini i to sve zajedno do 6-7 K komada, ali sumnjam da im je u interesu prodavati ispod 400.
Mislim bolje bi im bilo povecati cijenu, stabilizirati je i pa prodavati po visoj cijeni, ovako izgledaju malo neozbiljno, jer ne mogu vjerovati da su u tolikoj  gabuli

Po meni je HPB d.d. u odličnoj situaciji naspram drugih banaka obzirom nema plasmane kredita sa valutnom klauzulom u CHF, a što bi po druge banke mogao ispasti veći gubitak na kraju.

Nisam napisao, obzirom na tužbe radi isplate protiv banaka zbog nepoštenih odredbi ugovora o kreditu..

coffey, 03.09.2020. u 10:32

Moguce da ce ovdje poceti izlaziti i neki veci dionicari vjerovatno zbog sanacije gubitaka iz vlastitog poslovanja uzrokovanog dogadjanjima u ovoj godini i to sve zajedno do 6-7 K komada, ali sumnjam da im je u interesu prodavati ispod 400. Mislim bolje bi im bilo povecati cijenu, stabilizirati je i pa prodavati po visoj cijeni, ovako izgledaju malo neozbiljno, jer ne mogu vjerovati da su u tolikoj  gabuli

Najvjerovatnije da će do kraja godine bankrotirat😥

01.01.2023 je izgledni datum kad ce HR prci na euro…HPB je kao argument svoga poslovanja i reklamu koristila kunske kredite..nacionalni ponos..etc.

Za spasavanje “posrnulih” drzavnih poduzeca bila je bankomat i jos dan danas sluzi kako i tome tako i “uhljebljenu” kadra vladajuce sekte ..kao nekad tako i danas ( Trenutna uprava je toliko nekompetentna i bez dana iskustva na pozicijama koje imaju ali ipak je smjenila proslu)

Moja su predvidjanja da ce drzava u sljdece dvije godine stavit svoj portfelj na prodaju i odrec se tih benefita koje im banka pruza ..sto zbog pritiska eu bankara sto zbog deficita u drzavnoj kasi.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Mozda mi se cini, ali mi izgleda kao da netko ovdje manipulira cijenom racunajuci na malu likvidnost

Kad je ovdje izvjesce?

Ovo i ovdje vise nitko niti kupuje niti prodaje niti komentira niti prati.

Trenutak zatisja prije bure, jer vani su vec poceli lagano izlaziti iz pozicija.

dmilanovic, 20.07.2006. u 12:48

lijepo pozdrav svima. mislim da bi ova banka ako , nadam se NE PRODA, što bi po meni bila čista katastrofa, ma da nas pritišču da je prodamo, mogla imati zapaženi rast kao tvrtka u hrvatskoj, mora samo postiči duplo veće nego šta bi normalna banka morala povjerenje ljudi jer iako je već prošlo dosta kodina od bankarskih kriza , ljudi koji su to osijetili na svojoj koži ne zaboravljau, mogla bi narasti kao jedna od najvećih u rh. Mnogi ljudi koje ja znam prelaze u tu banku i njeni investiciski fond samo iz razloga što je hrvatska , mislim da ova banka ima velike mogućnosti.

molim komentar

Na dobrom si bio tragu, ali to ti je kao ona grebalica u lutriji, obicno na kraju pise: NAZALOST NISTA 🙂

Dok sve ostalo pada HPB moze samo rasti

Novi platni sustav u Hrvatskoj: Uvodi se instant plaćanje na broj iz mobitela ili e-mail

iskreno ovo mi je bio jedan od većih promašaja, nigdje mi nije novac toliko stajao a na kraju samo sam gubio na vrijednosti portfelja

isto tako sam razmišljao državi će usfaliti novca pa možda privatizacija čak sam bio naivan i sanjao dividendu s obzirom na ok rezultate u zadnje vrijeme, dobro banci, dobro državi i nama no ništa se od toga nije ostvarilo

banka očigledno služi i dalje kao bankomat i uhljebništvo kao iz doba zalizanog protege

da imam još 20 komada samo da me podsjeća koliko sam glup i naivan bio

Ha, te državne firme su uvijek problematične kod nas u Hrvatskoj. Mada opčenito bankama se ne smiješi neko lukrativno razdoblje u bližoj budućnosti. Trebat će vremena da se ponove rezultati 2019.

truckjimy, 23.10.2020. u 12:35

iskreno ovo mi je bio jedan od većih promašaja, nigdje mi nije novac toliko stajao a na kraju samo sam gubio na vrijednosti portfelja

Ovo je banka. Njena svrha je stvarati profit i isplata dividendi i to prvo drzavi kao najvecem dionicaru, jer inace se postavlja pitanje svrhe nadzornog odbora i njegove kontrole stvarne vrijednosti bilance

coffey, 26.10.2020. u 11:07

 





truckjimy, 23.10.2020. u 12:35



 

iskreno ovo mi je bio jedan od većih promašaja, nigdje mi nije novac toliko stajao a na kraju samo sam gubio na vrijednosti portfelja

 



 

Ovo je banka. Njena svrha je stvarati profit i isplata dividendi i to prvo drzavi kao najvecem dionicaru, jer inace se postavlja pitanje svrhe nadzornog odbora i njegove kontrole stvarne vrijednosti bilance

super sve imamo a ništa nemamo

New Report

Close