Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sektor -8,66% ,najvećim dijelom pod utjecajem thnk čija je cijena se korigirala na 109 iako je ovogodišnji vrh >200.
poslovi na skali u mlrd ispadaju iz paštete ali izlistani dio sektora za sada bez pomaka na bolje.
održivo ili ne na duji rok pokazat će vrijeme a moja očekivanja nisu tajna.
porođajne muke ili dubioze iz kojih nema izlaska kako drže pesimisti koji bi kupovali ali ako bi dobili diskont” 50%”? malo kontradiktorno ali…
investiranje je proces koji zahtijeva vrijeme,strpljivost ali i često isporučuje ako su argumenti pravi.
bilo je i drugih sektora koji su imali argumente na svojoj strani pa su ipak bile godine potrebne da postanu i opće prihvačeni i da cijene dionica odrade svoje.
ima nemalo nestrpljivih koji moraju svakodnevno,dokaz za to je i u prošloj godini promet kladionca od 2,7 mlrd kn.
svima nama po našem izboru.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Dionice su ipak malo trajnije ulaganje od danas do sutra. Kakvo bulažnjenje od niti -50%. 20.02.2017. godine dionica Tehnike je bila 774 kn; godinu dana kasnije danas prosječna je cijena 111 kn. U podmetanju su kratke noge. Je li to migra više ili manje od 50%. Samo da dokumentiram rizik.

migri se mora priznati jedna stvar, piše uobičajene budalaštine i ne staje, uvjeren valjda da su svi na ovom forumu pamćenja vinske mušice pa se nada da su već zaboravili bolesne drukove kojima ih je navukao na prosjački štap.

barikb@
nisam te prozvao ali kada si se prepoznao,biće da ti znaš zašto?
ono što ti ne možeš preboljeti je thnk na 200 i propuštanje koje je rezultiralo u tvom slučaju sa oportunim gubitkom od 350%(900) na manje od godinu dana.
siječan 2017 rast 100% anualizirano >1000%
zatim u siječnju 2018 oportuni gubitak od 90 % a anualiz >1000%.
prije par dana 105-130 anualizirano >5000%
jučer 100 danas117 anualiz >5000%
sutra? koliko?tko će biti kriv?znam da imaš jednog omiljenog krivca.
po količini tvog komentiranja rekao bi da te nemalo mori potencijalno sljedeće propuštanje?
možda ti nije mudro preuzimati strahove drugih u tolikim količinama’?
svakome bi to moglo biti potencijalno opasno za zdravlje.
svi mi ovdje investiramo po vl izboru ali činjenica da neki nezrelo i neodraslo pokušavaju u drugima tražiti krivce za ono što po vl izboru jesu ili nisu.
ako se mene pita nije to dobar,mudar izbor kao zalog budućih kvalitetnih odluka.
možda i griješim,nebi bilo…
ako se bojiš novog propuštanja imaš tako jednostavno i praktično rješenje,potencijalno i profitabilno,ovisi kako si izabereš.

p.s.
ja sam nemalo toga napisao ali imam dionice građevinara ali ti ćeš me nadmašiti ako već nisi iako nemaš niti planiraš imati pa bi predložio da ti se nekako honorira taj tvoj veliki plemeniti trud.
ne pada mi ništa konkretno na pamet pa neka ostane otvoreno za…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

izgleda da je nova blokada žiro računa na Tehnici. ništa nisi naučio. sjedi 1 sve krivo. ne bi me čudilo poduzetnici se bore za svoj zarađeni kruh pa su aktivirali instrumente naplate. biti toliko bahat i nametljiv a promašiti sve što se može promašiti i pri tome još dijeliti pamet je potpuno promašeno migra. bolje gledaj kako ćeš van dobro ce biti i kroz prozor ili sporedni izlaz nego što se baviš mnome. pišem argumentirano i objektivno. za Tehniku je dovoljno vidjeti što smo nas dvojica pisali u 3 i 4 mj. 2017. jedan je pogodio sve drugi je fulao i dalje dijeli lekcije.

