HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

opet cerp kupuje ?! zar nije bila namjera da se svi manjinski udjeli prodaju?

who dares, wins


opet cerp kupuje ?! zar nije bila namjera da se svi manjinski udjeli prodaju?

Cerp kupuje i onda prodaje Valamaru po istoj cijeni…

Sad su odlucili oglasit javnu prodaju..cijena vrlo vjerojatno ista po kojoj su kupovali 🙂

http://www.cerp.hr/UserDocsImages/sjednice/2019/Sjednica%200403.2019/4.%20Odluka%20o%20prodaji%201.668%20dionica%20dru%C5%A1tva%20IMPERIJAL%20d.d.,%20Rab.pdf

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Da, baš nejasno… ne znam je li moguće da su odnekuda dobivali dionice, ali obično CERP je taj koji dijeli, ne koji prima. Nisam pratio dane kada su “kupovali” je li tada baš takav promet bio na HIMR. Ako je, onda bi bilo zanimljivo pitati ih zašto su to radili.

Valamar radi na okrupnjavanju..Makarska se pripaja Imperijalu..za jednu HMAM daje se 0,32679 HIMR.
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/vnSmNgbBuSRMaVR1ICbXeg==.pdf

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Valamar radi na okrupnjavanju..Makarska se pripaja Imperijalu..za jednu HMAM daje se 0,32679 HIMR.
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/vnSmNgbBuSRMaVR1ICbXeg==.pdf

Pozdrav


kolega samo 10 postova iznad, prije više od dvije godine nešto slično sam pretpostavio da će se i desiti. logičan slijed događaja u normalno vođenim firmama. prodo sam i samo malo kibicira. da mi je svaka bila kao ova gdje bi mi bio kraj.

who dares, wins

U nekim grubim kalkulacijama rekao bih da ce Valamar/AZ fond nakon spajanja drzat 90/91 % novog d.d. i nebi se zacudio da izadju sa javnom ponudom za otkup dionica preostalih dionica..a lako moguce onda i “spajanje” sa RIVP-R-A.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/dvije-hotelske-kuce-dale-jamstvo-kako-ce-radnicima-dati-minimalno-5000-kuna-placu-20190313

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Bid na 100kn, a prodaja se razgoropadila ?

Ovaj broj dionica na prodaji imaju jedino Cerp ili Radeka..Cerp je donio odluku o prodaji samo me cudi da to ovako rade..ako su to oni
http://www.cerp.hr/UserDocsImages/sjednice/2019/Sjednica%200403.2019/4.%20Odluka%20o%20prodaji%201.668%20dionica%20dru%C5%A1tva%20IMPERIJAL%20d.d.,%20Rab.pdf

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Imperial krenuo putema Valamara i AZ pa sad on putem burze kupuje vlastite dionice !?!

“Imperial d.d. sa sjedištem u Rabu, Jurja Barakovića 2, OIB: 90896496260 (dalje u tekstu:
Društvo), LEI oznaka: 747800I0GENHFT1L9Q29, matična država članica: Republika
Hrvatska, ISIN: HRHIMRRA0001, vrijednosnica HIMR (HIMR-R-A), kotacija: Redovito
tržište Zagrebačke burze, sukladno članku 474. Zakona o tržištu kapitala i sukladno
odredbama Pravila Zagrebačke burze d.d., obavještava da je Društvo dana 04.04.2019. godine
steklo 50 vlastitih dionica oznake HIMR (HIMR-R-A) što predstavlja 0,0079% temeljnog
kapitala Društva.
Nakon ovog stjecanja Društvo drži ukupno 50 vlastitih dionica, što predstavlja 0,0079%
temeljnog kapitala Društva. ”
http://www.zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/HIMR_stjecanje_otpustanje_2019__542019135759.pdf

Treba li za to imat ipak donesenu Odluku o kupnji vlastitih dionica ?..Odobrenje GS-a ?..Nisam siguran da se to moze “eto bas samo tako “.

