HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zanima me tko ovo prodaje ispod 2000 kn. Cijena je bila 2200 a imala je u to doba pet puta poslova manje.
Što je najvažnije hidra nema samo poslove nego i lovu. Nedavno je dobila ako se dobro sjećam, pred neka 2 tjedna i 100 mil eura od Hypo-a. Nek me neko ispravi ako griješim.



Zaboravih, ulaz na 150-200. Kada Crobex bude na 5k, HDEL će biti bar na 1000, a možda i 2000.

Sve je to ok,ali minimalna cjena je bila 115 kuna a max je 260 to je rast od 110%,naravno da zasluzuje po dobivenim poslovima,ali korekcija cjene ce ubrzo biti, jer to je odlican prinos i dosta ce ih unovcit,isto tako mislim da ce ubrzo na 300 kuna,da ne ispane da drukam,ja sam danas svoje prodo,uzeo cc 50%,i pokusat cu uzet na 220–230 kuna,neznam hocu li uspjet,ali sam tako odlucijo,inace sam danas sve ocistijo osim LKPC-R-A,nju nemislim prodavat dugo,a moguc je dokup,sretno svima,drago mi je sto je ova firma zivnula i dobila jako dobre poslove.
[/quote]
Treba gledati samo u postotcima. Potpuno je isti skok sa 130 na 260 kao i sa 1.000 na 2.000, mada nekim "intuitivcima" ovo drugo izgleda više. Naravno da je sigurnije ulagati u IGH ili DLKV, ali po tome je onda još sigurnije u HT. Možemo onda i obveznice. To je dobro na ATH, ali sada kad smo oko dna? Sada je baš Hidra zakon.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Htio bih reći nešo kolegama u vezi PE a to je da svaki PE od 25 na niže je super
isto dionice sa PE znaju 20 znaju rasti brže od onih sa PE naprimjer 2
PE predstavlja nešto kao i ništa i nije nikakva garancija rasta dionice normalno da nije dobro
da je više od 100 ali niti jedan građevinar nema ni približno toliki PE.
Također kad bismo gledali samo PE onda bi Petrokemija odavno prešišala IGH u rastu dionice.
Što se tiće tabele dapaće nebi škodio post pod nazivom "usporedba građevinara"
kako imamo za brodare naprimjer.

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


društvo, hajdemo malo biti konstruktivni.
da se malo potrudimo, pa na webu nađemo podatke o preuzimanjima građevinskih kompanija, osobito onih koje najviše rade za vladu.
na kojim su p/s, p/b i p/e preuzimane? i, naravno, u koje doba? koliko su koštale u recesiji, koliko u doba ludila?
ne kažem da netko preuzima, nego je naprosto dobro znati koliko bi morao platiti onaj tko bi htio čvaknuti ‘državnog građevinara’.

pomoglo bi i da insajderi podijele poneku informaciju s nama ulagačima opće prakse. recimo, zanimala bi me argumentirana procjena potencijalne dobiti kompanije nakon optimiziranja proizvodnje

[lol] [lol] svi su ludi za preuzimanjem HDEL-a. Sjajna kupnja, nema šta…. dug 4 X veći od glavnice, a prosječni ROA unazad 6 godina sa tom polugom ne prelazi 3,36%. Povećanje glavnice za nevjerojatnih 2% u 6 godina poslovanja. Dakle firma je narasla za 2% u 6 godina za vrijeme najveće najveće građevisnske konjukture.Sjajan bussiness, nema šta. Za usporedbu IGH i INGRA su narasli za više od 100%. Čak je i Badel naraso više. Evo ekipa čeka u redu da ju preuzme. Al bitno da raja otkida na "poslove". Daj se čovječe uozbilji [bye]

I'LL BE BACK

Kolega Governor koji je vaš smisao ovdje ..
Dali je to malo ljubomore u vašem tonu.
Vidim da ste svu pamet svjeta posisali pa je sada prenosite tu nama ubogim
neiskusnim poćetnicima..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Slabo drukaš guverneru. No nisam ni ja zadovoljan , očekivao sam odmah u prvoj sekundi blokadu.