barikb@
za sada su tvoji opotruni gubitci višestruko veći od mojih stvarnih.
to bi nekako opravdavalo raspored nervoze.
rezimirat ćemo na kraju tko je bolje prošao.
dugoročni sam investitor i nemam problema sa čekanjem.
svi mi griješimo ali to će budućnost presuditi.
kao što oni koji nisu prodali nisu zaradili tako i….
rezimirat ćemo jednog dana,osobno sam dokazao da nemam problema sa time.
p.s.
evo ti primjer brodara(atpl) pala sa 600 na 100 ali oni koji nisu prodali su u zaradi
a neke moreveliki oprtuni gubitci i ne mogu spavati jer su pisali da u brodare ulažu”,nepametni,nekonzervativni,neuspješni”
držim da znaš tko je to bio zar ne?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

super je da nema nervoze, samo treba reći pogriješio sam bio sam kockar avanturist. trudio sam se ali sam i gubitku. barem si priznao gubitak. to je dobro za početak i može biti početak katarze. podmetanja nisu ok, ne pomažu. beskorisno je pisati da sam ja govorio da nepametni ulažu jer nisam toga nema i nije moj stil. da li će biti nervoze vidjet ćemo, obzirom na novu blokadu. je li to provjerena vijest ?


super je da nema nervoze, samo treba reći pogriješio sam bio sam kockar avanturist. trudio sam se ali sam i gubitku. barem si priznao gubitak. to je dobro za početak i može biti početak katarze. podmetanja nisu ok, ne pomažu. beskorisno je pisati da sam ja govorio da nepametni ulažu jer nisam toga nema i nije moj stil. da li će biti nervoze vidjet ćemo, obzirom na novu blokadu. je li to provjerena vijest ?

moj gubitak na građevini je za sada na papiru ali ne i realiziran,jednako kao što je to bio i dobitak a bio je veći nego je danas gubitak.
mogao sam ali nisam i nije tajna zašto nisam prodao + tada nisam znao(bilo je sakriveno)izloženost agrokoru.
imam vremena čekati i nemam problema a strpljivošću kada vjerujem u svoje argumente.
dosadašnja strpljivosti argumenti su me nemalo nagradili kroz turizam,brodare čak i kada bi realizirao puni gubitak ovdje.
da vjerujem da je to izgledno tada bi izašao pa….

a što se tiče boldanog iz tvog komentara

kopirano sa teme best buy 07.01.2017 str 1869


Za kockare i avanturiste uvijek dobro dođu građevinari i brodari umjesto kladionica, ali
tu je preveliki rizik za inteligentnog konzervativnog i naravno uspješnog investitora.

oni koji ulažu u građevinare i brodare su što?
nisu neinteligenti,nekonz,neuspješni?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Podmećete mi neko vrijeđanje, ali to je vaš dodatak koji je samo vaš.
Umjesto da priznate grešku, vi emocionalno gledate na razvoj i slabo uzimate u obzir realnu stvarnost.
Vrijeme je pokazalo da sam bio u pravu kockari i avanturisti su došli na svoje u građ. sektoru:
Ovako ste pisali na 5x višoj cijeni Tehnike nego danas:
thnk već je ok a biće još više ok jer je prije 10 mjeseci bila 150-170% jeftinija a ako ne griješim ide to ide jer do booka su još milje i milje…”Za kockare i avanturiste uvijek dobro dođu građevinari i brodari umjesto kladionica, ali tu je preveliki rizik za inteligentnog konzervativnog i naravno uspješnog investitora.”
investitori su cijedili u građevini preko svake mjere,možda još i danas mogu neke cijediti ali sve će to oni sa kamatama povratiti jer knjige naruđbi se pune tako da se niti tinta ne stigne sušiti,
tsunami je na putu

Dakle, pitanje je hoće li dionica THNK i do kada uopće bit sa nama na ZSE, o likvidnosti da se ne govori.
Je li blokirana opet ili ne?

vi ste migra točno prije godinu tj. 01.02.2017.
za sektor građevine predviđali za razliku od mene koji sam to smatrao rizičnim:

kad vas vidim večinu ovako složnih u “zbornom pjevanju” oko neulaganja u građevinu moram vam priznati da me to veseli jer vidim da će biti i onih kojima će za godinu dana biti građevina novootkriveni sektor pa će i tada biti onih koji će dizati sebi i nama portfelj.
naravno ako će tsunami poslova od 100mlrd kn pristizati očekivanim intenzitetom
kako mi koji smo unutra očekujemo.

