HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





znamo da su mnoge naše kolege forumaši i burzovni ulagači na moru,i neka uživaju i napune baterije a veselimo se njihovom povratku jer očekujemo da će neki prepoznati potencijal zarade koji u kombinaciji sa kratkim rokom kapitalizacije daje vrlo visoki prinos na godišnjoj razini uz umjeren rizik.
već od 15.08 počinje prvi veći val povratnika pa će se to osjetiti i na prometu burze a očekujemo i veću gužvu na bid-u prije svega himr-a.
do tada(još 5 radnih dana) imamo priliku za kupnju ili dokup u "tišini".
koju može prekinuti poneko curenje informacija o preostalih 8 (za sada tajnih)
potencijalnih kupaca koji su predali pismo namjere.

drukanje bez skrupula…
[/quote]da ste slušali moje "drukanje" od 160 kn,danas biste bili puno sretniji čovjek.
vaša paušalne karakteriziranje drugih bez citiranje i iznošenja bilo kakvih drugih argumeneta govori više o vama nego što bi sami htjeli.
nemojte plakati već kupite prije drugih zar niste dovoljno propustili?
[/quote]točno tako čestitam kolega, po tome bi i bloger trebao biti druker jer ukazuje na potcijenjenost pojedinih dionica.
[/quote]covjek je vjerojatno u pravu jer je jako mnogo na zse podcijenjeno. problem jest sto nitko ne zna kada ide naplata…

naplata nekom na himr ide za pet mjeseci a nekome za pet godina(kao meni)ali i to je neusporedivo bolja investicija od kamata u banci ili životnog osiguranja.
hrvatski građani u bankama na oročenju drže >160 mlrd kn
“navukli” su se na kamate jer kao nesigurna su vremena.
a neznaju izračunati koliko im inflacija pojede od tih istih kamata.
neka čekaju da vremena budu sigurna pa će kupovati dionice od nas,i opet će penzići za dionice ćekati u redovima,a pametni će prodavati i ćekati novu krizu da te dionice opet otkupe po puno manjoj cijeni.
evo i danas ovdje na ovoj temi neki plaću jer nisu ušli na 200,bilo im preskupo,sad bi kupovali ali da padne na bar 500 i ja bi to htio a tko nebi ako sam dokupljivao na 600 na 500 mogu samo još više i sigurno nisam jedini.
samo neka ćekaju da se ekipa drugi tjedan počne vračati s mora pa će imati još više razloga za plakanje.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

migra naravno navija, i ja navijam, ali je migra iznio brdo podataka o imperijalu navijajući pa budući svi ovdje znamo čitati, čitajte i provjerite je li njegovo navijanje utemeljeno ili nije. tko hoće nešto saznati o imperijalu, ovdje i u arhivi novog lista naći će građe.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://teletekst.hrt.hr/?str=118-01
http://vijesti.hrt.hr/razgovor-sa-saudijskim-princom
saudijski princ alvalid bin talal zakupio pola esplanade
razmišlja o ulaganjima u hr prvenstveno u turizam


migra naravno navija, i ja navijam, ali je migra iznio brdo podataka o imperijalu navijajući pa budući svi ovdje znamo čitati, čitajte i provjerite je li njegovo navijanje utemeljeno ili nije. tko hoće nešto saznati o imperijalu, ovdje i u arhivi novog lista naći će građe.

sad kad sam razotkriven nema mi druge nego ispričati se svima koji su radi i mojeg uvijek pozitivnog “navijanja” ( koje je uvijek imalo temelj u materijalnim činjenicama ili novinskim natpisima) na vrijeme ušli u ovu dionicu i sigurno više ili manje zaradili
u više navrata sam i sam dokupljivao(ukljućujući jućer) i time sam sebe oštetio za nemale novce jer sam svojim”navijanjem” i sebi smanjio zaradu,možete me smatrat i ludim ako želite ali opet ću postupiti ovako jer drugačije nemogu
moj najvažniji moto je:
svako dobro se dobrim vrati i obrnuto
sretno svima

niti nakon prošlog petka 01.08. kada je promet bio 692 kom uz
min 580,02
max 604,99
avg 601,04
promjena u prvih deset nije bilo

