FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zbog velikih investicija koje društvo provodi tokom ove godine očekujemo nastavak pozitivnih razultata poslovanja društva, kako do kraja ove godine, tako i tjekom naredne poslovne godine. 1. stupanj (cash ratio) = 0,51% 2. stupanj (quick ratio) = 72,88% 3. stupanj (current ratio) = 132,38% Dioničko društvo FinvestCorp d.d. tokom ove godine provodi velike investicije u segmentu drvne prerade. Investicije su proizvodnja programa lijepljenih greda, programa proizvodnje drvenih peleta, kao i početak rada nove energane 9 MW koja bi toplinom opskrbljivala i potrošače mjesta Gerovo. Novi proizvodnji programi orijentirani su uglavnom na tržište Europske unije. Očekivani početak proizvodnje u pogonu lameliranih / lijepljenih greda i energane je studeni 2007. godine dok je početak proizvodnje peleta predviđen za siječanj 2008. godine. Od studenog 2007. FinvestCorp d.d. je imatelj certifikata kvalitete ISO 9001 izdanih od strane Norveškog Det Norske Veritas. Orijentacije društva je i dalje jačanje liderske pozicije u segmentu drvne prerade, te povećanje nivoa dodane vrijednosti proizvoda što je rezultat zadržane i reinvestirane dobiti od 135 milijuna kuna. [/b]

baš sam ovaj dio htio stavit, ali me kolega Znanac pretekao…izvješće je odlično, iznad mojih očekivanja…velika ulaganja i koja dobit…konsolidirano će nas lansirat u nebesa…
[smiley2]

odlicno

zadnja 640….
tri dionice za koje mislim da će eksplodirati (bez obzira na i
zbore i sve ostalo) su FNVC, TEP i BLKL……..

mislim da nas još više može veseliti transparentnost…
danas je 31.10…i imamo izvješće za 3q…[smiley2]


mislim da nas još više može veseliti transparentnost…
danas je 31.10…i imamo izvješće za 3q…[smiley2]

Objavi na vrijeme se veselim više nego brojkama [smiley2]

Evo i izvještaj da ga ne bi morali skidati sa ZSE.

Bit ću zadovoljan ako se nakon ovog izvješća dionica ustali na razinama preko 700kn..nadam se da ne očekujem ništa nemoguće i nerealno!?

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Kolega Znanac sad i mi možemo odmoriti! [smiley11]

FNVC čim se napusti medvjeđe razdoblje možemo očekivat barem 200 kn skuplje do kraja godine…

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....

Prvih 10 računa s najvećom količinom vrijednosnog papira

Vrijednosni papir

* Važeći podaci za uredovni dan 31.10.2007 .

FINVEST CORP D.D./REDOVNE FNVC-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. FILIPOVIĆ MARIJAN 500.096 80,99 Osnovni račun
2. HPB D.D. 40.530 6,56 Skrb. račun
3. CENTAR BANKA D.D. 13.291 2,15 Skrb. račun
4. VABA D.D. BANKA 7.127 1,15 Skrb. račun
5. LUKA RIJEKA D.D. 3.973 0,64 Osnovni račun
6. FLORIČIĆ KRISTIJAN 2.441 0,40 Osnovni račun
7. HPB D.D./AUREUS INVEST – AUREUS EQUITY OIF 2.085 0,34 Skrb. račun
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 1.650 0,27 Skrb. račun
9. CENTAR BANKA D.D. 1.570 0,25 Skrb. račun
10. BUJAS DEAN 1.322 0,21 Osnovni račun
Ukupno: 92,97

dr. Leone Glembay, sin Ignjata i prve supruge rođ. Basilides – Danielli (38 godina)

Evo i tehničke analize koja nam daje jasne buy signale: MACD probio liniju a RSI 40. Još kad dođe konsolidirano izvješće ( a tko malo bolje pogleda nekonsolidirano da se zaključiti kakvo će konsolidirano biti )

Pozdrav


Evo i tehničke analize koja nam daje jasne buy signale: MACD probio liniju a RSI 40. Još kad dođe konsolidirano izvješće ( a tko malo bolje pogleda nekonsolidirano da se zaključiti kakvo će konsolidirano biti )

Pozdrav


ajde, kolega, štoče još uključivati kons. izvj.. neke nepoznanice oko tur. sektora?ili..

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

Nije baš sve tako bajno:
Gledajući 3. kvartal:
– dobit tromjesečja je pala s 15,2 na 12,2 miliona kuna (3 miliona kuna), a sezona je trebala biti ultra turbo mega cool. Konsolidirano izvješće s turističke strane ne može popraviti sliku, jer se FNVC Drvar ne bavi turizmom (ako nije došlo do nekih promjena)
– prihodi u zemlji pali cca 1,5 miliona, s 47,5 na 45,1 (taj trend se vidio i ranije)
– ovo možda više zabrinjava: prihodi u inozemstvu porasli su 2,9%, a kumulativno 26,7%. Ovo je loše iz razloga što je Filipović očekivao porast ino prodaje od 100%, a do kraja godine je samo jedan kvartal. Iz jutarnjeg lista od 9.4.2007:
“Ove godine, ukupni prihod namjeravaju povećati za deset posto, a zbog ponovnog osvajanja tržišta Nizozemske, Njemačke i Italije, izvoz se namjerava povećati u stopostotnom iznosu na 60 posto udjela u ukupnim prihodima. ”
Temeljem istog članka, kumulativni porast prihoda (nekonsolidirano, istina) je 0,8%, daleko ispod najavljivanih 10%.
U svakom slučaju treba pričekati konsolidirano izvješće, ali čini mi se da se plan baš i ne ostvaruje u zacrtanim terminima.
– kratkoročne obaveze porasle su za 58 miliona kuna, 80%, što je i omogućilo rast aktive (npr. povećanje financijske imovine. Ako se ne varam, riječ je i o kupnji dionica INDG za cca 7 miliona kuna).

Dobar podatak je da je došlo do porasta broja zaposlenih, jer iako je to znači povećanje troška, znači i da posao raste.

Ipak, i dalje je to firma koja posluje pozitivno, s povoljnom cijenom i dobrim perspektivama, jer ulaže u razvoj (pozitivne posljedice pogona za lamelirane nosače i pelete se tek trebaju pokazati, iako isprva sigurno nose troškove: novi pogon zbog uhodavanja ima u pravilu previše škarta i procesi nisu optimizirani, nego se stvari ispeglaju s vremenom…). I dalje stoji da je došlo do povezivanja FNVC i INDG što bi trebalo imati pozitivne reperkusije, osnivanje burze drva trebalo bi donijeti pad troškova, a državna drvna kampanja porast prodaje.
Dakle, pratim i čekam, njeni dobri dani će doći.

New Report

Close