možda da stavite exelicu sa cijenama, da razuvjerimo vizualne tipove. tko je bio u pravu?
radi se o sektoru, jako rizičnom radi loših ili krimogenih uprava, lošeg upravljanja, korupcije,
kostura iz ormara. A sektor kao sektor, posla ima radnika ni za lijek zamislite koje su tamo dubioze.

barikb@
tako sam očekivao a tako se je i dogodilo.
potvrdil su se moja očekivanja kroz rast sektora od avg 65% u mjesec dana a anualizirano >500%
pojedine dionice sektora su rasle i u istom periodu 100% a anualizirano >1000%
nakon toga je sljedio todomor pa su i best buy tada po vama LEDO završili kako su završili.
pa nisam ja gazda ivica,niti sam ga ikad podnosio ,niti ikad lipe kod njega uložio,kupio je on hzvg ali poslije mene.
ono što držim ključnim što se je od mojih očekivanja potvrdilo a to je dolazak “tsunamija poslova”,tek smo na početku,tek će glavni val doći i izgledno će imati vrlo pozitivne posljedice za građevinski sektor.
to je razlog da se ne nervoziram iako sam u gubitku,jer vidim temelje da sve na kraju izađe na dobro.
svi mi griješimo,možda i ja u ovom slučaju griješim,time will tell.
zar to nisam dovoljno puta napisao,upozorio na rizike?
ponekad i upozoravam da postoji i mogućnost velikih oportunih gubitaka.
zar se to nije dokazalo u zadnjih nekoliko godina?
sada smo gdje jesmo,i atpl je prije 2 g bila na 100 pa nisu bili “nepametni” i ostalo oni koji su kupovali.
zar su bili “nepametni” oni koji su ulagali u turizam prije 5-7 g?
na marketu je potrebna prije svega strpljivost,dokaza ima nebojeno.
držim da smo mi oko večine toga suglasni ali ima jedna velika razlika,za sada…

p.s.
danas još nisam podvukao pa…
DA,rizici postoje,sve ide u paketu potencijalni dobitci,gubitci,potencijalni oportuni gubitci..
ako je za mene prihvatljivo ne znači…

p.p.s.
sretno i svima koji vide bolje prilike u bilo ćemu,želim vjerovati da moja beznačajna malenkost nije jedini povod komentiranja od strane nekih komentatora,teško mi se oteti tom dojmu ponekad.
bilo bi to bespotrebno gubljenje vremena i zatrpavanje raznih tema sa nepotrebnim sadržajem.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Situacija prokleto podsjeća na građevinski sektor u susjednoj državi do ulaska jedne velike i renomirane strane firme potpomognute i financirane od strane banke iz iste države koja je pomela domaće građevinare te su ostali kao podizvođači toj firmi…Za sada grabe istim stopama i ovdje…

amerikanec@
nedavno sam izrazio slaganje sa sumnjama nekih kolega da je moguće da ima i toga ali
do sada nisu uspjeli i držim da neće,nećemo sad o vdkt koji je morao biti izbrisan iz drugih razloga kako sadea izlaze dokazi na površinu.
situacija je komplexna ali upravljiva iizgledno(subjektivno) sa dobrim završetkom.
ono što je najvažnije a to je posao,ma previše posla,više nego ga se može odraditi jeTU.
sve ostalo su manji problemi za koje će trebati više ili manje vremena.
što manje to bolje ali burza nije dobro mjesto za nestrpljive,možda kladionica je.
nebi to nikad nikome preporučio iz više razloga.
ovdje su za mene koeficjenti neusporedivo boljeg risk reward ratioa.
trenutno je situacija da prevladava jačina strahova pa se zanemaruju potencijalni dobitci.
čak bi rekao da emocije nude poboljšani risk reward ratio
baš kako su ga nudile na turizmu i brodarima
možda griješim nebi bilo…
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Na gradevinu u RH djeluje “visa sila”, nitko ne spori da se otvaraju novi poslovi i da ce ih biti sve vise, samo je pitanje tko ce to odraditi. Trenutno gledajuci na kompanije koje su na ZSE, ne vidim neku… Cak ni osiguranja ne priznaju ucinak “vise sile”, zar ne znate!

Još će na kraju ostat samo ingra. Najam kapa , ako šta uleti uleti.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

New Report

Close