Inace izaslo je izvjesce o pripajanju i analiza vrednovanja obaju poduzeca. Po Revizoru i najrealnijoj metodi , cijena Imperilove dionice je procijenjana na 844 kn a Hotela Makarske na 276 kn i po tom omjeru ce se vrsit zamjena dionica i povecanje temeljnog kapitala drustva.

http://www.imperial.hr/uploads/i/imperial/2018/Objave/Izvje%C5%A1%C4%87e%20NO%20o%20pripajanju.pdf

Takodjer citajuci pozive GS vidimo da se za Imperial nastavlja politika isplate dividende ( 17 kn ) a po prvi pute evo i HMAM isplacuje dividendu od 5 kn..Bas me zanima hoce li dobit novog drustva bit veca od zbroja dobiti dosadasnjih pojedinacnih drustava ( cca 10 HMAM + 15 HIMR ) tj barem 25 mil kuna .
Sve u svemu Valamar /AZ ulaze puno truda za reorganizaciju oba drustva..jedino nije bas jasna “politika ” stjecanja dionica i povecanja udjela .

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Mozda imaju odobrenje iz neke od predhodnih godina? Ili samo kupuju sitno za potrebe zamjene kako bi ustimali sto finije transfer i nadoknadu.
Kako god, lijepa vijest je da je Valamar dogovorio deal s AZom u slucjaju Imperijala i Makraske. Jos uvijek cekamo konacnu odluku za Helios Faros i onda ce biti zanimljivo vidjeti da li ce i oni (PBZ) biti pripojeni HIMRu.
A dalje slijedi pripajanje svega RIVPu…

@maro77
Nisam siguran da je pripojenje sa RIVP u nekom kratkoročnom planu. Da su htjeli napravili bi to odmah a ne prvo spojili HIMR i HMAM. Vjerojatno mirovinac ne želi jer u HIMR imaju kontrolu, a u RIVP bi imali jako mali utjecaj…
A za Hvar šteta što to tako dugo traje, moglo se već malo ušminkati za ovu sezonu da je brže išao stečaj…

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

@xdado
Mislim da kontrola nije glavna stavka jer ce i nakon spajanja Valamar imati prreko 50% novog HIMR-a.

Za spajanje je najbitnije sto trenutno “vecinska grupa” u Valamaru misli o tome da padnu ispod 50% i kako se sloziti oko procjene HIMRa i RIVPa. Sto mozda nakon zadnje godine pada RIVPa na 3x mozda nudi kakvu novu sansu za dogovor (a mozda je i to jedan od uzroka pada, sto je vise za drugu temu i duzu raspravu). Cini se kako mirovinci traze cca 2% dividende, a to Valamar trenutno daje kroz sva 3 drustva.

Operativno ne vidim smisao u HIMRu s destinacijama Rab i Makarska i mozda Hvar i onda RIVP sa Dubrovnikom na jugu i regijom Krk na sjeveru (tako nekako RIVP ima svoje regije uz Istru) gdje zapravo Valamar moze teoretski manipulirati cijenama i ugovarati poslove u korist RIVPa ako mu pase (ne vjerujem da bi to radili, ali samo kao protuargument da je mirovincima bolje u HIMRu a ne u ujedinjenom RIVPu).
Slazem se s vama da mozda i nece tako skoro doci do ujedinjenja, ali ipak mislim da smo danas blize tome nego kad su krenuli u prvo preuzimanje HIMRa.
Jedan od razloga je bio nepovjerenje, a ne vjerujem da bi mirovinci ulazili i u Makarsku da nije doslo do poboljsanja odnosa.

Zanimljivi su podaci iz broja dionica koja drzi CERP.
27.03.19 Cerp ima u posjedu 1833 dionice..na burzi 28.03.19 proda se 400 dionica i 28.03.19 izadje podatak da Cerp drzi 1433 dionice ( AZ stekao 339, ostatak ?)..i sve bi bilo ok da zadni “racun” ne pokazuje kako CERP od 03.04.19 ne drzi 1805 dionica !. Znaci nekako je opet stekao 372 dionice !?!?..Nije kupovao na burzi ..nema info o nekim ugovorima..transparentnost kako su ih stekil “nula bodova”.
Zanimljivo da ni AZ ni Valamar trenutno ne pokazuju namjeru kupnje ..moguce da su zauzeti sa ACi ili obranom RIVP…a ovo vise ne smatraju zanimljivim ni potrebnim.
Meni se cini da tim spajanjem HIMR i HMAM-a vise zele imat jednu jaku ( nekretninski,kreditno,lokacijiski…) turisticku tvrtku u svom vlasnistvu koju mogu u svakom trenutku dobo utrzit i time smanjit svoju zaduzenost prije nego li im je cilj spojit sve u RIVP.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close