FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

EVO I ISPRAVKA:

24.04.2008

Grupa Finvest Corp lani ostvarila dobit od šest milijuna kuna

Nenamjernom greškom u Poslovnom dnevniku od 24. travnja u tekstu pod naslovom “Grupa Finvest Corp u gubitku 315.000 kuna” objavljen je krivi podatak da je Finvest Corp 2007. godinu završio u gubitku. Točna informacija glasi da je Finvest Corp 2007. godinu završio s konsolidiranom dobiti od 6 milijuna kuna. Gubitak je ostvario godinu dana ranije. Ispričavamo se kompaniji, dioničarima i čitateljima Poslovnog dnevnika zbog ove greške.

Pozdrav[thumbsup]


EVO I ISPRAVKA:

24.04.2008

Grupa Finvest Corp lani ostvarila dobit od šest milijuna kuna

Nenamjernom greškom u Poslovnom dnevniku od 24. travnja u tekstu pod naslovom “Grupa Finvest Corp u gubitku 315.000 kuna” objavljen je krivi podatak da je Finvest Corp 2007. godinu završio u gubitku. Točna informacija glasi da je Finvest Corp 2007. godinu završio s konsolidiranom dobiti od 6 milijuna kuna. Gubitak je ostvario godinu dana ranije. Ispričavamo se kompaniji, dioničarima i čitateljima Poslovnog dnevnika zbog ove greške.

Pozdrav[thumbsup]


nenamjerna greška..hmmm..ajd ok..ali…u svijetu biznisa ovo se skupo plaća..evo npr. ja pročito članak i uf.uff brže bolje odlučio rasprodati sav fnvc…uf sva sreča da nema žive duše na kupnji..hehehe

inače, ja se zalažem da fnvc napokon počne loše poslovati te da postane precijenjena pa a ju naši fond manageri skuže naš biserčić…

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

Pozdrav FNVC-ovci,

Drago mi je da vam se sviđa novi FI. Svakako pozitivne vijesti za ovu dionicu. [thumbsup]

Dragi kolega znanac, dakle portfelj od cca. 20k kn. Hmmm… Tu smo negdje – kukavelj i bijeda. [wink]

Cash rulez!

Ma bitno da se trguje. Nakon što mali potroše municiju……..

I da su ispravili članak jer 6 mil kuna dobiti po konsolidiranom izvješću zvuči dobro.

Pozdrav [thumbsup]


VJEROVALI ILI NE !!!! Citat: 24.04.2008 Darko Bičak Grupa Finvest Corp u gubitku 315.000 kuna ZAGREB Grupa Finvest Corp iz Čabra u 2007. godini ostvarila je konsolidiran gubitak od 315.000 kuna uz ukupni prihod od 325,23 milijuna kuna. Kako stoji u njihovu konsolidiranom financijskom izvješću na Zagrebačkoj burzi, u protekloj je godini došlo do manjeg rasta prihoda, ali i do puno većeg rasta troškova. Ukupni rashodi su sa 293,6 milijuna kuna u 2006. godini lani porasli na 324,6 milijuna kuna. Finvest Corp je u prošloj godini ostvario neto dobit od 4,16 milijuna kuna, što je 17,6 posto više nego lani. Kakva blamaža od strane Poslovnog dnevnika. Umjesto 6 mil. kuna plusa odjednom se koriste podaci iz 2006 godine.[thumbsup]

Ti novinari su stvarno preloši .. kako se može dogoditi nekome tko prati burzu i tvrtke ovakav težak previd ..

Zagrebačka burza d.d.
Odjel uvrštenja
Zagreb, 25. travnja 2008.

Predmet: Finvest Corp d.d. – promjene u Upravi
Društvo Finvest Corp d.d. dostavilo je obavijest o promjenama u sastavu Nadzornog odbora Društva:

1. Marijan Filipović, rođ. 01.12.1934., iz Tršća, Hrib 1., predsjednik
2. Vidoslav Žagar, rođ. 15.06.1960. iz Prezida, Goranska 115., zamjenik predsjednika
3. Luka Stojaković, rođ.05.10.1941., iz Zagreba, Lastovska, član
4. Hrvoje Janeš r.ođ. 6.12.1972. iz Zagreba, Davora Zbiljskog 4., član
5. Marina Žic, rođ. 27.03.1978. , iz Malinske, Sv. Antona 6., član

Također postoje promjene u sastavu Uprave društva slijedom:
1. Marin Filipović, rođ. 21.02.1965., iz Tršća, Hrib 1, predsjednik Uprave društva,
2. Anton Bolonić, rođ. 19.10.1946., iz Malinske, Trg kralja Zvonimira 11/I, član Uprave

Marijan Filipović dao je ostavku i razriješen je dužnosti predsjednika i člana Uprave Finvest Corp d.d. Čabar
Sve ove promjene upisane su u registru Trgovačkog suda u Rijeci , Rješenjem od 22. veljače 2008. godine.

