HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kod nas ništa nije “debilno” i ništa ne iznenađuje.
Ako usporedite najavljeni dokap Viadukta od 46 mln. kn i ovaj HDEL-ov od 2,5 mln. kn, nije mi jasna svrha takve smiješne dokapitalizacije HDEL-a. Ali s druge strane, možda je to realan omjer u kojem će se povečavati obujam poslovanja ovih dvaju poduzeća.

Jure Radić u Društvu Neretvana

U prošlu subotu predavač je bio dr.sci. Jure Radić, projektant i direktor Instituta građevinarstva Hrvatske. Tema je bila : Prometna budućnost hrvatskog juga. Najnovija vijest je da radovi na Pelješkom mostu kreću svom snagom već u srpnju ove godine.
Radovi na mostu i sada intenzivno traju. Ali oni nisu toliko vidljivi, pa su počele neke sumnje. Ovo ljeto ćemo početi s radovima na dvije obale i svi će dobro vidjeti da nema razloga nikakvim sumnjama da se most neće graditi. Sve ide po planu i ništa se ne brinite. Hrvatska će ubrzo biti kao i sve normalne zemlje, s jedinstvenim teritorijem – istaknuo je Jure Radić te dodao da su sredstva za gradnju mosta u državnom proračunu osigurana.
Most će biti završen za četiri godine i sa svojim visinom od dna mora do najviše točke od 176 metara, potpuno će zadovoljiti i sve uvjete prema susjednoj BiH. Auto cesta do Ploča bit će završena u 2009. godini.
Vaš link

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Uspoređivati Viadukt i Hidru po dokapu je smješno. Izračunajte novu tržišnu kapitalizaciju Viadukta sa 450 000 dionica po 2600kn pa će te shvatiti svu zabludu tog dokapa. Tamo situacija vlasnički nije jasna i ovom dokapitalizacijom to mjenjaju dok je u hidri sve jasno i ako i kad dodje novi dokap doći će poradi konkretnog posla a ne zbog borbe za vlast kao u Viaduktu

O kakvoj borbi za vlast govorite, to su čiste nebuloze. Dokap u Viaduktu ima itekako jasne razloge, a to je Libija koja će biti uskoro i potvrđena (i nije ona sve), a ako je dokap HDEL-a od 2,5 mln. kn zbog “konkretnog posla” onda je to jadan posao, a Uprava HDEL-a očito nesposobna kad nije mogla izaći sa nečim boljim.

sve stručnjak do stručnjaka ovdje !
baš bih volio vidjeti godinu dana nekoga od takvih na direktorskome mjestu i šta bi napravio od firme za par mjeseci, samo !
svi su jako pametni ali ne kaže se badava da se svatko žali na nešto Bogu šta mu nije podario a nitko na pamet ! [lol]

Pozdrav svima,

Conan možeš li mi poslati link gdje si pronašao da su poništene samo transakcije ispod 900 kn. Naime ja sam imao dva naloga na razinama iznad 900 pa su mi iz brokerske kuće ipak objasnili da su mi transakcije poništili.

Thx

mislim da neću sudjelovati u ovome dokapu…

zaista mi nije ništa jasno… tri puta čitam, pa opet ništa[undecid]

Možda je greška u članku?

samo što nije...

Ingra s Hidroelektrom stvara građevinski koncern
Business.hr
20.05.2008 12:00

Predsjednik Uprave Ingre Igor Oppenheim u intervjuu tjedniku Nacional najavio je osnivanje koncerna desetak domaćih građevinara koji bi im trebao olakšati izgradnju najsloženijih projekata u Hrvatskoj i inozemstvu.
Vezane vijesti

ZSE uživo: Likvidnost nestala, Crobex tone

Oppenheim je kao tvrtke koje čine jezgru tog povezivanja naveo Europlin, Hidroelektru, GP Dubrovnik, GP Zagorje, Osijek Koteks i Palmir, a smatra da će koncern imati znatan potencijal.

Naime, koncern u kojem bi bile navedene tvrtke imao bi znatan broj radnika koji zadovoljava i najsloženije licencije i objekte, a Oppenheim ističe da ta čvrsta jezga može biti solidna osnova za izgradnju najsloženijih projekata u Hrvatskoj, ali i nastup u inozemstvu.

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Most, konzorcij za Rusiju, Ingra i hdel, ostali poslovi [thumbsup]…samo mi nije jasna mala dokapitalizacija…

... otišli su bikovi uzalud ...


Most, konzorcij za Rusiju, Ingra i hdel, ostali poslovi [thumbsup]…samo mi nije jasna mala dokapitalizacija…

Možda je ova dokap tek uvod u nešto bolje
O hidri su mi rekli da je zastarjela firma ali da ima dobar menađžment, tko zna što su sada smislili jer je ovo stvarno minimalna dokap.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Gledate li prilog na Dnevniku o tunelu kroz Biokovo…………. [thumbsup]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

čitam o bombastičnoj vijesti o dobivaju posla za dlkv na autocesti Split-Ploče ali da se ne zaboravi …

Prema našem pouzdanom izvoru, taj je posao Miličić sklopio ovih dana u Zagrebu s predsjednikom uprave Hidroelektre Niskogradnje Radom Pilipovićem. Tiče se izvođenja radova na prometnoj signalizaciji i opremi, telekomunikacijama, cestovnoj rasvjeti, instalacijama i opremi tunela, te elektroenergetici dionice autoceste od Ravča do Ploča. Hidroelektra Niskogradnja je inače vodeći partner poslovne udruge koju s njim čine društva Konstruktor Inženjering iz Splita, Vijadukt, Strabag i Ingra iz Zagreba, Cesta Varaždin i Zagorje Tehnobeton iz Varaždina, te Osijek Koteks iz Osijeka. Kao vodeći partner navedene poslovne udruge, Hidroelektra je sklopila s Hrvatskim autocestama kao investitorom osnovni ugovor o izgradnji treće dionice autoceste Zagreb – Dubrovnik u Sektoru Split – Ploče, a sada je riješeno važno pitanje izvođača opremanja autoceste na južnim dionicama. U neslužbenim komentarima poslovni krugovi navode da je osigurano kvalitetno i pouzdano izvođenje niza radova koji moraju biti završeni do konca 2009., a koji su Dalekovodu važni jer osiguravaju kontinuiranu prisutnost u izvođenju radova na autocestama.
( http://www.poslovni.hr/80110.aspx )

... otišli su bikovi uzalud ...

New Report

Close