HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A ništa, nema druge nego postavit nove vrše opet…na Imperijale.

Katahuckinstrofa…..

Taman čovjek nadje nesto gdje bi mogao neku veću lovu sparkirati u idućih par mjeseci uz vise nego pristojan povrat i onda te lijepo preveslaju 5 do 12…..

Srecom, bio sam preoprezan ovaj put, pa nisam danas udarao po asku nakon onog Lidijog članka objavljenog jucer u 16:31 (hmmm….), ali što ce sad ekipa koja je utukla silne pare po 740-775 zadnjih tjedana……

Bojim se da će se načekat za vidjet te pare……

S obzirom da ponuda za preuzimanje preostalih dionica od strane slovačkog PTR-a traje do 29. srpnja, odobrenje za prodaju bi do tada nadležne institucije trebale dati. Znači još ima nade, da se ovo završi brzo.

Naime, kako je riječ o privatizacijskim procesima koji su započeli puno ranije, pretpostavlja se da prepreka za prodaju ne bi trebalo biti. Primjerice, Imperial se prodaje godinama i napokon se početkom mjeseca pojavio ozbiljan ulagač s obvezujućom ponudom.

@ Lucijan: To sam i ja jučer rekao kada sam vidio taj članak pa su me neki ovdje sprdali. A očito je da ne smijemo zaboraviti u kakvoj zemlji živimo i što su sve ljudi koji vode ovu državu spremni upropastiti.

ps. Ne volim ovdje politiku spominjati ali jednostavno se mora. Po tko zna koji put HDZ i SDP pokazuju da su jedno te isto i zato me ne bi čudilo da se ovo rješava nakon izbora. A što sada zajedno rade Oreškoviću zajedno jasan je pokazatelj da je daleko iznad njih i da ga žele što više degradirati kako bi ga se riješili. Nije teško riješiti ni Končar ni hotele koji dobro rade, ali sve to su mogle i dvije najajče stranke pa nisu. Dno dna

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

nema me par dana i pesimizam se raširi kao epidemija:-)
jel to ja dobro čitam da oni koji su crnjačili od 2XX likuju što nisu kupili himr niti na 750??:-)
svatko ima svoje veselje a moje će biti ako dokupim prije ili umjesto njih:-)
ne namjeravam proturječiti pesimizmu,neka najspretniji,najsretniji odnesu
sretno svim ribarima i da nam gradele i čaše budu pune 🙂
čujemo se nakon ribolova da vidimo kakve je tko bio “sreće”
respect

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

koja smo mi uhljebana.
natjecaj koji traje skoro 2 godine, za mandata dviju suprostavljenih pol. opcija, cijena je najvisa ponudjena do sada a opet politika treba legitimitet za odluke?
Interesantno je da su za novo zaduzivanje imali mandat i da to nece utjecati na izbore.

ajoooj kako će ovo potonuti nazad na 5xx kuna, a lijepo sam vam pisao pred desetak dana da se ne zalijećete s kupnjom po 7xx kuna

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Eh belupo kako smo se naslusali vec takvih komentara, kad je bilo 300, kako ce da padne na 100, kad je bilo 500, kako ce da padne na 300 i sad kad je prodato kako ce da padne iz 750 na 500. Ma sigurno

Večernji opet spominje da bi već idući tjedan trebali ovi donijeti odluku kao informacije iznutra ili pričekati još koji mjesec. Sada tko je u pravu treba pričekati ko hoće, a osobno mislim da čitajući sve ovo novine, pritisak se diže i svi su malo ljuti i da bi to trebalo biti potvrđen uskoro…Sadašnji biseri se žele ograditi sa svih strana i očito dobiti zeleno svjetlo da prodaja bude bez repova jer izbori su tu na vratima..A moguća je i nečija zakulisna igra i treba pričekat ko hoće, a onda neko će plakati a drugi slaviti..