Pozdrav !!!
[thumbsup]

katastrofa, ne mogu vjerovat da smo na 345 kn, pa tu smo bili prije 3 godine,

“izdržimo još malo, pomoć je na putu. Obećajem. Vjerujem…”
von Pauls, prosinac 1942. Staljingrad

e tako i nama trenutno izgleda naš finvest…[thumbsup]


Kolega Sakai ..dajte obrazlozite to ? prije ste govorili 250 sad 350 …budite precizniji,ovako stvarate pomutnju.Hvala

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2158&pg=282

Eto, kolega zgubidane, nadam se da ste konacno shvatili da znam o cemu pricam. Ima toga jos, nazalost…nece biti dobro
[bye]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

bolje da su Dejanka stavili u NO, ovo nema veze s ničim[bye]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

kolge, evo nas opet u mini blokadi..euforija zahvatila i fnvc…hehe…
al promet, uh ubi bože..
[thumbsup]

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

Kada je osvanula vijest o početku izvoza FNVC-a u Rusiju, neki su je dočekali s podsmijehom. Evo jednog članka koji ukazuje zašto je vrlo bitno krenuti na to tržište:
http://www.poslovni.hr/Content/Article.aspx?id=77828

Rusija postaje europski rekorder u potrošnji

Rusko tržište prodaje na malo ove će godine izbiti na prvo mjesto u Europi, pokazuju istraživanja marketinških kompanija IRG i IMSG. Procijenjeno je da će maloprodajni promet ove godine u Rusiji doseći 644 milijarde američkih dolara, a u iduće dve do tri godine rast će za najmanje 20 posto godišnje. Rusija je po ostvarenom prometu na malo prošle godine bila na četvrtom mjestu u Europi – iza Njemačke, Francuske i Velike Britanije, a IRG i IMSG izračunali su da će te zemlje biti prestignute već ove godine. Zapadnoeuropska tržišta u dolarskoj vrijednosti rastu za 10-12 posto godišnje, dok je rast ruskog tržišta dva do tri puta brži, te je u periodu od 2004-2007. godine bio 25-30 posto). Kako očekuju analitičari IRG i IMSG, ove će godine rusko tržište maloprodaje ostvariti rast od 27,5 odsto, a u iduće tri godine po 20 posto, zahvaljujući rastu potražnje, ali i cijena, objavio je ruski poslovni dnevnik Vjedomosti.Rusija, međutim, vidno zaostaje za zapadnoeuropskim zemljama po visini potrošnje po stanovniku. Ove godine svaki Rus će za kupnje izdvojiti 4542 dolara, što je 2,2 puta manje nego u Britaniji, koja je u potrošnji po stanovniku prva u Europi. Iako Rusija zauzima četvrto mjesto u Europi po broju prodatih novih automobila, na 1000 stanovnika prošle godine je prodano svega 17 vozila. U Velikoj Britaniji, gdje tržište stagnira, prodano je 40 na 1000 stanovnika, a u Njemačkoj, gdje je prodaja pala za devet posto, na 1000 stanovnika prodano je 38 novih automobila. Slična je situacija i kad je u pitanju kozmetika. Lanjska prodaja u Rusiji je za svega pet posto niža nego u Britaniji, ali je po stanovniku dvostruko manja. Analitičari IRG i IMSG ovakvu situaciju obrazlažu činjenicom da proizvodnja ne uspijeva podmiriti potražnju. Proizvodnja farmaceutske industrije u Rusiji, na primjer, u prosjeku raste za pet do šest posto godišnje, a potražnja za čak 25 posto. Prema podacima ruskog ministarstva za ekonomski razvoj, prihodi ruskog stanovništva prošle godine porasli su za 22,4 posto, s tim što se potrošnja povećala za 23,5 posto. Za robu i usluge Rusi troše gotovo 70 posto svojih prihoda. Ograničena ponuda ubrzava tempo inflacije, što sa svoje strane potiče građane na trošenje, a ne na štednju. U takvim uslovima izuzetan rast ostvaruje prodaja neprehrambenih proizvoda, koja je u prva dva mjeseca ove godine povećana za 22,7 posto u usporedbi s istim vremenom prošle godine. Ruski sektor trgovine u ovakvim uvjetima veoma je privlačan za investitore. U taj sektor je prošle godine uloženo više od 50 posto ukupnih investicija, a broj trgovačkih kompanija povećan je za trećinu.

Pokušavam dočekati i objavu financijskog izvješća FNVC-a Drvar, no iako je za mnoge firme u BiH izašlo, za FNVC još nije. Za slučaj da nekoga zanima, ovo je link gdje će se pojaviti izvješće:
http://www.komvp.gov.ba/bih/index.php?option=com_remository&Itemid=36&func=search

(treba upisati finvest)

U ovu dionicu sam ušao naivno početkom 2007 godine na 690 kuna. To je bila prva dionica (i zadnja) u koju sam uložio isključivo na temelju informacija samo s foruma. Moja igra. Prošli tjedan sam izašao na oko 350 kn, a najviše zahvaljujuči korekciji jer je večina “mojih” dionica dotakla dno pa sam se prebacio u njih. Ulažem dvije godine i tek sad sam se odlučio na forum jer sam želio upozoriti nove forumaše da pročitaju postove kolege Znanca u posljednjih 365 pa i više dana. Mislim da se ne razlikuju po ničem, a vode također ničem. Gric. Gric.
I još jedna preporuka novim forumašima: ne ulazite bez da dvaput promislite u dionice koje i nisu baš likvidne.
Gric. Gric.

evo na…
razdor se unosi u naše ranjene redove[cry]
no, no…
bit će bolje[thumbsup]
njam,njam

New Report

Close