društvo, hajdemo malo biti konstruktivni.
da se malo potrudimo, pa na webu nađemo podatke o preuzimanjima građevinskih kompanija, osobito onih koje najviše rade za vladu.
na kojim su p/s, p/b i p/e preuzimane? i, naravno, u koje doba? koliko su koštale u recesiji, koliko u doba ludila?
ne kažem da netko preuzima, nego je naprosto dobro znati koliko bi morao platiti onaj tko bi htio čvaknuti ‘državnog građevinara’.

pomoglo bi i da insajderi podijele poneku informaciju s nama ulagačima opće prakse. recimo, zanimala bi me argumentirana procjena potencijalne dobiti kompanije nakon optimiziranja proizvodnje

[lol] [lol] svi su ludi za preuzimanjem HDEL-a. Sjajna kupnja, nema šta…. dug 4 X veći od glavnice, a prosječni ROA unazad 6 godina sa tom polugom ne prelazi 3,36%. Povećanje glavnice za nevjerojatnih 2% u 6 godina poslovanja. Dakle firma je narasla za 2% u 6 godina za vrijeme najveće najveće građevisnske konjukture.Sjajan bussiness, nema šta. Za usporedbu IGH i INGRA su narasli za više od 100%. Čak je i Badel naraso više. Evo ekipa čeka u redu da ju preuzme. Al bitno da raja otkida na "poslove". Daj se čovječe uozbilji [bye]
[/quote]

moš ti blatit kolko hoćeš
KUPNJE (8.979) – HDEL-R-A PRODAJE (1.572) – HDEL-R-A
ali ovo će opet odletiti nebu pod oblake .
nismo ti mi krivi što si prodao po 115

Good artists copy. Great artists steal.

kolega, ja sam HDEL prodao po 1800. kupio po 160, pa prodao po 220. i ponovo kupio po 250(sve male količine doduše) jer se želim igrat ponzija. Sve 5, cijena raste, dionica je super jer je ponzi, al firma je…čisto da se zna da ne bi opet bilo jadikovke i zazivanja hanfe ako to nekom nije jasno. slažem se da je najbolja ona dionica čija cijena raste, uživajte neću vam više "spamat" temu…pozz

I'LL BE BACK

Ajde ljepo od tebe

Pozdrav! [thumbsup]

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

oprez ovdje na hidri ,ovo mi danas liči na lagano iskrcavanje


kolega, ja sam HDEL prodao po 1800. kupio po 160, pa prodao po 220. i ponovo kupio po 250(sve male količine doduše) jer se želim igrat ponzija. Sve 5, cijena raste, dionica je super jer je ponzi, al firma je…čisto da se zna da ne bi opet bilo jadikovke i zazivanja hanfe ako to nekom nije jasno. slažem se da je najbolja ona dionica čija cijena raste, uživajte neću vam više "spamat" temu…pozz

očito je da kolega arnie sve kuži. mislim da se svi ovdje slažemo i kužimo (možda neki i ne, tom, jel i ti kužiš?) da je u pitanju ponzi što sam i naglasio u svom prethodnom postu. visoko špekulativna dionica, raleativno nelikvidna, na kojoj se može masno zaraditi ali i masno popušiti i onda nema plača i zazivanja hanfe. Multiple igraju ulogu, ali ne toliko kao kod nekih drugih dionica. kada se ulazi u nju, svakom treba biti jasno da je uvijek u pitanju rizik i da se ide "na vlastitu odgovornost". Ipak, na ovako niskim razinama, praktički se ne može fulati sa ulaskom, jedini kriterij je hoće li otići u stečaj, a to je ipak malo vjerojatno.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Odluči se kaj hočeš u stvari reči….!!?

marcello

New Report

Close