Prije ili kasnije ovo ce se prodat..ali je zalosno da o tome isti ovi koji trebaju donijet odluku nisu ranije razmisljali. I koga sad pitaju ..ured za zakonodavstvo Vlade !?!..Pa oni nisu znali “presudit” za slucaj Crnoja nego su angazirali Cedu i ekipu da im kazu jeli ili nije po zakonu !.
Zalosno je da nitko od njih ne odgovara za propustenu dobit..potroseno vrijeme..itd..Nadajmo se samo da kupac nece odustat.
A sto se tice cijene..pa imate 4 mil dionica na prodaji do ponudjene okupne cijene …i ne cudite se ako jos bude korekcije. Kome se ceka cca 8% dok druge rastu dvostruko !?!
Steta sto nije donesena odluka pa da se i ovaj drugi novac “prelije” u druge. HIMR i SUNH po preuzimanju i ovako vrlo vjerojatno odlaze s burze.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

@horoz: pustite vi večernji i novine, ne rade nikakve analize, ništa ne proučavaju dubinski i lueptaju svašta bez imalo ikakve odgovornosti. Dakle, isto kao i političari.


@lucijan
: ovo sa odustajanjem kupaca je još jedna jako apsurdna stvar. Ne postoji zakonski rok u kojem se CERP mora očitovati, a s druge strane u slučaju odustajanja nakon obvezujuće ponude ponuditelj ostaje bez ponudbenog jasmtva koje je u ovom slučaju preko 5 milijuna kuna. S jedne strane sumnjam da će odustati i ostati bez tih sredstava, a s druge strane su u poziciji da ne znaju ništo će biti niti kada će ih dobiti. A mi se čudimo što nema investitora

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

E djeco moja, a kad sam vam ja ovdje nedavno govorio o rizicima, nestabilnoj političkoj situaciji itd. napali su me sa svih strana, optužili da želim “zavrtit još jedan krug” i svašta nešto…… dosad bi vam svima trebalo biti jasno u kakvoj državi živimo. Osim Slovencu, valjda zato jer živi u Sloveniji.


E djeco moja, a kad sam vam ja ovdje nedavno govorio o rizicima, nestabilnoj političkoj situaciji itd. napali su me sa svih strana, optužili da želim "zavrtit još jedan krug" i svašta nešto…… dosad bi vam svima trebalo biti jasno u kakvoj državi živimo. Osim Slovencu, valjda zato jer živi u Sloveniji.

Sdp je poceo privatizaciju himr, hdz ju je nastavio, svi se slazu da je postignuta dobra cijena i dobar hrvatski kupac, bilo koja vlada ce biti, potvrditi ce tu prodaju. Ili ce to biti ova ili slijedeca isto je, istina je jedino, da ako je nova vlada potrditi ce za par mijeseci.

stvarno bi volio da griješim jer bi volio da jedan dio cash-a pretočim u ovaj”zicer” koji nudi za zse vrlo respaktabilnu i izglednu potencijalnu dobit na godišnjoj razini.
ali bojim se da oni koji su bili u pravu neće od toga imati ništa i da neće kupiti gotovo ništa od prodanog.
takav se scenarij ovdje ponavlja več godinama i od razina 250.
1. osim onih koji su prodali i mi koji nismo čekamo i nadamo se da ćemo biti najbrži prtsić.
2.daleko najviše od svih nas se tome nada vlmr da će što veći dio dionica otkupiti i prije ponude po 819 i sigurno će naći oni način da to i sprovedu,uostalom oni su moji najveći favoriti za kupljeno do sada od objave o ponudi.
da parafraziram jednog kolegu
treba ovo iscijediti do kraja jer tko zna kada opet ovakva gozba.
3.ako bi netko i uspio kupiti prodano na to će platiti porez pa i to treba uzeti u obzir.
4. indexi rastu usprkos tradicionalnoj ljetnoj stagnaciji i padu
čini mi se da je zse zrela,spremna za erupciju.
okidač bi mogao biti povratak sa mora zse ulagača poslije 15.08.
cash bi mogao postati iznimno “nervozan” a ask je na večini dionica slab.
moglo bi se dogoditi da porez na dobit od prodaje dionica postane značajan ubrzivač katapulta koji se godinama iščekuje a svi znamo da će doći kad tad i da će oni u cash-u i na oročenju liti suze i jal u potocima,rijekama,morima…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

članak XIII :
http://www.cerp.hr/UserDocsImages/Oglasi/Imperial.pdf

New Report

Close