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


http://teletekst.hrt.hr/?str=118-01
http://vijesti.hrt.hr/razgovor-sa-saudijskim-princom
saudijski princ alvalid bin talal zakupio pola esplanade
razmišlja o ulaganjima u hr prvenstveno u turizam

Princ je obišao 150 zemalja svijeta, očito zna što vrijedi…

princ težak 30 mlrd usd=171 mlrd kn a proračunski prihodi RH 113 mlrd kn
za 50% teži od naših prihoda a kaže da bi ulagao u hr turizam
voli skupe stvari,vozi se u avionu kakvog ima obama(2,3 mlrd kn)
dali je ovdje slučajno ili je u ciljanom “šopingu”
voli uživati ali rekao bi da je prije svega biznisman
naravno da ne tvrdim da je došao po himr ali zar bi to bila neka senzacija
tko može biti siguran da nije baš on jedan od skrivenih(8) zainteresiranih kupaca koji su predali pismo namjere pa si je došao povećati šanse za kupnju
ako nije ili neće ništa niti kupiti već je svojim prisustvom i izrečenom namjerom dignuo cijenu Hr turizmu pa i prodajnu cijenu himr i svega ostalog.
hvala mu na tome što nam pokušava otvoriti oči da napokon shvatimo da je jadran
jedno od najljepših mjesta na svijetu i bogom dan za bavljenje turizmom
i da nema razloga da se hotel sa 4* na jadranu prodaje po 3X manjoj cijeni od one na balatonu,austrije njemačke,engleske… kao što ga prodaje naša država za manje od 70.000eur po sobi a izgradnja istog takvog stoji oko 200.000 eur[emo_zacudjen][emo_vrtimise]
tko je tu onda lud?
mi smo narod koji prvo nažalost mora prodati da bi znao što je imao.
upozorava bivši ministar turizma himr vrijedi 1500 kn po dionici ali kakve koristi od toga.
kako objasniti da danas po cijeni na burzi(600kn)hrvatski građani(ulagači) tu istu sobu bi prodali za još 30% manje od države.
nije cijeli himr na 4* ali bit će u roku od 3 godine(ostala još dva hotele a jedan će biti dignut na 4* na kraju ove sezone)
prosječni građanin ove zemlje nije spreman uložiti u učenje i znanje niti 1000 dio vremena provedenog gledajući sapunice na tv (ako imaš stavi novce u banku i daljinski ili mobitel ruke i raspali)
ta će porazna činjenica doći(a već je i poćelo) na naplatu i bit će jako skupo i jako bolno.
svatko je krojač svoje sudbine i dobije u životu što zaslužuje kad-tad.
sretno svima

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Kako bi tek bilo da se susreo s nekim na Rabu ili u Dubrovniku ?..po ovome bi hoteli makarska koji su sljedeci na redu za privatizaciju trebai vrijedit suho zlato. Dajte molim vas ne vezujte svaki spomen “ulaganja u turizam” uz prodaju imperijala ili maestrala.
Spomenuo sam prodaju hotela Belvedere u Dubrovniku..Koliko je bilo kupaca ?..jedan jedini…i to je surova istina sve drugo su zelje i snovi. Kamo srece da se i ostvare .

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Belvedere je otisao za solidnu cijenicu i samo jednog kupca. Rus je platio skoro 100 milijuna kuna za zamljiste sa pogledom i mogucnost gradenje 300 soba. Kod himr takvih ima 8, a kod mestrala 18.

Vjerojatno bi bilo bolje da je Belveder otišao za 70 mil kn,ali da su bila dva kupca.Svašta na forumu možeš naučit.

Može klada da će se princ zaljubiti u našu obalu i otoke .

Ma ovome princu bi svi u Hrvatskoj gdje god prodje trebali ljubit noge,a zene mu se besplatno davat. Jedina nam je sansa da se ovaj zaljubi u Hrvatsku i investiora par miljardi dolara.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close